Krajské volby-ROZPRAVA

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Ustecky kraj, Predsedajici

Uživatelský avatar
Zdenek.Stepanek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 3505
Registrován: 25 črc 2009, 22:46
Profese: IT Expert
Bydliště: Varnsdorf
Dal poděkování: 1474 poděkování
Dostal poděkování: 2902 poděkování

Re: Krajské volby-ROZPRAVA

Příspěvek od Zdenek.Stepanek » 01 zář 2015, 10:51

Přečetl jsem si Vláďúv post v SZ a dle příni reaguji:

PKS (resp. to, co z něj zbylo) má moji plnou dúvěru a mandát vést vyjednávání s PRO!Krajem, Stranou Zelených, TOP09, případně i dalšími, za předpokladu, že se dozvíme s kým.

Osobně se mi varianta Piráti+SZ zamlouvá. Vysvětlím: PRO!Kraj je do značné míry právě SZ a pak další uskupení, či jednotlivci, avšak povětšinou konzervativnějšího ražení a to až do té míry, že zástupci HNHHRM vetovali vstup Pirátů jakožto strany do PRO!Kraje. O tomto vetu se vedli diskuze a pokud by nebyla na stole nová varianta SZ+Piráti, zřejmě by možná poprvé v PRO!Kraji došlo buď k přehlasování veta, nebo k poměrně hlasitému odchodu zastánců Pirátů od stolu. (toť můj názor)

Tož do toho!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Stepanek za příspěvky (celkem 2):
Marek.Necada, Barbora.Pribylova
Nerušit, porušuju kopírovací monopol EMI Music...

Zdeněk Štěpánek, 776 189 619
„Stát vypíše nové daně, - Čech se bude dříti na ně,
Neb mu brání mozku lenost - vidět svoji zotročenost..“
F. Gellner

Uživatelský avatar
Radek.Holodnak
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 2616
Registrován: 06 pro 2012, 20:51
Profese: filozofický antropolog
Bydliště: Žatec
Dal poděkování: 1373 poděkování
Dostal poděkování: 1952 poděkování

Re: Krajské volby-ROZPRAVA

Příspěvek od Radek.Holodnak » 01 zář 2015, 12:17

Poté, co jsem si přečetl Vladimírovu soukromou zprávu, kterou rozeslal členům KS, jsem přehodnotil svoje rozhodnutí a koalice se SZ je pro mě přípustná. Zřejmě se opravdu jedná o nejlepší možnou variantu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Radek.Holodnak za příspěvky (celkem 2):
Zdenek.Stepanek, Barbora.Pribylova

Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Vedoucí mediálního odboru
Příspěvky: 12927
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: student
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 10440 poděkování
Dostal poděkování: 16462 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krajské volby-ROZPRAVA

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik » 01 zář 2015, 12:20

Vážně doporučuji o PŘEDvolební koalici s TOP 09 ani nevyjednávat. Umím si představit povolební spolupráci (třeba v Praze je TOP 09 o něco málo snesitelnější než ODS nebo ČSSD), ale předvolební spolupráce je sebevražda, která by nás navíc strašně poškodila celostátně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 7):
Marek.Necada, Lenka.Kozlova, Vit.Konecny, Vaclav.Fortik, Jan.Kochert, Radek.Holodnak, Ondrej.Polansky
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Anna.Braunerova.Velatova
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 6
Registrován: 14 čer 2014, 05:59
Profese: Majitelka eshopu
Bydliště: Teplice
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 7 poděkování

Re: Krajské volby-ROZPRAVA

Příspěvek od Anna.Braunerova.Velatova » 01 zář 2015, 12:22

"Limity a xenofobie, to budou dve témata, která budou velmi řešena..."

Limity, myslím, běžné lidi, kterých se to přímo netýká, nezajímají. (Ale je důležité na zachování trvat.) Na stránkách Pirátů, ani Zelených, jsem nenašla žádné stanovisko k současné migraci z jihu- je nějaké stanovisko? Co já vím, tak Zelení jsou spíš ti, co migranty vítají s lehkým srdcem- a my? Shodneme se? Pokud se bavíme pouze o Romech, tak to myslím není téma dne. Bylo by dobré v programu třeba zmínit, že v kraji nechceme utečenecký tábor ap. Myslím, že v kraji, kde je několik ohnisek napětí nelze vytvářet další.

Přikláněla bych se tedy spíš k variantě Piráti + Zelení. V Zelených jsou myslím, na Ústecku, poměrně kvalitní lidi (např. Jirka Škoda)- kteří chtějí makat a mají nějakou vizi.

Jinak, Svobodné neznám, nemám na ně názor, a TOPka je mi spíš nesympatická, rozhodně bych je sama nevolila.

Děj se vůle Boží.

Uživatelský avatar
Vit.Konecny
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Příspěvky: 2784
Registrován: 15 říj 2012, 02:09
Profese: rastaman & barman
Bydliště: Žatec-Kadaň
Dal poděkování: 2980 poděkování
Dostal poděkování: 2575 poděkování

Re: Krajské volby-ROZPRAVA

Příspěvek od Vit.Konecny » 01 zář 2015, 12:25

Abyste neřekli, tak leakuju i odjinud a nabízím vám lehce načrtnutá hlavní krajská témata. Dle toho je možno se rozhodnout s kým kandidovat.

Těžba uhlí – těžební limity?
Tématem Ústeckého kraje je na prvním místě těžba uhlí a případné prolomení těžebních limitů. Zastánci prolomení těchto limitů často argumentují hlavně zachováním pracovních míst, což však odmítají odpůrci prolomení, kteří tvrdí, že horníci mohou dotěžit svahy velkolomu ČSA takzvaným chodbicováním. Chodbicování je metoda, kdy se těží v povrchovém lomu v bočních svazích, ale nedá se těžit pod obydlenými oblastmi. Některé strany sporu také uvádí, že zastavení těžby by znamenalo zdražení tepla pro některé obyvatele republiky, s čím nesouhlasí hnutí Greenpeace. Podle jeho člena Jana Rovenského Česko uhlí z ČSA nepotřebuje a v rámci limitů bude dost uhlí pro teplárny do roku 2035.
V krajním případě by rozšíření dolů na Mostecku znamenalo zbourat obce Horní Jiřetín a Černice.
Nyní se čeká na verdikt vlády, zda limity padnou či nikoliv.
Poměrně přehledně má problematiku na svých stránkách rozepsanou Strana Zelených (http://ustecko.zeleni.cz/nase-temata/tezebni-limity/)

Dostavba dálnice D8
Dostavba se protáhla kvůli povodním v roce 2013, kdy došlo k zavalení stovky metrů rozestavěné autostrády. Sesunutá zemina měla zmizet do konce dubna roku 2015, následovat by pak měla druhá část sanace, která bude spočívat v zajištění svahu, aby se předešlo dalším sesuvům. Celá sanace by podle ministra dopravy Dana Ťoka měla být dokončená do poloviny roku. Pka by se opět mělo pokračovat v dostavbě D8.
Přesný termín ukončení sanace však vzejde z debat o tom, zda bude stát chtít obnovit železniční trať mezi Chotiměří a Radejčínem. Tento úsek jednokolejky totiž sesuv rovněž poničil. „Zda tam trať má zůstat, či ne, bude určovat charakter toho, jaké práce bude potřeba v rámci sanace udělat. Tu debatu musíme dokončit poměrně rychle,“ poznamenal ministr Ťok.
Na špatně zvolenou trasu dálnice dlouhodobě upozorňovali ekologické organizace i geologové, kteří již v roce 2005 varovali před rizikem sesuvů.
Původně měla být dálnice D8 dokončená v roce 2016, dnes již ale některé černé scénáře dokonce mluví až o roce 2020. Obce, skrze které kvůli nedokončené D8 denně projíždějí tisíce aut a kamionů, bědují.
První úsek dálnice D8 mezi Ústím a Řehlovicemi vyrostl v roce 1990, o tři roky později začali silničáři budovat dálnici směrem z Prahy na sever. V roce 2009 byla dálnice napojená na německou A17, ale dosud schází úsek mezi Lovosicemi a Řehlovicemi. Po něm měli řidiči jezdit už v roce 2010. Stavba měla stát 9,9 miliardy korun, dnes se vyšplhala na bezmála 15 miliard korun.

Jezy na Labi (podporují Komunisté a Severočeši)
Výstavbu jezů na Labi podporují komunisté a zástupci Severočechů. Několik let diskutovaný jez na Labi zůstává i v aktualizované politice územního rozvoje ČR.
Ředitelství vodních cest podle dva roky starých plánů počítalo s tím, že jez v Děčíně bude zprovozněn v roce 2018. "Nyní je příhodná doba na stavbu, nakloněna je jí vláda, prezident, náš kraj a proti není ani německá strana," řekl ústecký hejtman Oldřich Bubeníček (KSČM). Proti zásahům do toku největší české řeky se v minulosti stavěla zejména různá ekologická sdružení.
Labe patří mezi vodní cesty mezinárodního významu, jakožto vodní cesta od Pardubic ke státní hranici s Německem.

Soužití Čechů s Romy
V Ústeckém kraji je asi nejproblematičtější soužití Čechů a Romů na území České republiky. Z průzkumu, který si nechal kraj zpracovat v roce 2011, vyplývá, že celkem 78% dotazovaných přisoudilo problémům v soužití Romů a Čechů jeden ze dvou nejvyšších stupňů závažnosti. Pravděpodobně jde i o jeden z důvodů, proč se lidé s krajem obtížně identifkují.
„Soužití Čechů a Romů označují za problém nejvíce lidé, kteří pozorně sledují situaci na Šluknovsku a mají obavy z jejího dalšího vývoje. Dále mezi ně patří ti, kteří se osobně stali obětí kriminality a lidé žijící poblíž problémové komunity,“ uvedl krajský úřad v průvodní zprávě k průzkumu.
Etnické a sociální nepokoje na severu Čech se staly jednou z největších událostí v Česku v roce 2012. Rozbuškou k nim byly dva ozbrojené útoky Romů na Čechy.


Dalším dle mého podstatným ukazatelem a problémem kraje jsou výdaj vs. příjmy. Ukážeme si jednoduše dále:

Rozpočet kraje na rok 2015 v tis. Kč
příjmy – 11 916 618,00
výdaje – 12 115 403,00
rozdíl - -198 785
a.jpg
Některé příklady podivuhodných výdajů kraje v tis. Kč
Odpadová informační kampaň, rozvoj ekologické výchovy – 600
Drobný materiál pro DÚK (Doprava Ústeckého kraje) – 3 800
Kancelář hejtmana – 44 000 (z toho fakultativní 5 220)(Do návrhu rozpočtu odboru jsou začleněny především požadavky související s koncepcí prezentace Ústeckého kraje, včetně mediální politiky. Dále jsou do rozpočtu začleněny výdaje na činnosti související s krizovým řízením a fnanční a věcné dary pro Policii České republiky, Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje, Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska a Jednotky sborů dobrovolných hasičů na základě doporučení Bezpečnostní Rady Ústeckého kraje.)
Kancelář ředitele – návrh rozpočtu je ve výši 396 977 tis. Kč(Rozpočet odboru kancelář ředitele obsahuje výdaje spojené s provozem krajského úřadu a zastupitelstva. Zásadní podíl výdajů tvoří platy zaměstnanců a odměny zastupitelů a s nimi související zákonné odvody. Další významnou položkou je příspěvek na provoz pro Strategickou průmyslovou zónu Triangle, příspěvkovou organizaci.)

Další informace o rozpočtu lze nalézt zde, oproti jiným krajům velmi nepřehledné PDF: http://www.kr-ustecky.cz/schvaleny-rozp ... /d-1687246

A na závěr, abychom pochopili komplexně a kompletně náš kraj a ne každý jenom svoje město, svůj okres nebo svoji oblast:

Stručná charakteristika kraje:
Ústecký kraj leží na severozápadě Čech a má rozlohu 5 335 km2. V kraji žije 823 972 obyvatel, z toho 415 689 žen (50,45%). Proti stavu na začátku roku se počet obyvatel snížil cca o 1600 obyvatel. V Ústeckém kraji je 354 obcí.
V kraji se nachází několik pohoří (Krušné hory, České středohoří) a také je zde nejnižší bod republiky – místo, kde Labe u Hřenska opouští české území. Nejdůležitějším chráněným územím je Národní park České Švýcarsko
Kraj je rozdělen do sedmi okresů, největším okresem, pokud jde o rozlohu, jsou Louny, dle počtu obyvatel je to Děčín. Krajským městem je Ústí nad Labem, které je zároveň i největším městem kraje.
Obecně se Ústecký kraj vyznačuje orientací hospodářství na oblasti těžkého průmyslu. Jsou zde vydatná ložiska hnědého uhlí, které do budoucna budou tvořit nejvýznamnější energetický (a zřejmě i surovinový) zdroj České republiky. V blízkosti uhelných povrchových dolů se nacházejí největší české uhelné elektrárny (Prunéřov, Tušimice, Ledvice a Počerady).
Významně je v kraji zastoupen také chemický průmysl, konkrétně v Litvínově se nachází největší česká rafnérie ropy.
Ústecký kraj patří k oblastem s nejvyšším počtem nezaměstnaných v rámci celé České republiky. V oblastech s nejvyšší mírou nezaměstnanosti (okres Most) je nezaměstnaný každý pátý práceschopný člověk. Momentálně je nezaměstnanost na úrovni 10,42%.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vit.Konecny za příspěvky (celkem 3):
Martin.Smida, Anna.Braunerova.Velatova, Radek.Holodnak
facebook / tel.: 773 774 8nula5

Uživatelský avatar
Zdenek.Stepanek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 3505
Registrován: 25 črc 2009, 22:46
Profese: IT Expert
Bydliště: Varnsdorf
Dal poděkování: 1474 poděkování
Dostal poděkování: 2902 poděkování

Re: Krajské volby-ROZPRAVA

Příspěvek od Zdenek.Stepanek » 01 zář 2015, 12:35

Utečenecký tábor už v kraji máme, resp. je to spíše vězení pro vezně, jejichž nejhorší čin bylo, že chtěli utéct do světa, o kterém si mysleli, že je svobodný. Pokud jde o ubytování vhodně malého počtu rodin v každém městě, tak já jsem rozhodně pro. Rád bych, kdyby ve Varnsdorfu vyrostla syrská/muslimská/atd. komunita. Vietnamci tu mají i svůj svatostánek.

Jinýmy slovy - pokud se neshodneme, tak to neřešme.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Stepanek za příspěvky (celkem 5):
Mikulas.Ferjencik, Vit.Konecny, Marek.Necada, Radek.Holodnak, Alexandr.Mansurov
Nerušit, porušuju kopírovací monopol EMI Music...

Zdeněk Štěpánek, 776 189 619
„Stát vypíše nové daně, - Čech se bude dříti na ně,
Neb mu brání mozku lenost - vidět svoji zotročenost..“
F. Gellner

Anna.Braunerova.Velatova
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 6
Registrován: 14 čer 2014, 05:59
Profese: Majitelka eshopu
Bydliště: Teplice
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 7 poděkování

Re: Krajské volby-ROZPRAVA

Příspěvek od Anna.Braunerova.Velatova » 01 zář 2015, 13:05

S jednotlivými rodinami také nemám problém, pokud se uživí. Ale rozhodně bych to nedávala do programu. Utečenecké tábory jsou pro mě také nepřijatelné, z mnoha důvodů. Jsem pro to, aby problémů ubývalo, a ne přibývalo, a lidi by to v tom programu měli vidět. (Nenavyšovat v kraji tábory.) A pokud se lidi budou rozhodovat, koho volit, tak třeba ti tepličtí zcela jistě upřednostní někoho, kdo chce řešit místní problémy s Araby- většinou lázeňskými hosty. Tj. nastavit pravidla a kontrolovat jejich dodržování. Je mi líto, ale svoboda jedněch končí tam, kde začíná svoboda druhých. Staví se se stavebním povolením, jezdí se podle předpisů, uklízí se po sobě, pokoje se nechají ve stavu, v jakém byly převzaty atd. (Trochu to připomíná výchovu dětí, ale tohle tu skutečně řešíme.) Svoboda totiž přímo souvisí se zodpovědností.
A poznámka na závěr, máme tu Araby, kteří tu jsou léta, naučili se obstojně česky, a můžou být vzorem pro ty, co by se tu chtěli usadit. Jednoho z nich navrhnu dát na naši kandidátku do komunálních voleb (může-li kandidovat).

Uživatelský avatar
Jan.Kochert
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Příspěvky: 372
Registrován: 12 zář 2011, 18:52
Profese: pirate
Dal poděkování: 1156 poděkování
Dostal poděkování: 1084 poděkování

Re: Krajské volby-ROZPRAVA

Příspěvek od Jan.Kochert » 01 zář 2015, 13:13

Reaguji na Vláďovu zprávu.
Díky za ní, konečně jsem pochopil kdo, s kým a proč (ten flame vzniknul).

Mé preference:
1) samostatná kandidátka
Jednou musíme začít být sebevědomí a přestat být posraní ze všech možných PRO!, ZA! a dalších lokálních ministran s jednou či dvěma osobnostmi na kandidátce. Jsme mezinárodní strana, s jasnými úspěchy, s dobře zpracovanými klíčovými tématy a se značkou, kterou už zná téměř každý OFFTOPICpozor, to neznamená "volil by ji každý", ale drtivá většina lidí prostě ví, že existujeme. Teď je na nás, abychom voličům vysvětlovali PROČ je dobře, že existujeme.

Jenže zase nemůžeme ignorovat momentální realitu a faktem je, že kandidátku sami nepostavíme a adekvátní krajskou kampaň sami (personálně, finančně) nezvládneme.
Proto se mi jako ne zcela ideální, ale v tuto chvíli nejlepší varianta jeví...

2) Piráti + Zelení (či nějaký způsob vzájemné podpory)
Alespoň částečný názorový průnik v programu i ve způsobu vedení krajské politiky. Podobná "cílová" skupina voličů. Podobná krajská témata.

Máte moji podporu a důvěru zvolit jednu z těchto možností.


Naopak odmítám předvolební spolupráci s TOP 09 a dalšími politickými molochy OFFTOPICbyť jak správně píše Mikuláš, po volbách jsou o něco snesitelnější než např. ODSka a my máme štěstí, že zrovna v našem kraji jsou v TOPce většinou vcelku rozumní lidé. Poškodí to naše jméno, zdiskredituje nás to do budoucna a to zdaleka nejen v rámci kraje, ale celorepublikově. A protože žádný apel není úplný bez trochy toho vydírání :twisted: , rád bych řekl, že případné spojení s TOPkou pro mne bude známka vítězství politikaření a honby za hlasy nad snahou prosadit náš program a zařídím se podle toho. ;)

Svobodní se IMHO zejména v poslední době velmi vzdálili nejen od našeho vidění světa, ale i od jimi proklamovaného libertariánství a ve spojení s nimi nevidím přínos. Každá strana má právo na určité procento demence svých členů (a my to musíme vědět nejlíp), ale osobně bych teď do spojení s nima určitě nešel.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Kochert za příspěvky (celkem 4):
Vit.Konecny, Radek.Holodnak, Anna.Braunerova.Velatova, Barbora.Pribylova
I'm not „future”. You're retro.
Profil !

Vaclav.Fortik
Člen KS Praha
Příspěvky: 2009
Registrován: 02 črc 2009, 22:39
Profese: manager
Dal poděkování: 3026 poděkování
Dostal poděkování: 3441 poděkování

Re: Krajské volby-ROZPRAVA

Příspěvek od Vaclav.Fortik » 01 zář 2015, 13:27

V Ústí n. L. jsem prožil polovinu života a tedy si dovoluji "poradit", kandidatura se Zelenými schovanými v nějaké neutrálně znějící koalici (PRO Kraj, Pro budoucnost...) je možná a třeba i přínosná, koalice se Zelenými v názvu kandidátky je politická sebevražda (podobně jako s TOP) - nebude znamenat součet hlasů, ale spíše průnik - není to stejná situace jako třeba v Liberci nebo východu republiky, kde Zelení nejsou tak nevolitelní...
Pokud se rozhodnete jít samostatně nebo v koalici, která nebude automaticky znamenat nevolitelnost, jsem schopen pomoci s kampaní a možná i s pár kandidáty na 40+ místa (abyste se nebály, že nedoplníte kandidátku, i když jsem přesvědčen, že to jde i jen z kontaktů, co má Mikuláš z volebních komisí a příznivců).
Jsem rád, že Michal Ketner diskusi (a tím i snad přípravu voleb) rozproudil.

Jinak dobří kandidáti na horní příčky jsou třeba nějací úspěšní Romové, kteří se dokázali postavit na vlastní nohy (proboha ne z dotací), Vietnamci, Arabové - viz. předchozí příspěvky. Prostě lze sestavit reprezentativní kandidátku z tzv. DOBRÉ PRAXE. Ukázat jeden, či pár dobrých příkladů je lepší než o tom tisíckrát pronést projev...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Fortik za příspěvky (celkem 4):
Martin.Smida, Vit.Konecny, Anna.Braunerova.Velatova, Alexandr.Mansurov

Uživatelský avatar
Vit.Konecny
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Příspěvky: 2784
Registrován: 15 říj 2012, 02:09
Profese: rastaman & barman
Bydliště: Žatec-Kadaň
Dal poděkování: 2980 poděkování
Dostal poděkování: 2575 poděkování

Re: Krajské volby-ROZPRAVA

Příspěvek od Vit.Konecny » 01 zář 2015, 14:05

Převzato z vláken olomouckého krajského sdružení. Zkuste od případných koaličních partnerů, se kterými povedete jednání, chtít sestavit možné kandidáty na prvních deset až dvacet míst.
facebook / tel.: 773 774 8nula5

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Ústecký kraj“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů