[Podatelna] Žádám MO o pomoc. Nástěnka.

Moderátoři: PKS Jihomoravsky kraj, Odbor JmK - medialni

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Zdenek.Frolec
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Profese: IT technik pro MU Kyjov.
Dal poděkování: 158 poděkování
Dostal poděkování: 199 poděkování

[Podatelna] Žádám MO o pomoc. Nástěnka.

Příspěvek od Zdenek.Frolec » 04 kvě 2015, 00:50

Ahoj. Mám pronajatou na moje jméno nástěnku https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/ ... e6c944d32b Teď je tam samozřejmě více věcí a na internet je dávám do archivu.

Je na výborném místě u bus. zastávky a to přímo u úřadu a kousek od ní je radnice. Je na nejvíc rušném místě. Tu přikládám odkaz na Googl virtual, aby jste se mohli přesvědčit.(bohužel když projíždělo auto ještě tam nebyla) https://www.facebook.com/l.php?u=https% ... =tAQHNNYqU

Platím za ní 500 Kč měsíčně ale po 3 měsícách čili 1500. Za rok to dělá 6000.

Jsou na mě tlaky z domu, abych přestal financovat ze svého něco co je pro stranu. abych neměl doma peklo rozhodl jsem se zvolit dvě varianty. Buď vypovím smlouvu. Nebo bych chtěl požádat aby MO mi pomohlo finančně. Minimálně s polovinou peněz. ale nejraději bych aby to zaplatila strana.

Je to luxusní místo si myslím a nechtěl bych, aby to připadlo třeba kyjovskému ANU. Kór když příští rok jsou volby.
Samozřejmě by věci do nástěnky schvalovalo buď Slovácko, nebo MO, nebo JMK. Děkuji za přečtení.
Zakládající a první Předseda MS SLovácka.
Měl jsem snahu změnit politiku, bohužel lidi v ní mě zlomili.
Bacha na IVO Vašíčka. Slíbil u sebe doma, že odejde ze strany jakmile se to stane politikaření. Že to dělá JEN pro radost. A když sám přiznal že už je to politikaření, tak si naráz nevzpomíná, že něco takového vůbec říkal. A to i přes svědky Petra, Ríši, Karla, Toma a jeho Ženy. (Byl to ten den kdy jsme plánovali rozlohu oblasti MS Slovácko.)
Že jsem měl štěstí poznám, až potkám smůlu. - Já :D

Zdenek.Frolec

Re: [Podatelna] Žádám MO o pomoc. Nástěnka.

Příspěvek od Zdenek.Frolec » 09 kvě 2015, 00:47

Obrázek nástěnky je tu ve fotkách. https://www.facebook.com/pages/%C4%8Ces ... 8771741500
Bacha na IVO Vašíčka. Slíbil u sebe doma, že odejde ze strany jakmile se to stane politikaření. Že to dělá JEN pro radost. A když sám přiznal že už je to politikaření, tak si naráz nevzpomíná, že něco takového vůbec říkal. A to i přes svědky Petra, Ríši, Karla, Toma a jeho Ženy. (Byl to ten den kdy jsme plánovali rozlohu oblasti MS Slovácko.)

Jindrich.Bartek
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: Idealistický pragmatik
Dal poděkování: 3128 poděkování
Dostal poděkování: 2555 poděkování

Příspěvek od Jindrich.Bartek » 09 kvě 2015, 19:34

Budeme o tom s PKS diskutovat. Nicméně zatím můj názor:

Propagaci v městech po kraji sice potřebujeme, ale nejsem si jistý, jestli je ta nástěnka investice s dobrým poměrem cena výkon, tj. kolik a jestli se na ni někdo vůbec podívá. Z dálky bílé papíry mě osobně nijak nepřitáhnou. Minimálně by tam měla být třeba na pozadí barevná pirátská vlajka, která přitáhne oči. Textu by tam mělo být měně a hlavně odkaz na nějaký aktualizovaný zdroj informací. A tím se dostávám k další věci.

Když se podívám na FB stránky [url=ttps://www.facebook.com/pages/%C4%8Cesk%C3%A1- ... fref=photo]Česká pirátská strana - Kyjov[/url] tak jsou tam za posledních 6 měsíců 2 příspěvky. Přitom tam lze přitáhnout mnohem větší publikum a hlavně zadarmo (pravidelným přispíváním). Pokud by se navíc před volbami investovalo do FB placené propagace dejme tomu 2-3 tisíce Kč, což je menšina prostředků, které by tato fyzická nástěnka stála do krajských voleb 2016, zasáhlo by to opět násobně větší publikum.

To jsou zatím moje připomínky.

edit: Mluvím za člena PKS, ne za MO.
Nikdy plně nezměníte věci bojem s existující realitou. Abyste něco změnili, vytvořte nový model, který udělá současný model zastaralým. -- z článku o bitcoinu

Lepší sebeřízení vede člověka nejen k větší produktivitě, ale i k mnohém větší míře seberealizace a tudíž i většímu pocitu štěstí.

Zdenek.Frolec

Příspěvek od Zdenek.Frolec » 09 kvě 2015, 20:45

Je to hned u te zastávky. Hlavně důchodci to čtou, nebo mi na fb posílají fotky studenti hlavně jak se u toho fotí :D Mám tam nové věci, ale nefotím to už. Milion nastěnek s rozmazanym textem na fotkách je podle mě k ničemu. Mě de o to že je to lukrativní místo a pokud ho opustím, tak se tam nasáčkujou ANO atd..... Mám to tam hlavně kvůli důchodcům, jelikož důchodce má čas a je taky volič.

Ivo.Vasicek
Krajské předsednictvo
Profese: manažer
Dal poděkování: 10549 poděkování
Dostal poděkování: 11098 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivo.Vasicek » 10 kvě 2015, 01:23

Optimálně je na takové věci určeno PaRo.
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)

Pavel.Moravec
Profese: IT
Dal poděkování: 9743 poděkování
Dostal poděkování: 4757 poděkování

Příspěvek od Pavel.Moravec » 10 kvě 2015, 16:14

Ad propagace na FB či netu obecně: a nepřesvědčujeme tam už přesvědčené? Nebo ty kteří o Pirátech už ví? Nestojí za to mít i offline kampaň která osloví i potenciální voliče kteří o nás vůbec neví?

Co tak to zčásti platit z prostředků co budou přiděleny MS? Nebo třeba napůl z krajských a napůl z MS? Nebo třetina kraj, třetina MS, třetina Zdeněk?

Btw. Zdeňku, určitě by šlo domluvit že tvé dosavadní placení nástěnky je dar Pirátům, aby sis to aspoň mohl odečíst z daní.
Bývalý správce @PiratiJMK i @PiratePartyCZ, bývalý člen KK.

Zdenek.Frolec

Příspěvek od Zdenek.Frolec » 11 kvě 2015, 17:20

Pavel.Moravec píše:Ad propagace na FB či netu obecně: a nepřesvědčujeme tam už přesvědčené? Nebo ty kteří o Pirátech už ví? Nestojí za to mít i offline kampaň která osloví i potenciální voliče kteří o nás vůbec neví?

Co tak to zčásti platit z prostředků co budou přiděleny MS? Nebo třeba napůl z krajských a napůl z MS? Nebo třetina kraj, třetina MS, třetina Zdeněk?

Btw. Zdeňku, určitě by šlo domluvit že tvé dosavadní placení nástěnky je dar Pirátům, aby sis to aspoň mohl odečíst z daní.
Nwm jak odečíst daně :D nebo aspoň nevím jak je to myšleno. Ale byl bych rád, kdybych měl jasnou odpověď do konce měsíce. Jelikož už jsme to měl zaplatit teď na další 3 měsíce, tak chci vědět či to má cenu, nebo to ukončit a doplatit ten to měsíc jen.

Radek.Holodnak
Člen KS Ústecký kraj
Profese: filozofický antropolog
Dal poděkování: 1373 poděkování
Dostal poděkování: 1955 poděkování

Příspěvek od Radek.Holodnak » 11 kvě 2015, 18:30

Podobnou nástěnku závidím a kdybych měl tu moc, tak na ni rozhodně peníze uvolním. Podobná nástěnka v každém městě splní roli zpravodaje a poutače na osoby, které se nepohybují tolik on-line. To, že neustále podceňujeme off-line propagaci a odmítáme platit za reklamní služby, je důvod, proč jsme dosud nepřekročili 5%.

Jindrich.Bartek
Profese: Idealistický pragmatik
Dal poděkování: 3128 poděkování
Dostal poděkování: 2555 poděkování

Příspěvek od Jindrich.Bartek » 12 kvě 2015, 00:04

Pavel.Moravec píše:Co tak to zčásti platit z prostředků co budou přiděleny MS? Nebo třeba napůl z krajských a napůl z MS? Nebo třetina kraj, třetina MS, třetina Zdeněk?
Krajský rozpočet je následující:
Výdaje - 95 000,-
Provozní výdaje - 5 000,-
Rezerva PKS - 10 000,-
KMO - 12 000,-
Politická činnost kraje - 19 000,-
- MS Slovácko - 2 000,-
- MS Znojmo - 2 000,-
- MS Lomnice - 2 000,-
- Nerozdělený zůstatek -> 13 000,-
BrPiCe - 24 000,-
PaRO - 10 000,-
Činnost zastupitelů - 15 000,-
Zdroje z kterých by se to dalo (ko)financovat vidím:
- MS Slovácko (lze čerpat v nejbližších dnech)
- KMO - (lze čerpat v nejbližších dnech)
- PaRo (bude vyhlášeno nejspíš až v červnu, až se sejde více projektů)
Čili Zdeňku máš jasné možnosti - a vzhledem k tomu, že jsi členem PMS Slovácko, můžeš vyvolat jednání/hlasování. Pro KMO se domluv s Ondřejem Kotasem, který má právo proplácení MO výdajů. Zde vidím možnost třeba 1000 Kč, víc nevím, vzhledem k tomu, že KMO má letos docela malý rozpočet. Každopádně pak počítej s tím, že KMO bude chtít mluvit do toho, co tam bude/je. V Paru si myslím, že bys klidně v hlasování 2tisíce dostat mohl.

Dále ti doporučuji, abys rozjel mezi členy fundraising. 500kč měsíčně je pro 5 lidí 100Kč měsíčně, pro 10lidí jen 50Kč měsíčně, to fakt nevidím jako problém. Samozřejmě by bylo ideální, kdybys začal nabírat členy v Kyjově, kteří budou mít logicky největší motivaci přispívat.

To je prozatím vše. Letošní rozpočet je prostě chudý a čekají nás výdaje na podzimní kampaň. Příští rok to bude několika-násobně lepší.
Nikdy plně nezměníte věci bojem s existující realitou. Abyste něco změnili, vytvořte nový model, který udělá současný model zastaralým. -- z článku o bitcoinu

Lepší sebeřízení vede člověka nejen k větší produktivitě, ale i k mnohém větší míře seberealizace a tudíž i většímu pocitu štěstí.

Zdenek.Frolec

Příspěvek od Zdenek.Frolec » 12 kvě 2015, 00:20

No nwm, ale nástěnka je přeci taky reklama straně a na podzim se to klidně muže dat do toho vašeho planu ne? Co je lepší než mít poutač u zastávky busu před úřadem a radnici v 12 K velkém městě, které je spádové pro okolní obce?

Jak jsem psal dříve, je mi jasné, když to bude financovat strana, že bude taky schvalovat věci. To jsem přeci i psal že chápu nutnost schvalování//kontroly slovácka, jmk nebo MO.

Jde mi jen o to či mám teď ze svého zaplatit 1500 na další 3 měsíce a budu mít jistotu že už další měsíc mi na to přispěje minimálně strana, nebo je si mám vypovědět smlouvu a tím strana příjde do budoucna o výborný flek na propagaci.

PS: Před tím to měli v nájmu ČSSD a díky jejich rozhádání s majtelem budovy jsem měl šanci si to pronajmout. Proto se bojím, že hned po tom skočí jiná strana. A doufám, že si uvědomujete příchod krajských voleb a to nejsou hlasy jen z Brna.

Zamčeno

Zpět na „Podatelna PKS a MO Jihomoravský kraj“