Emigrace z ČR.

Moderátor: PKS Liberecky kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
Michal.Ketner
Rozhodčí komise
Profese: student logiky
Dal poděkování: 1749 poděkování
Dostal poděkování: 2653 poděkování

Re: Emigrace z ČR.

Příspěvek od Michal.Ketner » 16 srp 2015, 16:11

Petr.Vileta píše:
David.Michal píše:Tam vidím příčinu problému, v mlácení dětí. Děti se tím učí, že když neví co dál a přestanou se ovládat, tak mají mlátit druhé, ideálně někoho slabšího.
No nevím. Já taky v dětství dostal pár facek a když na to koukám zpětně, tak kromě jediného nespravedlivého případu bych si je dal taky. Jak říkala má babička "Pořádná facka je za tisíc slov". Já si naopak myslím, že dnešní generace spratků, kteří mají samá práva a žádné povinnosti, je výsledkem netrestání dětí za prohřešky. Zaprasí oblečení, nic. Rozbije nějakou věc, nic. Odmlouvá, mluví sprostě, vzteká se, nezdraví, neděkuje, nic. Pak se nediv, že takové dítě vyroste v hulváta, násilníka, když bylo vychováno v tom, že za nic nenese zodpovědnost, špatné skutky se netrestají.

A kam že to prcháš?
Tobě příjde špatné že dítě odmlouvá ? A odkdy je teda možnost mít vlastni názor ? K tomu ostatnimu se radši nebudu vyjadřovat bo by to byla moc diskuze o morálcech a takejch věcech . :D
-----BEGIN GEEK CODE BLOCK-----
Version: 3.1
GM/IT/MU/S/CS/P/SS d--- s+:+ a? C++++ U++ P+ L++ E--- W++ N* o-- w--- K+++++ O- M-- V- PS+++ PE-- Y ++ PGP+ t+ 5+ X+ R+++ !tv b+++ DI- D+++ G++++ e h+ r-- z*
------END GEEK CODE BLOCK------

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 22029 poděkování
Dostal poděkování: 18927 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 16 srp 2015, 16:29

Michal.Ketner píše:Tobě příjde špatné že dítě odmlouvá ? A odkdy je teda možnost mít vlastni názor ? K tomu ostatnimu se radši nebudu vyjadřovat bo by to byla moc diskuze o morálcech a takejch věcech . :D
Když 5 leté dítě bude ječet, že chce iPhone a rodiče žijou z ruky do huby, tak co?

Tohle je snad i na vraždu v afektu. :twisted:
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

David.Michal
Příznivec Pirátů – Liberecký kraj
Profese: free
Dal poděkování: 685 poděkování
Dostal poděkování: 1543 poděkování

Příspěvek od David.Michal » 16 srp 2015, 16:33

Podobné vztekání mám teď doma s tříletou holkou skoro každej den. To je takové období. Každopádně to není na vraždu, prostě jí zvednu do rukou najdu jí jinou hračku a je klid. Ono to je o upoutání pozornosti.

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 16 srp 2015, 22:26

David.Michal píše:Podobné vztekání mám teď doma s tříletou holkou skoro každej den.
Stromek se musí ohýbat mladý.
Kdo seje vítr, sklízí bouři.
Jablko nepadne daleko od stromu.
:twisted:
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Roman.Kucera
Republikový výbor
Profese: IT
Dal poděkování: 9519 poděkování
Dostal poděkování: 17122 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman.Kucera » 17 srp 2015, 00:00

Petr.Vileta píše:Jsem zvědav, jak se ti budou líbit švédské daně a hlavně jazyk. :D
Pokud bude vydělávat tak málo, jako se vydělává tady, daně platit moc nebude.
A jazyk? Na všechno stačí umět Tänk på avståndet mellan vagn och plattform när du stiger av
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

David.Michal
Příznivec Pirátů – Liberecký kraj
Profese: free
Dal poděkování: 685 poděkování
Dostal poděkování: 1543 poděkování

Příspěvek od David.Michal » 17 srp 2015, 07:00

:) Já umím plynně anglicky a teď používám https://www.duolingo.com/ na výuku švédštiny. To je výborná aplikace na učení jazyků, doporučuju.

Co se týče daní, mě ani tak nezajímá jejich výše, jako to co mi zbyde na život. A ve Švédsku není čistá mzda nijak špatná. Po tom s čím dokážeme vyjít tady se čtyřčlennou rodinou, nám ve Švédsku bude stačit jeden minimální příjem a ještě si oproti dnešku budeme vyskakovat. Vždyť my tady už několik let živoříme za cca 15 tisíc měsíčně, dva dospělý, dvě děti, dva psi.
Naposledy upravil(a) David.Michal dne 17 srp 2015, 09:26, celkem upraveno 2 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Michal za příspěvky (celkem 2):
Milan.Muller, Jan.Kohler

Janka.Michailidu
Profese: PhD student (Biotechnologie)
Dal poděkování: 1908 poděkování
Dostal poděkování: 2953 poděkování

Příspěvek od Janka.Michailidu » 17 srp 2015, 08:08

Petr.Vileta píše:
David.Michal píše:Podobné vztekání mám teď doma s tříletou holkou skoro každej den.
velice se omlouvám, ale už to nejde jinak, Petře. tak tady jedna urážka:

Obrázek

už jsem to fakt nemohla vydržet. Jsem ráda, že lidí jako ty ve svém životě moc nemám.. Obrázek pro tebe (hlavně ta spodní část):
OFFTOPICObrázek

and also:

skvělá odpověď na otázku "What are the long term effects of yelling at children over the mistakes they have made?": http://www.quora.com/What-are-the-long- ... -have-made

my work here is done.

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 17 srp 2015, 16:40

Janka.Michailidu píše:
Petr.Vileta píše:

už jsem to fakt nemohla vydržet. Jsem ráda, že lidí jako ty ve svém životě moc nemám.. Obrázek pro tebe (hlavně ta spodní část):
Urazit můžeš jen toho, kdo se urazit dá. ;) Hodně často používám humor, ironii a bývám jízlivý. Když si mi někdo postěžuje "Všechno mě bolí, nemůžu ani stát, ani sedět, ani ležet" velice pravděpodobně se ode mě dočká s vážnou tváří položené otázky "A věšet ses zkoušel?". No co nadělám, už jsem takový a jak říká pan Werich v mém podpisu ... :D

Jo a přísloví si občas nějaká přečti, ona jsou hodně moudrá a pravdivá. A jedno tu pro tebe mám, o tom potkávání lidí.

Vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá.

OFFTOPICNe že bych podceňoval tvůj intelekt, ale zkus se zamyslet, jestli to má jen ten prvoplánový význam, nebo ještě nějaký další.

Janka.Michailidu
Profese: PhD student (Biotechnologie)
Dal poděkování: 1908 poděkování
Dostal poděkování: 2953 poděkování

Příspěvek od Janka.Michailidu » 17 srp 2015, 17:02

Petr.Vileta píše:
Janka.Michailidu píše:

Urazit můžeš jen toho, kdo se urazit dá. ;) Hodně často používám humor, ironii a bývám jízlivý. Když si mi někdo postěžuje "Všechno mě bolí, nemůžu ani stát, ani sedět, ani ležet" velice pravděpodobně se ode mě dočká s vážnou tváří položené otázky "A věšet ses zkoušel?". No co nadělám, už jsem takový a jak říká pan Werich v mém podpisu ... :D

Jo a přísloví si občas nějaká přečti, ona jsou hodně moudrá a pravdivá. A jedno tu pro tebe mám, o tom potkávání lidí.

Vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá.

OFFTOPICNe že bych podceňoval tvůj intelekt, ale zkus se zamyslet, jestli to má jen ten prvoplánový význam, nebo ještě nějaký další.
Neřekla jsem, že tě to urazí. Jen je to obecně bráno jako urážka, tak jsem na to upozornila, že jsem si toho vědoma.

takže tohle
Jak říkala má babička "Pořádná facka je za tisíc slov". Já si naopak myslím, že dnešní generace spratků, kteří mají samá práva a žádné povinnosti, je výsledkem netrestání dětí za prohřešky.
je ironie, nebo jaká briskní slovní hříčka ze tvé strany? protože přesně k tomuhle se třeba vztahuje ten "RETARD ALERT"

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 17 srp 2015, 17:24

Janka.Michailidu píše:takže tohle
Jak říkala má babička "Pořádná facka je za tisíc slov". Já si naopak myslím, že dnešní generace spratků, kteří mají samá práva a žádné povinnosti, je výsledkem netrestání dětí za prohřešky.
je ironie, nebo jaká briskní slovní hříčka ze tvé strany? protože přesně k tomuhle se třeba vztahuje ten "RETARD ALERT"
Ta věta od mé babičky, která to ovšem také neměla ze své hlavy, vtipnou formou říká, že mnohdy mírný fyzický trest má lepší účinky, než složité a dlouhé vysvětlování. A platí to i pro mnohé dospělé.

Ono je to všem zvířatům (i těm Homo sapiens sapiens) tak nějak vrozené, je to reflexní chování. Například dva psi se znají, normálně spolu vychází, hrajou si, neútočí na sebe. Pak ten jeden dostane nápad tomu druhému sežrat jeho žrádlo. No a v tu ránu ho druhý pes napadne a bolestivě ho štípne nebo kousne. Není to útok, který by měl zranit nebo dokonce zabít. Je to jen upozornění "tohle už si nedovoluj". No a takové tříleté dítě a dospělý pes prý mají zhruba stejnou inteligenci. :) Tedy, když jedeš se svým malým dítětem v tramvaji a ono začne jen tak z rozmaru kopat nějakého pána do nohy, měla bys tomu zamezit. Jsou sice matky, kterým je to jedno a dokonce svého parchanta i slovně brání, ale ty už patří do kategorie "totální vapatlanost". Normální matka nejprve dítě "odchytí", když to nepomůže, tak se pokusí vysvětlit, že "do pána se nekope" a když nepomůže ani to, zvolí nějaký nezraňující, ale poměrně bolestivý trest. Rozhodně se tomu dítěti nemá lámat noha OFFTOPICironie :twisted:, nebo ho profackovat, až má modřiny, ale plácnutí po zadku, nebo pohlavek, mu jistě neublíží. Dokonce může víc zafungovat leknutí, než skutečná bolest. Pokud se já někdy stanu objektem zájmu takového malého nevychovaného teroristy, většinou nějak urazím jeho matku, třeba "Dejte si toho psa na vodítko, nebo zavolám strážníky".

Odpovědět

Zpět na „Liberecký kraj“