Zařazení neutrality ČR do programu Pirátů

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Zamčeno

Svolat jednání CF k zařazení podpory neutrality do programu (bod zahraniční vztahy) Pirátů?

Anketa končí za 20 kvě 2015, 22:21

Ano
42
48%
Ne
40
45%
Zdržuji se
6
7%

Celkem hlasujících: 88 - Celkem hlasů: 88

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 22472 poděkování
Dostal poděkování: 19153 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zařazení neutrality ČR do programu Pirátů

Příspěvek od Petr.Vileta » 16 dub 2015, 18:05

Roman.Kucera píše:To tučný tam nebylo a teď tam bude? Aha, taxem asi jen naletěl Novinkám na článek o hovně.
Hovinky.cz píše:Vojenská přísaha (tučně je nově navržená úprava)
Já, voják ozbrojených sil, vědom si svých občanských a vlasteneckých povinností slavnostně prohlašuji, že budu věrný České republice. Budu vojákem statečným a ukázněným, budu plnit úkoly ozbrojených sil a budu plnit ustanovení vojenských předpisů. Svědomitě se budu učit ovládat vojenskou techniku a zbraně, připravovat se k obraně České republiky a bránit ji proti vnějšímu napadení. Pro obranu vlasti jsem připraven nasadit i svůj život. Tak přísahám!
Hele, to je asi jako když někdo v zaměstnanecké smlouvě podepíše "budu chodit včas do práce každý pracovní den". Ostatně "úkoly ozbrojených sil" určuje politické vedení země a generální štáb. Když tam bude Msuchan, Shánil a Magni, tak tomu vojákovi přikážou zahodit všechny ostré náboje a rozdávat úsměvy. Přece přísahal, tak musí. :twisted:
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Libor.Spacek
Příznivec Pirátů – Plzeňský kraj
Profese: Vysokoškolský učitel
Dal poděkování: 2636 poděkování
Dostal poděkování: 4209 poděkování

Příspěvek od Libor.Spacek » 16 dub 2015, 18:08

Přísahy z donucení jsou stejně neplatné.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Libor.Spacek za příspěvky (celkem 3):
Robert.Magni, Ales.Sura, Ales.Jakl
Senilní dědouch a troll.

Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: dělník
Dal poděkování: 14694 poděkování
Dostal poděkování: 2706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert.Magni » 16 dub 2015, 18:17

Zbraně i náboje bych jim nechal.Moje heslo je
AK 47 do každé rodiny
Robert Magni
zabzicek@gmail.com
704051696
799796575
Rokycansko

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 22472 poděkování
Dostal poděkování: 19153 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 16 dub 2015, 18:47

Libor.Spacek píše:Přísahy z donucení jsou stejně neplatné.
I za komoušů jsi mohl přísahu odmítnout a prostě ji nepodepsat. Předpokládám, že to půjde i po nové úpravě a že důsledky nebudou jako tenkrát (vězení).
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

David.Michal
Příznivec Pirátů – Liberecký kraj
Profese: free
Dal poděkování: 685 poděkování
Dostal poděkování: 1543 poděkování

Příspěvek od David.Michal » 16 dub 2015, 19:18

Nevím jak za komoušů, ale když jsem odmítal podepsat někdy v začátku devadesátých tak mi hrozili kriminálem. Nakonec jsem podlehl. Byl jsem mladej a slabej.
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Michal za příspěvky (celkem 2):
Ales.Jakl, Libor.Spacek

Ales.Jakl
Místní předsednictvo
Profese: řidič kamionu
Dal poděkování: 1887 poděkování
Dostal poděkování: 2119 poděkování

Příspěvek od Ales.Jakl » 16 dub 2015, 20:45

Mikuláš Peksa: Z toho mě rozhodně nemusíš podezírat, já se za to nestydím. Smyslem obranné politiky každé země je počítat s obranou. Na tom není nic divného a je to v pořádku. Považuješ-li za "Pirátské" nebo "dospělé" rezignovat na vlastní obranu, já to tak nevidím a připadá mi to naprosto absurdní. Nevstupoval jsem do Pirátské strany, abych obhajoval "militantní pacifismus" (či jak tuto doktrínu nazvat).

A jak jsem uvedl výše - Evropa mi nepřipadá vojensky nijak zvlášť slabá, protože de facto zbrojí 2x tolik, co Rusko. Kdyby v tom nebyl takový děsivý b****l, přišlo by mi racionální Evropské obranné výdaje spíš redukovat.
Jsou mezi piráty i tací, co se na válku vyloženě těší....
Smyslem EU je obrana proti válce.
Rezignovat na válku neznamená rezignovat na obranu.

Budovat obranu znamená vygenerovat různé scénáře napadení a přiřadit k nim pravděpodobnosti (kde je brát ve světě dezinformací, ve stavu informační války?) a následně naplánovat vojenská i nevojenská opatření podle míry rizika a ekonomických i jiných možností země. Součástí plánů mohou být i nejrůznější asymetrická řešení (např. Vileta s baťůžkem lol).

Mě vychází jako nejhorší scénář ( s bohužel největší pravděpodobností) účast v dobyvačné válce proti Rusku po boku USA což pro nás prostě znamená jasnou VELKOU NULU, budeme obětováni.

Jako obranné opatření proti tomuto scénáři navrhuju neutralitu, zajištění vojenské obrany vlastní armádou a udržení politické ochrany členstvím v EU. Tečka. A teď vy, chytráci.... :?:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ales.Jakl za příspěvky (celkem 4):
David.Michal, Martin.Shanil, MilanM, Ivo.Vasicek
Člen MS Tachovsko

Mačo pikčur

Co je? Co je? Cojecojecoje!

Nebuď tak netrpělivý, neřekla jsem NE..

Yossi
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: advokát a insolvenční správce
Dal poděkování: 430 poděkování
Dostal poděkování: 623 poděkování

Příspěvek od Yossi » 16 dub 2015, 22:26

Ales.Jakl píše:
Mikuláš Peksa: Z toho mě rozhodně nemusíš podezírat, já se za to nestydím. Smyslem obranné politiky každé země je počítat s obranou. Na tom není nic divného a je to v pořádku. Považuješ-li za "Pirátské" nebo "dospělé" rezignovat na vlastní obranu, já to tak nevidím a připadá mi to naprosto absurdní. Nevstupoval jsem do Pirátské strany, abych obhajoval "militantní pacifismus" (či jak tuto doktrínu nazvat).

A jak jsem uvedl výše - Evropa mi nepřipadá vojensky nijak zvlášť slabá, protože de facto zbrojí 2x tolik, co Rusko. Kdyby v tom nebyl takový děsivý b****l, přišlo by mi racionální Evropské obranné výdaje spíš redukovat.
Jsou mezi piráty i tací, co se na válku vyloženě těší....
Smyslem EU je obrana proti válce.
Rezignovat na válku neznamená rezignovat na obranu.

Budovat obranu znamená vygenerovat různé scénáře napadení a přiřadit k nim pravděpodobnosti (kde je brát ve světě dezinformací, ve stavu informační války?) a následně naplánovat vojenská i nevojenská opatření podle míry rizika a ekonomických i jiných možností země. Součástí plánů mohou být i nejrůznější asymetrická řešení (např. Vileta s baťůžkem lol).

Mě vychází jako nejhorší scénář ( s bohužel největší pravděpodobností) účast v dobyvačné válce proti Rusku po boku USA což pro nás prostě znamená jasnou VELKOU NULU, budeme obětováni.

Jako obranné opatření proti tomuto scénáři navrhuju neutralitu, zajištění vojenské obrany vlastní armádou a udržení politické ochrany členstvím v EU. Tečka. A teď vy, chytráci.... :?:
Nj, tak to bude kognitivní porucha, když za aktuální největší zlo pro ČR považujete možnou dobyvačnou válku USA proti Rusku (proč by to proboha USA dělaly?!, a jak by asi probíhala válka mezi atomovými velmocemi lol), a nikoli dobyvačnou válku Ruska proti zemím z jeho bývalé sféry vlivu, která již prakticky probíhá od roku 2008 (Gruzie, i když náznaky jsou od 90. let - Moldávie a Čečna), a ve které není neutralita řešením větší bezpečnosti, ale naopak, neutralita je prakticky kapitulací a vydáním se na milost Rusku s vírou v možnou mírovou spolupráci. Jak to dopadlo, když tuhle hru na obchodování a neutralitu výměnou za suverenitu zkusila hrát Ukrajina, vidíme sami. Dokud se Ukrajina suverénně rozhodovala tak, jak chtělo Rusko, bylo to ok, když ne (a UA se bez porušení své neutrality rozhodla prohloubit ekonomickou spolupráci s EU), přišla do neutrální země ruská okupační vojska.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Yossi za příspěvek:
observer
We are all heroes: You and Boo and I. Hamsters and rangers everywhere! Rejoice!

Martin.Shanil
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Profese: eshop + prodejna
Dal poděkování: 9135 poděkování
Dostal poděkování: 9154 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Shanil » 16 dub 2015, 23:20

Yossi píše:přišla do neutrální země ruská okupační vojska.

:?:
Yossi píše:proč by to proboha USA dělaly?!
to je správná otázka na kterou si vždycky snažím najít odpověď. proč vlastně mají po celém světě základny, proč posílaj drony , proč sankce venezuele, proč už tolikrát někam vjeli a proč tak často pod falešnou záminkou. Zdůvodňuji si to tím, že to asi dělat potřebují, protože jinak by to nedělali a potřebují to z nějakého vyššího principu vývozu demokracie a hlídače světové morálky? No to asi těžko. Proč nevadí boko haram (nevím jak se to píše) ale vadí že v novorosiji chtějí samostatnost? proč neuznat krym? Tam bylo přeci naprosto jasné, že to tam lidi takhle chtěli.
Neobávám se války USA s Ruskem. Moc dobře vědí, že vyhrát nemůžou (ani jeden), ale přesto situaci hrotí mnohem víc USA než Rusko. V pobaltí sice ukazují svaly ale ve skutečnosti jde jen o to oslabit právě evropu. Odtrhnout ji od ruska a nechat jí ve sféře obchodních zájmů US. Co nezmůže TTIP to posichruje vyvolaný strach z ruska. Vytvořený naprosto z ničeho jen a pouze za tím výše zmíněným účelem rozbití obchodu evropy s ruskem a záchrana dolaru na dalších pár let. Pokud se podaří vyvolat dostatečně destruktivní konflikt v evropě, bude to taky znamenat obrovské pole pro poskytování bratrské pomoci při její rekonstrukci. Z tohoto pohledu je jasné, že čím větší škody v evropě, tím lépe pro US. Rozbij, znič a potom půjčuj dolary. V rozbité zemi se pak taky levně nakupuje. Rusko je v tomto ohledu celkem bokem. Snaží se hledat obchodní kličky kudy ten jižní proud natáhnout a snaží se nenasrat evropu přímou podporou novorosijska a imho se jim to daří. Válečná propaganda na obou stranách jede na plný koule a kdo lže a kdo ne to by v případě nějakého vítězství určil vítěz. Ale ten žádný nebude. Bude jen poražená oslabená evropa. Vycucnutá finančně nákupem zbraní (někdo to přeci zaplatit musí). Zdevastovaná morálně (až padnou první vlastenci) a zhuntovaná novým polofašistický režimem vzniklým v pohnuté válečné atmosféře. Demokraci nemá ve valce co dělat. Během války totiž nemlčí jen můzy, ale hudu držet budou muset i US kolonie. Tedy my.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Shanil za příspěvky (celkem 4):
Ales.Sura, Ales.Jakl, MilanM, Ivo.Vasicek

Yossi
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: advokát a insolvenční správce
Dal poděkování: 430 poděkování
Dostal poděkování: 623 poděkování

Příspěvek od Yossi » 17 dub 2015, 08:42

Aha, takže to bude kognitivní porucha, protože hláška
situaci hrotí mnohem víc USA než Rusko
je fakt lolózní. USA vtrhly do neutrálního státu, anektovaly jeho část a do další části vysílají své bojůvky? Pokud oproti tomu je dle Vás hrocením situace, že USA pošlou pár svých vojáků do Pobaltí, na žádost spojeneckých pobaltských zemí, tak to fakt asi nemá debata smysl, a ukazuje se, že celá iniciativa k neutralitě vychází z falešného vnímání reality (emotivní výkřiky jako "rozbij a panuj", "kolonie USA", a pod. blbiny jsou pak už jen důsledkem tohoto paralelního světa.)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Yossi za příspěvek:
observer
We are all heroes: You and Boo and I. Hamsters and rangers everywhere! Rejoice!

Martin.Shanil
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Profese: eshop + prodejna
Dal poděkování: 9135 poděkování
Dostal poděkování: 9154 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Shanil » 17 dub 2015, 09:14

vidíme to každý trochu jinak. pro mě to neznamená že ten kdo to vidí jinak trpí nějakou poruchou, jen holt se jinak dívá, všímá si jiných skutečností a jiné nevidí. když se pokouším podobné situace porovnávat vychází mi to co říkám. porovnávám počty vedených válek, počty obětí a jak to vidím, tak to prezentuji.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Shanil za příspěvek:
Robert.Magni

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“