Zařazení neutrality ČR do programu Pirátů

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Zamčeno

Svolat jednání CF k zařazení podpory neutrality do programu (bod zahraniční vztahy) Pirátů?

Anketa končí za 20 kvě 2015, 22:21

Ano
42
48%
Ne
40
45%
Zdržuji se
6
7%

Celkem hlasujících: 88 - Celkem hlasů: 88

Yossi
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: advokát a insolvenční správce
Dal poděkování: 404 poděkování
Dostal poděkování: 558 poděkování

Re: Zařazení neutrality ČR do programu Pirátů

Příspěvek od Yossi » 01 dub 2015, 11:49

Janka Michailidu píše:
Ales Sura píše:Sice jsem to už sdílel v Ukrajině, ale myslím, že se to hodí i sem
Ředitel zpravodajské služby Stratfor o současné geopolitické situaci:
https://youtu.be/LLtm-3jTJWE?t=43s

what the fuck did i just watch..

už jenom tohle..
Prvotním zájmem USA je vztah mezi Německem a Ruskem. Jejich spojení je pro nás jedinou hrozbou a my se musíme postarat, aby k tomu nedošlo.
OFFTOPICObrázek

To je něco jako s tím "leakem" odposlechu Nuland, zase z toho bude mít někdo Vánoce, protože má pocit, že když nějaký poradce řekne, že spojení Ruska a Německa je hrozba, které musí USA čelit, tak to znamená, že 1/ s tím souhlasí vláda USA/prezident, 2/ výsledkem toho souhlasu je situace na UA, a 3/ ten postoj je pro Evropu škodlivý. Což jsou zcela jiné věci. O blbinách týkajících se ruské pracovní síly a jejich jiných "zdrojích" se ani nebudu zmiňovat, to jsem psal již u Ukrajiny, odkud všichni minioni od pana Vašíčka utekli sem.
We are all heroes: You and Boo and I. Hamsters and rangers everywhere! Rejoice!

Ales.Sura
Člen KS Praha
Profese: aplikační inženýr, vývoj IC
Dal poděkování: 1818 poděkování
Dostal poděkování: 2831 poděkování

Příspěvek od Ales.Sura » 01 dub 2015, 15:00

Pokud o něčem napíšete, že je to hovadina, tak to automaticky neznamená, že je to hovadina.
Pokud budete někomu nadávat do .... (doplňte libovolné - třeba minion), tak to automaticky neznamená, je dotyčný(-ná) je .... (doplňte to samé).
Jsou to jen výkřiky ega a vypovídá to naopak něco o vás samotných.
Pokud se k uvedeným "blbinám" nechcete vyjadřovat, tak se k nim vyjadřujte (bylo by to tu o 3 příspěvky kratší). Pokud máte nějaké faktické protiargumenty, tak sem s nimi.
Vaše příspěvky by měli alespoň částečnou platnost, kdyby se jednalo o vyjádření nějakého mimoně, ale do toho má CEO Stratforu daleko.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ales.Sura za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Libor.Spacek
Aleš Sůra - můj pirátský Jabber je momentálně Obrázek, PGPID: 9C1B3043
"Prosíme ty, kteří tvrdí, že něco nejde, aby nezdržovali ty, kteří už to dělají!"

Yossi
Příznivec Pirátů – Praha

Příspěvek od Yossi » 01 dub 2015, 15:29

Ales Sura píše:Pokud o něčem napíšete, že je to hovadina, tak to automaticky neznamená, že je to hovadina.
Pokud budete někomu nadávat do .... (doplňte libovolné - třeba minion), tak to automaticky neznamená, je dotyčný(-ná) je .... (doplňte to samé).
Jsou to jen výkřiky ega a vypovídá to naopak něco o vás samotných.
Pokud se k uvedeným "blbinám" nechcete vyjadřovat, tak se k nim vyjadřujte (bylo by to tu o 3 příspěvky kratší). Pokud máte nějaké faktické protiargumenty, tak sem s nimi.
Vaše příspěvky by měli alespoň částečnou platnost, kdyby se jednalo o vyjádření nějakého mimoně, ale do toho má CEO Stratforu daleko.
Pokud jste v mém příspěvku nenalezl věcný obsah, tak Vám bohužel nemůžu pomoct. :) Z uvedeného citátu a ani z celého toho videa nevyplývá nijak argument pro neutralitu, a o tom je tohle vlákno, pokud jste si nevšiml. Prostě jste si jen odložil dnes populární video, klasické tapetování. Za měsíc bude letět zase něco jiného. Bu-bu-bu Amerika fakt není argument pro neutralitu, jak Vám zde psali lidi před tím, neutralita je věc, kterou musí uznat celé mezinárodní společenství. Je zjevné, že Rusko ji v dnešní době neuznává, proto je zcela absurdní se o ni snažit, jelikož znamená zcela zjevně vydání se do zájmové sféry vlivu Ruska, viz situaci na Ukrajině. Pokud se Vám zdá zájmová sféra Ruska lepší než patřit k západu, pak ano, pak je snaha o neutralitu lepší, ale řekněte to rovnou, že chcete k Putinovi a nezaobalujte to tím, že v Americe bijou černochy.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Yossi za příspěvky (celkem 3):
Petr.Vileta, observer, Michal.Klus

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 22047 poděkování
Dostal poděkování: 18945 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 01 dub 2015, 16:07

Ales Sura píše:Pokud se k uvedeným "blbinám" nechcete vyjadřovat, tak se k nim vyjadřujte (bylo by to tu o 3 příspěvky kratší). Pokud máte nějaké faktické protiargumenty, tak sem s nimi.
Aleši, nedávno jsem potkal jednoho vzdělaného pána, je to Dr. a doc. A ten mi začal vysvětlovat, jak před několika lety konečně pochopil, že svět byl stvořen Bohem před cca 4000 lety. Měl pro to spoustu argumentů. Na můj nesmělý dotaz, co tedy ty kosti neandrtálců a dinosaurů, měl zcela odzbrojující odpověď. Prý jsou to všechno podvrhy, je to jedno obrovské spiknutí, aby nás mohli ovládat. Raději jsem se ani neptal, KDO. Když takové lidi necháme jen tak vykřikovat jejich "pravdy" a nebudeme se proti tomu ohrazovat, nakonec jim bude věřit čím dál víc lidí, pro které je myšlení moc velká "tělesná zátěž". Takže pokud někdo "káže bludy" a ve všem vidí konspiraci, je třeba neustále proti takovým lidem vystupovat. Mnohdy nejde přinést argumenty proti jejich bludům, protože já se asi nedostanu k jednání Merkelová - Putin mezi 4 očima. Takže obě strany se mohou jen dohadovat, co si ti dva skutečně řekli a jestli na tiskové konferenci pak říkali pravdu 50%, 10%, nebo jen diplomaticky neřekli vůbec nic.

Kdysi tu mnozí vehementně obhajovali Putinovo tvrzení, že na Ukrajině Rusko žádné vojáky nemá. "Přines důkaz, že tam jsou", byl jejich argument. No a před pár dny se Putin veřejně přiznal, že na Ukrajině opravdu byly speciální jednotky. On voják v neoznačené uniformě, mluvící rusky, může být vojákem Ruské federace, ale třeba i agent CIA. Ovšem někteří zde raději věří, že to je agent "Západu", dokud jim to Putin svým přiznáním nepokazí. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 5):
Mikulas.Peksa, Yossi, Alexandr.Mansurov, observer, Lukas.Findeis
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Yossi
Příznivec Pirátů – Praha

Příspěvek od Yossi » 01 dub 2015, 16:31

Petr Vileta píše:
Ales Sura píše:Pokud se k uvedeným "blbinám" nechcete vyjadřovat, tak se k nim vyjadřujte (bylo by to tu o 3 příspěvky kratší). Pokud máte nějaké faktické protiargumenty, tak sem s nimi.
Aleši, nedávno jsem potkal jednoho vzdělaného pána, je to Dr. a doc. A ten mi začal vysvětlovat, jak před několika lety konečně pochopil, že svět byl stvořen Bohem před cca 4000 lety. Měl pro to spoustu argumentů. Na můj nesmělý dotaz, co tedy ty kosti neandrtálců a dinosaurů, měl zcela odzbrojující odpověď. Prý jsou to všechno podvrhy, je to jedno obrovské spiknutí, aby nás mohli ovládat. Raději jsem se ani neptal, KDO. Když takové lidi necháme jen tak vykřikovat jejich "pravdy" a nebudeme se proti tomu ohrazovat, nakonec jim bude věřit čím dál víc lidí, pro které je myšlení moc velká "tělesná zátěž". Takže pokud někdo "káže bludy" a ve všem vidí konspiraci, je třeba neustále proti takovým lidem vystupovat. Mnohdy nejde přinést argumenty proti jejich bludům, protože já se asi nedostanu k jednání Merkelová - Putin mezi 4 očima. Takže obě strany se mohou jen dohadovat, co si ti dva skutečně řekli a jestli na tiskové konferenci pak říkali pravdu 50%, 10%, nebo jen diplomaticky neřekli vůbec nic.

Kdysi tu mnozí vehementně obhajovali Putinovo tvrzení, že na Ukrajině Rusko žádné vojáky nemá. "Přines důkaz, že tam jsou", byl jejich argument. No a před pár dny se Putin veřejně přiznal, že na Ukrajině opravdu byly speciální jednotky. On voják v neoznačené uniformě, mluvící rusky, může být vojákem Ruské federace, ale třeba i agent CIA. Ovšem někteří zde raději věří, že to je agent "Západu", dokud jim to Putin svým přiznáním nepokazí. :)
Já bych to shrnul jednodušeji - pokud někdo nerespektuje Occamovu břitvu, tak diskuse postrádá smysl. A dokazuje ten, co něco tvrdí, nikoli ten, kdo dané tvrzení považuje za blbost.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Yossi za příspěvek:
Lukas.Findeis

Ales.Sura
Člen KS Praha

Příspěvek od Ales.Sura » 01 dub 2015, 16:49

Petr Vileta píše:Aleši, nedávno jsem potkal jednoho vzdělaného pána, je to Dr. a doc. A ten mi začal vysvětlovat, jak před několika lety konečně pochopil, že svět byl stvořen Bohem před cca 4000 lety. Měl pro to spoustu argumentů. Na můj nesmělý dotaz, co tedy ty kosti neandrtálců a dinosaurů, měl zcela odzbrojující odpověď. Prý jsou to všechno podvrhy, je to jedno obrovské spiknutí, aby nás mohli ovládat. OFFTOPICRaději jsem se ani neptal, KDO. Když takové lidi necháme jen tak vykřikovat jejich "pravdy" a nebudeme se proti tomu ohrazovat, nakonec jim bude věřit čím dál víc lidí, pro které je myšlení moc velká "tělesná zátěž". Takže pokud někdo "káže bludy" a ve všem vidí konspiraci, je třeba neustále proti takovým lidem vystupovat. Mnohdy nejde přinést argumenty proti jejich bludům, protože já se asi nedostanu k jednání Merkelová - Putin mezi 4 očima. Takže obě strany se mohou jen dohadovat, co si ti dva skutečně řekli a jestli na tiskové konferenci pak říkali pravdu 50%, 10%, nebo jen diplomaticky neřekli vůbec nic.

Ale to je přesně to o čem mluvím. Pokud má někdo nějaké protiargumenty tak se s nimi. K tomu tohle fórum je. Argumenty typu "to byla zase hovadina" nebo "ty seš vůl" jsou prostě mimo. Navíc já to video sdílel s neutrálním komentářem. Je to k tématu a každý si z toho může vzít co chce - souhlas, nesouhlas, atd.
Smutným faktem je, že politici nám v součinosti opakovaně lžou, aby nás vmanipulovali tam, kde nás chtějí mít (viz. např. tento dokument).
Má pak cenu věřit těmto "autoritám." Třeba jsou věci nakonec opravdu jinak, než nám předkládá oficiální dokrína.
Já osobně jsem rád, že vidím jak se lidi probouzejí. Rozhodně nepropaguji žádnou stranu, víru nebo názor. Prostě jen říkám, že je dobré názory ověřovat a čerpat z více zdrojů. To může být do budoucna problém s tím jak v naší liberální západní demokracii narůstají pokusy o cenzuru. Ruku v ruce s tím jde všudypřítomné šmírování o kterém tady ani není třeba mluvit.
Pokud ti tolik jde o konkrétní případ tvého pana Dr./doc., tak ti doporučuji knížku "Zakázaná archeologie". Najdeš tam popis archeologických artefaktů, které se ale tak nějak "nehodí do krámu" současné archeologie.
Ona není daleko ta doba, kdy země byla placatá a byla středem vesmíru. Kdokoliv tvrdil cokoliv jiného byl zabit. Pasivní přejímání prezentovaných doktrín je cesta do pekel.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ales.Sura za příspěvky (celkem 3):
Robert.Magni, Ales.Jakl, Libor.Spacek
"Prosíme ty, kteří tvrdí, že něco nejde, aby nezdržovali ty, kteří už to dělají!"

Yossi
Příznivec Pirátů – Praha

Příspěvek od Yossi » 01 dub 2015, 17:21

Ales Sura píše:
Petr Vileta píše:Aleši, nedávno jsem potkal jednoho vzdělaného pána, je to Dr. a doc. A ten mi začal vysvětlovat, jak před několika lety konečně pochopil, že svět byl stvořen Bohem před cca 4000 lety. Měl pro to spoustu argumentů. Na můj nesmělý dotaz, co tedy ty kosti neandrtálců a dinosaurů, měl zcela odzbrojující odpověď. Prý jsou to všechno podvrhy, je to jedno obrovské spiknutí, aby nás mohli ovládat. OFFTOPICRaději jsem se ani neptal, KDO. Když takové lidi necháme jen tak vykřikovat jejich "pravdy" a nebudeme se proti tomu ohrazovat, nakonec jim bude věřit čím dál víc lidí, pro které je myšlení moc velká "tělesná zátěž". Takže pokud někdo "káže bludy" a ve všem vidí konspiraci, je třeba neustále proti takovým lidem vystupovat. Mnohdy nejde přinést argumenty proti jejich bludům, protože já se asi nedostanu k jednání Merkelová - Putin mezi 4 očima. Takže obě strany se mohou jen dohadovat, co si ti dva skutečně řekli a jestli na tiskové konferenci pak říkali pravdu 50%, 10%, nebo jen diplomaticky neřekli vůbec nic.

Ale to je přesně to o čem mluvím. Pokud má někdo nějaké protiargumenty tak se s nimi. K tomu tohle fórum je. Argumenty typu "to byla zase hovadina" nebo "ty seš vůl" jsou prostě mimo. Navíc já to video sdílel s neutrálním komentářem. Je to k tématu a každý si z toho může vzít co chce - souhlas, nesouhlas, atd.
Smutným faktem je, že politici nám v součinosti opakovaně lžou, aby nás vmanipulovali tam, kde nás chtějí mít (viz. např. tento dokument).
Má pak cenu věřit těmto "autoritám." Třeba jsou věci nakonec opravdu jinak, než nám předkládá oficiální dokrína.
Já osobně jsem rád, že vidím jak se lidi probouzejí. Rozhodně nepropaguji žádnou stranu, víru nebo názor. Prostě jen říkám, že je dobré názory ověřovat a čerpat z více zdrojů. To může být do budoucna problém s tím jak v naší liberální západní demokracii narůstají pokusy o cenzuru. Ruku v ruce s tím jde všudypřítomné šmírování o kterém tady ani není třeba mluvit.
Pokud ti tolik jde o konkrétní případ tvého pana Dr./doc., tak ti doporučuji knížku "Zakázaná archeologie". Najdeš tam popis archeologických artefaktů, které se ale tak nějak "nehodí do krámu" současné archeologie.
Ona není daleko ta doba, kdy země byla placatá a byla středem vesmíru. Kdokoliv tvrdil cokoliv jiného byl zabit. Pasivní přejímání prezentovaných doktrín je cesta do pekel.

A je to tady, pasivní přejímaní mainstreamových doktrín je zlo (co na tom, že jsou to třeba doktríny podložené například podrobným vědeckým výzkumem, nebo fakty potvrzené z několika nezávislých očitých zdrojů), zatímco YT dokumenty a podivné pavědecké knížky otevírají oči. To je výsledek dnešního informačního smogu, že lidi ztrácejí kritické myšlení a vyměňují jej za paranoiu. (Jak jinak lze označit, když v debatě o neutralitě nejde o řešení aktuální geopolitické situace a právního rámce, ale místo toho se jen vznáší dotazy "A není to jinak?" s odkazy na objevná YT videja, spiknutí odhalující knížky a plány USA podmanit si celý svět). Skepticismus a racionalita vypadá jinak.

Takže ještě jednou - co má to video konkrétně dokazovat a jaký je jeho souvis s případnou neutralitou ČR? (A prosím, neokecávejte to tím, že jste ho postoval neutrálně, tomu se říká spam.)

Ivo.Vasicek
Krajské předsednictvo
Profese: manažer
Dal poděkování: 10551 poděkování
Dostal poděkování: 11101 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivo.Vasicek » 01 dub 2015, 17:41

Petr Vileta píše:Kdysi tu mnozí vehementně obhajovali Putinovo tvrzení, že na Ukrajině Rusko žádné vojáky nemá. "Přines důkaz, že tam jsou", byl jejich argument. No a před pár dny se Putin veřejně přiznal, že na Ukrajině opravdu byly speciální jednotky. On voják v neoznačené uniformě, mluvící rusky, může být vojákem Ruské federace, ale třeba i agent CIA. Ovšem někteří zde raději věří, že to je agent "Západu", dokud jim to Putin svým přiznáním nepokazí. :)
Kdo zde tvrdil, že Rusko na Ukrajině žádné vojáky nemá? (prosím odkaz)
Kde se Putin přiznal, že na Ukrajině byly speciální jednotky?
(pokud myslíš Krym, tak Putin ani Lavronov nikdy nepopírali, že jsou na Krymu ruští vojáci)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvek:
Robert.Magni
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)

Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: dělník
Dal poděkování: 14639 poděkování
Dostal poděkování: 2689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert.Magni » 01 dub 2015, 17:49

Já seru na Rusko,tam naši žoldáci americký makový pole hlídat nejezdí. :oops:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Magni za příspěvek:
Ales.Jakl
Robert Magni
zabzicek@gmail.com
704051696
799796575
Rokycansko

Ales.Sura
Člen KS Praha

Příspěvek od Ales.Sura » 01 dub 2015, 18:04

Yossi píše:A je to tady, pasivní přejímaní mainstreamových doktrín je zlo..OFFTOPIC(co na tom, že jsou to třeba doktríny podložené například podrobným vědeckým výzkumem, nebo fakty potvrzené z několika nezávislých očitých zdrojů), zatímco YT dokumenty a podivné pavědecké knížky otevírají oči. To je výsledek dnešního informačního smogu, že lidi ztrácejí kritické myšlení a vyměňují jej za paranoiu. (Jak jinak lze označit, když v debatě o neutralitě nejde o řešení aktuální geopolitické situace a právního rámce, ale místo toho se jen vznáší dotazy "A není to jinak?" s odkazy na objevná YT videja, spiknutí odhalující knížky a plány USA podmanit si celý svět). Skepticismus a racionalita vypadá jinak.
Ty prostě neumíš číst! Pasivní přejímání jakýchkoliv doktrín je zlo.
Navíc mnou odkazovaný dokument je z veřejnoprávního média ČT2 (je tam i logo) a je plný historických faktů, tak s čím máš problém? Možná je problém v tom, že jsi se nenamáhal to ani otevřít, ale už se k tomu vyjadřuješ!
Zbytek je prostě jen výplod tvého mozku a cpeš mi do pusy věci, které jsem neřekl - jeden ze způsobů manipulace.
Yossi píše:Takže ještě jednou - co má to video konkrétně dokazovat a jaký je jeho souvis s případnou neutralitou ČR? (A prosím, neokecávejte to tím, že jste ho postoval neutrálně, tomu se říká spam.)
Ve videu je zmíněno, že US zamýšlí vytvořit pás, který odřízne Rusko od Německa. Pokud bude ČR neutrální, tak se do takových her nemusí nechávat zatahovat.
Na spam máme evidentně jiný názor. To video, které jsem postaval evidentně spoustu lidí zaujalo (soudě podle odezvy).
Hodnota tvého příspevku je rovná nule. Kromě napadání a popírání bez uvedení protiargumentů neobsahuje nic. Jen teď nevím jestli je to spam nebo trolling. Sám doufám, že spam, protože na troly se nemá reagovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ales.Sura za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Libor.Spacek

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“