Stanovisko Imigranti

Mediální odbor působí v oblasti komunikace mezi stranou a veřejností, resp. sdělovacími prostředky; mediální odbor vydává tiskové zprávy a stanoviska strany, monitoruje média, propaguje akce strany atd.

Moderátor: Mediální odbor

Odpovědět
Simona.Skorepova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1731
Registrován: 18 bře 2012, 14:16
Profese: maminka
Dal poděkování: 995 poděkování
Dostal poděkování: 1433 poděkování

Stanovisko Imigranti

Příspěvek od Simona.Skorepova »

Zdravím MO, mám návrh, jak se konečně jako Piráti vyjádřit přes rozdílné vnímání přijímání uprchlíků/imigrantů/azylantů.
Vždy jsme stavěli na své individualitě, toleranci a respektu k osobnímu názoru, tak proč to právě neukázat v praxi. Máme možnost říct - jsou tady piráti, kteří podporují pomoc bez výhrady, jsou tady ti, kteří mají jisté výhrady a také máme mezi sebou skupinu, která nechce imigranty. Můžeme to nazývat třeba frakce, rozdíl je v tom, že každá skupina se vyjádří - v podstatě to znamená, že média převezmou již hotový článek /případně si ověří, doplní informaci/.
Prakticky - každá skupina si vytvoří svůj pad a člověka, který bude uveden v přímé řeči.
Výsledek - předpokládám, že bude - přijímáme, ale zároveň respektujeme i jiný názor členů.
Efekt - mohou sdílet všichni a říct, ano, já jsem se svobodně vyjádřil.
Názor MO?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Simona.Skorepova za příspěvky (celkem 2):
Vaclav.Fortik, Hypskej
Uživatelský avatar
Ludek.Blaha
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1465
Registrován: 23 čer 2014, 00:11
Profese: strategický zkompetentňovatel
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 1521 poděkování
Dostal poděkování: 1536 poděkování

Re: Stanovisko Imigranti

Příspěvek od Ludek.Blaha »

Tak v tom případě se se hlásím ke skupině, která upřednostňuje přijímání imigrantů zvládajících profese, jež jsou v čr vykonávány ale naprosto mizerně.
Problém je snad jedině v tom, že do poslanecké sněmovny se vejde nevýše dvě stě lidí.
Naposledy upravil(a) Ludek.Blaha dne 07 zář 2015, 22:38, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ludek.Blaha za příspěvky (celkem 4):
Zdenek.Lajbner, Vaclav.Fortik, Simona.Skorepova, Karel.Rada

Aby člověk mohl hlásat pravdu z radnice nebo z parlamentu, musí se tam nejdřív prolhat...
Demokracie je výborná věc. Umožňuje občanům, aby si zcela svobodně zvolili... diktaturu!
Umělá inteligence nedosáhne nikdy až takové úrovně, aby dokázala napodobit myšlení pitomce.

Uživatelský avatar
Zdenek.Lajbner
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 60
Registrován: 26 čer 2013, 22:48
Profese: vědecký pracovník
Bydliště: Okinawa
Dal poděkování: 126 poděkování
Dostal poděkování: 157 poděkování

Re: Stanovisko Imigranti

Příspěvek od Zdenek.Lajbner »

Chápu, že tento můj příspěvek je na některé lidi příliš dlouhý. První 3 body ale snad stačí:
1. Česká pirátská strana je součástí širokého mezinárodní hnutí. Z toho plynou určité výhody, závazky a omezení.

2. Smyslem existence Pirátských stran není oklešťování základních lidských práv a svobod. Naopak, Pirátské strany jsou tady proto, aby seznam mezinárodně uznávaných základních lidských práv a svobod rozšířily a zlepšily reálnou dosažitelnost těchto základních lidských práv a svobod po celém světě.

3. Programový bod Rovnoprávnost je logicky zcela v souladu s celosvětovou pirátskou politikou. Přestože lze mít drobné výhrady k jednotlivým formulacím, jeho poselství je jasně srozumitelné a pevně věřím, že neměnné.
_____________________
Skupina Pirátů, která “nechce imigranty”, je tedy asi poněkud dezorientovaná.
Až si pan Babiš koupí Barrandov a navrhne protáhnout majetková autorská práva na 1000 let, což v rámci koblihové kampaně nadchne 90% voličů, založíte odpovídající vlákno?
O autorském právu ale neni v cílech PPI ani slovo, zato je tam výslovně napsáno: “prosazovat a podporovat lidská práva a základní svobody.”

Takže tady by spíš asi měla být otázka: “A) Začnou čeští Piráti v souladu se svými mezinárodními závazky důrazněji prosazovat uplatňování svého stěžejního programového bodu ve vypjaté situaci; nebo B) vzhledem k momentálně nepříznivým náladám ve společnosti nebude Česká pirátská strana dočasně na uplatňování svého stěžejního programového bodu klást přílišný důraz?”

Obě řešení bych považoval za přijatelná. Pokud se někoho tato otázka hluboce dotýká, doporučil bych se při tvorbě dlouhodobé pirátské migrační strategie orientovat na české i světové vzdělávací a výzkumné instituce, které se problematikou migrace systematicky zabývají, nikoliv řidiče kamionů apod.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Lajbner za příspěvky (celkem 4):
Mikulas.Peksa, Lukas.Novy, Radek.Holodnak, Andrej.Polescuk
„Pokud jsi neutrální, když se děje nespravedlnost, zvolil jsi stranu utlačovatele.“ Desmond Tutu
Uživatelský avatar
Martin.Smida
Republikový výbor
Příspěvky: 4042
Registrován: 12 črc 2012, 07:45
Profese: Kompostář
Bydliště: Majetín
Dal poděkování: 2916 poděkování
Dostal poděkování: 5340 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stanovisko Imigranti

Příspěvek od Martin.Smida »

můžem udělat ty tři verze a pak si odhlasovat nejlepší. asi demokracie :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Smida za příspěvky (celkem 2):
Vaclav.Fortik, Lenka.Kozlova
Vaclav.Fortik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2094
Registrován: 02 črc 2009, 22:39
Profese: manager
Dal poděkování: 4026 poděkování
Dostal poděkování: 3796 poděkování

Re: Stanovisko Imigranti

Příspěvek od Vaclav.Fortik »

Budou-li verze, tak je demokratičtější, nechat o nich hlasovat a pak vydat stanovisko jakou mají ty verze podporu mezi členy a příznivci (bude-li se ta podpora verzí příznivců a členů nějak výrazně lišit), klidně tam ještě může být třetí hodnota - jakou podporu by ty jednotlivé verze měly mezi ostatní populací - jeden z naprosto stěžejních bodů, když jsme Piráty zakládali byla PŘÍMÁ DEMOKRACIE a SVOBODA MÍT VLASTNÍ NÁZOR + pár dalších věcí (v podstatě 12 bodů/ohnisko to plus minus vystihuje) - dnes to vypadá, že pár jedinců chce protlačit svůj názor jako názor Pirátů, pár Pirátů se tomu brání a většina se k tomu nevyjadřuje (lze jen odhadovat, jak by se k tomu vyjádřili a vzhledem k tomu, že znám členů hodně, tak vyloženě sluníčkové názory jsou v naprosté menšině :) )
A ještě pro sluníčka zopakuji svůj názor (než bude opět demagogicky interpretován) -
jsem pro přijímání klidně 50.000 uprchlíků ročně s přesvědčením, že to tato země zvládne, bude-li elita jasně deklarovat kdo jsme, kam jdeme, jak se začlenit ...- tedy bude-li elita jasně deklarovat budoucnost ČR jako svobodné multikulturní civilizované země.
jsem zásadně proti přijímání byť i jen 500 uprchlíků ročně, pokud budou zemi/integraci uprchlíků řídit sluníčka (zde v diskusi Zden, David Michal, Ondra kl.) - v takovém případě i jen 5 problematických osob z těch 500 bude znamenat konec multikulturní svobodné společnosti (viz. aktivity Šabatové)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Fortik za příspěvky (celkem 4):
Simona.Skorepova, Karel.Rada, Milan.Moravec, Libor.Spacek
David.Michal
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1220
Registrován: 28 kvě 2012, 12:40
Profese: free
Dal poděkování: 685 poděkování
Dostal poděkování: 1628 poděkování

Re: Stanovisko Imigranti

Příspěvek od David.Michal »

jsem zásadně proti přijímání byť i jen 500 uprchlíků ročně, pokud budou zemi/integraci uprchlíků řídit sluníčka (zde v diskusi Zden, David Michal, Ondra kl.) - v takovém případě i jen 5 problematických osob z těch 500 bude znamenat konec multikulturní svobodné společnosti (viz. aktivity Šabatové)
Chápu no. Hlavně ať se do toho vašeho náckovského smradu nemotá žádné slunce. :) Nebojte nebudu. Migrace je globální problém, týká se desítek miliónů lidí a jaké stanovisko k tomu zaujme pár vystrašených, zaprďěných Česků stejně nikoho nezajímá. Takže minimálně od mě se nemusíte žádných dalších vstupů v tomhle vlákně obávat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Michal za příspěvky (celkem 2):
Janka.Michailidu, Lukas.Novy
kovboj365
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1
Registrován: 22 lis 2012, 13:05
Profese: nezaměstnaný

Re: Stanovisko Imigranti

Příspěvek od kovboj365 »

Imigrace, to je dost velký problém, musíme vzít v úvahu, že se jedná o lidi z končin kde je válka. Druhou věcí je, že pro naše lidi peníze nejsou, já sám jsem bez práce 8 rokem, a pak je tu ještě rozdílná kultura, muslimové považují ženy za podřadné. nechci proti někomu poštvávat to ne, jen by mělo být referendum, jestli čeští občané uprchlíky chcou nebo ne. Spíše by se mělo pomoct tam, kde je problém aby lidé nemuseli prchat. ;)
anonym2064
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7040
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Dal poděkování: 9165 poděkování
Dostal poděkování: 9447 poděkování

Re: Stanovisko Imigranti

Příspěvek od anonym2064 »

Vaclav.Fortik píše:jsem zásadně proti přijímání byť i jen 500 uprchlíků ročně, pokud budou zemi/integraci uprchlíků řídit sluníčka (zde v diskusi Zden, David Michal, Ondra kl.) - v takovém případě i jen 5 problematických osob z těch 500 bude znamenat konec multikulturní svobodné společnosti (viz. aktivity Šabatové)
- zase jsem se nedostal na seznam sluníčkářů? ;)
- sluníčkář je neurčitý pojem a neznám žádného, kdo by chtěl imigraci řídit. (Šabatovou jsem nesledoval)
- typický sluníčkář je pro mě např. Táňa Fišerová.
- soudím-li podle sebe (a za sluníčkaře se považuji) tak rozhodně imigraci řídit (ani omezovat ani podněcovat) nechci, naopak bych se raději v souladu se svým vlastním přesvědčením, že lidé by měli stejná práva volnosti pohybu bez ohledu na to, kde se narodili,či jaké náboženství vyznávají všech hranic zbavil. Ale ani bych imigrantům nějak přehnaně (státem dotovaně) nepomáhal. Pomáhat si musí lidi.
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym2064 za příspěvky (celkem 3):
Zdenek.Lajbner, Mikulas.Peksa, Adam.Cernoch
Vaclav.Fortik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2094
Registrován: 02 črc 2009, 22:39
Profese: manager
Dal poděkování: 4026 poděkování
Dostal poděkování: 3796 poděkování

Re: Stanovisko Imigranti

Příspěvek od Vaclav.Fortik »

soudím-li podle sebe (a za sluníčkaře se považuji) tak rozhodně imigraci řídit (ani omezovat ani podněcovat) nechci, naopak bych se raději v souladu se svým vlastním přesvědčením, že lidé by měli stejná práva volnosti pohybu bez ohledu na to, kde se narodili,či jaké náboženství vyznávají všech hranic zbavil. Ale ani bych imigrantům nějak přehnaně (státem dotovaně) nepomáhal. Pomáhat si musí lidi.
to je důvod, proč nejsi úplně sluníčko :).

Jinak, co píšeš podepíšu, ale já se od sluníček liším tím, že to chci opravdu pro všechny a opravdu i do budoucna a tedy od imigrantů chci jasné deklarování, že jsou s tím srozuměni (tedy nejen, že oni mají svobodu, ale MUSÍ respektovat svobodu i ostatních a tam se dostávám s typickými sluníčky do sporu neb nerozumí tomuto požadavku proč to chci, když je to v zákonech - to byla i vedoucí úloha strany, že - proto je podstatná ta deklarace/akceptace a respektování svobody ostatních - tedy i žen, homosexuálů, židů ...).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Fortik za příspěvky (celkem 2):
Lenka.Kozlova, Hypskej
anonym2064
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7040
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Dal poděkování: 9165 poděkování
Dostal poděkování: 9447 poděkování

Re: Stanovisko Imigranti

Příspěvek od anonym2064 »

vyžadovat akceptaci je naprosto v pořádku. V momentě kdy imigrant požádá o azyl a tak to jako akceptaci chápu. čím se do té doby liší od turisty? pouze papírem (nebo jeho absencí) v kapse.
Odpovědět

Zpět na „Mediální odbor“