Zařazení neutrality ČR do programu Pirátů

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Zamčeno

Svolat jednání CF k zařazení podpory neutrality do programu (bod zahraniční vztahy) Pirátů?

Anketa končí za 20 kvě 2015, 22:21

Ano
42
48%
Ne
40
45%
Zdržuji se
6
7%

Celkem hlasujících: 88 - Celkem hlasů: 88

MilanM
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Profese: technik
Dal poděkování: 1089 poděkování
Dostal poděkování: 592 poděkování

Re: Zařazení neutrality ČR do programu Pirátů

Příspěvek od MilanM » 14 dub 2015, 23:22

Vojtech Pikal píše:Smysluplný scénář napadení:
V Maďarsku a následně na Slovensku se urvou nacionalistické tendence ze řetězu, a Maďaři začnou obnovovat velké Uhry. Po zabrání Slovenska budou pokračovat na nás.

včil mudruj.
V tom případě bych doporučil jako odvetné opatření obnovit Velkou Moravu...
Ani milion těch, co jen mluví, nepřemůže jednoho, který koná.

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 22038 poděkování
Dostal poděkování: 18934 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 15 dub 2015, 00:30

Robert Magni píše:
na území ČR se nikdy v minulosti nežilo líp než dnes
Tak tobě možná,ale jinak obyčejným lidem zcela jistě ne.Tenhle oblíbený Kalouskův slogan mě vždycky pobaví.
Nedávno jsem někde na netu zahlédl srovnání cen z roku 1989 a tuším roku 2013. Byly tam běžné věci, ale třeba i Trabant a nejlevnější coučasné auto, Škodovka a průměrné současné auto a Žigulík a relativně luxusní současné auto. Tak jsem si spočetl, že za můj tehdejší plat 2100 Kčs jsem si mohl koupit mnohem méně másla, chleba i masa, než si koupím dnes. Nájem bytu 1+1 v krajském městě vyšel tehdy a teď také téměř stejný, na průměrné auto (Škoda 105L) bych tehdy potřeboval 28 měsíčních platů, dnes to je při minimální mzdě (9200) a ceně auta cca 200 000, pouhých 22 platů. Když to spočítám na skutečnou mzdu průměrného člověka (median), tedy cca 15 000, tak to je cca 13 platů. A to ani nemluvím o barevné televizi, která mě tehdy přišla na 4 platy (Tesla) a stála mě na úplatku ještě 500 navíc :D kdežto dnes i mohu za 1 plat vybrat mezi desítkami druhů. Jo a také jsem tehdy nesměl ani do Jugoslávie, protože jsem byl nespolehlivý "živel", kdežto dnes si mohu zajet kam chci a nemusím se nikoho doprošovat. Fakt se máme mnohem hůř, je to téměř na vyhynutí. :twisted:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 4):
observer, Yossi, Mikulas.Peksa, Alexandr.Mansurov
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Martin.Shanil
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Profese: eshop + prodejna
Dal poděkování: 9131 poděkování
Dostal poděkování: 9145 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Shanil » 15 dub 2015, 00:43

Petr Vileta píše:
Robert Magni píše:
na území ČR se nikdy v minulosti nežilo líp než dnes
Tak tobě možná,ale jinak obyčejným lidem zcela jistě ne.Tenhle oblíbený Kalouskův slogan mě vždycky pobaví.
Nedávno jsem někde na netu zahlédl srovnání cen z roku 1989 a tuším roku 2013. Byly tam běžné věci, ale třeba i Trabant a nejlevnější coučasné auto, Škodovka a průměrné současné auto a Žigulík a relativně luxusní současné auto. Tak jsem si spočetl, že za můj tehdejší plat 2100 Kčs jsem si mohl koupit mnohem méně másla, chleba i masa, než si koupím dnes. Nájem bytu 1+1 v krajském městě vyšel tehdy a teď také téměř stejný, na průměrné auto (Škoda 105L) bych tehdy potřeboval 28 měsíčních platů, dnes to je při minimální mzdě (9200) a ceně auta cca 200 000, pouhých 22 platů. Když to spočítám na skutečnou mzdu průměrného člověka (median), tedy cca 15 000, tak to je cca 13 platů. A to ani nemluvím o barevné televizi, která mě tehdy přišla na 4 platy (Tesla) a stála mě na úplatku ještě 500 navíc :D kdežto dnes i mohu za 1 plat vybrat mezi desítkami druhů. Jo a také jsem tehdy nesměl ani do Jugoslávie, protože jsem byl nespolehlivý "živel", kdežto dnes si mohu zajet kam chci a nemusím se nikoho doprošovat. Fakt se máme mnohem hůř, je to téměř na vyhynutí. :twisted:
Souvislost s členstvím v NATO si zapomněl nějak šikovně zakomponovat. :fet:

observer
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: úředník
Dal poděkování: 171 poděkování
Dostal poděkování: 156 poděkování

Příspěvek od observer » 15 dub 2015, 00:49

Tahle diskuse v podstatě postrádá smysl. Nebo tu někdo vidí politické síly, které by uvažovaly o vystoupení z NATO? Nepočítám KSČM, s tou se snad paktovat nehodláte (?).
Tito uživatelé poděkovali autorovi observer za příspěvky (celkem 2):
Mikulas.Peksa, Alexandr.Mansurov

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 22038 poděkování
Dostal poděkování: 18934 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 15 dub 2015, 00:57

Martin Shanil píše:
Petr Vileta píše:Nedávno jsem někde na netu zahlédl srovnání cen z roku 1989 a tuším roku 2013. OFFTOPICByly tam běžné věci, ale třeba i Trabant a nejlevnější coučasné auto, Škodovka a průměrné současné auto a Žigulík a relativně luxusní současné auto. Tak jsem si spočetl, že za můj tehdejší plat 2100 Kčs jsem si mohl koupit mnohem méně másla, chleba i masa, než si koupím dnes. Nájem bytu 1+1 v krajském městě vyšel tehdy a teď také téměř stejný, na průměrné auto (Škoda 105L) bych tehdy potřeboval 28 měsíčních platů, dnes to je při minimální mzdě (9200) a ceně auta cca 200 000, pouhých 22 platů. Když to spočítám na skutečnou mzdu průměrného člověka (median), tedy cca 15 000, tak to je cca 13 platů. A to ani nemluvím o barevné televizi, která mě tehdy přišla na 4 platy (Tesla) a stála mě na úplatku ještě 500 navíc :D kdežto dnes i mohu za 1 plat vybrat mezi desítkami druhů. Jo a také jsem tehdy nesměl ani do Jugoslávie, protože jsem byl nespolehlivý "živel", kdežto dnes si mohu zajet kam chci a nemusím se nikoho doprošovat. Fakt se máme mnohem hůř, je to téměř na vyhynutí. :twisted:
Robert tam také žádnou souvislost neuváděl. Já se prostě teď mám lépe, než jsem se měl za komoušů. Osobní svobodu si cením ještě víc, než máslo a rohlíky, ale to se penězi vyjádřit nedá. Jo a když chceš NATO, tak už tehdy jsem litoval, že tady ten Patton tenkrát nezůstal. Jenže jsem to nemohl nikde říkat, mám raději svobodu než vězení. :P
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: dělník
Dal poděkování: 14639 poděkování
Dostal poděkování: 2689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert.Magni » 15 dub 2015, 08:51

Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Magni za příspěvek:
Ales.Sura
Robert Magni
zabzicek@gmail.com
704051696
799796575
Rokycansko

Yossi
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: advokát a insolvenční správce
Dal poděkování: 404 poděkování
Dostal poděkování: 558 poděkování

Příspěvek od Yossi » 15 dub 2015, 09:17

Petr Vileta píše:
Martin Shanil píše:
Petr Vileta píše:Nedávno jsem někde na netu zahlédl srovnání cen z roku 1989 a tuším roku 2013. OFFTOPICByly tam běžné věci, ale třeba i Trabant a nejlevnější coučasné auto, Škodovka a průměrné současné auto a Žigulík a relativně luxusní současné auto. Tak jsem si spočetl, že za můj tehdejší plat 2100 Kčs jsem si mohl koupit mnohem méně másla, chleba i masa, než si koupím dnes. Nájem bytu 1+1 v krajském městě vyšel tehdy a teď také téměř stejný, na průměrné auto (Škoda 105L) bych tehdy potřeboval 28 měsíčních platů, dnes to je při minimální mzdě (9200) a ceně auta cca 200 000, pouhých 22 platů. Když to spočítám na skutečnou mzdu průměrného člověka (median), tedy cca 15 000, tak to je cca 13 platů. A to ani nemluvím o barevné televizi, která mě tehdy přišla na 4 platy (Tesla) a stála mě na úplatku ještě 500 navíc :D kdežto dnes i mohu za 1 plat vybrat mezi desítkami druhů. Jo a také jsem tehdy nesměl ani do Jugoslávie, protože jsem byl nespolehlivý "živel", kdežto dnes si mohu zajet kam chci a nemusím se nikoho doprošovat. Fakt se máme mnohem hůř, je to téměř na vyhynutí. :twisted:
Robert tam také žádnou souvislost neuváděl. Já se prostě teď mám lépe, než jsem se měl za komoušů. Osobní svobodu si cením ještě víc, než máslo a rohlíky, ale to se penězi vyjádřit nedá. Jo a když chceš NATO, tak už tehdy jsem litoval, že tady ten Patton tenkrát nezůstal. Jenže jsem to nemohl nikde říkat, mám raději svobodu než vězení. :P
Já na tom příkladu s tím, že se (ne)máme líp, chtěl ukázat, jak funguje ten negativismus, protože i zde je zjevné, že mezi lidmi, kteří mají pocit, jak současný režim ničí obyčejné lidi, a lidmi, kteří si myslí, jak USA nebo ještírci ničí celý svět, je dost značná korelace. A u obou případů chybí jakákoli schopnost věcné argumentace a vedení debaty, místo toho se používají tři základní "argumenty" :
1/ Ty seš placenej troll od TOPky, exekutorské mafie, CIA, jinak bys s námi souhlasil.
2/ Kouknu a vidím, jak to je, nepotřebuji nějaké učené hlouposti (rozuměj data).
3/ Tady máš link na nějaký exces (USA, exekutorů, whatever), to vše dokazuje.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Yossi za příspěvky (celkem 3):
Robert.Magni, Mikulas.Peksa, Alexandr.Mansurov
We are all heroes: You and Boo and I. Hamsters and rangers everywhere! Rejoice!

Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: dělník
Dal poděkování: 14639 poděkování
Dostal poděkování: 2689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert.Magni » 15 dub 2015, 09:45

Naopak platí totéž. :D
Robert Magni
zabzicek@gmail.com
704051696
799796575
Rokycansko

Libor.Spacek
Příznivec Pirátů – Plzeňský kraj
Profese: Vysokoškolský učitel
Dal poděkování: 2636 poděkování
Dostal poděkování: 4209 poděkování

Příspěvek od Libor.Spacek » 15 dub 2015, 14:33

Jenom takový historický postřeh. NATO bylo založeno na úplně stejných argumentech, jako slyšíme nyní znovu, v menším měřítku, v ČR. Tj. tehdy si zbytek Evropy uvědomil svoji obrany neschopnost. Pokud by Rusko opět rozjelo svoje tanky, tak by se zastavily až u Atlantiku a proto západoevropské země povětšině dobrovolně vstoupily do vazalství a pod ochranu USA.

Takže mě by opravdu zajímalo, jak si EUfilové s Mikulášem Peksou představují, proč by ta diskuze o nezávislosti na Americe měla dopadnout na hladině EU nějak jinak, nežli s jejich vydatnou pomocí dopadá až dosud na hladině Pirátů a ČR, tj. špatně. Nebo tedy dobře pro Yossiho a další zastánce US zájmu o rozdělenou Evropu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Libor.Spacek za příspěvky (celkem 3):
Ivo.Vasicek, Robert.Magni, Ales.Jakl
Senilní dědouch a troll.

Martin.Shanil
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Profese: eshop + prodejna
Dal poděkování: 9131 poděkování
Dostal poděkování: 9145 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Shanil » 15 dub 2015, 14:47

Yossi píše:.... chybí jakákoli schopnost věcné argumentace a vedení debaty, místo toho se používají tři základní "argumenty" :
1/ Ty seš placenej troll od TOPky, exekutorské mafie, CIA, jinak bys s námi souhlasil.
2/ Kouknu a vidím, jak to je, nepotřebuji nějaké učené hlouposti (rozuměj data).
3/ Tady máš link na nějaký exces (USA, exekutorů, whatever), to vše dokazuje.
hele, fakt si neumíš najít srovnání počtů vojenských základen, počtu obětí a vedených agresí a vměšování a sankcí sám?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Shanil za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Ales.Jakl

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“