Zařazení neutrality ČR do programu Pirátů

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Zamčeno

Svolat jednání CF k zařazení podpory neutrality do programu (bod zahraniční vztahy) Pirátů?

Anketa končí za 20 kvě 2015, 22:21

Ano
42
48%
Ne
40
45%
Zdržuji se
6
7%
 
Celkem hlasujících: 88 - Celkem hlasů: 88

Uživatelský avatar
Martin.Shanil
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 6994
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Profese: eshop + prodejna
Bydliště: Karoliny Světlé 486, Sadská 28912
Dal poděkování: 9131 poděkování
Dostal poděkování: 9145 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zařazení neutrality ČR do programu Pirátů

Příspěvek od Martin.Shanil » 02 dub 2015, 22:01

málokterá ovce chápe
že někomu patří
vlci jsou vždy převlečeni
v kožešině bratří.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Shanil za příspěvky (celkem 4):
Ivo.Vasicek, Robert.Magni, Libor.Spacek, Ales.Jakl

Uživatelský avatar
Ales.Jakl
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1503
Registrován: 24 kvě 2014, 16:20
Profese: řidič kamionu
Bydliště: Tachov
Dal poděkování: 1842 poděkování
Dostal poděkování: 2099 poděkování

Re: Zařazení neutrality ČR do programu Pirátů

Příspěvek od Ales.Jakl » 02 dub 2015, 22:21

František Navrkal:
To je úplně zbytečná demagogie. Jenom tu flejmíš. Vylučuješ fakt zcela nelogicky kompromisní pozici v NATO setrvat, akorát nebýt tolik proaktivní a jít jaksi nad a za rámec čistě obranného paktu, jímž NATO (aspoň de iure) je. TTIP je věc na NATO nezávislá. NATO může existovat bez TTIP (evidentně) a stejně tak by to mohlo být naopak.

Bránit naše spojence v NATO a/nebo i spojence z EU proti cizí agresi snad nelze vnímat nějak špatně. Těžko mi tady asi někdo obhájíte pokus o okupaci území nějakého státu z NATO jiným státem jako něco, co bychom měli tolerovat.
Deklaroval jsem hned na začátku, že budu ostřejší než mám ve jinak ve zvyku. Je to nutné k vyprovokování zdravé diskuse a přesvědčování dosud nerozhodnutých členů. Rusofoby nepřesvědčím a na trolly kašlu...

Zajímavá taktická varianta - zůstat v NATO a blokovat veškeré další NATO a US agrese. Tak na to Františku bohužel nemáme kuličky :( (s US permoníky v mediích a v státním aparátu)

Zorganizovat nějakou provokaci a vyvolat konflikt s Ruskem je za současné situace příšerně snadné. Jak to ve skutečnosti bylo se možná dozví přeživší krysy a bakterie po válce. (neutralita nebo neutron :?: )

Nejde mi o "právnicky čistou" neutralitu, ale o "rakouskou" neutralitu tj. neumožnění pobytu cizích vojsk a neúčast ve válečné alianci. Právnická sofistika je k ničemu, podoby neutrality jsou různé, jde o vůli občanů ČR vyjádřenou demokratickou volbou. Pro USA je Washingtonská smlouva jen kus papíru, pokud by šlo do tuhého budou se rozhodovat naprosto nezávisle na mínění ostatních členů, podle svých zájmů.

Jinak veřejné mínění se mění i v dalších členských státech NATO, Francie za nejhlubší studené války za prezidenta de Gaulla vystoupila z vojenských struktur NATO. Vstoupením nových (nadšených) členů se značně zmenšil manévrovací prostor pro Francii a Německo k brždění US dobyvačných choutek...

A hlavně, zařazení neutrality do pirátského programu je politické gesto. Až někdy v budoucnu vyhrajeme volby, budeme to samozřejmě prosazovat s pomocí přímé demokracie - referendum a potom jednat s partnery v EU i NATO. Chceme přetahovat voliče TOP a ODS nebo chceme oslovit nezávislé, alternativně uvažující voliče?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ales.Jakl za příspěvky (celkem 4):
Libor.Spacek, Robert.Magni, Ivo.Vasicek, Martin.Shanil
Člen MS Tachovsko

Mačo pikčur

Co je? Co je? Cojecojecoje!

Nebuď tak netrpělivý, neřekla jsem NE..

Uživatelský avatar
Lukas.Findeis
Komunální zastupitel
Příspěvky: 4802
Registrován: 04 dub 2010, 15:47
Profese: radní MČ Praha 12, běžecký trenér
Bydliště: Praha 12 – Modřany
Dal poděkování: 4490 poděkování
Dostal poděkování: 3797 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zařazení neutrality ČR do programu Pirátů

Příspěvek od Lukas.Findeis » 02 dub 2015, 23:00

Libor Spacek píše:Rád bych se ještě jednou pokusil pozvednout debatu nad hladinu anonymních prudilů.
To myslíš vážně? Vás pár aktivních obhájců neutrality tu pomalu přebírá tu směšnou Vyvadilovu dikci, který se směje celej českej internet. Prostě člověk s odlišným názorem je prudil a troll, kterýho proto budeme ignorovat, i když zastává názor, pro kterej v anketě hlasovalo skoro tolik lidí jako pro prosazování neutrality?

OFFTOPICA proč jsi slečně včera jinde lajkoval (jinak poměrně rozumnej) dotaz, kterej obsahuje tvrzení, že chlapi nemůžou pracovat v mateřinkách, když víš, že tu delší dobu (netrollí, jak tu někteří píší, ale) prosazuje pár velmi nepirátských názorů? Ale v něčem jiném zas nepirátská není.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Findeis za příspěvky (celkem 4):
Frantisek.Navrkal, Alexandr.Mansurov, Mikulas.Peksa, Pavel.Reimann
uvolněný radní MČ Praha 12 – sociální věci, zdravotnictví, sport ☠ 4. místopředseda PMS Praha 12
findeis.lukas@praha12.cz ☠ 773 569 014

Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Předseda rozhodčí komise
Příspěvky: 4302
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr/vědec
Dal poděkování: 8313 poděkování
Dostal poděkování: 4779 poděkování

Re: Zařazení neutrality ČR do programu Pirátů

Příspěvek od Frantisek.Navrkal » 02 dub 2015, 23:24

Ales Jakl píše:Zajímavá taktická varianta - zůstat v NATO a blokovat veškeré další NATO a US agrese. Tak na to Františku bohužel nemáme kuličky :( (s US permoníky v mediích a v státním aparátu)
Tak jestli nemáme kuličky udělat tohle, tak teda už tuplem nemáme kuličky z NATO vystoupit, ne? Trochu nesmyslnej argument IMHO.
Ales Jakl píše:Zorganizovat nějakou provokaci a vyvolat konflikt s Ruskem je za současné situace příšerně snadné. Jak to ve skutečnosti bylo se možná dozví přeživší krysy a bakterie po válce. (neutralita nebo neutron :?: )
Ano, ale to je trochu dvojsečný, ne? Stejně tak může provokovat Rusko. Na provokace se dá reagovat různě. Jaderná válka je mimo racionální úvahu a stejně bychom v ní neměli sebemenší slovo.
Ales Jakl píše:Nejde mi o "právnicky čistou" neutralitu, ale o "rakouskou" neutralitu tj. neumožnění pobytu cizích vojsk a neúčast ve válečné alianci. Právnická sofistika je k ničemu, podoby neutrality jsou různé, jde o vůli občanů ČR vyjádřenou demokratickou volbou. Pro USA je Washingtonská smlouva jen kus papíru, pokud by šlo do tuhého budou se rozhodovat naprosto nezávisle na mínění ostatních členů, podle svých zájmů.
Účast v NATO nenutí tolerovat pobyt cizích vojsk nebo být v nějaké válečné alianci (kromě obrany určitých území států NATO samozřejmě). Pokud ti jde jen o to, že tu nechceš mít cizí vojska a podílet se na zahraničních intervencích, tak to není u Pirátů vůbec nic kontroverzního. Měli bychom zpřesnit formulace. Doporučil bych se termínu neutralita snad úplně vyhnout, protože takhle je to strašně matoucí.
Ales Jakl píše:A hlavně, zařazení neutrality do pirátského programu je politické gesto. Až někdy v budoucnu vyhrajeme volby, budeme to samozřejmě prosazovat s pomocí přímé demokracie - referendum a potom jednat s partnery v EU i NATO. Chceme přetahovat voliče TOP a ODS nebo chceme oslovit nezávislé, alternativně uvažující voliče?
Neměli bychom dělat populistická provokativní gesta a pak naši rétoriku ex post zmírňovat do nějakých rozumných mezí. Lepší je se vyjádřit rovnou zcela jasně a přesně. Já ani tak nechci přetahovat nějaké alternativně uvažující voliče, ale hlavně racionálně uvažující voliče. Já ani přesně nevím, co si pod tím alternativním uvažováním vlastně představit.

Jestli začneme uvažovat, čí voliče chceme přetahovat nebo komu se chceme zalíbit, tak se staneme jen dalšími populisty jako jsou budelípisti, veverky a soumraci.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Navrkal za příspěvky (celkem 3):
Ludek.Blaha, Alexandr.Mansurov, Mikulas.Peksa
Flamewar does not determine who is right - only who is left.

Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 3932
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 14639 poděkování
Dostal poděkování: 2689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zařazení neutrality ČR do programu Pirátů

Příspěvek od Robert.Magni » 02 dub 2015, 23:42

A co zrušit armádu ? Pronajmout kasárna amíkům a ještě ušetřit. A budem spokojení všichni.
Robert Magni
zabzicek@gmail.com
704051696
799796575
Rokycansko

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 27093
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: živnostník, programátor
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 22038 poděkování
Dostal poděkování: 18934 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zařazení neutrality ČR do programu Pirátů

Příspěvek od Petr.Vileta » 03 dub 2015, 00:51

Pacifistům to nikdo nevysvětlí. Pacifismus je víra, stejně jako křesťanství nebo islám. Zkuste si v Bronxu (tom americkém nebo tom brněnském) napsat na záda "nejsem ozbrojený a neumím se bránit". Nechci hádat, jestli to bude trvat dny nebo jen hodiny, než vás někdo oloupí, nebo zmlátí jen tak pro zábavu.

Rusko, SSSR a opět Rusko byl, je a asi vždycky bude agresivní stát. Mají mindrák, že jsou největší stát na světě, ale jen rozlohou, ne významem. Domnívají se, že jsou mocnost, ale ostatní se k nim tak nechovají a to je nesmírně popuzuje. Ovšem otevřeně zaútočit se odhodlají vždy jen na slabšího a v situaci, kdy jim nehrozí konfrontace s někým silnějším. Tím nezpochybňuji všechny jejich zuřivé obrany vlastního území, to se rvou jako lvi, ale výpady dělají jen proti mnohem slabším. Polsko, Finsko, pobaltské státy, po 2. světové pak Maďarsko, ČSSR a nejnověji Gruzie a Ukrajina.

Prosím zamyslete se nad takovými obyčejnými věcmi, jako
  • Mohu si pustit americkou country nebo ruské chorovody, nic jiného momentálně není k dispozici. Co si vyberu?
  • Mohu se v hotelu dívat na nějaký hollywoodský nebo nějaký ruský film, nic jiného není v nabídce. Co si vyberu?
  • Mým dětem mohu pustit Kačera Donalda nebo Mrazíka. Co jim pustím?
  • Zní mi lahodněji (od rodilého mluvčího) angličtina nebo ruština?
  • Proč se jedné velmi nebezpečné "hře" říká ruská ruleta a ne americká, německá, italská ...?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 3):
observer, Yossi, Pavel.Reimann
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Uživatelský avatar
Lukas.Findeis
Komunální zastupitel
Příspěvky: 4802
Registrován: 04 dub 2010, 15:47
Profese: radní MČ Praha 12, běžecký trenér
Bydliště: Praha 12 – Modřany
Dal poděkování: 4490 poděkování
Dostal poděkování: 3797 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zařazení neutrality ČR do programu Pirátů

Příspěvek od Lukas.Findeis » 03 dub 2015, 01:08

Petr Vileta píše:Prosím zamyslete se nad takovými obyčejnými věcmi, jako
  • Mohu si pustit americkou country nebo ruské chorovody, nic jiného momentálně není k dispozici. Co si vyberu?
  • Mohu se v hotelu dívat na nějaký hollywoodský nebo nějaký ruský film, nic jiného není v nabídce. Co si vyberu?
  • Mým dětem mohu pustit Kačera Donalda nebo Mrazíka. Co jim pustím?
  • Zní mi lahodněji (od rodilého mluvčího) angličtina nebo ruština?
  • Proč se jedné velmi nebezpečné "hře" říká ruská ruleta a ne americká, německá, italská ...?
To je taky dobrá demagogie. 1) Záleží na vkusu člověka a jeho případných sympatiích/antipatiích k danýmu státu. Někdo poslouchající lidovky by asi dal přednost spíš chorovodům. 2) Hollywood produkuje strašný @#$%^&, tak bych radši zjistil jaký @#$%^& se točí v Rusku. Ruskejch filmů sem viděl jen pár a šlo o kvalitní a známý snímky. 3) Mrazíka. 4) WTF? 5) Proto. Japonci byli důslednější.
uvolněný radní MČ Praha 12 – sociální věci, zdravotnictví, sport ☠ 4. místopředseda PMS Praha 12
findeis.lukas@praha12.cz ☠ 773 569 014

Uživatelský avatar
msuchan
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Příspěvky: 870
Registrován: 29 říj 2013, 11:25
Profese: nacionalista, militantní antikonzument,
Dal poděkování: 173 poděkování
Dostal poděkování: 1401 poděkování

Re: Zařazení neutrality ČR do programu Pirátů

Příspěvek od msuchan » 03 dub 2015, 01:19

Lukas Findeis píše:
Libor Spacek píše:Rád bych se ještě jednou pokusil pozvednout debatu nad hladinu anonymních prudilů.
To myslíš vážně? Vás pár aktivních obhájců neutrality tu pomalu přebírá tu směšnou Vyvadilovu dikci, který se směje celej českej internet. Prostě člověk s odlišným názorem je prudil a troll, kterýho proto budeme ignorovat, i když zastává názor, pro kterej v anketě hlasovalo skoro tolik lidí jako pro prosazování neutrality?

OFFTOPICA proč jsi slečně včera jinde lajkoval (jinak poměrně rozumnej) dotaz, kterej obsahuje tvrzení, že chlapi nemůžou pracovat v mateřinkách, když víš, že tu delší dobu (netrollí, jak tu někteří píší, ale) prosazuje pár velmi nepirátských názorů? Ale v něčem jiném zas nepirátská není.
Ale co dělat v případě, když jsou to opravdu trollove...??? :lol:OFFTOPICYossi je profi troll jak malovanej, který tady roky, cíleně, na plný úvazek roztřeluje jakoukoliv diskusi k exekucím....a teď asi dostal novou zakázku... :lol: Zkus se podívat, kolik textu tady (ve volném čase) k exekucím natapetoval... Co se týká dámy, tak na profilu má student, prohlašuje o sobě, že je psychiatr, argumentuje praxí, ovšem má způsob vyjadřování a obraty chlapa ročník tak 1960 a reálně vypadající, leč falešné jméno.

Troll - anonymní účastník online diskusních fór, chatů či blogů, který zasílá záměrně provokativní, urážlivé nebo irelevantní (off-topic) příspěvky k citlivým tématům, jejichž hlavním smyslem je vyprovokovat ostatní uživatele k emotivní odezvě[1][2] nebo jinak narušit normální, věcnou diskusi

Připadá ti, že uvedení nespadají do definice trolla...??? ;) Já vím , že iluze, kdy nikdo nemá zájem Piráty cíleně poškodit, ovlivňovat, zneakceschopňovat, nebo tady nějak úmyslně provokovat k potřebným reakcím, je fajn a příjemná...ale moc bych na ni nespoléhal... ;)
Já mám jméno, obličej a lehce zdatný člověk má do 10 min moje tel. číslo..Je to věc názoru, ale mne nějaké "projevy" inernetových anonymů absolutně nezajímají a dokonce zásadně nesouhlasím s tím, že tady fungují bez omezení. Kdyby někdo napřel lidi a peníze, tak tady z toho u dělá totální žumpu a celé Piráty s prstem v nose rozloží a zlikviduje během jednoho měsíce, jen pomocí jejich fóra... :lol: :lol: :lol:
Tito uživatelé poděkovali autorovi msuchan za příspěvky (celkem 3):
Martin.Shanil, Robert.Magni, Libor.Spacek

Uživatelský avatar
Martin.Shanil
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 6994
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Profese: eshop + prodejna
Bydliště: Karoliny Světlé 486, Sadská 28912
Dal poděkování: 9131 poděkování
Dostal poděkování: 9145 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zařazení neutrality ČR do programu Pirátů

Příspěvek od Martin.Shanil » 03 dub 2015, 01:48

Petr Vileta píše:Co si vyberu?
[*]Mohu se v hotelu dívat na nějaký hollywoodský nebo nějaký ruský film, nic jiného není v nabídce. Co si vyberu?
[*]Mým dětem mohu pustit Kačera Donalda nebo Mrazíka. Co jim pustím?
[*]Zní mi lahodněji (od rodilého mluvčího) angličtina nebo ruština?
pust dětem americkou pohádku s ruskou hudbou a máš to all in one/ganz egal/vsjo ravno

a vo tom to je, neutralita znamená nenechat se nutit do něčeho co nechci a z obojího brát to co za to stojí. Když jsi neutrální, tak právě nemusíš kvůli jednomu odmítat to druhé. prostě nemusíš.

Uživatelský avatar
Lukas.Findeis
Komunální zastupitel
Příspěvky: 4802
Registrován: 04 dub 2010, 15:47
Profese: radní MČ Praha 12, běžecký trenér
Bydliště: Praha 12 – Modřany
Dal poděkování: 4490 poděkování
Dostal poděkování: 3797 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zařazení neutrality ČR do programu Pirátů

Příspěvek od Lukas.Findeis » 03 dub 2015, 01:57

msuchan píše:Yossi je profi troll jak malovanej, který tady roky, cíleně, na plný úvazek roztřeluje jakoukoliv diskusi k exekucím.... Co se týká dámy, tak na profilu má student, prohlašuje o sobě, že je psychiatr, argumentuje praxí, ovšem má způsob vyjadřování a obraty chlapa ročník tak 1960 a reálně vypadající, leč falešné jméno.
Tak studentka a psychiatr je fakt poněkud divná kombinace. Ale co sem si přečet nějaký příspěvky Yossiho, tak mi jeho argumentace dává smysl. Logicky a věcně rozstřeluje akorát vaše černobílý představy, což úspěšně dělá i tady. Otázkou spíš je proč je aktivní jen ve dvou pro Piráty z globálního hlediska poměrně okrajových tématech, ale to mě nějak netrápí.

Martin Shánil: Když nejsi neutrální, tak si nemůžeš pustit Čajkovskýho nebo ruskej film? Nebo jet do Ruska? Do čeho co nechceme nás nutí účast v NATO?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Findeis za příspěvky (celkem 2):
Yossi, Mikulas.Peksa
uvolněný radní MČ Praha 12 – sociální věci, zdravotnictví, sport ☠ 4. místopředseda PMS Praha 12
findeis.lukas@praha12.cz ☠ 773 569 014

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů