Odvolání Ivo Vašíčka

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Zamčeno

Jednat o odvolání 3. republikového místopředsedy Pirátů Ivo Vašíčka

Pro
51
43%
Proti
61
51%
Zdržuji se
8
7%

Celkem hlasujících: 120 - Celkem hlasů: 120

Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: dělník
Dal poděkování: 14639 poděkování
Dostal poděkování: 2688 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvolání Ivo Vašíčka

Příspěvek od Robert.Magni » 14 črc 2015, 20:23

Ale právě pro ty miliony by to bylo dobře.
Robert Magni
zabzicek@gmail.com
704051696
799796575
Rokycansko

Maria.Vasickova
Místní předsednictvo
Profese: terapeut energetické psychologie
Dal poděkování: 1724 poděkování
Dostal poděkování: 1570 poděkování

Příspěvek od Maria.Vasickova » 14 črc 2015, 21:13

Mikulas.Peksa píše:
Robert.Magni píše:Když mohli být dluhy odpuštěny Německu,můžou být odpuštěny i Řecku. Nuda
Můžou a měly by být. Jenže je tu x-milionů Slováků, Estonců, Lotyšů a Litevců, kteří platí €, berou nižší důchody a mzdy než Řekové a jsou naštvaní, že to Řekům "jen tak projde". Jejich pocity jsou do značné míry legitimní - a můžou vyústit v to, že ve Finsku padne vláda. Nemůžeš prostě říct: SYRIZA má pravdu a vy to jen nechápete...
Mikuláši, můžeme všechno říkat i dělat, otázkou je, co to s námi udělá ;). A z jakého důvodu by něco "mělo" být?

Chtěla jsem se držet stranou, OFFTOPICprotože - manžel ;) ale nedá mi to. Ivo je jeden z mála lidí ve straně, kteří ji drží v mezích základní myšlenky pirátství. Určitě je plno věcí, které mu lze vytknout co se týče projevu, ale je to správný člověk na správném místě. Řekla bych, že nad tím co říká bychom se mohli zamyslet. Myšlenky, které přichází v takovém nastavení jsou hodně inspirující. Pouze emoční nevyrovnanost posluchače dokáže vyvolat reakci, díky které vzniklo toto vlákno. OFFTOPICS emocemi umím pracovat, kdyby někdo potřeboval 8-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Maria.Vasickova za příspěvek:
Robert.Magni
Předsednictvo MS Slovácko

Štěstí spočívá ve svobodě a svoboda v odvaze.

Periklés

Mikulas.Peksa
Republikové předsednictvo
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 6922 poděkování
Dostal poděkování: 8978 poděkování

Příspěvek od Mikulas.Peksa » 14 črc 2015, 21:33

Maria.Vasickova píše:
Mikulas.Peksa píše:
Robert.Magni píše:Když mohli být dluhy odpuštěny Německu,můžou být odpuštěny i Řecku. Nuda
Můžou a měly by být. Jenže je tu x-milionů Slováků, Estonců, Lotyšů a Litevců, kteří platí €, berou nižší důchody a mzdy než Řekové a jsou naštvaní, že to Řekům "jen tak projde". Jejich pocity jsou do značné míry legitimní - a můžou vyústit v to, že ve Finsku padne vláda. Nemůžeš prostě říct: SYRIZA má pravdu a vy to jen nechápete...
Mikuláši, můžeme všechno říkat i dělat, otázkou je, co to s námi udělá ;). A z jakého důvodu by něco "mělo" být?

Chtěla jsem se držet stranou, OFFTOPICprotože - manžel ;) ale nedá mi to. Ivo je jeden z mála lidí ve straně, kteří ji drží v mezích základní myšlenky pirátství. Určitě je plno věcí, které mu lze vytknout co se týče projevu, ale je to správný člověk na správném místě. Řekla bych, že nad tím co říká bychom se mohli zamyslet. Myšlenky, které přichází v takovém nastavení jsou hodně inspirující. Pouze emoční nevyrovnanost posluchače dokáže vyvolat reakci, díky které vzniklo toto vlákno. OFFTOPICS emocemi umím pracovat, kdyby někdo potřeboval 8-)
K tomu můžu říct - jsem cholerik - rychle nasírací a rychle splachovací a je mi líto, že jsem tohle vlákno bumpnul. Ale přibyly sem hlasy proti i pro, takže asi nejsem sám, komu přišlo, že takto teda ne.

Ale chceš-li pracovat s emocemi, promluv se svým manželem. Když jsem do strany vstupoval, bylo to mimo jiné i kvůli němu, protože jeho ekonomické názory byly nové, zajímavé a vpravdě Pirátské. Ale v poslední době se to strašně změnilo. Z avantgardního intelektuála se stal revolucionářem, bije se za svou pravdu a už jí ani nevysvětluje.
When you play game of trolls you flame or you die. #ByrokratickaFerovka #DyckyMost

Marek.Necada
Republikový výbor
Profese: silozpytec
Dal poděkování: 8264 poděkování
Dostal poděkování: 5567 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek.Necada » 14 črc 2015, 21:42

Mikulas.Peksa píše:Můžou a měly by být. Jenže je tu x-milionů Slováků, Estonců, Lotyšů a Litevců, kteří platí €, berou nižší důchody a mzdy než Řekové a jsou naštvaní, že to Řekům "jen tak projde". Jejich pocity jsou do značné míry legitimní - a můžou vyústit v to, že ve Finsku padne vláda.
Sice mi není jasná ta kausalita vedoucí k pádu současné finské vlády, ale pokud to tam povede, pak to chci, neb je to banda *****ů. :lol:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Necada za příspěvky (celkem 4):
Martin.Shanil, Mikulas.Peksa, Maria.Vasickova, Robert.Magni
jednatel republikového výboru Pirátů
7ЗО 845 З7З
Долой царя!

Mikulas.Peksa
Republikové předsednictvo
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 6922 poděkování
Dostal poděkování: 8978 poděkování

Příspěvek od Mikulas.Peksa » 14 črc 2015, 21:53

Marek.Necada píše:
Mikulas.Peksa píše:Můžou a měly by být. Jenže je tu x-milionů Slováků, Estonců, Lotyšů a Litevců, kteří platí €, berou nižší důchody a mzdy než Řekové a jsou naštvaní, že to Řekům "jen tak projde". Jejich pocity jsou do značné míry legitimní - a můžou vyústit v to, že ve Finsku padne vláda.
Sice mi není jasná ta kausalita vedoucí k pádu současné finské vlády, ale pokud to tam povede, pak to chci, neb je to banda *****ů. :lol:
Ono teď Finsko schválí překlenovací půjčku pro Řecko? A schválí pak těch dalších 86 miliard? Rozdýchají to Praví Finové?

Já nevím, na základě pozorování z venku bych si vsadil, že ne, ale ty jsi uvnitř, ty jsi odborník. Německá vláda to nejspíš ustojí, ale část poslanců půjde proti.
When you play game of trolls you flame or you die. #ByrokratickaFerovka #DyckyMost

Maria.Vasickova
Místní předsednictvo
Profese: terapeut energetické psychologie
Dal poděkování: 1724 poděkování
Dostal poděkování: 1570 poděkování

Příspěvek od Maria.Vasickova » 14 črc 2015, 22:14

Mikulas.Peksa píše:
K tomu můžu říct - jsem cholerik - rychle nasírací a rychle splachovací a je mi líto, že jsem tohle vlákno bumpnul. Ale přibyly sem hlasy proti i pro, takže asi nejsem sám, komu přišlo, že takto teda ne.

Ale chceš-li pracovat s emocemi, promluv se svým manželem. Když jsem do strany vstupoval, bylo to mimo jiné i kvůli němu, protože jeho ekonomické názory byly nové, zajímavé a vpravdě Pirátské. Ale v poslední době se to strašně změnilo. Z avantgardního intelektuála se stal revolucionářem, bije se za svou pravdu a už jí ani nevysvětluje.
Vnímám to tak- nezměnilo se to. Pouze si možná pochopil něco jinak. Jako spousta jiných. A to jsou pak Tvé emoce nebo těch jiných. A s tím můžeš udělat něco jenom Ty, nebo ti jiní. Soudy a odsudky jsou projevy emocí, stejně jako lítost.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Maria.Vasickova za příspěvek:
Martin.Shanil
Předsednictvo MS Slovácko

Štěstí spočívá ve svobodě a svoboda v odvaze.

Periklés

Martin.Shanil
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Profese: eshop + prodejna
Dal poděkování: 9131 poděkování
Dostal poděkování: 9145 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Shanil » 14 črc 2015, 22:27

Mikulas.Peksa píše:
Ano právě v zájmu udržitelnosti iluzí, že někde jsou ti, kdo využívají dobročinnost těch druhých a nechce se jim platit dluhy to nemohlo dopadnout jinak. Ono by totiž přesvědčení, že vytěžování lidských zdrojů je právem oligarchů a nechat si to líbit povinností zbylých 99% vzalo za své. To se nesmí stát za žádnou cenu. To prostě Řekům projít nemůže. Viníkem musí být líný Řek, navedený ultralevicovou Syrizou.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Shanil za příspěvky (celkem 6):
David.Michal, Jiri.Janecka, Ivo.Vasicek, Maria.Vasickova, Robert.Magni, Ivo.Vlasaty

Zdenek.Frolec
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Profese: IT technik pro MU Kyjov.
Dal poděkování: 158 poděkování
Dostal poděkování: 199 poděkování

Příspěvek od Zdenek.Frolec » 15 črc 2015, 02:12

Já nevím jak ostatní. Ale dokud se neukázal Ivan Bartoš, tak jsem o Pirátech nevěděl skoro nic a měl jsem předsudky.

Vstoupil jsem z 50% kvůli tomu jak Ivan prezentoval stranu a z 50% mě přesvědčilo to, že piráti se nesnaží kopírovat způsoby ostatních stran.

Věřím, že hodně Pirátů to mělo úplně stejně, když se rozhodovalo.

A pak zjistím po půl roce, že se někdo snaží během voleb odvolat Ivana.
Ty to lidi docela radikálně nazvu pučisty a že by měli odejít ze strany. Pak my bylo vysvětleno, že nejsme radikální a já se poučil ze své chyby odsuzování.

Teď se mi ovšem zdá, že ta stejná část Trollerů a Hejterů se snaží zas odvolávat někoho, kdo byl zvolen právoplatně.

Nwm je si je to můj pocit, ale je tu menší skupinka lidí, co má podle mě, úplně jiné smýšlení, jak nadpoloviční většina Pirátů.

Ptám se vás:
Proč jste vstupovali do strany, když vám zřejmě nevyhovuje?
Proč zakládáte topiky skrz Osobní projevy na FB profilu?
Proč nadále Hejtujete a Trolujete člověka za kterým podle vašeho neopodstatněného podnětu stojí větší část Pirátů?
Proč během voleb chcete odstranit předsedu strany?
Proč svoji závist a nesmělost jít kandidovat zakrýváte za slovy: ,,Máme právo kritizovat,,
Proč neustále někoho napadáte?
Proč napřed nespravíte svoje chyby, než začnete říkat druhým co mají dělat?

Je samozřejmé, že je potřeba ve straně více názorů. Pokud by nebyla pestrost názorů, tak by to byla diktatura/totalita atd....
Ale pokud zřejmě několikrát po sobě je mi dokázáno, že smýšlím úplně jinak a pořád a pořád se hádám z nad poloviční většinou, tak není to pro mě signál, že zřejmě mám úplně jiné smýšlení jak strana, kterou tvoří několik různých názorů, které se ovšem ke konci doplňují?
Neměla by strana tvořit obrovský strom který se rozrůstá a tvoří tím lepší život?

Pohádka na dobrou noc.
Zatím Trolleři a Hejteři představují pro mě haluze stromu, které si mysleli že podpoří strom tím že porostou maličko jiným směrem než roste strom. A pak zapříčiní, že strom nemá dostatek sil, jelikož musí větší část větví různě přizpůsobovat těm rebelujícím haluzím a tím se vysiluje. A pak příjde zima a strom bude v rukou osudu je si vydrží nebo pojde.Jen skrz to, že musel bojovat s haluzemi, které místo toho, aby podpořili strom do růstu širokého spektra názorů, zbytečně komplikovali růst ostatním větvím, které chtěli pomoc posílit strom na zimu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Frolec za příspěvky (celkem 3):
Robert.Magni, Maria.Vasickova, Ales.Jakl
Zakládající a první Předseda MS SLovácka.
Měl jsem snahu změnit politiku, bohužel lidi v ní mě zlomili.
Bacha na IVO Vašíčka. Slíbil u sebe doma, že odejde ze strany jakmile se to stane politikaření. Že to dělá JEN pro radost. A když sám přiznal že už je to politikaření, tak si naráz nevzpomíná, že něco takového vůbec říkal. A to i přes svědky Petra, Ríši, Karla, Toma a jeho Ženy. (Byl to ten den kdy jsme plánovali rozlohu oblasti MS Slovácko.)
Že jsem měl štěstí poznám, až potkám smůlu. - Já :D

Richard Przeczek
Profese: je
Dal poděkování: 435 poděkování
Dostal poděkování: 589 poděkování

Příspěvek od Richard Przeczek » 15 črc 2015, 03:02

Martin Shanil píše:
Mikulas.Peksa píše:
Ano právě v zájmu udržitelnosti iluzí, že někde jsou ti, kdo využívají dobročinnost těch druhých a nechce se jim platit dluhy to nemohlo dopadnout jinak. Ono by totiž přesvědčení, že vytěžování lidských zdrojů je právem oligarchů a nechat si to líbit povinností zbylých 99% vzalo za své. To se nesmí stát za žádnou cenu. To prostě Řekům projít nemůže. Viníkem musí být líný Řek, navedený ultralevicovou Syrizou.
Tak měli to zkusit zlomit, Varoufakis měl plán B připravený. Jenom Tsipras asi nebude až tak radikální... http://denikreferendum.cz/clanek/20805- ... -byl-proti
Tito uživatelé poděkovali autorovi Richard Przeczek za příspěvky (celkem 3):
Martin.Shanil, Mikulas.Peksa, Ivo.Vlasaty

Jan.Kochert
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Profese: pirate
Dal poděkování: 1159 poděkování
Dostal poděkování: 1084 poděkování

Příspěvek od Jan.Kochert » 15 črc 2015, 11:57

Zdenek.Frolec píše:Já nevím jak ostatní.
Já jsem ostatní. Takže odpovím..
Zdenek.Frolec píše: Ale dokud se neukázal Ivan Bartoš, tak jsem o Pirátech nevěděl skoro nic a měl jsem předsudky. Vstoupil jsem z 50% kvůli tomu jak Ivan prezentoval stranu a z 50% mě přesvědčilo to, že piráti se nesnaží kopírovat způsoby ostatních stran. Věřím, že hodně Pirátů to mělo úplně stejně, když se rozhodovalo.
No vidíš. Já mj. i kvůli Ivanovi každou chvíli teatrálně mažu z disku elektronickou přihlášku a snažím se zapomenout heslo na fórum. Jenže pak se uklidním a dojde mi, že jsem přitom stejně rád, že zrovna on je Pirát a že prosazuje pirátská témata právě tím pro něj specifickým způsobem. Poloprázdná/poloplná sklenice. Pestrost v názorech i způsobech.
Zdenek.Frolec píše: A pak zjistím po půl roce, že se někdo snaží během voleb odvolat Ivana.
No a? Je to jeho (strategicky nepříliš vhodně využité) právo.
Zdenek.Frolec píše: Ty to lidi docela radikálně nazvu pučisty a že by měli odejít ze strany. Pak my bylo vysvětleno, že nejsme radikální a já se poučil ze své chyby odsuzování.
Pučisté jsou především v totalitě. Oproti tomu u nás se tomu říká "jiný názor". Za ten se neodchází, ani nevylučuje.
A doufám, že pořád jsme (resp. chceme být) radikální
Zdenek.Frolec píše: Teď se mi ovšem zdá, že ta stejná část Trollerů a Hejterů se snaží zas odvolávat někoho, kdo byl zvolen právoplatně.
"Troller" je takové ošklivé auto. Ale chápu, myslíš troly a hejtry.
Stalo se tu takovým nepěkným zvykem poznačovat za trola nebo hejtra každého, kdo má jiný názor než já. Mít jiný názor není umění. Trolení ano.
Zdenek.Frolec píše: Nwm je si je to můj pocit, ale je tu menší skupinka lidí, co má podle mě, úplně jiné smýšlení, jak nadpoloviční většina Pirátů.
..což je asi běžné, ne? jiné možnosti jsou 100% shoda ve všem (což by bylo podezřelé) anebo přesný poměr 50/50 (což by vedlo k větším bojům a sporům). Takže za mě dobrý.
Zdenek.Frolec píše:Ptám se vás:
ok..
Zdenek.Frolec píše: Proč jste vstupovali do strany, když vám zřejmě nevyhovuje?
Vstupoval jsem do ní, protože mi vyhovovala. Zatím plusy převažují mínusy, což ale neznamená, že někdy nepřemýšlím o tom, že Pol Pot to se stranickou politikou nevzal zase za tak špatný konec. Ale to je myslím vcelku normální.
Zdenek.Frolec píše:Proč zakládáte topiky skrz Osobní projevy na FB profilu?
Nic jsem nezakládal, ale chápu to jako "protože jde o důležitého představitele strany".
Zatímco řešit FB (nebo jinou soc.síť) člena straně nepřísluší, Ivo je v RP. To mj. znamená, že jeho názor má váhu a chtě nechtě bude brán jako reprezentující Piráty.
Zdenek.Frolec píše:Proč nadále Hejtujete a Trolujete člověka za kterým podle vašeho neopodstatněného podnětu stojí větší část Pirátů?
Opět, "hejtujete a trolujete" je takový tvůj eufemismus pro "nesouhlasíte s ... a využíváte svého práva k ...".
Zdenek.Frolec píše:Proč během voleb chcete odstranit předsedu strany?
Nechceme. Nikdo nikoho neodstranil. Což neznamená, že to právo nemáme mít.
Zdenek.Frolec píše:Proč svoji závist a nesmělost jít kandidovat zakrýváte za slovy: ,,Máme právo kritizovat,,
Každý má právo kritizovat. Ale když někdo kritizuje včetně argumentů, nebo dokonce s nabídkou alternativního řešení, lidi ho prostě po čase budou víc poslouchat, než když napíše "svoji závist a nesmělost jít kandidovat zakrýváte za slovy.."
Zdenek.Frolec píše:Proč neustále někoho napadáte?
Koho neustále? Nemyslím, že by se to právo nějak extrémně zneužívalo.
Nebo to znamená, že bychom vůbec neměli mít právo odvolat jednou zvoleného funkcionáře ?
Zdenek.Frolec píše:Proč napřed nespravíte svoje chyby, než začnete říkat druhým co mají dělat?[/b]
Protože by to trvalo několik životů. Ale děláme na tom.. FSM ví, že se snažíme...
Zdenek.Frolec píše: Je samozřejmé, že je potřeba ve straně více názorů. Pokud by nebyla pestrost názorů, tak by to byla diktatura/totalita atd....
Především bychom si měli uvědomit, že pestrost názorů není slabina (ve smyslu "nemáme jasný názor"), ale obrovská výhoda. Právě díky ní ve vzniklé debatě dáme na hromadu všechny blbé i dobré argumenty pro, všechny blbé i dobré argumenty proti a nakonec z toho vzejde řešení či postoj, který je neprůstřelný a zároveň přijatelný pro většinu členů a náš program.

Hlavně nesmíme hysterčit a hroutit se.

Imho Ivo teď prezentoval jednu názorovou hranici. Odvolávají jsou zástupci opačné názorové hranice. Ve vzniklé debatě také zazněla spousta argumentů, které ty dva názory když ne sbližují, tak alespoň vypichují důležité argumenty každého z nich a to v situaci, která je jinak extrémně nepřehledná.
Zdenek.Frolec píše:
Ale pokud zřejmě několikrát po sobě je mi dokázáno, že smýšlím úplně jinak a pořád a pořád se hádám z nad poloviční většinou, tak není to pro mě signál, že zřejmě mám úplně jiné smýšlení jak strana, kterou tvoří několik různých názorů, které se ovšem ke konci doplňují? Neměla by strana tvořit obrovský strom který se rozrůstá a tvoří tím lepší život?

Pohádka na dobrou noc.
Zatím Trolleři a Hejteři představují pro mě haluze stromu, které si mysleli že podpoří strom tím že porostou maličko jiným směrem než roste strom. A pak zapříčiní, že strom nemá dostatek sil, jelikož musí větší část větví různě přizpůsobovat těm rebelujícím haluzím a tím se vysiluje. A pak příjde zima a strom bude v rukou osudu je si vydrží nebo pojde.Jen skrz to, že musel bojovat s haluzemi, které místo toho, aby podpořili strom do růstu širokého spektra názorů, zbytečně komplikovali růst ostatním větvím, které chtěli pomoc posílit strom na zimu.
Proč by to nebylo správné jsem už vysvětlil, ale hlavně to dost dobře nejde. Je tu 400 zahrádkářů, chceme jima být všichni.
Nezbyde, než se naučit ten strom naroubovat rozdílnými názory a naučit se tuhle naši největší výhodu prodat směrem ven.

p.s. Ne, že bych úplně se vším souhlasil, ale jsem proti odvolání Iva, protože:
1) mám pocit, že o tématu má mnohem víc informací než většina z nás. Než já určitě.
2) přesvědčil jsem se, že mu nedělá problém svůj názor obhájit a/nebo podložit fakty.
3) věřím, že z téhle odvolávačky si vezme pozitivní feedback.
4) je (pro mne a myslím, že i pro Piráty) dobře, že se tu o složitém tématu přou zjevně inteligentní lidé s opačnými stanovisky.
...
x) ..a z trochy kontroverze se taky neposeru.
I'm not „future”. You're retro.
Profil !

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“