Porušení dobrého jména strany Klárou Rychtaříkovou KK 3/15

Kontrolní komise je kontrolním orgánem strany, dohlíží na hospodaření a dodržování předpisů a vyšetřuje stížnosti na jejich porušení, které předává rozhodčí komisi.
Pravidla fóra
  • Sem vkládejte připomínky k činnosti kontrolní komise. Ke každému podnětu založte nové téma.
  • Prostřednictvím tohoto fóra také můžete podat oficiální stížnost kontrolní komisi.
  • Na dotazy a podněty odpovídají dobrovolníci, buďte prosím ohleduplní. Svá podání pište slušně a požadavky formulujte dostatečně určitě.
  • Místo odkazů do jiných fór citujte celé texty, protože lidé mají zobrazování některých fór vypnuté.
  • V podatelně se nediskutuje a jakmile bylo podání vyřešeno, téma se zamyká.
Další informace můžete nalézt na následujících místech:
Zamčeno
Uživatelský avatar
Michal.Schmidt
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 405
Registrován: 27 říj 2013, 16:38
Profese: Technik
Bydliště: Žatec
Dal poděkování: 461 poděkování
Dostal poděkování: 346 poděkování

Re: Porušení dobrého jména strany Klárou Rychtaříkovou KK 3/

Příspěvek od Michal.Schmidt »

Adam.Skorepa píše:Tohle by KK neměla vůbec řešit, doporučuji odložit.

Není jak ověřit Reného či Klářino tvrzení, pokud existuje podezření, že došlo k majetkové újmě (těch 10 klacků), musí to řešit PČR, ne kontrolní orgán politické strany, do jehož působnosti to ani omylem nespadá.
Já se vážená Kontrolní komise omlouvám za vstup. Nicméně chci poděkovat Adamovi za příspěvek, protože mi to normálně bere z huby. Pokud jsem na své provozovně okraden, řeším celou věc s PČR. PČR vyšetří a pokud mě okradl kolega straník můžu s výsledkem šetření požádat KK, aby k tomu zaujala své stanovisko. KK není hospodářská kriminálka. Nicméně chápu jí kromě jiného jako orgán, který může rozhodnout o tom co je a co není poškozování dobrého jména České pirátské strany. V tomto případě do toho ctěné Kontrolní komisi vůbec nic není. OFFTOPICPana Nováka prosím o nezaujatost. Zcela určitě u toho nebyl. Já si rovněž netroufám konstatovat jak to bylo, dokud neuslyším obě strany!!! Děkuji Obě zainteresované strany v této kauze dobře znám a snažím se být objektivní. Všichni se myslím shodneme na tom, že to je velmi nepříjemné nejen pro členy KS Ulk. Mrzí mě, že nejsme schopni takové situace vyřešit mezi čtyřma očima. Děkuji za pozornost.
Homo.Pyratus
Příspěvky: 2403
Registrován: 09 led 2013, 12:19
Profese: Pyratství
Dal poděkování: 3025 poděkování
Dostal poděkování: 1008 poděkování

Re: Porušení dobrého jména strany Klárou Rychtaříkovou KK 3/

Příspěvek od Homo.Pyratus »

no klara je asi chuda piratka a cizi penize z proneveruje nebo tak neco.-))) no proste si ted na ni budeme davat pozor.-)
ja muzu tolerovat kohokoli, ale ne podporovat.-)))
Tito uživatelé poděkovali autorovi Homo.Pyratus za příspěvek:
anonym2064
Uživatelský avatar
Jan.Novak
Republikový výbor
Příspěvky: 2444
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 4042 poděkování
Dostal poděkování: 2936 poděkování

Re: Porušení dobrého jména strany Klárou Rychtaříkovou KK 3/

Příspěvek od Jan.Novak »

Pan Schmidt mi určitě řekne v čem se chovám zaujatě, docela by mě to zajímalo. Nebo mi určitě řekne v čem jsem zaujatý. Případně čekám omluvu. Fakt mě nebaví lidi co neumí přijmout cizí názor, kterej je rozdílnej. A když už takovej názor je, tak musí bejt hned zaujatej a zmanipulovanej... OFFTOPICa ještě hezky po pirátku vykačka, bravo, připadám si skoro jak třídní nepřítel číslo jedna

Jinak celkově bych požádal o to, aby ste nediskutovali v podatelně. Pokud chce někdo podat svoji verzi jako svědka zpravodaj KK za to bude rád. OFFTOPIC(pro informaci pana Schmidta - to je ta osoba, která to vyřeší a já to nenejsem - což jsem mimochodem psal, takže i kdybych byl zaujatej, tak by na výsledku šetření nic nezměnilo ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Novak za příspěvek:
Rene.Vanecek

Člen RV za JčK
Předseda kontrolního výboru zastupitelstva Jihočeského kraje
Zastupitel města Týn nad Vltavou

Uživatelský avatar
Michal.Schmidt
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 405
Registrován: 27 říj 2013, 16:38
Profese: Technik
Bydliště: Žatec
Dal poděkování: 461 poděkování
Dostal poděkování: 346 poděkování

Re: Porušení dobrého jména strany Klárou Rychtaříkovou KK 3/

Příspěvek od Michal.Schmidt »

Jan.Novak píše:Pan Schmidt mi určitě řekne v čem se chovám zaujatě, docela by mě to zajímalo. Nebo mi určitě řekne v čem jsem zaujatý. Případně čekám omluvu. Fakt mě nebaví lidi co neumí přijmout cizí názor, kterej je rozdílnej. A když už takovej názor je, tak musí bejt hned zaujatej a zmanipulovanej... OFFTOPICa ještě hezky po pirátku vykačka, bravo, připadám si skoro jak třídní nepřítel číslo jedna

Jinak celkově bych požádal o to, aby ste nediskutovali v podatelně. Pokud chce někdo podat svoji verzi jako svědka zpravodaj KK za to bude rád. OFFTOPIC(pro informaci pana Schmidta - to je ta osoba, která to vyřeší a já to nenejsem - což jsem mimochodem psal, takže i kdybych byl zaujatej, tak by na výsledku šetření nic nezměnilo ;)
Zaujatost vidím především v tom, že jsi týden strávil s Rendou v Bruselu. Omluvit? Za co? Nevykám Ti. Pane Nováku je standardní oslovení pro člověka, kterého jsem v životě neviděl. Takže jsme si to ujasnili a jsem opravdu rád, že ty "nenejsi" zpravodaj. Za mě poslední příspěvek. Pokud máš nějaké připomínky využij SZ.
Uživatelský avatar
Jan.Novak
Republikový výbor
Příspěvky: 2444
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 4042 poděkování
Dostal poděkování: 2936 poděkování

Re: Porušení dobrého jména strany Klárou Rychtaříkovou KK 3/

Příspěvek od Jan.Novak »

Jono, ono, když je někdo s někým "týden" (kterej byl od neděle do středy) na akci kde je dvacet českejch pirátů, plus piráti z ciziny, tak musí bejt zaujatej. On totiž Renda nedělal nic jinýho, než že mi celej ten "týden" mlel do hlavy "Rychtaříková je špatná, musíš ji odsoudit", co?
Vojáci co byli za druhý války na západě potom "doma" na východě taky byli automaticky agenti, narušitelé a živly kterým se nedalo věřit (a podle toho s nima bylo jednáno). Oni jim totiž na západě vymyli hlavy a udělali z nich svoje hračky, který si nemohly udělat názor sami.
No nic, elementární slušnosti omluvit ses nenaučil, zato umíš myslet jako bolševik OFFTOPICa umíš zdůraznit překlep, bravo!.

Rozhodně bych rád dodal, že hodně lidí ze strany znám osobně, s mnohými z nich jsem trávil relativně hodně času. Myslím, že většina aktivních pirátů to má podobně, ne-li víc. U případů kdy bych opravdu mohl být ovlivněn (třeba Pepča Soumar) se sám vyřazuju z toho, abych měl případ na starost. Dělám pro svou nestrannost maximum. Sem spadá i případ Kláry, neznám ji, nevím co se stalo. V Bruselu jsem Rendovi řekl: "Pokud je to tak jak říkáš a pokud k tomu máš dostatečně průkazné materiály, tak to před KK patří", za tím si stojím. Mnoho lidí má asi jiný názor, na což mají právo, nikdo jim ho nebere, já ten názor respektuji. Označit někoho s jiným názorem za zaujatého na základě "byl s ním v Bruselu" je "nebudu na mlácení psa hůl hledat, já si ji raději rovnou vyrobim".
V Kontrolní komisi jsem vždy rozhodoval dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, nikomu jsem nepřitěžoval, nikomu jsem nepřilepšoval, celou dobu jsem jednal dle duchu své předvolební řeči (či se o to nejvíce snažil). Obvinění z něčeho opačného považuji za nepodloženou podpásovku a sprosťárnu.

OFFTOPICA jen perlička na závěr - s Rendou jsem komunikoval jen v onom Bruselu. Jinak s některýma lidma z Ústeckýho kraje komunikuju vcelku běžně. Na základě jedné takovéhle komunikace jsem se raději rovnou z případu vyřadil, abych se vyhnul tomu co právě vejš předvedl Michal Schmidt. Po odtajnění porad KK se to ukáže.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Novak za příspěvek:
Rene.Vanecek

Člen RV za JčK
Předseda kontrolního výboru zastupitelstva Jihočeského kraje
Zastupitel města Týn nad Vltavou

Uživatelský avatar
Radek.Holodnak
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2640
Registrován: 06 pro 2012, 20:51
Profese: filozofický antropolog
Bydliště: Žatec
Dal poděkování: 1397 poděkování
Dostal poděkování: 2075 poděkování

Re: Porušení dobrého jména strany Klárou Rychtaříkovou KK 3/

Příspěvek od Radek.Holodnak »

Tak vidím, že to byl velkej průser, zvolit Jana Nováka do KK...
Ve chvíli, kdy mi člen KK řekne, že osobní majetkový spor, který se absolutně netýká strany, patří před KK, tak vidím, že jsme to hodně pokazili, když jsme ho nominovali... To je podle mě obrovskej průser.
Brzy tedy začnou u KK končit i ti, kteří kamarádovi zapomněli vrátit dvě kila na pivo. Nebo rovnou ti, kteří neuklidi hovínko po pejskovi - tím přece také poškozují jméno strany, když to jsou takoví nezodpovědní znečišťovatelé veřejného prostoru.

Nemyslíš, že kdyby existovaly důkazy, tak už to dávno řeší policie?

Neexistuje žádný dokument, žádná smlouva, která by dokazovala, že Klára R. nějaké peníze vůbec od někoho přijala. Stejně neexistuje doklad o tom, že jí byly nějaké peníze vydány. Kdyby Klára byla svině, tak prostě řekne, že žádný peníze nikdy nedostala, a bylo by. Místo toho ona obratem peníze zaplatila tak, jak bylo dohodnuto.

René navíc uvádí svědky, kteří s případem nemají nic společného a sami se ohrazují vůči tomu, že zde byli bez jejich vědomí Rendou uvedeni.

Nebyla naplněna skutková podstata žádnýho trestnýho činu a vzhledem k tomu, že zůčastnění ve sporu nevystupovali za Pirátskou stranu, není ani důvod, aby se tím zabývala KK.

A nebo si můžeš hrát na boha a představovat si, že máš tu moc rozhodovat o vině a nevině lidí, který neznáš.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Radek.Holodnak za příspěvky (celkem 2):
Michaela.Schwarzova, Robert.Magni
Adam.Skorepa
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 4726
Registrován: 27 dub 2009, 20:50
Profese: živnostník
Dal poděkování: 851 poděkování
Dostal poděkování: 6848 poděkování

Re: Porušení dobrého jména strany Klárou Rychtaříkovou KK 3/

Příspěvek od Adam.Skorepa »

Jako místopředseda RK se opětovně přimlouvám za odložení, protože KK ani nemá prostředky, jak by tento případ řešila. Čím déle vám to tu visí, tím větší děláte ostudu sami sobě. Tohle NENÍ stranická záležitost a nedá se použít "poškozování dobrého jména strany", protože Klára (i kdyby zmíněný čin spáchala - a konstatování toho nepřísluší ani KK, ani RK) neudělala tu sbírku ve jménu České pirátské strany.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Skorepa za příspěvky (celkem 7):
Radek.Holodnak, Michal.Schmidt, Vit.Konecny, Pavel.Moravec, Robert.Magni, Lenka.Kozlova, Petros.Michailidis
Author Sensei Tyrant Pervert
Uživatelský avatar
Jan.Novak
Republikový výbor
Příspěvky: 2444
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 4042 poděkování
Dostal poděkování: 2936 poděkování

Re: Porušení dobrého jména strany Klárou Rychtaříkovou KK 3/

Příspěvek od Jan.Novak »

Čemu na: "Pokud je to tak jak říkáš a pokud k tomu máš dostatečně průkazné materiály, tak to před KK patří" si nerozuměl? Pokud nebudou podloženy hmatatelný důkazy, tak s tím samozřejně nemůžeme nic dělat. Zkus, moc Tě prosím, porozumět psanýmu textu, není to tak těžký.

Člen RV za JčK
Předseda kontrolního výboru zastupitelstva Jihočeského kraje
Zastupitel města Týn nad Vltavou

Adam.Skorepa
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 4726
Registrován: 27 dub 2009, 20:50
Profese: živnostník
Dal poděkování: 851 poděkování
Dostal poděkování: 6848 poděkování

Re: Porušení dobrého jména strany Klárou Rychtaříkovou KK 3/

Příspěvek od Adam.Skorepa »

Jan.Novak píše:Čemu na: "Pokud je to tak jak říkáš a pokud k tomu máš dostatečně průkazné materiály, tak to před KK patří" si nerozuměl? Pokud nebudou podloženy hmatatelný důkazy, tak s tím samozřejně nemůžeme nic dělat. Zkus, moc Tě prosím, porozumět psanýmu textu, není to tak těžký.
Jenže já rozporuji i toto Tvé tvrzení. Tohle je běžný majetkový spor mezi dvěma lidmi, kteří jsou shodou okolností členy stejného uskupení. S kontrolními orgány tohoto uskupení to ale nemá rozhodně nic společného.
Author Sensei Tyrant Pervert
Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 4107
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 794 poděkování
Dostal poděkování: 4097 poděkování

Re: Porušení dobrého jména strany Klárou Rychtaříkovou KK 3/

Příspěvek od Ondra.kl »

Jan.Novak píše:Čemu na: "Pokud je to tak jak říkáš a pokud k tomu máš dostatečně průkazné materiály, tak to před KK patří" si nerozuměl?
myslím že té větě rozumí každý. Ale všichni taky ti říkají že je špatně, protože správně to je: "Nijak to nesouvisí s Pirátskou stranou a před KK to nepatří"
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondra.kl za příspěvek:
Lenka.Kozlova
Zamčeno

Zpět na „Podatelna kontrolní komise“