Připojit se k výzvě Zelených (Babiš & média)

Republikovému předsednictvu je svěřena moc výkonná a je zároveň statutárním orgánem strany.

Moderátor: Republikove predsednictvo

Pravidla fóra
  • Sem vkládejte připomínky k činnosti republikového předsednictva. Ke každému podnětu založte nové téma.
  • Na dotazy a podněty odpovídají dobrovolníci, buďte prosím ohleduplní. Svá podání pište slušně a požadavky formulujte dostatečně určitě.
  • Místo odkazů do jiných fór citujte celé texty, protože lidé mají zobrazování některých fór vypnuté.
  • V podatelně se nediskutuje a jakmile bylo podání vyřešeno, téma se zamyká.
Další informace můžete nalézt na následujících místech:
Roman.Kucera
Republikový výbor
Profese: IT
Dal poděkování: 9563 poděkování
Dostal poděkování: 17203 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Připojit se k výzvě Zelených (Babiš & média)

Příspěvek od Roman.Kucera » 15 kvě 2015, 10:10

Takže zpět na větev. Jestli to zelení vydali jako SVUJ otevreny dopis, tak je to JEJICH vec a nas to nezajima Jestli čekají na nás, aby to vydali jako SPOLECNY otevreny dopis, taxu pro to udělat, i když jinak zelený nemusím.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Mikulas.Peksa, Lukas.Findeis
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

dosmanak
Návštěvník – není člen Pirátů

Příspěvek od dosmanak » 15 kvě 2015, 10:11

Tyjo, ja sem muzu taky neco napsat!? :shock:

Flamewar si strcte nekam.
Posledni konstruktivni prispevek byl pozadavek na ozdrojovani toho vyroku. Vratte se prosim k tomu. Link na tohle vlakno je na twitteru, kde si na to klikne asi dost lidi. Diky

Adam.Skorepa
Asistent poslance
Profese: živnostník
Dal poděkování: 850 poděkování
Dostal poděkování: 6788 poděkování

Příspěvek od Adam.Skorepa » 15 kvě 2015, 10:13

OFFTOPICJe neuvěřitelné, čemu (na základě Knotkových výjevů ho nemohu ani nazvat "komu") pomohla značka Pirátů do politiky. Ty Mariánky jsou evidentně stejný průser jako Brno.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Skorepa za příspěvek:
Radek.Holodnak
Author Sensei Tyrant Pervert

Matouš Vencálek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: Předseda Strany zelených v JmK
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 29 poděkování

Příspěvek od Matouš Vencálek » 15 kvě 2015, 10:19

Zdravím, obvykle jakožto zelený vetřelec nereaguju, ale několik lidí se tu ptalo po zdroji, tak zde: http://byznys.lidovky.cz/babis-chce-obc ... n-media_ml.

Není to jen o honění politických bodů, je to upozornění na oligarchizaci, propojování mediální, finanční a politické moci, která prostě je ohrožením demokracie, a bohužel to lidem nevadí... Podle mě je jedno, jestli otevřený dopis napsali zelení, černí nebo růžoví - myslím, že strany, které stojí na hodnotách demokracie a boje za ni, by měly na tohle nebezpečí poukazovat - pokud se připojíte, bude to podle mne lepší (nasbírat masivní podporu pod jednu výzvu mi možná přijde strategičtější), ale pokud chcete Babiše vyzvat sami jiným způsobem, go for it.

S přátelským pozdravem a omluvou za vetřelectví

M. Vencálek
krajský předseda SZ JmK
Tito uživatelé poděkovali autorovi Matouš Vencálek za příspěvky (celkem 3):
Pavel.Moravec, Vojtech.Pikal, Tomas.Vymazal

Michal.Ketner
Krajské předsednictvo
Profese: student logiky
Dal poděkování: 1758 poděkování
Dostal poděkování: 2656 poděkování

Příspěvek od Michal.Ketner » 15 kvě 2015, 10:21

Ondrej.Knotek píše:
Michal.Ketner píše:Ok tak jinak příjde ti konzistentní věta ? Lidi zajímá uctihodné chování k jiným rasám. Ale nezajímá je chování k černochum a asiaty bychom měli omezit. :fet:
Tato modelaová věta není konzistentní, ale rád se nechám poučit na mých větách, které ti konzistentní nepříjdou...klidně SZ ať tu neni zbatečná komunikace, díky O.
uctihodné chování k jiným rasám = smysluplnou protidrogovou politiku , černoši jsou marihuana a asiati hazard ,prakticky jeden a ten samý příklad :fet:
-----BEGIN GEEK CODE BLOCK-----
Version: 3.1
GM/IT/MU/S/CS/P/SS d--- s+:+ a? C++++ U++ P+ L++ E--- W++ N* o-- w--- K+++++ O- M-- V- PS+++ PE-- Y ++ PGP+ t+ 5+ X+ R+++ !tv b+++ DI- D+++ G++++ e h+ r-- z*
------END GEEK CODE BLOCK------

Ondrej.Knotek
Příznivec Pirátů – Karlovarský kraj
Profese: Vedoucí oddělení kvality - průmyslová vý
Dal poděkování: 115 poděkování
Dostal poděkování: 154 poděkování

Příspěvek od Ondrej.Knotek » 15 kvě 2015, 10:34

Adam.Skorepa píše:OFFTOPICJe neuvěřitelné, čemu (na základě Knotkových výjevů ho nemohu ani nazvat "komu") pomohla značka Pirátů do politiky. Ty Mariánky jsou evidentně stejný průser jako Brno.
OFFTOPICAdame, mrzí mě, že to vnímáš takhle hrozně, ale s tím nic neudělám. Jen si dovolím opravit - bylo to opačně. Byl to právě Knotek (a samozřejmě jiní ostatní na kandidátce), kteří pomohli pirátúm vyhrát alespoň jedny volby. Představa, že jsem díky Pirátům dostal možnost vstoupit do komunální politiky, je zcela mimo skutečnou situaci. S kandidátkou a programem které jsme v ML dávali 2 roky dohromady bychom uspěli i jako nezávislí (... a to jsou v ML i názory, že bychom dostali více s jiným "jménem", že nám vlajka Pirátů spíše uškodila..já to neumím posoudit). Hodně přispělo obvinění místostarosty za ČSSD z korupce před volbami.... v ML byla poptávka po nové straně složené z lokálně patriotických nových osob..., to způsobilo, že Piráti získali tolik %... Podobná situace se nemusí opakovat třeba 3-4 volební období. A čeká nás v ML veliká práce, abychom za 3,5 roku vyhráli znovu (byť asi s ne tak velikým náskokem)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Knotek za příspěvek:
Karel.Rada

Ondrej.Knotek
Příznivec Pirátů – Karlovarský kraj
Profese: Vedoucí oddělení kvality - průmyslová vý
Dal poděkování: 115 poděkování
Dostal poděkování: 154 poděkování

Příspěvek od Ondrej.Knotek » 15 kvě 2015, 10:35

Michal.Ketner píše:
Ondrej.Knotek píše:
Michal.Ketner píše:Ok tak jinak příjde ti konzistentní věta ? Lidi zajímá uctihodné chování k jiným rasám. Ale nezajímá je chování k černochum a asiaty bychom měli omezit. :fet:
Tato modelaová věta není konzistentní, ale rád se nechám poučit na mých větách, které ti konzistentní nepříjdou...klidně SZ ať tu neni zbatečná komunikace, díky O.
uctihodné chování k jiným rasám = smysluplnou protidrogovou politiku , černoši jsou marihuana a asiati hazard ,prakticky jeden a ten samý příklad :fet:
Tomu nerozumím....ale děkuji

Petr.Tresnak
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: energetik
Dal poděkování: 845 poděkování
Dostal poděkování: 869 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tresnak » 15 kvě 2015, 11:34

Radek.Holodnak píše:
Ondrej.Knotek píše:
Promin, ale my přece v programu nemáme, že chceme, aby Babiš prodal MAFRU.....já v tom střed zájmů nevidím, je to citlivá věc to ANO :) , ale pokud bychom na pana Babiše tlačili takovýmto způsobem, tak to považuji za omezování podnikání. Něco jiného by bylo, pokud by se prokázalo, že A.Babiš zneužívá médií k politickému prospěchu. Můžete si to myslet, být o tom přesvědčeni, ale pokud nemáte konkrétní důkaz, tak je to krátkozraké.

Žádám Tě abys jménem celorepublikových Pirátů nic takového nedělal, dokud o tom nerozhodne vedení strany, nebo se to neprohlasuje.... Děkuju.
To snad není pravda. Pan Babiš má evidentně agenty rozlezlý všude.
To, že vy si potřebujete v Mariánkách zachovat přízeň ANO, mě vůbec nezajímá. Tvá slova mi značně otevřela oči. Já zase považuji likvidaci svobodného tisku za omezování lidských práv. To, že se "musí dokázat, že pan Babiš využívá média k politickému prospěchu" se musí dokázat... četl jsi v posledním roce MF Dnes?
To jsou zase šoky navečer.

Stay pan ZMRDOFERT
Hele, taky se mi nelíbí soustředění moci, včetně vlivu na média do rukou této osoby. Jen mě tu fascinujou ty kydy o svobodnym tisku. Možná tak Deník Referendum, Blisty, možná i CFP (to mi už někdy ale trošku připomíná pochybný weby typu AC24) jsem ještě schopnej označit za svobodný. Zbytek ani náhodou - pokud nezpívaj písničku majitel, tak alespoň hlavního inzerenta (menší zlo je např. Vltava-Labe Press).

Už to tu někde zaznělo - skutečně máme zapotřebí pořád hulit vocasy zelenejm. S tím už jděte s prominutim do pí...
Neni teda už lepší napsat něco vlastního.

Jo, a ještě chvíli se do těch Mariánek a některejch individuálních názorů členů navážejte a rozesereme si to tu uplně. Já už jsem si na to vlastně zvyk. Jen by pak MO už mělo pomalu zpracovávat tiskový prohlášení, až se nám tu MS uplně rozpadne.

STAY FUCKING
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tresnak za příspěvky (celkem 3):
Ondrej.Knotek, Vaclav.Fortik, Karel.Rada
Perhaps most significantly, focus in the swarm is always on what everybody can do, and never what people cannot or must do .. R.F.

Pavel.Moravec
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: IT
Dal poděkování: 10015 poděkování
Dostal poděkování: 4824 poděkování

Příspěvek od Pavel.Moravec » 15 kvě 2015, 11:56

IMHO bychom neměli dopis odsuzovat "protože jej napsali Zelení". To je argument ad hominem, ne? ;) Taky jsme pomáhali petici proti TTIP, na které si mediální body honila KSČ(M), strana kterou zase já fakt nemusím. Otázka by měla znít, zda souhlasíme se zněním/obsahem dopisu nebo ne.

Ad vlastnictví médií: jasně, nezávislá média skoro nejsou, ale Babiš je v tomto jiná liga. Když vlastní média nějaký soukromník (typu Bakala Hospodářské noviny), a chce si tam (za své peníze a důvěryhodnost) hlásat pravdy co se jemu hodí do byznys plánu, ať si to dělá OFFTOPICzrovna Hospodářky či časopis Ekonom mi přijdou že si drží v tomto dobrou úroveň. Maximálně tak budou lidi věřit nějakému nesmyslu v podnikání (a třeba koupí víc uhlí z OKD, nebo jejich akcie, a prodělají na tom své kalhoty). Tady střet zájmů není. Jasně, jsou i výjimky typu Velká Británie, kdy Murdoch jako vlastník soukromých médií jednou bezprizorně pomáhal labouristům (protože to pro něj bylo výhodnější), a v dalších volbách zase konzervativcům (protože ti mu asi nabídli lepší podmínky, jánevím). Ale toto se zase u nás neděje.

Pokud ale ministr a šéf největší strany (dle preferencí) dělá brainwashing přes svá média, tam už jde o přímý střet zájmů. Kdy novinář mající být hlídací pes demokracie přeběhl na druhou stranu barikády. A hlídá, resp. tvoří, to správné veřejné mínění.

Zkrátka, Babiš je - oproti ostatním majitelům médií - naprosto jiný level v zneužívání médií na politickém kolbišti. Zvlášť když se úsečka politik - vlastník médií doplní do trojúhelníku s vrcholem vlastník 200 firem pobírajících státní dotace.

EDIT: dneska na twitter nic nenapíšu, v pondělí bych napsal něco stylem "piráti souhlasí s textem" (pokud do té doby nedostanu SZ či mail od někoho z RP že tak nemám činit).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Moravec za příspěvky (celkem 3):
Petr.Tresnak, Michal.Ketner, Roman.Kucera
Bývalý správce @PiratiJMK i @PiratePartyCZ, bývalý člen KK.

Ivo.Vasicek
Krajské předsednictvo
Profese: manažer
Dal poděkování: 10568 poděkování
Dostal poděkování: 11108 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivo.Vasicek » 15 kvě 2015, 12:23

OFFTOPIC[quote="Adam.Skorepa"]OFFTOPICJe neuvěřitelné, čemu (na základě Knotkových výjevů ho nemohu ani nazvat "komu") pomohla značka Pirátů do politiky. Ty Mariánky jsou evidentně stejný průser jako Brno.[/quote]
V čem je Brno průser?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvek:
Pavel.Moravec
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)

Zamčeno

Zpět na „Podatelna republikového předsednictva“