Tvorba stanoviska Pirátů k migrační a azylové politice ČR/EU

Místo pro pracovní vlákna projektů, které nezastřešuje žádný stranický orgán. Pokud pro práci na projektu potřebujete založit několik vláken, založte je zde a do vnitrostranické diskuze přidejte jedno informační vlákno s odkazy.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
Toto je sekce pro pracovní vlákna. Obecná diskuze bez konkrétního praktického cíle sem nepatří. Pro pracovní vlákna platí jediná podmínka: Cíl projektu musí být v souladu s Pirátskými ideály. Dodržujte prosím pravidla fóra.

Zásady moderace
  • Nepracovní vlákna budou přesunuta do Vnitrostranické diskuze.
  • Diskuze v pracovních vláknech, která nesouvisí s příslušným úkolem, bude na požádání oddělena do samostatného vlákna ve Vnitrostranické diskuzi.
  • Pokud je z procedurálních důvodů třeba vlákno zamknout, bude na požádání zamčeno. Procedurální podmínky pro zamčení vlákna určuje zakladatel vlákna v úvodním příspěvku.
  • Žádná jiná moderace nebude prováděna.
Zamčeno

Do jaké míry jste ochotni se na této iniciativě podílet?

Vůbec nijak.
7
8%
Jsem ochoten hlasovat v anketách za účelem získání podkladů k vytvoření stanoviska.
25
30%
Jsem ochoten vkládat do nějakého vlákna odkazy na podklady k vytvoření stanoviska.
12
14%
Jsem ochoten někam napsat stručně svůj názor na věc (<100 slov).
25
30%
Jsem ochoten se podílet na zpracování návrhu/návrhů stanoviska.
14
17%
Jsem ochoten se na této iniciativě podílet, ale ne jedním z výše uvedených způsobů.
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasujících: 39 - Celkem hlasů: 83

MilanM
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 435
Registrován: 09 črc 2012, 00:34
Profese: technik
Dal poděkování: 1102 poděkování
Dostal poděkování: 613 poděkování

Re: Tvorba stanoviska Pirátů k migrační a azylové politice Č

Příspěvek od MilanM »

Michael.xChaos.Polak píše:Právě jsem zjistil, že část české veřejnosti (nebudu radši jmenovat) vlastně na migrantech vadí to, že oni vlastně ani nestojí o to žít u nás a pošilhávají po bohatší západí Evropě! Navenek se to prezentuje jako strach - ale fakticky je to komplex méněcennosti z toho, že o nás migranti ani moc nestojí. V podstatě to část našich spoluobčanů uráží, že se nám vlna utečenců širokým obloukem vyhýbá! :-)
Kdes to prosímtě zjistil?
Tito uživatelé poděkovali autorovi MilanM za příspěvek:
Frantisek.Kopriva
Ani milion těch, co jen mluví, nepřemůže jednoho, který koná.
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34601
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Tvorba stanoviska Pirátů k migrační a azylové politice Č

Příspěvek od Petr.Vileta »

Vaclav.Fortik píše:Když už stanovisko, tak nejen rady, co mají dělat ostatní, ale i nabídku pomoci (ať už RP, RV, CF, PaRo ...).
Např. pomoc konkrétní rodině/několika rodinám, které o to projeví zájem, se začleňováním se do společnosti.
Tak si pročítám dnešní Aktuálně.cz a koukám, tady by stačilo možná jen trochu zatlačit. ;)
http://zpravy.aktualne.cz/domaci/uprchl ... 590604f2e/

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Tvorba stanoviska Pirátů k migrační a azylové politice Č

Příspěvek od Roman.Kucera »

Tak co? je někde nějaký pad?
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Michael.Polak
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4106
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2897 poděkování
Dostal poděkování: 6677 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Tvorba stanoviska Pirátů k migrační a azylové politice Č

Příspěvek od Michael.Polak »

MilanM píše: Kdes to prosímtě zjistil?
Z celkové asi 4 milonové vlny (té pozemní - směr Sýrie, mimo Středomoří), ze které se zatím polovina zasekla v Turecku, protože nemá prachy na to pokračovat dál, k nám dorazily odhadem stovky (a to ještě jenom jako do tranzitní země).

Tzn. v ČR, na rozdíl od zbytku EU, neřešíme náš reálný problém, ale řešíme naší rétoriku co se týče problému, který nás zatím míjí. V podstatě jsou tu zajímavé vedlejší efekty, např. že do té doby často strašně euroskeptická veřejnost si začíná uvědomovat, že my = EU, že to je i náš problém (i když zatím téměř nezasáhl naše území).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michael.Polak za příspěvky (celkem 7):
Ivo.Vasicek, Marek.Necada, Lenka.Kozlova, Frantisek.Navrkal, Vaclav.Fortik, Frantisek.Kopriva, Alexandr.Mansurov

@xChaos@f.cz | @xChaos@mastodon.pirati.cz | nyx.cz XCHAOS | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | člen MS P6 | pozorovatel TO a KETů doprava/energetika | maloburžoazní centrista | zdání kompetence se vytváří absencí viditelné nekompetence

Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4764
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr
Dal poděkování: 9909 poděkování
Dostal poděkování: 5722 poděkování

Re: Tvorba stanoviska Pirátů k migrační a azylové politice Č

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Lukas.Findeis píše:☑ Jsem ochoten vkládat do nějakého vlákna odkazy na podklady k vytvoření stanoviska.
https://piratenpad.de/p/islam
Mohl bys z toho vybrat nějakou podmnožinu těch nejzajímavějších věcí a hodit to do tohodle padu i s popisem (viz příklady, co tam jsou)? Takhle je toho moc, abych to všechno prošel a nevím co je co.
Roman.Kucera píše:Tak co? je někde nějaký pad?
Viz úvodní přípěvek; navrhl jsem určitý systém. zatím jsme ve fázi sběru podkladů; na to jsem založil tenhle pad: http://pad.pirati.cz/p/materialymigraceazyl

Přišlo mi to lepší než rovnou sbírat i názory, protože do úvodu sběru názorů bych dal odkaz na ten pad, aby měli lidi nějaký společný seznam podkladů, od kterého se odvíjejí. Případně bych ty podklady mohl i očíslovat, aby na ně mohli lidé snadno odkazovat, kdyby byl o takovou fíčuru zájem. Doufám, že se do toho padu povede nasbírat hlavně dost dokumentů zachycujících fakta a data; v médiích jsme již názorů a komentářů viděli a slyšeli mnoho a je čas, abychom si udělali vlastní názor založený právě na faktech a datech, ne něčích dojmologiích.

Myslím, že pokud budeme vycházet ze stejných zdrojů, tak budou názory také více konvergovat a bude tak snazší najít názorový průnik nebo získat podporu pro nějaký kompromis.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Navrkal za příspěvek:
Lenka.Kozlova

Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje (bývalé) poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou

Uživatelský avatar
Michael.Polak
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4106
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2897 poděkování
Dostal poděkování: 6677 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Tvorba stanoviska Pirátů k migrační a azylové politice Č

Příspěvek od Michael.Polak »

Mě se právě např. jednoduchým googlením podařilo vyvrátit teorii, že v uprchlické vlně nejsou žádní Kurdové (západní veřejností více akceptovaní, než uprchlíci jiného etnického původu). Lidé mají představu, že _všichni_ Kurdové tam hrdě brání svojí vlast proti všem, na min. 3 frontách, zatímco každý kdo k nám zdrhá je zakuklený islamista a agent Islámského státu: min. z oblasti Kobane samozřejmě civilisté zdrhali masivně do Turecka, a jak známo, Kurdové to nemají v Turecku úplně snadné, takže čistě statisticky: předpokládám, že uprchlická vlna zahrnuje i Kurdy
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michael.Polak za příspěvky (celkem 4):
Mikulas.Peksa, Marek.Necada, Ivo.Vasicek, Alexandr.Mansurov

@xChaos@f.cz | @xChaos@mastodon.pirati.cz | nyx.cz XCHAOS | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | člen MS P6 | pozorovatel TO a KETů doprava/energetika | maloburžoazní centrista | zdání kompetence se vytváří absencí viditelné nekompetence

MilanM
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 435
Registrován: 09 črc 2012, 00:34
Profese: technik
Dal poděkování: 1102 poděkování
Dostal poděkování: 613 poděkování

Re: Tvorba stanoviska Pirátů k migrační a azylové politice Č

Příspěvek od MilanM »

MilanM píše:
Michael.xChaos.Polak píše:Právě jsem zjistil, že část české veřejnosti (nebudu radši jmenovat) vlastně na migrantech vadí to, že oni vlastně ani nestojí o to žít u nás a pošilhávají po bohatší západí Evropě! Navenek se to prezentuje jako strach - ale fakticky je to komplex méněcennosti z toho, že o nás migranti ani moc nestojí. V podstatě to část našich spoluobčanů uráží, že se nám vlna utečenců širokým obloukem vyhýbá! :-)
Kdes to prosímtě zjistil?
Tady píšeš, že jsi zjistil komplex mezi českou veřejností z toho že migranti nechtějí (zatím) setrvávat v ČR.

Proto následovala logická otázka - kdes to zjistil.

Neboť já jsem mezi občany zjistil pravý opak - totiž, že nikdo z nich si nepřeje dnes ani zítra mít např. někoho z těchto lidí za souseda https://www.youtube.com/watch?v=5QwwZeB ... tu.be&t=23

Odmítají totiž uvěřit, že by alespoň relevantní část z nich mohla patřit mezi "digitální nomády hledající si v Evropě práci" tak jak je označuješ ty.
Michael.xChaos.Polak píše: Z celkové asi 4 milonové vlny (té pozemní - směr Sýrie, mimo Středomoří), ze které se zatím polovina zasekla v Turecku, protože nemá prachy na to pokračovat dál, k nám dorazily odhadem stovky (a to ještě jenom jako do tranzitní země).
V Turecku se neválčí, takže to může být tak, že se tam ta vlna nezasekla, ale našla tam kýžené útočiště před válkou, a tudíž nemá k dalšímu postupu důvod - nebo ne?
Michael.xChaos.Polak píše: Tzn. v ČR, na rozdíl od zbytku EU, neřešíme náš reálný problém, ale řešíme naší rétoriku co se týče problému, který nás zatím míjí. V podstatě jsou tu zajímavé vedlejší efekty, např. že do té doby často strašně euroskeptická veřejnost si začíná uvědomovat, že my = EU, že to je i náš problém (i když zatím téměř nezasáhl naše území).
Spíše je to tak, že občané dnes a denně vidí že EU je především zbytnělý nefunkční moloch neschopný účinné reakce v krizové situaci...

Je to přesně jak píšeš, vy tady na forum stejně jako bafuňáři v EU řešíte rétoriku
problému - ovšem občané chtějí od politiků nejen slyšet rétoriku, ale chtějí především vidět konkrétní reálná opatření.

Pokud se nás důsledky migrace nedotýkají zatím tolik jako jiných států bude platit jen do toho okamžiku nežli si SRN začne kontrolovat hranici natolik, že již žádný další migrant neprojde (případně k nám začnou vracet ty co tam přišli od nás) - tato situace dříve či později logicky nastane.

To že občané, kteří multikulti ideologii stejně jako třeba ideologii komunismu považují za čistou utopii neboť každý pokus o prosazení této ideologie v praxi přinesl jen mnoho negativ, žádají od politiků účinné opatření v samém zárodku problému se dá považovat ze strany občanů za odpovědný přístup.
Ani milion těch, co jen mluví, nepřemůže jednoho, který koná.
Uživatelský avatar
Marek.Necada
Administrativní odbor
Příspěvky: 3425
Registrován: 05 lis 2009, 22:44
Profese: silozpytec
Bydliště: Helsinki
Dal poděkování: 9678 poděkování
Dostal poděkování: 6754 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Tvorba stanoviska Pirátů k migrační a azylové politice Č

Příspěvek od Marek.Necada »

MilanM píše:Neboť já jsem mezi občany zjistil pravý opak - totiž, že nikdo z nich si nepřeje dnes ani zítra mít např. někoho z těchto lidí za souseda https://www.youtube.com/watch?v=5QwwZeB ... tu.be&t=23
Tak tos zjistil blbě. Já bych raději měl v domě plno blízkovýchodňáků a negrů, než jednoho nácka.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Necada za příspěvky (celkem 3):
David.Michal, Ales.Jakl, Lukas.Findeis
Místopředseda finských Pirátů
Долой царя!
Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 7013
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10900 poděkování
Dostal poděkování: 11475 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Tvorba stanoviska Pirátů k migrační a azylové politice Č

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Ještě k těm příčinám. Zdá se mi, že konkrétní popis vývoje v Sýrii chybí:
Vyzbrojili a vycvičili jsme (NATO) povstalce proti Asadovi. Většina jich vytvořila nezávislou organizaci ISIL. Část povstalců dále trénujeme a dodáváme jim do Sýrie zbraně. Turecko bombarduje syrské vesnice a jejich bojové pozice, které zaujímají proti ISIL v Sýrii.
1.Proč jsme vyzbrojili (NATO) a vycvičili povstalce proti Syrské Armádě?
2.Proč v tom pokračujeme?
..
Proč proti tomu někdo veřejně (představitelé zemí EU) nevystoupí. Třeba jen proti tomu, že Turecko zabíjí Kurdy. Teď to v podstatě schvalujeme.-mlčení znamená souhlas. Turci to s USA konzultovali a ti schválili, na oplátku museli poskytnout letiště.
A nikdo vůbec neřeší co bude dál - co když Syrská armáda padne? Zatím dělám vše proto aby se to stalo. Chceme, aby ISIL sousedil s Tureckem a Libanonem?
Ať to chce kdokoliv, já to tedy nechci, ten vývoj jsem už kdysi predikoval a nerad bych měl pravdu.
Takže bych šel po řešení:
Postavit strategii na stabilizaci Sýrie.
1.Zastavit podporu syrských povstalců.
2.Podpořit Syrskou armádu a Kurdy (ti získali samostatnost), aby osvobodili Sýrii od ISIL.
3.Využít možnosti ovlivnit syrskou politicky a bez bočních úmyslů požadovat lidskoprávní garance.
EDIT: Důležité je uvědomit si, že tam mnozí zanechali majetky (pozemky, nemovitosti,..). Je celkem důležité jakou mají perspektivu. Zatím se zdá (diskutuje se o integraci), že se s majetkovými změnami, které provádí ISIL smiřujeme, a že to tak zůstane. Je to skutečně tak?
4.Podpořit rozvoj syrské armády - zejména z hlediska repatriačního náboru (zejména v uprchlických táborech).
5.Následně (až Syřané získají zpět kontrolu nad svou zemí) podpořit repatriaci a obnovu.
7.další postup "nápravy" ..nutno vymyslet ...
..
pokud nemáme žádnou představu, jak by to mohlo dobře dopadnout, jak by se to dalo vyřešit, bude strach narůstat a to primárně v podvědomí
Naposledy upravil(a) Ivo.Vasicek dne 31 srp 2015, 23:34, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvky (celkem 6):
Ales.Jakl, Vaclav.Fortik, David.Michal, Marek.Necada, anonym2064, Josef.Janu
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34601
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Tvorba stanoviska Pirátů k migrační a azylové politice Č

Příspěvek od Petr.Vileta »

Ivo.Vasicek píše:2.Podpořit ... Kurdy (ti získali samostatnost) ...
Je to jen můj postřeh, ale na Blízkém Východě a v arabských zemích vůbec jsou pouze 3 národy, které by nejraději vyhubili:
1) Židé
3) Kurdové
3) Palestinci

O vyhubení těch prvních někteří mluví otevřeně, o těch dalších se to jenom "nepotvrzuje ani nevyvrací".

Já bych také raději podpořil Kurdy a umožnil jim vznik jejich samostatného státu (když Kosovská republika ano, proč ne Kurdistán), ale to prostě nemůže projít. ;)

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Zamčeno

Zpět na „Pracovní prostor pro členské iniciativy“