Zařazení neutrality ČR do programu Pirátů

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Zamčeno

Svolat jednání CF k zařazení podpory neutrality do programu (bod zahraniční vztahy) Pirátů?

Anketa končí za 20 kvě 2015, 22:21

Ano
42
48%
Ne
40
45%
Zdržuji se
6
7%

Celkem hlasujících: 88 - Celkem hlasů: 88

Petr.Lysek
Místní předsednictvo
Profese: projektant
Dal poděkování: 786 poděkování
Dostal poděkování: 645 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zařazení neutrality ČR do programu Pirátů

Příspěvek od Petr.Lysek » 15 kvě 2015, 00:35

"Ales.Jakl"Ona celá ta anti-neutrální argumentace tady je dost chudokrevná, snažím se alespoň uhodnout, co je za kulisami....Rozhodnuté samozřejmě asi nepřesvědčím, snažím se argumentovat hlavně pro dosud nerozhodnuté piráty. Diskutovat se strachem je těžké, pokud se našim sdělovadlům podařilo vyrobit takového perfektního čerta jako je Putin (potenciál islamistické "hrozby" už se asi vyčerpal).
No co je za kulisami fakt nevím, a mám obavy, že ve většině případů to neví ani sami kulisáci :-)
A podle mého názoru Putina nemusel nikdo vyrábět - když pominu jeho původní pracovní zařazení v rámci jistě lepšího režimu než je nějaká blbá demokracie, primárně se do této pozice dostal sám. Postupné uzavírání archívů o zločinech té jeho party, pokus, zatím neúspěšný, o likvidaci "Memorialu" a především jeho v podstatě 20 leté setrvání u moci - to vše musí rozhodně imponovat všem milovníkům rázného a nekompromisního vůdce.
K tomu přičtu poměrně nepokrytou adoraci Stalina jako pozitivní postavy ruské historie (nějaké ty milióny mrtvých během řízeného hladomoru, povražděných během Velkého teroru a vystěhovaných národů na Sibiř přece nic neznamenají), tak musím říct, že mě současné Rusko opravdu děsí, aniž bych k tomu potřeboval nějakou extra propagandu. Opravdu doporučuji si přečíst "Krvavé země" od Snydera, "Gulag" od Anne Applebaum (obzvlášť záverečná kapitola "Epilog: Paměť" hodně osvětluje), "Žít jako všichni" od Marčenka a to vše doplnit Běsy od Dostojevského, aby člověk pochopil, na jakou strunu Putin hraje a že jeho momentální "pravoslavné vlastenectví" má hodně hluboké kořeny.
Pak se podívat na stránky Antify a najít si jeho vazby na ruské neonacisty a utranacionalisty, dát si to dohromady s jeho financováním protievropských nacionalistických partiček a možná pochopit, čeho se obávám.
Opravdu nejsem zrovna fanoušek americké zahraniční politiky, postupného nahrazování demokratického rozhodování potřebami nadnárodních korporací, jen si myslím, že tomu všemu se dá lépe bránit v rámci demokratických struktur, než v prostředí autokratických a totalitních režimů.
A o tom, jak bude demokracie vypadat, o tom mohou rozhodnout jen občané, informovaní a vzdělaní. A takovíto jsou nepohodlní jakékoliv vládnoucí elitě. A já jsem přesvědčen, že větší šanci máme v byť nedokonalé, přesto pořád svobodné demokracii.
Ještě pořád si prostě pamatuju, co to bylo udělat ne zcela oficiální punkový koncert v roce 87 nebo 88, co po tom následovalo, a to nešlo o nic jiného než se pobavit. A co dělají komunisti u nás v PV, jen co je pustili k moci - jejich myšlení se nemění a nevidím jediný důvod, proč by se mělo změnit u důstojníka KGB.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Lysek za příspěvky (celkem 7):
Petr.Vileta, Martin.Smida, Yossi, Mikulas.Peksa, Roman.Kucera, Alexandr.Mansurov, Michal.Breskovec
Předseda MS Prostějov
Email : Petr.Lysek@pirati.cz
Facebook : https://www.facebook.com/IgnaciusReilly
Profil: https://www.pirati.cz/lide/petr_lysek

"Lidé chtějí lži, aby měli podle čeho žít. Volají po nich." (Terry Pratchett:Národ)

Martin.Shanil
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Profese: eshop + prodejna
Dal poděkování: 9131 poděkování
Dostal poděkování: 9145 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Shanil » 15 kvě 2015, 09:51

Neutralita není objajoba Putina. Nejsme s nim v žádném vojenském spolku a nikdo si to imho ani nepřeje. Domnívám si, že stejně tak si mnoho lidí nepřeje být v žádném vojenském paktu. Napětí ve světě tím jen posilujeme.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Shanil za příspěvky (celkem 3):
Robert.Magni, Ivo.Vasicek, Libor.Spacek

Michal.Breskovec
Člen KS Moravskoslezský kraj
Profese: IT
Dal poděkování: 294 poděkování
Dostal poděkování: 465 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal.Breskovec » 15 kvě 2015, 13:06

Neutralita je nesmysl, důvody zde byly opakovány již mnohokrát.

Ostatně není to tak, že si někdo usmyslí, že bude neutrální a od té doby mu všichni dají pokoj. Tu neutralitu musí někdo garantovat a ten někdo k tomu musí mýt pádný důvod - tedy něco mu to musí přinést, respektive oběma stranám potencionálního sporu.

Já už jsem to tu myslím kdysi psal, ale zopakuji to - neutrální země je jako prostitutka, musí být hezká a vnadná, aby ji obě strany konfliktu chtěly za "kamarádku" a zároveň také musí dát všem, aby jí daly pokoj. Rozhodně si nepřeji, abychom byli v pozici prostitutky - ostatně nejsme na to ani dost "hezcí," takže by to dopadlo nakonec tak, že by s námi stejně všichni vyje*ali.

A navíc pokud už má dojít ke konfliktu mezi Ruskem a Západem, tak považuji za správné a četnější si zvolit stranu - což jsme už naštěstí svým členstvím v NATO a EU udělali, takže snad nehrozí další Benešův stáhnutý ocas mezi nohy, když dojde na věc.
Poučte se z historie a uvědomte si, že to dalo práci, aby kolaborující Češi sedící doma za pecí a chrlící válečný materiál a zbraně pro hrdinnou německou armádu až do poslední chvíle, byly vůbec uznání jako člen vítězných mocností - ostatně povstání v době kdy už je válka vyhraná a na dveře klepou amíci s rudoarmějci není žádné hrdinství.

Tedy nehrbte se vážení, narovnejte záda a uvědomte si, že svoboda a demokracie nejsou zadarmo, jsou to hodnoty, za které se většinou krvavě platí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Breskovec za příspěvky (celkem 8):
Petr.Lysek, Yossi, Mikulas.Peksa, Pavel.Reimann, Andrej.Polescuk, Petr.Vileta, Roman.Kucera, Alexandr.Mansurov

Pavel.Reimann
Člen KS Ústecký kraj
Profese: IT Support
Dal poděkování: 46 poděkování
Dostal poděkování: 17 poděkování

Příspěvek od Pavel.Reimann » 15 kvě 2015, 13:48

Následující je můj osobní pohled na věc, aneb mé ucvrknutí do společného kyblíku. Jen připomínám ;)

Takže, neutralita a my? Neutralitu si může dovolit stát (nebo parta), který oplátkou ostatním něco nabídne - uplatí je. Nebo stát, který nikoho nezajímá a je opravdu mimo dění. Dle mého názoru to tak bylo i bude. A i tak je pod pokrývkou neutrality něco slizkého (Zapp Brannigan měl pravdu).

Už jen geopoliticky jsme umístěni tak, že nic jako neutralita jednoduše nepřipadá v úvahu. Ekonomicky jakbysmet. Možná na chvilku a na oko, ale rozhodně ne když by se vše eskalovalo.

A morálně? Na Américe mi může štvát hodně věcí a počítám, že to bude ještě horší, vzhledem k aktuálnímu trendu politické korektnosti, bojovníků za sociální spravedlnost, levičátsví (jo, fakt to beru jako mínus, protože levičátsví rozhodně není o svobodě jednotlivce) a obecné tuposti, ale pořád se ještě jedná o politické uskupení, které je pro mě přijatelnější, než typicky ruská cenzura a ruský styl oprese obecně. Nebudu tu rozebírat do podrobna, proč je pro mě aktuální (a vlastně i předchozí) varianta Ruska naprosto nepřijatelná. Každý se musí sám rozhodnout, co je pro něj přijatelné a co nikoliv, jakou lež prohlédne a jakou pravdu zpochybní poté co vstřebá dostupné, nebo méně dostupné informace. Vím, že i v Rusku žijou lidi, co jsou fajn a co nemůžou za to, co se tam děje a nemají moc možností co změnit, právě kvůli podstatě toho, co se tam děje. Někteří mají možnost zdrhnout, jiní tam musí žít dál. Ale těm rozhodně nikdo nepomůže tím, že se postaví mimo dění a začně kvákat, že s tím nechce mít nic společného a že si nechce nikoho moc rozházet.

Neutralita, coby zbabělost a pokrytectví, nebo argumentace tím, že nebudeme volit menší zlo. Nezvolím menší zlo, zvolím to, co mi v nějaké skupině přijde dobré a na to špatné budu vesele (nebo hořečnatě a naštvaně) a veřejně slovně plivat (to jsem to ale primitiv, co?). Půjdu s tím, s čím více morálně souzním. Nikdy to nebude souznění úplné, to nejde. A rád se zamýšlím nad tím, kdo mi dovolí veřejně na někoho slovně plivat a kdo mě zavře, zmizí, nebo jinak uklidí.

Zaráží mě, jak vyrovnané hlasování tu máme.

Nechci války a konflikty (jako nikdo relativně normální), jsem svým způsobem (ředím to slovo, vim o tom) pacifista. Ale zároveň už nejsem naivní. Pokud je pacifista někdo, kdo se nechá mlátit, nebo bude koukat bez názoru, jak mlátěj jiný nevinný, tak pacifista rozhodně nejsem.

Kde jsem se tu vzal a proč se vůbec přidávám do diskuze, když jsem sprostý rusofob, libertariánský anarchokapitalista, rozhodně demagog, válečný štváč, bigot, xenofob (mimo jiné vím, že slovo phobia znamená strach a nikoliv nenávist, narozdíl od moderního vnímání). Také popírám že češi jsou krom jazyka slované, ale to je logické, protože mám stejně německé jméno (přestože německy umim tak maximálně "Frau Lehrerin, entschuldigen Sie mir bitte, Ich habe keine Hausaufgabe"). Jo a jsem extrémně defenzivní, paranoidní, občas schizofrenní, cynik a taky nýmand, takže by mě neměl nikdo poslouchat a co tu vůbec dělám a píšu, když se neúčastním stranických schůzek a na fórum lezu jednou za rok?

Tohle mi za to sem vlézt rozhodně stálo, protože si nejsem jist, kde to vlastně jsem a dřímajícího piráta to prostě probudilo.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Reimann za příspěvky (celkem 7):
Mikulas.Peksa, Andrej.Polescuk, Michal.Breskovec, Yossi, Petr.Vileta, Alexandr.Mansurov, Petr.Lysek

Ales.Sura
Člen KS Praha
Profese: aplikační inženýr, vývoj IC
Dal poděkování: 1817 poděkování
Dostal poděkování: 2831 poděkování

Příspěvek od Ales.Sura » 15 kvě 2015, 15:46

To je řečí pořád dokola. Opakuji: "Bojovat za mír je jako šukat za panenství."
Pokud si někdo myslí, že mír může být dosažen nebo udržován násilím, tak doporučuji nad tímto tvrzením chvíli přemýšlet.
Slovy Einsteina: "Mír nemůže být držen násilím, může jej být dosaženo pouze porozuměním."
Všichni co bojovali ve válkách si mysleli, že bojují za správnou věc - ano i nacisti. To by konec konců byli dnes hrdinové, kdyby válku vyhráli (a nescházelo moc).
Ve válkách bojuje pouze nevědomí proti nevědomí. Nikdy dobro proti zlu. Myšlenka, že stojí bojovat a zabíjet za ... (dosaď cokoliv) je iluze! Navíc ti co vás do válek vtáhnou v nich nikdy nebudou umírat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ales.Sura za příspěvky (celkem 3):
Robert.Magni, Ivo.Vasicek, Martin.Shanil
Aleš Sůra - můj pirátský Jabber je momentálně Obrázek, PGPID: 9C1B3043
"Prosíme ty, kteří tvrdí, že něco nejde, aby nezdržovali ty, kteří už to dělají!"

Yossi
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: advokát a insolvenční správce
Dal poděkování: 404 poděkování
Dostal poděkování: 558 poděkování

Příspěvek od Yossi » 15 kvě 2015, 16:11

Ales.Sura píše:To je řečí pořád dokola. Opakuji: "Bojovat za mír je jako šukat za panenství."
Pokud si někdo myslí, že mír může být dosažen nebo udržován násilím, tak doporučuji nad tímto tvrzením chvíli přemýšlet.
Slovy Einsteina: "Mír nemůže být držen násilím, může jej být dosaženo pouze porozuměním."
Všichni co bojovali ve válkách si mysleli, že bojují za správnou věc - ano i nacisti. To by konec konců byli dnes hrdinové, kdyby válku vyhráli (a nescházelo moc).
Ve válkách bojuje pouze nevědomí proti nevědomí. Nikdy dobro proti zlu. Myšlenka, že stojí bojovat a zabíjet za ... (dosaď cokoliv) je iluze! Navíc ti co vás do válek vtáhnou v nich nikdy nebudou umírat.
A tomuhle se pánové, říká morální relativismus. Až Vás dojdou zabít, tak se doufám nebudete bránit, protože myšlenka, že stojí za to zabíjet za záchranu svého života nebo života svých blízkých (dosazeno na Váš pokyn), je iluze.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Yossi za příspěvky (celkem 3):
Petr.Vileta, Pavel.Reimann, Andrej.Polescuk
We are all heroes: You and Boo and I. Hamsters and rangers everywhere! Rejoice!

Libor.Spacek
Příznivec Pirátů – Plzeňský kraj
Profese: Vysokoškolský učitel
Dal poděkování: 2636 poděkování
Dostal poděkování: 4209 poděkování

Příspěvek od Libor.Spacek » 15 kvě 2015, 16:29

Petr.Lysek píše: No vzhledem k tomu, že se nepovažuji za vševědoucího, tak bych se do toho u spousty témat nepouštěl a spolehl bych se na ty, co o tom opravdu něco vědí, jelikož se danou věcí dlouhodobě zabývají. A jsem si vědom úskalí, které tento přístup nese, nicméně jej považuji za rozumný. Jedná věc je názor na věc a druhá opravdu reálný stav problému. Názor má každý, ale rozumí tomu málokdo.
Tohle je imho intelektuální past kterou se přespříliš "rozumných" lidí u nás nechalo oblbnout. Fakt je ten, že nikdo není vševědoucí, ale rozhodovat se nicméně musí. Každou minutu celého života se musíme individuálně rozhodovat o všem možném, a jen velmi zřídka je možné mít plné informace a úplně chápat a předvídat všechny možné následky. To je svoboda a je to pořád lepší, i se všemi možnými chybami, nežli nechat rozhodovat někoho podobně neinformovaného za sebe. Kdykoliv vám někdo tvrdí, že bude rozhodovat za vás a tak bude lépe hájit vaše zájmy nežli by jste to mohli dělat vy sami, nevěřte mu. Takové případy jsou individuálně výjimečné a kolektivně souhrně sebevražedné.

A s tou obranou je to velmi podobné jako s tím rozhodováním: stejný princip.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Libor.Spacek za příspěvky (celkem 4):
Robert.Magni, Ales.Sura, Martin.Shanil, Ivo.Vasicek
Senilní dědouch a troll.

Libor.Spacek

Příspěvek od Libor.Spacek » 15 kvě 2015, 17:24

Dodávám, že už chybí jen dva hlasy pro do splnění podmínky pro hlasování CF. (Je potřeba 42 pro a zároveň méně než 43 proti).
Naposledy upravil(a) Libor.Spacek dne 15 kvě 2015, 17:25, celkem upraveno 1 x.
Senilní dědouch a troll.

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 22029 poděkování
Dostal poděkování: 18927 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 15 kvě 2015, 17:24

Ales.Sura píše:To je řečí pořád dokola. Opakuji: "Bojovat za mír je jako šukat za panenství."
Einstein byl génius v jeho oboru, ale jak už to tak bývá, když je někdo v něčem génius, je v jiném naprosto nepoužitelný. Já mám raději jiný citát a to Jana Wericha. "Každej morální předpoklad musí bejt futrovanej klackem.".

Jinými slovy, když mě mají ostatní nechat na pokoji, musím disponovat dostatečnou odstrašující silou. Proč neválčí USA s Ruskem (a dříve SSSR)? No protože mají oba atomové zbraně a kdyby jeden začal, ani z toho druhého by moc nezbylo. Proč dosud arabské země nezahnaly Židy do moře? Protože Izrael má jaderné zbraně, nebo si to alespoň Arabové myslí. Jako občan nepůjdu do gheta nepřizpůsobivých s basebalovou pálkou (provokace), ale ani zcela bezbranný. Raději budu mít v kapse paralyzer nebo pistoli. Nechci to použít, ale když to jinak nepůjde ... ;)

Kdyby byla Ukrajina členem NATO a byl tam jediný spojenecký voják (ne nutně Američan), Putin by si nikdy nedovolil podporovat separatisty a anektovat Krym. Ze stejného důvodu teď žádají pobaltské státy NATO o vyslání nějakých pár tisíc mužů do jejich zemí. Bojí se opětovné anexe ze strany "Velkoasijské říše".

Pokud sám od sebe vyhlásíš, že nechceš užívat žádné násilí, dostaneš "po hubě" jednou od té strany a jindy od té druhé. A opravdu nevím, jak by se neutrální ČR, bez členství v jakémkoliv vojenském uskupení, ubránila něčemu jako byl Krym. Nezapomínejte, že Putin veřejně prohlásil, že státy bývalého "Východního bloku" stále považuje za blízké příhraničí a Rusko tam má své zájmy (a nejen obchodní - dodávám já). Dokážou zastánci neutrality nějak zařídit, aby se o nás Rusové přestali zajímat? Aby jejich zájem klesl na úroveň ... řekněme ... Jihoafrické republiky? :D

@Libor Špaček: past, nepast. Ministr vnitra, nebo obrany, má jistě daleko víc informací, než obyčejný bezpečnostně neprověřený poslanec, nebo než já a ty. Nebo ty dostáváš zprávy od českých tajných služeb? Mě nic neposílají. :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 2):
Pavel.Reimann, Alexandr.Mansurov
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Libor.Spacek

Příspěvek od Libor.Spacek » 15 kvě 2015, 17:31

Petr.Vileta píše: @Libor Špaček: past, nepast. Ministr vnitra, nebo obrany, má jistě daleko víc informací, než obyčejný bezpečnostně neprověřený poslanec, nebo než já a ty. Nebo ty dostáváš zprávy od českých tajných služeb? Mě nic neposílají. :D
To ne, ale zato mám lepší koncepci strategie naší obrany nežli jejich hájení základen v Afgánistánu: moderně vyzbrojenou a decentralizovanou domobranu, plus účinnou protileteckou obranu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Libor.Spacek za příspěvek:
Robert.Magni
Senilní dědouch a troll.

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“