CF 13/2015 Neutralita (změna bodu Mezinárodní vztahy)

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci, na ostatní se obracejte jen prostřednictvím předsedajícího. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna. Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Zamčeno
Mikulas.Peksa
Republikové předsednictvo
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 6926 poděkování
Dostal poděkování: 9073 poděkování

Re: CF 13/2015 Neutralita (změna bodu Mezinárodní vztahy)

Příspěvek od Mikulas.Peksa » 19 kvě 2015, 15:47

Alexandr.Mansurov píše:Dovolím si upozornit, že drobným přílepkem navrhovatele zde CF neschvaluje jenom neutralitu, ale i celé znění bodu Mezinárodní vztahy.
Proto je
a) zcela legitimní předložit zároveň další návrhy na úpravu tohoto bodu, o kterých se "mezi řečí" místy vedly na fóru debaty
b) s podivem, že celá debata se, pokud už se vůbec argumentuje, vede jenom kolem neutrality. CF tak ve výsledku může schválit programový bod bez jeho detailní diskuse.

Ptám se obou navrhovatelů znění bodu, zda jsou ochotni začlenit následující technickou úpravu programového bodu:
6. odstavec
Zahájíme jednání k vypovězení globálních smluv, které vynucují nefunkční monopoly na úkor rozvojových zemí a lidské svobody (ACTA, TRIPS). Zasadíme se o transparentní revizi všech ostatních mezinárodních smluv a závazků.
Zdůvodnění
Jde o drobnou aktualizaci a jelikož bude text zakotven CF, přijde mi flexibilnější upřesňovat konkrétní smlouvy stanovisky, nikoliv jednáním CF při každém dalším výmyslu, co se případně objeví. Např. aktuální téme je TTIP a program mluví o ACTA...
Já v tuto chvíli nejsem navrhovatelem. Můj návrh na zařazení do jednání má v tuto chvíli 17 hlasů a potřebuje jich 21. Pokud je nesežene, nic nebude.

Druhá věc je, že já neusiluju o schválení celého bodu. To je z mého pohledu přílepek k neutralitě. Stejně tak škrtání a aktualizace jsou IMO přílepek. Takže jakkoli bych to rád nějak updatnul, v tuhle chvíli nemůžu.

@Martin Shánil: koncept neutrality vznikl v dobách Vestfálského chápání suverenity států. Vzhledem k tomu jsem ho rozebral na jednotlivé součásti a vypsal jen ty, které dávají smysl. Říkej tomu aktualizace. Nemůžeš čekat, že něco co bylo vymyšleno v 19. století, bude možno copy-pastnout do 21.

@Libor Špaček: Já nerozhoduju o členství nikoho a jsem tomu rád. Myslíš-li si, že EU je Čtvrtá Říše, jsem rád, že se k tomu konečně veřejně hlásíš. :) Pevně doufám, že nebudeš mít problém to zopakovat při příštích primárních volbách do EP a volbě garanta Mezinárodních vztahů. :) Statečně, směle vpřed, zpátky ni krok! :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvek:
Andrej.Polescuk
When you play game of trolls you flame or you die. #ByrokratickaFerovka

Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru a Instagramu.

Libor.Spacek
Příznivec Pirátů – Plzeňský kraj
Profese: Vysokoškolský učitel
Dal poděkování: 2636 poděkování
Dostal poděkování: 4209 poděkování

Příspěvek od Libor.Spacek » 19 kvě 2015, 16:38

Mikulas.Peksa píše: @Libor Špaček: Já nerozhoduju o členství nikoho a jsem tomu rád. Myslíš-li si, že EU je Čtvrtá Říše, jsem rád, že se k tomu konečně veřejně hlásíš. :) Pevně doufám, že nebudeš mít problém to zopakovat při příštích primárních volbách do EP a volbě garanta Mezinárodních vztahů. :) Statečně, směle vpřed, zpátky ni krok! :)
Ne, opravdu nemám problém to zopakovat a vysvětlit komukoliv a brzo to ani nebude potřeba. Ekonomická fakta mluví sama za sebe. Cui Bono? Společný rys s Reichem III je ten, že je to ve prospěch Němců, ale ve prospěch nás či Slováků či Řeků atd. zrovna moc ne. Pokud tedy nepočítáš mohutný rozvoj korupce a byrokracie.
Na garanta se ale já neženu, naposledy jsi jím byl ty.

http://research.stlouisfed.org/fred2/da ... 30_378.png
Naposledy upravil(a) Libor.Spacek dne 19 kvě 2015, 17:10, celkem upraveno 1 x.
Senilní dědouch a troll.

Michal.Gill
Zahraniční odbor
Profese: Překladatel, administrativec
Dal poděkování: 1949 poděkování
Dostal poděkování: 1275 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal.Gill » 19 kvě 2015, 17:01

To je paráda, pojďme k pročištění vzduchu všichni jasně deklarovat svůj postoj k EU, ať víme, na čem kdo jsme. :P

Já jsem federalista a chci silnou Unii fakticky na úrovni státu s limitovanou autonomií jednotlivých členů á la USA.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Gill za příspěvky (celkem 5):
Libor.Spacek, Alexandr.Mansurov, Mikulas.Peksa, Vojtech.Pikal, Frantisek.Kopriva
Bc. Michal Gill • asistent pirátských radních Prahy 3 • člen předsednictva Pirate Parties International • regionální koordinátor slovenských Pirátů pro ČR • mobil +420 603 590 571 • pevná +420 222 116 782 • michal.gill@pirati.czmichal.gill@pp-international.netgill.michal@praha3.czmichal.gill@smepirati.sk

Frantisek.Kopriva
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: poslanec
Dal poděkování: 4716 poděkování
Dostal poděkování: 2767 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frantisek.Kopriva » 19 kvě 2015, 17:41

Já bych se chtěl zeptat, o co vlastně v tomhle vlákně jde? Ty první příspěvky předsedajícího se s prominutím nedají číst (překlepy, krkolomné formulace, citace, OT, editace) a teď se tady zase volně diskutuje, či spíše vzájemně osočuje. Sice definitivní hlasované návrhy uvidíme v hlasovacím vlákně, ale může mi, prosím, někdo shrnout, kam jsme se zatím dostali a jaké má CF možnosti návrh(y) ovlivnit ještě před samotným hlasováním? Díky, budu moc vděčný! ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Kopriva za příspěvek:
Mikulas.Peksa
sněmovní profil |< >| veřejný kalendář |< >| Facebook |< >| Twitter

* místopředseda výboru pro evropské záležitosti
* jednatel republikového výboru Pirátů

Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 512 poděkování
Dostal poděkování: 2741 poděkování

Příspěvek od Ondra.kl » 19 kvě 2015, 17:58

Frantisek.Kopriva píše:Já bych se chtěl zeptat, o co vlastně v tomhle vlákně jde? Ty první příspěvky předsedajícího se s prominutím nedají číst (překlepy, krkolomné formulace, citace, OT, editace)
To máš problém, to prostě musíš pročíst, přelouskat a pochopit. Existuje i složitejší cesta ... na základě reality a vědomostí z ní si poskládat stejný obsah ;)
Frantisek.Kopriva píše: a teď se tady zase volně diskutuje, či spíše vzájemně osočuje.
ano ... probíhá "diskuze" ... jejíž kvalita hovoří o kvalitě diskutujících ;)
Frantisek.Kopriva píše: jaké má CF možnosti návrh(y) ovlivnit ještě před samotným hlasováním?
CF nemá možnosti ovlivnit návrhy. Ale jakýkoli člen může navrhnout nějaký návrh a pokud sebere určenou podporu* tak bude zařazen do hlasování.

* myšleno v samostatném vlákně s hlasováním
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondra.kl za příspěvky (celkem 3):
Frantisek.Kopriva, Ales.Jakl, Ivo.Vlasaty

Jiri.Demel
Republikový výbor
Profese: IT manager
Dal poděkování: 123 poděkování
Dostal poděkování: 452 poděkování

Příspěvek od Jiri.Demel » 19 kvě 2015, 19:04

Miláčci, než se pustíte do něčeho takového, poučte se prvně o daném problému.
V prvé řadě by jste měli všichni zklidnit hormon a zamyslet se nad tímto:
zahraniční politika/tedy i účast v paktech a zahraničních misích obzvláště/ je úzce spjata s ekonomickými zájmy a rozvojem státu./import-export/
Většina exportu je provázána díky této agresivní politice v zainteresovaných oblastech vlivu jednotlivých uskupení.
Opravdu jsme natolik ekonomicky a technologicky vyspělí, abychom si v případě neutrality mohli vyrábět moderní zařízení bez možnosti nákupů ze
zahraničí díky embargům od vyspělejších zemí?
Ruku na srdce, EU ani v případě vojenského i ekonomického paktu nezvládne čelit USA, Rusku, Číně...../navíc - jsou to STÁTY! nikoli společenství /EU/ s prosazováním vlastních
národních zájmů na úkor jiných/

A pravá neutralita..... ? nedovedu si ji ani představit.
Oznámení moderátora:
Uživatel byl napomenut za klamný argument hodnotícího jazyka.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Demel za příspěvky (celkem 2):
Petr.Vileta, Pavel.Reimann
Nejhorší je aktivní blbec.

Ales.Jakl
Místní předsednictvo
Profese: řidič kamionu
Dal poděkování: 1887 poděkování
Dostal poděkování: 2119 poděkování

Příspěvek od Ales.Jakl » 19 kvě 2015, 20:23

Mikuláš Peksa: V sobotu odpoledne jsem na Pirateconu přišel za Alešem Jaklem a slušně mu sdělil, že chystám protinávrh. Dále jsem se ho několikrát zeptal, zda-li jsou všechny naděje na konseuální znění mrtvé. Aleš si byl plně vědom procedurálních aspektů věci a přesto neprojevil zájem vyjednávat. Takže jsem vyndal ze šuplíku návrh, který jsem ve spolupráci s několika Piráty chystal celý minulý týden, dočistil ho, přidal zdůvodnění a předložil. Zvykejte si, pánové, toto je politka. Ti ODSáci tolik slušnosti, aby vás varovali předem mít nebudou.
Nemám problém s existencí návrhu Mikuláše Peksy, pokud získá potřebnou podporu. V ML jsme se o tom bavili a sdělil jsem ti, že na svém návrhu nehodlám nic měnit. Přesto jsem v konečném návrhu udělal určité vstřícné změny pro zastánce společné EU bezpečnostní politiky. I Mikulášův návrh přestavuje určitý krok k neutralitě, i když se toho slova štítí...rozumíme si v potřebě samostatné EU politiky. Mě jde o smysl, ne o žonglování s pojmy.

Zádrhel představuje pravděpodobně Mikulášem pravděpodobně podporovaný extrateritoriální vojenský zásah EU nebo NATO na Ukrajině, s cílem Ukrajinu připojit k EU, s čímž já zásadně nesouhlasím. Je to naprosto zbytečné, nepomůže to ani Ukrajině, ani EU a znamená to trvalý nesmyslný konflikt s jadernou velmocí jménem Rusko.

Daleko užitečnější by bylo např. společnou obchodní politikou EU dosáhnout třeba polovičních cen za dodávky plynu a ropy z Ruska pro všechny členy EU.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ales.Jakl za příspěvky (celkem 7):
Mikulas.Peksa, Ivo.Vasicek, Vojtech.Pikal, Libor.Spacek, Martin.Shanil, Ivo.Vlasaty, Tomas.Klapka
Člen MS Tachovsko

Mačo pikčur

Co je? Co je? Cojecojecoje!

Nebuď tak netrpělivý, neřekla jsem NE..

Ales.Jakl
Místní předsednictvo
Profese: řidič kamionu
Dal poděkování: 1887 poděkování
Dostal poděkování: 2119 poděkování

Příspěvek od Ales.Jakl » 19 kvě 2015, 20:34

Jiří Demel: Miláčci, než se pustíte do něčeho takového, poučte se prvně o daném problému.
Miláčku, jak jistě sám uznáš, v naší straně máme mnoho vynikajících odborníků na zahraniční politiku a o tématu hojně a často diskutujeme ;) .

Jak vykládají a praktikují svojí neutralitu Rakousko, Švédsko, Irsko a Finsko (právoplatní členové EU) je věc jejich demokratického rozhodování. Ať si každý vyhodnotí, jestli jsou to nějací izolovaní chudáčci, imho ne. Mě bohatě stačí, že se neúčastní vylhaných válek, nemají ve svojí zemi "bratrská vojska" a nerejou držkou v zemi...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ales.Jakl za příspěvky (celkem 6):
Ivo.Vasicek, Milan.Muller, Libor.Spacek, Martin.Shanil, Ivo.Vlasaty, Tomas.Klapka
Člen MS Tachovsko

Mačo pikčur

Co je? Co je? Cojecojecoje!

Nebuď tak netrpělivý, neřekla jsem NE..

Alexandr.Mansurov
Zahraniční odbor
Profese: programátor
Dal poděkování: 5094 poděkování
Dostal poděkování: 1993 poděkování

Příspěvek od Alexandr.Mansurov » 19 kvě 2015, 20:49

Doručuji předsedajícímu návrh postupu skupinou členů.
Petr.Vileta píše:Jelikož anketa k podnětu o zařazení neutrality vypadá, že dělí stranu názorově vejpůl a navíc jde o program strany, podávám návrh postupu podle § 10 Jednacího řádu
Navrhuji, aby se v jednání CF 13/2015 hlasovalo jako o zásadním návrhu (čl. 6, odst 5. Stanov)
Zásadní návrh vyžaduje pro schválení 3/5 hlasů, nestačí prostá nadpoloviční většina. Kdo si tedy myslíte, že (ne)zařazení neutrality do programu je opravdu důležité rozhodnutí a měla by na tom být všeobecná shoda, pak podpořte tento můj návrh.
Aktuálně pro 21, proti 8, nikdo se nezdržel.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Alexandr.Mansurov za příspěvky (celkem 3):
Mikulas.Peksa, Vojtech.Pikal, Roman.Kucera

Jiri.Demel
Republikový výbor
Profese: IT manager
Dal poděkování: 123 poděkování
Dostal poděkování: 452 poděkování

Příspěvek od Jiri.Demel » 19 kvě 2015, 21:04

Ales.Jakl píše:
Jiří Demel: Miláčci, než se pustíte do něčeho takového, poučte se prvně o daném problému.
Miláčku, jak jistě sám uznáš, v naší straně máme mnoho vynikajících odborníků na zahraniční politiku a o tématu hojně a často diskutujeme ;) .

Jak vykládají a praktikují svojí neutralitu Rakousko, Švédsko, Irsko a Finsko (právoplatní členové EU) je věc jejich demokratického rozhodování. Ať si každý vyhodnotí, jestli jsou to nějací izolovaní chudáčci, imho ne. Mě bohatě stačí, že se neúčastní vylhaných válek, nemají ve svojí zemi "bratrská vojska" a nerejou držkou v zemi...
To jsem rád, že máme vynikající odborníky. Zajisté budou pamatovat v tomto kontextu i na růst ekonomiky a zaměstnanosti.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Demel za příspěvek:
Michal.Gill
Nejhorší je aktivní blbec.

Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“