Zařazení neutrality ČR do programu Pirátů

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Zamčeno

Svolat jednání CF k zařazení podpory neutrality do programu (bod zahraniční vztahy) Pirátů?

Anketa končí za 20 kvě 2015, 22:21

Ano
42
48%
Ne
40
45%
Zdržuji se
6
7%
 
Celkem hlasujících: 88 - Celkem hlasů: 88

Uživatelský avatar
Jan.Novak
Republikový výbor
Příspěvky: 2445
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 4042 poděkování
Dostal poděkování: 2936 poděkování

Re: Zařazení neutrality ČR do programu Pirátů

Příspěvek od Jan.Novak »

Robert.Magni píše:
Jan.Novak píše:Netváříme se náhodou tak, že náš program je prodiskutovaný a na základě toho konsensuální? Já jen, že 50% (pro) na 45% (proti) nebudí zrovna konsensuální dojem, naopak mám pocit, že toto téma piráty rozděluje na přibližně dvě podobně velké skupiny a případně si to "na just" protlačit do programu znamená jen ostatní přehlasovat ("my máme pravdu, protože je nás o tři víc!") Deliberativní image Pirátů (tedy, že všechno podstatné je prodiskutováno - s tím, že posloucháme argumenty druhých, ne jen že si píšeme dokola tu svoji písničku, jako se děje tady z obou stran - a po vzájemné shodě konsensuálně dohodnuto řešení, které vyhovuje podstatné většině zaintersovaných) zde dostává těžce na frak a místo toho sledujeme klasické "vítěz bere vše", proti kterému brojíme.

Já bych byl velice rád, aby na programových bodech byla nějaká rozumná všeobecná shoda, ta zde zjevně není. Proto bych chtěl poprosit předkladatele aby návrh stáhl, protože tohle mi příjde jako "prostě to nějak protlačíme".
A co takhle nechat tomu volný průběh a počkat si na výsledky hlasování CF ?
Říkal jsem, že si nemyslím, že je správné, aby se případně schválil kontroverzní programový bod, protože když už se schválí, tak už asi jen tak nezmizí, i kdyby na krásno vadil _skoro_polovině_členů_ a Ty mi napíšeš, že mám počkat na hlasování CF. :-)

Člen RV za JčK
Předseda kontrolního výboru zastupitelstva Jihočeského kraje
Zastupitel města Týn nad Vltavou

Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 7013
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10900 poděkování
Dostal poděkování: 11475 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zařazení neutrality ČR do programu Pirátů

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Jan.Novak píše:Říkal jsem, že si nemyslím, že je správné, aby se případně schválil kontroverzní programový bod, protože když už se schválí, tak už asi jen tak nezmizí, i kdyby na krásno vadil _skoro_polovině_členů_ a Ty mi napíšeš, že mám počkat na hlasování CF. :-)
A odkudpak víš, jaký názor má "skoro polovina členů"?
V tomto vlákně nehlasovala ani čtvrtina členů. (v extrémním případě (jen matematicky) může být proti méně než desetina členů)
Nehlasuje se o schválení návrhu, ale o jeho postoupení k hlasování. Tomu samozřejmě předchází rozprava.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvky (celkem 4):
Ales.Jakl, Robert.Magni, Ales.Sura, Maria.Vasickova
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5558
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 22540 poděkování
Dostal poděkování: 4545 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zařazení neutrality ČR do programu Pirátů

Příspěvek od Robert.Magni »

A nejvíc mě baví další maličkost.Nějak si odpůrci návrhu neuvědomují,že ani tehdy,kdybychom si dali jako programový bod třeba nabarvení všech slonů na růžovo,tak to neznamená,že k tomu dojde...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Magni za příspěvek:
Milan.Muller

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34639
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31594 poděkování
Dostal poděkování: 25701 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zařazení neutrality ČR do programu Pirátů

Příspěvek od Petr.Vileta »

Ales.Sura píše:Nebo to řeknu jinak. Pokud bude miliónové město, kde jsou pacifisti a nenásilní lidé a přijde tam jeden z venku s kulometem znamená to, že jim bude jeden s kulometem vládnout?
To záleží na tom, jaké bude mít kulometčík úmysly. :D

Pokud bude chtít vládnout, tak bude. Jedině snad, že by se našel někdo, kdo se vzmůže na odpor a postaví se mu např. s odjištěným granátem v ruce na vzdálenost 2 metry. "Klidně mě zastřel, ale pak zemřeme oba". Takto funguje pouhé vlastnictví jaderné zbraně. Stačí jedna jediná balistická střela s jadernou hlavicí.

Pokud bude kulometčík mít zbraň jen na svou obranu, nebude vládnout, ale například ho ani milion mírumilovných obyvatel města nedonutí platit vysoké daně, protože "No tak si pro ně přijďte, mám kulomet".

Řekl bych, že je obtížné se rozhodovat o neutralitě a vojenské doktríně, když o tom většina z nás nic neví. Zkusme to na menším a představitelnějším příkladu.

Máme malou osadu, nějaký ostrov o pár hektarech, třeba ten Liberland. :) Není tam policie, ani soudy, vládne tam utopistická přímá demokracie, která nahrazuje všechny instituce. Platí tam pravidlo, že muži nikdy nebijí ženy. No a je tam jeden muž, který má nějaký mindrák a bije svou manželku a když se opije, bije i ostatní ženy, které náhodně potká. Napřed ho společnost mnohokrát napomene, ale on se nepolepší. Nepřestane bít svou manželku a nepřestane se ani opíjet. Tak co s ním? Má si společnost povzdechnout "On sice bije ženy, ale jinak je to šikovný truhlář" a nechat to tak? Nebo se má sebrat pár nejsilnějších chlapů a jít mu rozbít čumák, aby si ono pravidlo "zapamatoval"? Jak byste reagovali vy osobně, kdybyste žili v této osadě?

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34639
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31594 poděkování
Dostal poděkování: 25701 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zařazení neutrality ČR do programu Pirátů

Příspěvek od Petr.Vileta »

Robert.Magni píše:A nejvíc mě baví další maličkost.Nějak si odpůrci návrhu neuvědomují,že ani tehdy,kdybychom si dali jako programový bod třeba nabarvení všech slonů na růžovo,tak to neznamená,že k tomu dojde...
To máš pravdu, ale zase ... kdo by volil takové mimoně, kteří chtějí barvit slony na růžovo a ještě k tomu úplně všechny.

Doufám, že zde všichni chápou barvení slonů jako příklad naprosto pitomého nápadu. Pokud ano, pak se taková pitomost nesmí objevit v programu, jinak budeme za Balbínovce.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 2):
Jan.Novak, observer

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Jan.Novak
Republikový výbor
Příspěvky: 2445
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 4042 poděkování
Dostal poděkování: 2936 poděkování

Re: Zařazení neutrality ČR do programu Pirátů

Příspěvek od Jan.Novak »

Ivo.Vasicek píše:
Jan.Novak píše:Říkal jsem, že si nemyslím, že je správné, aby se případně schválil kontroverzní programový bod, protože když už se schválí, tak už asi jen tak nezmizí, i kdyby na krásno vadil _skoro_polovině_členů_ a Ty mi napíšeš, že mám počkat na hlasování CF. :-)
A odkudpak víš, jaký názor má "skoro polovina členů"?
V tomto vlákně nehlasovala ani čtvrtina členů. (v extrémním případě (jen matematicky) může být proti méně než desetina členů)
Nehlasuje se o schválení návrhu, ale o jeho postoupení k hlasování. Tomu samozřejmě předchází rozprava.
Říkám teoreticky, rozhodně máme cca 440 členů, zde se vyjádřilo 78 (zbylí hlasující "bez názoru"), to už zavání statisticky relevantními daty (jen zavání, nevíme jak reprezentativní část pirátské populace se k tomuhle vláknu hlasováním vyjádřila - například příznivci tohoto podnětu se mohli vzájemně zmobilizovat skoro všichni, zatímco zbytek členstva je proti, nebo obráceně. Spíše to ovšem vypadá, že tu máme jakous takous formu reprezentativního vzorku, alespoň co se týče toho, že výsledek nebude naprosto jednoznačný. Čímž myslím, že nebude panovat víceméně jednoznačná shoda). Nelze předvídat výsledek, může být těsný, nebo se naopak můžu plést a naprostá většina případných hlasujících bude mít jasno (viz ta část o vzájemné mobilizaci jedné, nebo druhé strany). Nicméně z toho co tu vidím to tak úplně nevypadá a nevím jak Ty, ale mít v programu něco co by mohlo poměrně velké části členstva vadit (tzn. téma potenciálně rozdělující stranu na dva tábory) a mohlo to do budoucna působit vnitrostranické potíže není úplně ideální věc (zvlášť když se jedná o něco, co se pravděpodobně - čti téměř 100% - jaksi v praxi neprosadí).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Novak za příspěvek:
Robert.Magni

Člen RV za JčK
Předseda kontrolního výboru zastupitelstva Jihočeského kraje
Zastupitel města Týn nad Vltavou

anonym2064
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7040
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Dal poděkování: 9165 poděkování
Dostal poděkování: 9447 poděkování

Re: Zařazení neutrality ČR do programu Pirátů

Příspěvek od anonym2064 »

Základní příjem jsme taky museli prosadit tak trošku silou a za velkého povyku (obdobné podmnožiny) odpůrců. A dobře jsme udělali.
Od politiků není nic neočekávaného, že hájí více zájmy státu a své vlastní a uplně zapomínají na to, že proto je lidi nevolili. Líbí se mi argumenty Aleše Šury, kterými upozorňuje hlavně na potřeby nás lidí. Často jsou v rozporu se zájmy mocností, které se bez jakýchkoliv skrupulí raději přidají na stranu silnějšího, ochotně budou posílat lidi do válek jen pro udržení současného systému postaveného na udržení "lůzy" v lati. Divide et impero dotažené ad absurdum do stavu geopolitckých hrátek a světa rozděleného mezi hlavní hráče. Neutralita se pak jeví jako nebezpečné rebelství a tuto hru narušuje. Cožpak to postavení švýcarům nebo rakušákům tak trošku nezávidíme? Imho ano. Přeste tady zazněly argumenty, že nejsme švýcarsko, že na to nemáme. Ale to je přeci uplně fuk, jestli jsme jako stát bohatí, nebo jaký máme obchodní vliv. o to přeci lidem vůbec ve válce nejde. Jim jde o život. Spoluúčast v NATO z nás dělá spoluvíníky na stupňování napětí a posilování jedné strany. Je to opak trendu uvolňování napětí. přidali jsme se k sankcím, budeme zbrojit a proč? Na co se chystáme? Kdo z vás to chce? Imho je opravdu na místě říct, že pirtáti to nechtějí, dát si to do programu a doufat, že nebudeme sami a najdou se i jiní a že lidi podle programu budou volit a že politici pak budou podle programu i jednat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym2064 za příspěvky (celkem 2):
Ivo.Vasicek, Ales.Jakl
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34639
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31594 poděkování
Dostal poděkování: 25701 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zařazení neutrality ČR do programu Pirátů

Příspěvek od Petr.Vileta »

Zato v Rusku je to jeden demokrat a liberál vedle druhého. Je jich plná Duma. :twisted:
http://zahranicni.ihned.cz/rusko/c1-640 ... bo-amnesty

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 7013
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10900 poděkování
Dostal poděkování: 11475 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zařazení neutrality ČR do programu Pirátů

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Petr.Vileta píše:Zato v Rusku je to jeden demokrat a liberál vedle druhého. Je jich plná Duma. :twisted:
http://zahranicni.ihned.cz/rusko/c1-640 ... bo-amnesty
Jo jo, diktatury přitvrzují. Okopírovali to z USA, tam tyhle zákony platí už dávno. Čekám, kdy duma přijme něco jako Patriot Act.
EDIT:http://www.fara.gov/
http://en.wikipedia.org/wiki/Patriot_Act
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvek:
Robert.Magni
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Jakub.Backa
Kontrolní komise
Příspěvky: 2337
Registrován: 06 říj 2013, 14:52
Profese: advokát a insolvenční správce
Dal poděkování: 2220 poděkování
Dostal poděkování: 3182 poděkování

Re: Zařazení neutrality ČR do programu Pirátů

Příspěvek od Jakub.Backa »

Ivo.Vasicek píše:
Petr.Vileta píše:Zato v Rusku je to jeden demokrat a liberál vedle druhého. Je jich plná Duma. :twisted:
http://zahranicni.ihned.cz/rusko/c1-640 ... bo-amnesty
Jo jo, diktatury přitvrzují. Okopírovali to z USA, tam tyhle zákony platí už dávno. Čekám, kdy duma přijme něco jako Patriot Act.

Ne, neplatí, nelžete. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Backa za příspěvek:
Andrej.Polescuk
We are all heroes: You and Boo and I. Hamsters and rangers everywhere! Rejoice!
Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“