Zařazení neutrality ČR do programu Pirátů

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Zamčeno

Svolat jednání CF k zařazení podpory neutrality do programu (bod zahraniční vztahy) Pirátů?

Anketa končí za 20 kvě 2015, 22:21

Ano
42
48%
Ne
40
45%
Zdržuji se
6
7%
 
Celkem hlasujících: 88 - Celkem hlasů: 88

Uživatelský avatar
Pavel.Moravec
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2764
Registrován: 27 dub 2011, 17:25
Profese: IT
Bydliště: Brno Bystrc
Dal poděkování: 12424 poděkování
Dostal poděkování: 5915 poděkování

Re: Zařazení neutrality ČR do programu Pirátů

Příspěvek od Pavel.Moravec »

Ivo Vasicek píše: ...mně připadáhodně schizorenní být proti TTIP, NSA, podporovat Snowdena a Asagneho, Wikileaks, bojovat proti korporacím a podporovat organizaci, která plní cíle těch korpoprací
Jak psal msuchan a i já, naše podpora humanitárního bombardování jednotkami NATO je jen díky naší připosranosti. Brát členství v NATO jen jako v ryze obranné alianci IMHO neznamená "podporovat NATO v plnění cílů korporací".
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Moravec za příspěvky (celkem 2):
Vaclav.Fortik, Milan.Muller
Bývalý správce @PiratiJMK i @PiratePartyCZ, bývalý člen KK.
Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5550
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 22510 poděkování
Dostal poděkování: 4541 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zařazení neutrality ČR do programu Pirátů

Příspěvek od Robert.Magni »

Yossi píše:Jo, Ukrajině ta neutralita hodně pomohla. :D
Jo,tak to dopadá,když si někdo pustí demokraty do baráku :fet:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Magni za příspěvek:
msuchan

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

Uživatelský avatar
msuchan
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 870
Registrován: 29 říj 2013, 11:25
Profese: nacionalista, militantní antikonzument,
Dal poděkování: 173 poděkování
Dostal poděkování: 1433 poděkování

Re: Zařazení neutrality ČR do programu Pirátů

Příspěvek od msuchan »

Sice opožděně reaguji, ale někdo tu psal, že EU plus minus rovná se NATO...

Už dříve jsem upozorňoval, že je hloupost provozovat EU...a neprovozovat zároveň vojenskou a obrannou politiku EU... když už něco..... ;)

Takže jsem to dotyčnému vyčíslil... :lol:

EU zastupuje zájmy 500 mil. obyvatel...
NATO "zastupuje zájmy" 500 + 470 mil. NE-EU obyvatel... Tvrdit, že zájmy EU v NATO vládnou..je celkem odvážným... ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi msuchan za příspěvky (celkem 3):
Mikulas.Peksa, anonym2064, Robert.Magni
Uživatelský avatar
Lukas.Findeis
Člen KS Praha
Příspěvky: 4913
Registrován: 04 dub 2010, 15:47
Profese: běžecký trenér
Dal poděkování: 4653 poděkování
Dostal poděkování: 4059 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zařazení neutrality ČR do programu Pirátů

Příspěvek od Lukas.Findeis »

Ales Jakl píše:
Lukáš Findeis: Nechápejte mě špatně, mně se myšlenka neutrality velmi líbí, jen mi přijde za současný geopolitický situace v navrhovaném znění nežádoucí z důvodu vnějších vlivů.
Kdyby se ti líbila, tak ji podpoříš. Myslíš tedy posečkat, až skončí válka mezi NATO a Ruskem??
Zvláštní myšlenkovej konstrukt. Já to ale vidím jinak a obdobnej názor tu vyjádřilo víc lidí. Minimálně počkat až bude situace v Evropě stabilnější. Navíc nemáme a asi ani nebudem mít armádu, která by nás dokázala ochránit před agresorem, ani nic kvůli čemu by sme si mohli neutralitu vynutit (banky jako ve Švýcarsku, obdobnej datovej ráj jako v Gibsonových románech...).

OFFTOPIC[quote="Ales Jakl"][quote]Lukáš Findeis: Heh, co je pražská Velká Pětka? Jestli myslíš magistrát, tak tam já nesedím.[/quote]
Myšleno, nejvýraznější pražské osobnosti Pirátů. Mají zde velký neformální vliv, ale diskuzi o zásadních politických tématech mimo IT a Copyright se spíš vyhýbají..[/quote]
Asi bych se měl cítit poctěn, že to tak vidíš, ale nemám pocit, že bych byl 5. nejvlivnější pražskej člen a o "pVP" slyším prvně. Jasně, byl sem velmi aktivní a teď sem komunální zastupitel, ale od konce roku 2013 do konce ledna 2015 sem kromě měsíční dovolený před komunálkami a správy Google+ stránky Pirátů nedělal prakticky nic, protože sem na to kvůli práci neměl čas. Navíc já se nevyhýbám žádným tématům a v IT a právních stránkách © se moc neorientuju. Problematiku ovládám jen na úrovni principů vycházejících z programu a argumentaci na tato témata sem si osvojil jen díky tomu, že se u Pirátů s problematikou střetávám už víc jak pět let.

Kdo jsou ti zbylí čtyři vlivní lidé, kteří podle tebe řeší jen IT a ©? Napadá mě Jakub Michálek a Ondřej Profant, o kterých se píše většinou v týhle souvislosti, ale i oni vyvíjí spoustu dalších aktivit, o kterých ale asi ví především aktivnější členové z Prahy, kteří jsou s nimi v kontaktu.

735 07 66 99, Praha 12

anonym2064
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7040
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Dal poděkování: 9165 poděkování
Dostal poděkování: 9447 poděkování

Re: Zařazení neutrality ČR do programu Pirátů

Příspěvek od anonym2064 »

Lukas Findeis píše:
Ales Jakl píše:
Lukáš Findeis: Nechápejte mě špatně, mně se myšlenka neutrality velmi líbí, jen mi přijde za současný geopolitický situace v navrhovaném znění nežádoucí z důvodu vnějších vlivů.
Kdyby se ti líbila, tak ji podpoříš. Myslíš tedy posečkat, až skončí válka mezi NATO a Ruskem??
Zvláštní myšlenkovej konstrukt. Já to ale vidím jinak a obdobnej názor tu vyjádřilo víc lidí. Minimálně počkat až bude situace v Evropě stabilnější. Navíc nemáme a asi ani nebudem mít armádu, která by nás dokázala ochránit před agresorem, ani nic kvůli čemu by sme si mohli neutralitu vynutit (banky jako ve Švýcarsku, obdobnej datovej ráj jako v Gibsonových románech...).

OFFTOPIC[quote="Ales Jakl"][quote]Lukáš Findeis: Heh, co je pražská Velká Pětka? Jestli myslíš magistrát, tak tam já nesedím.
Myšleno, nejvýraznější pražské osobnosti Pirátů. Mají zde velký neformální vliv, ale diskuzi o zásadních politických tématech mimo IT a Copyright se spíš vyhýbají..[/quote]
Asi bych se měl cítit poctěn, že to tak vidíš, ale nemám pocit, že bych byl 5. nejvlivnější pražskej člen a o "pVP" slyším prvně. Jasně, byl sem velmi aktivní a teď sem komunální zastupitel, ale od konce roku 2013 do konce ledna 2015 sem kromě měsíční dovolený před komunálkami a správy Google+ stránky Pirátů nedělal prakticky nic, protože sem na to kvůli práci neměl čas. Navíc já se nevyhýbám žádným tématům a v IT a právních stránkách © se moc neorientuju. Problematiku ovládám jen na úrovni principů vycházejících z programu a argumentaci na tato témata sem si osvojil jen díky tomu, že se u Pirátů s problematikou střetávám už víc jak pět let.

Kdo jsou ti zbylí čtyři vlivní lidé, kteří podle tebe řeší jen IT a ©? Napadá mě Jakub Michálek a Ondřej Profant, o kterých se píše většinou v týhle souvislosti, ale i oni vyvíjí spoustu dalších aktivit, o kterých ale asi ví především aktivnější členové z Prahy, kteří jsou s nimi v kontaktu.[/ot][/quote]

to je jako čekat se základním příjmem na vyšší zaměstnanost.
Uživatelský avatar
Lukas.Findeis
Člen KS Praha
Příspěvky: 4913
Registrován: 04 dub 2010, 15:47
Profese: běžecký trenér
Dal poděkování: 4653 poděkování
Dostal poděkování: 4059 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zařazení neutrality ČR do programu Pirátů

Příspěvek od Lukas.Findeis »

Taky mám ten pocit :? Ale to nic nemění na mém názoru na věc. Klidně bych to měl v programu jako ideální stav s tím, že ho nebudem za nepříznivejch geopolitických podmínek prosazovat.

BTW už je to tady. Vyrovnaly se hlasy pro a proti. 20:20:3

735 07 66 99, Praha 12

Uživatelský avatar
msuchan
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 870
Registrován: 29 říj 2013, 11:25
Profese: nacionalista, militantní antikonzument,
Dal poděkování: 173 poděkování
Dostal poděkování: 1433 poděkování

Re: Zařazení neutrality ČR do programu Pirátů

Příspěvek od msuchan »

Lukas Findeis píše: Zvláštní myšlenkovej konstrukt. Já to ale vidím jinak a obdobnej názor tu vyjádřilo víc lidí. Minimálně počkat až bude situace v Evropě stabilnější. ochránit před agresorem, ani nic kvůli čemu by sme si mohli neutralitu vynutit (banky jako ve Švýcarsku, obdobnej datovej ráj jako v Gibsonových románech...).
Nevím, zda je dostatečně vyjasněn pojem "neutralita"...
Opakované vytahování Švýcarska není relevantní... To mělo (má) neutralitu teoreticky zaručenou smluvně, neb se agresoři jednoznačně shodli, že je třeba si někam dávat nakradené peníze z ne-neutrálních státečků... ;)

My se bavíme o Rakousku (to je ta země kousek za Krumlovem ;) Jejich varianta je pouze: "Do ničeho se nemícháme, cizí vojska netrpíme."

Dělá mi pořád potíže udělat si nějaký obrázek, jak si vlastně lidé představují modelovou situaci a náš prospěch třeba ze členství v NATO... Stále je to nějaká "příprava na minulovou válku" a představy typu:"jak se Putin rozhodne sednout na tank a vojensky si připojit ČR k RF." :lol:

Odhadoval bych, že platí představa:
- pokud jsme v NATO, ta nás nikdo nenapadne (protože jsme v NATO)
- když nás někdo napadne, tak přijede NATO (USA) a zachrání nás
- konflikt nebude probíhat, nebo bude probíhat pouze někde na hranicích :lol:

Pokud tedy přijmu nějaké druhoválečné modely, tak nadhazuji celkem důležité myšlenky:

- jaká je pravděpodobnost, že konflikt se bude týkat jen nás (ČR), tedy velké země "NATO" nebudou mít důležitější a "vlastní" starosti někde úplně jinde? :lol:
- kdo ovládá Čechy, ovládá Evropu (několik politiků a vojevůdců po sobě) Může se nám to nelíbit, ale nejlepší cesta vojsk ze Západu na Východ a z Východu na Západ pořád vede po D1... Což jsme si teď i cvičně procvičili...
- konvoj víceméně ukázal naši roli a úkol v NATO pro evropskou válku...poskytování území pro tranzit vojsk.. Proč myslíte, že se na D1 začaly dělat ty tři pruhy... ;) Ha..ha...

V nějakém větším evropském konfiktu budeme zcela bezvýznamní a budou tu jen "jezdit kolony".
Což je ta lepší varianta... Horší může být, že ČR bude hřištěm pro provádění války... (lepší válčit s rusem na území ČR, než v Německu ;) )

Úplně nevím, zda si to všichni uvědomují, ale třeba v případě války NATO s RF (ať už bude kdekoliv) jsme ze dne na den pro RF oficiálně "územím nepřítele", s patřičnými důsledky... A fanoušci druhoválečných teorií se mohou zaobírat i myšlenkou, jak byto vypadalo, kdyby tu Rudá armáda v 1945 netáhla přes spojence, ale přes uzemí nepřítele... ;) Ono to možná nevypadá podstatně, ale provést invazi do země nějakého nepřátelského paktu, nebo do neutrální země bude nejpozději po konfliktu znamenat podstatný rozdíl...

Jak je správně zmíněno, my se nikomu neubráníme a té tranzitní funkce se také nezbavíme... Stávající diskuse a argumenty jsou postojem podvyživeného nedochůdčete, co se chlubí, že kamarádí s největším bitkařem v hospodě, co ho tam bude před někým chránit... A nějak zapomělo, že řešením je do té hospody nechodit a do bitek se nemíchat...

Při diskusích o ne-neutralitě doporučuji držet se reverzních stavů, tedy proč se ne-ne-míchat a trpět cizí vojka na svém území.. :lol: :lol: :lol:

P.S. Já si jako zcela konkrétní neutralitu ČR představuji vojenskou schopnost čelit místním warlordům...a smlouvu se všema stranama, že se do ničeho nemontujem, základny netrpíme, ale umožníme jim tu tranzitovat, pokud po nás (u nás) nebudou střílet... :lol: pak klidně půjdu k dálnici pucovat Strykerům okýnky a snad i ty fusekle vojákům přeperu...ve štěstí, jak to pro ČR dobře dopadlo...
Tito uživatelé poděkovali autorovi msuchan za příspěvky (celkem 5):
Ivo.Vasicek, Robert.Magni, Libor.Spacek, Petr.Nemecek, Ales.Jakl
Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5550
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 22510 poděkování
Dostal poděkování: 4541 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zařazení neutrality ČR do programu Pirátů

Příspěvek od Robert.Magni »

Ve skutečnosti vůbec nepotřebujeme armádu.Nic v čechách nepatří čechům,takže není důvod to bránit.

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

Uživatelský avatar
Libor.Spacek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2223
Registrován: 16 říj 2012, 09:30
Dal poděkování: 2637 poděkování
Dostal poděkování: 4250 poděkování

Re: Zařazení neutrality ČR do programu Pirátů

Příspěvek od Libor.Spacek »

Pavel Moravec píše:
Ivo Vasicek píše: ...mně připadáhodně schizorenní být proti TTIP, NSA, podporovat Snowdena a Asagneho, Wikileaks, bojovat proti korporacím a podporovat organizaci, která plní cíle těch korpoprací
Jak psal msuchan a i já, naše podpora humanitárního bombardování jednotkami NATO je jen díky naší připosranosti. Brát členství v NATO jen jako v ryze obranné alianci IMHO neznamená "podporovat NATO v plnění cílů korporací".
To je bohužel poněkud naivní představa. Každý člen nato musí přispívat a to čím dál tím více, obvzlášť, když amíci potřebují peníze na bombardování středního východu. Takže buďto si brát obrovské půjčky a podstatně přispívat materiálně, anebo být alespoň v první linii připosranosti je jasná povinnost. U nás je ta připosranost vnucená, protože na podstatné budování zbroje pro NATO prostě nemáme. Nakonec ovšem, jak to obvykle dopadá se zbabělci, stejně budem muset dělat obojí. Otázka je, jestli takto za každou naši korunu a život dostáváme tu nejlepší obrannou hodnotu. Já jsem přesvědčen, že utratit to na vlastní domobranu by bylo efektivnější. Bohužel globalizační koncept NATO je tomuto uvažování na míle vzdálen a proto se nabízí ta neutralita jako lepší obranná alternativa.

Obecně, jediná věc na čem se zájmy Ruska i USA shodují je to, že je lepší válčit v ČR nežli v Rusku či v Německu. Tudíž naše členství v NATO jim k tomu poskytuje prostor, je to v jejich zájmu, ne v našem. Zrovna tak jako bylo v zájmu Ruska, ne v našem, mít u nás první linii jaderné obrany.

Odpůrci neutrality jistě namítnou, že oni si tu mohou válčit i v případě naší neutrality. Ano, ale výhody jsou, že zaprvé potom nebudem nepřítel (terč první kategorie) a za druhé, ozbrojená neutralita není ani přítel, tj. bezpečný prostor pro připravování válečné linie kýmkoliv.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Libor.Spacek za příspěvky (celkem 4):
Robert.Magni, Ivo.Vasicek, Ales.Jakl, msuchan

Dle pirátského velení senilní dědouch a troll.

Jan.Krupka
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 188
Registrován: 26 kvě 2014, 21:22
Profese: referent státní správy
Bydliště: Praha 2 - Vinohrady
Dal poděkování: 141 poděkování
Dostal poděkování: 125 poděkování

Re: Zařazení neutrality ČR do programu Pirátů

Příspěvek od Jan.Krupka »

S deklarací neutrality si každá velmoc leda vytře zadnici. Z dějin 20. stol. známe hodně příkladů-Nizozemí, Belgie, Lucembursko, Dánsko....Zastánce neutrality asi zklamu, ale právní neutralita se nevyhlašuje jednostranně, nýbrž jde o mnohostranný akt uznání právního závazku nezařazení země do mocenského bloku v případě konfliktu, zpravidla formou mezivládního summitu a stvrzený na nejvyšší úrovni a to jednomyslně. Nějaké politické prohlášení bez právních záruk má cenu záchodového papíru a je naprosto neúčinné. Byl bych rád, kdyby se tak odborné problematice na úrovni programových priorit přestali věnovat "ajťáci", ale řešili ji lidé s právním vzděláním a politologové. Pokecat si samozřejmě o tom můžeme všichni, ale jen nezávazně. Děkuji.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Krupka za příspěvky (celkem 9):
Alexandr.Mansurov, Mikulas.Peksa, observer, Lukas.Findeis, Jakub.Backa, Petr.Vileta, Karel.Rada, Roman.Kucera, Andrej.Polescuk
Jsem anarchista - ovšem ne proto, že pohrdám autoritou, ale proto, že ji potřebuji. Stejně tak nejsem nevěřící, ale muž, který vyžaduje něco, za co stojí uvěřit... Beru své povinnosti tak vážně, neboť v celkovém kontextu průměrnost odmítám.
Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“