Zařazení neutrality ČR do programu Pirátů

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Zamčeno

Svolat jednání CF k zařazení podpory neutrality do programu (bod zahraniční vztahy) Pirátů?

Anketa končí za 20 kvě 2015, 22:21

Ano
42
48%
Ne
40
45%
Zdržuji se
6
7%

Celkem hlasujících: 88 - Celkem hlasů: 88

Ivo.Vasicek
Krajské předsednictvo
Profese: manažer
Dal poděkování: 10568 poděkování
Dostal poděkování: 11108 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zařazení neutrality ČR do programu Pirátů

Příspěvek od Ivo.Vasicek » 30 bře 2015, 09:33

Roman Kucera píše:Pokud tu neutralitu zařadíme do programu, ztratíme 80% voličů. Asi tolik včera horovalo pro Amíky s mávátky (všichni se tam nevešli). Protože tyhle postoje skoro vůbec nekorelují s naší filosofií, je tam obrovský průnik s voliči, kteří volili nás. Takže z možných 5 % spadneme na pětinu, čili 1 %. Opravdu tady pár lidem stojí za to takhle Piráty zahrabat?
BTW:
V Brně snad jsou nějací Piráti v koalici s Žítbrno, které patřilo k nejaktivnějším uctívačům Amíků, jakýsi Cerman se s tím dostal i do bulvární TV OFFTOPICTam IMHO patří i Hollan a celá ta maškaráda kolem něj. Takže když si tohle dá někdo dohromady s tím, že chceme vystoupit z nato, bude Piráty považovat za pošuky.

Nejrozumnější je tuhle otázku vůbec neřešit.
1.Nejsme populistická strana, která tvoří program na základě poptávky
2.Ty odhady jsou pouze tvým subjektivním dojmem
3.Ten Cernan není v Žít Brno, je jen fans na FB.
...
své názory měním, ale nikdy ne kvůli snaze zalíbit se nebo na základě zastrašování
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Ales.Sura
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)

Jan.Krupka
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: referent státní správy
Dal poděkování: 106 poděkování
Dostal poděkování: 98 poděkování

Příspěvek od Jan.Krupka » 30 bře 2015, 10:11

Pane Vašíčku, jen na vysvětlenou: politika se nedělá pro straníky, ale pro lidi. Tedy to znamená, že partaj dělá takový program, který chtějí voliči jimž se velmi pozorně a s úctou naslouchá a ne, že si pár ideologů povýšeně stanovuje libovolné cíle. Politická partaj neválčí se svými voliči, ale udržuje s nimi konsensus jako s držiteli svých akcií, což nevylučuje, a v tom má Váš Marx pravdu, když ve společnosti spatřuje konflikt, a nikoliv konsensus. To by jsme opravdu skončili někde pod tím 1%. Zaráží mě, že Vám jako matadorovi tohle vůbec mám říkat. Populismus je zas docela něco jiného, ale to si najdete v politologickém slovníku už sám.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Krupka za příspěvky (celkem 3):
Karel.Rada, Mikulas.Peksa, Andrej.Polescuk
Jsem anarchista - ovšem ne proto, že pohrdám autoritou, ale proto, že ji potřebuji. Stejně tak nejsem nevěřící, ale muž, který vyžaduje něco, za co stojí uvěřit... Beru své povinnosti tak vážně, neboť v celkovém kontextu průměrnost odmítám.

Roman.Kucera
Republikový výbor
Profese: IT
Dal poděkování: 9563 poděkování
Dostal poděkování: 17203 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman.Kucera » 30 bře 2015, 10:13

Procpat do programu něco, na čem se "shodnem" nejtěsnější nadpoloviční většinou, je postoj hodný Babiše, ne Pirátů. Naštěstí nemáte ani tu nejtěsnější většinu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Alexandr.Mansurov, Mikulas.Peksa
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: dělník
Dal poděkování: 14696 poděkování
Dostal poděkování: 2706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert.Magni » 30 bře 2015, 10:35

Roman Kucera píše:Procpat do programu něco, na čem se "shodnem" nejtěsnější nadpoloviční většinou, je postoj hodný Babiše, ne Pirátů. Naštěstí nemáte ani tu nejtěsnější většinu.
To vůbec nevadí,někdy stačí i to,že oponenti nemůžou svůj názor veřejně propagovat jako názor strany.
A díky tomu nejsme jako snad jediná strana ani ,,filní,, a ani ,,fobní,,
V dnešní době je už jen tohle zázrak.
Robert Magni
zabzicek@gmail.com
704051696
799796575
Rokycansko

Ivo.Vasicek
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivo.Vasicek » 30 bře 2015, 10:41

Jan Krupka píše:Pane Vašíčku, jen na vysvětlenou: politika se nedělá pro straníky, ale pro lidi. Tedy to znamená, že partaj dělá takový program, který chtějí voliči jimž se velmi pozorně a s úctou naslouchá a ne, že si pár ideologů povýšeně stanovuje libovolné cíle. Politická partaj neválčí se svými voliči, ale udržuje s nimi konsensus jako s držiteli svých akcií, což nevylučuje, a v tom má Váš Marx pravdu, když ve společnosti spatřuje konflikt, a nikoliv konsensus. To by jsme opravdu skončili někde pod tím 1%. Zaráží mě, že Vám jako matadorovi tohle vůbec mám říkat. Populismus je zas docela něco jiného, ale to si najdete v politologickém slovníku už sám.
Tak funguje ANO či VV.
My máme svoji ideologii a ta se buď voličům líbí nebo ne.
Samozřejmě k nám vlezla i spousta lidí, pro které jsme jen dalším jiným prostředkem k získání pozic placených poskoků systému. Ti dnes stranu tlačí do konformismu.
Ta poznámka "Váš Marx" mě celkem pobavila, je mi tě líto.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvek:
Robert.Magni
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)

Roman.Kucera
Republikový výbor
Profese: IT
Dal poděkování: 9563 poděkování
Dostal poděkování: 17203 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman.Kucera » 30 bře 2015, 11:56

Naše ideologie nijak nesouvisí s neutralitou ani s vystupováním z NATO, nic z toho z ní nevyplývá.
Mezi Piráty jsem nevstoupil kvůli vystupování z NATO, to bych asi byl u komunistů. Mezi Piráty jsem vstoupil kvůli kopírovacímu monopolu a omezování občanských svobod. A jestli kvůli nějakému NATO neprosadíme náš hlavní programový bod, budu si připadat jako mezi idioty. Nebo komouši.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 7):
Vaclav.Fortik, Michael.xChaos.Polak, Jan.Krupka, Karel.Rada, Pavel.Moravec, Mikulas.Ferjencik, Pavel.Reimann
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Ivo.Vasicek
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivo.Vasicek » 30 bře 2015, 12:56

Roman Kucera píše:Naše ideologie nijak nesouvisí s neutralitou ani s vystupováním z NATO, nic z toho z ní nevyplývá.
Mezi Piráty jsem nevstoupil kvůli vystupování z NATO, to bych asi byl u komunistů. Mezi Piráty jsem vstoupil kvůli kopírovacímu monopolu a omezování občanských svobod. A jestli kvůli nějakému NATO neprosadíme náš hlavní programový bod, budu si připadat jako mezi idioty. Nebo komouši.
Já reagoval na ten obecný k populismu vyzývající post. O vstupování či nevystupování z NATO můžeme diskutovat a dojít k nějakému závěru. Nicméně nepovažuji za vhodné rozhodovat se na základě "popularity" výstupu.
...mně připadáhodně schizorenní být proti TTIP, NSA, podporovat Snowdena a Asagneho, Wikileaks, bojovat proti korporacím a podporovat organizaci, která plní cíle těch korpoprací
Ostatně i ta propagace s konvojem je taky kvůli schválení TTIP, teď už byl vytvořen prostor pro ostrakizaci odpůrců TTIP.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Ales.Jakl

msuchan
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Profese: nacionalista, militantní antikonzument,
Dal poděkování: 173 poděkování
Dostal poděkování: 1401 poděkování

Příspěvek od msuchan » 30 bře 2015, 12:57

Roman Kucera píše: Mezi Piráty jsem nevstoupil kvůli vystupování z NATO, to bych asi byl u komunistů.
:lol: tak hlavně si ještě odpovědět, zda pobyt mezi virtuálním "B týmem" ČSSD, nebo TOP09 je narozdíl od virtuálních komoušů vnitřně akceptovatelnou variantou... :lol:
A zda i ostatní vstupovali s úmyslem tady jet nějaký střední, prorežimní proud, na čemž se tu každý den intenzivně pracuje... ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi msuchan za příspěvek:
Robert.Magni

Michael.xChaos.Polak
Člen KS Praha
Profese: programátor, podnikatel v oboru telekomu
Dal poděkování: 2288 poděkování
Dostal poděkování: 5413 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michael.xChaos.Polak » 30 bře 2015, 13:33

msuchan píše:střední, prorežimní proud
Jde o to, co je to "prorežimní": určitě nikdo (teda snad kromě nastrčených agentů - karieristů) nevstupoval do Pirátů s tím, že chce podporovat konkrétního českého uhlo-oligarchu, hnojo-barona, dluho-vládce, tuneláře, copyrightové trolla, apod. Ale rozlišoval bych mezi opozičním a revolučním hnutím - s tím že Piráty pokládám za demokatickou opozici, sice dejme-tomu radikální, ale nehlásající nutnost úplného nahrazení systému... spíš to vidím jako jakýsi "návrat ke kořenům demokracie".

Já se poládám za "her majesty royal oposition" - tedy v zásadě akceptuju, že zde bylo zřízené nějaké demokratické hřiště, na kterém se hraje hra o to, jakým způsobem budou v budoucnu samotná pravidla hry pozměněny. Otevřená, občanská společnost. Pojmy, jako svoboda projevu nebo občanská práva získávají v nových podmínkách 21.století novou naléhavost (to, že nás za názor nikdo nezavře, ještě neznamená, že ten názor bude někoho zajímat, apod.)

Neutralita je sama o sobě zajímavá věc, ale v podmínkách současné mezinárodní situace by to nejspíš bylo nešťastné. Takže i pokud by se např. referendum o neutralitě někdy v budoucnu mělo dostat do našeho programu, tak by to mělo být za mezinárodní situace, která k tomu bude vhodnější. (A i potom bych to spíš redukoval na postoj, že členství ve vojenských aliancích by mělo být potvrzené referendem, než že Piráti maji neutralitu v programu)

Samozřejmě, že platí "byli jsme před NATO, budeme i po něm" - ale myslím, že ČR už se na poli zpochybňování např. evropské integrace vyprofilovala až až. Myslím, že bohatě postačí prosazovat politiku, podle které je NATO založené jako obranná aliance a nezavazuje nás k tomu účastnit se aktivit "světového policajta".
604 282398 | Jabber: x@j.cz | http://twitter.com/MxChaosP | http://twitter.com/PiratiBrevnov | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
@xchaos@mastodon.social | člen MS Praha 6 | A liberal is a man too broadminded to take his own side in a quarrel

Jan.Krupka
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: referent státní správy
Dal poděkování: 106 poděkování
Dostal poděkování: 98 poděkování

Příspěvek od Jan.Krupka » 30 bře 2015, 13:41

Ivo Vasicek píše:
Jan Krupka píše:Pane Vašíčku, jen na vysvětlenou: politika se nedělá pro straníky, ale pro lidi. Tedy to znamená, že partaj dělá takový program, který chtějí voliči jimž se velmi pozorně a s úctou naslouchá a ne, že si pár ideologů povýšeně stanovuje libovolné cíle. Politická partaj neválčí se svými voliči, ale udržuje s nimi konsensus jako s držiteli svých akcií, což nevylučuje, a v tom má Váš Marx pravdu, když ve společnosti spatřuje konflikt, a nikoliv konsensus. To by jsme opravdu skončili někde pod tím 1%. Zaráží mě, že Vám jako matadorovi tohle vůbec mám říkat. Populismus je zas docela něco jiného, ale to si najdete v politologickém slovníku už sám.
Tak funguje ANO či VV.
My máme svoji ideologii a ta se buď voličům líbí nebo ne.
Samozřejmě k nám vlezla i spousta lidí, pro které jsme jen dalším jiným prostředkem k získání pozic placených poskoků systému. Ti dnes stranu tlačí do konformismu.
Ta poznámka "Váš Marx" mě celkem pobavila, je mi tě líto.
Dovolte, ale pak nechápu, proč jste v politické straně a nefungujete někde v nějakém revolučním výboru a la jakobínské hnutí. Tou poznámkou o tom, že voliči jsou Vám ukradení v tom smyslu buď ber nebo nech být tomu nasvědčuje. To je přeci budťo politická krátkozrakost anebo vyzývání něčeho daleko horšího, tedy prosazování politické morálky pro jejíž hodnoty bude muset být obětováno velmi hodně. To už tady bylo a nedopadlo to příliš dobře, ba velmi špatně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Krupka za příspěvky (celkem 2):
Petr.Vileta, Karel.Rada
Jsem anarchista - ovšem ne proto, že pohrdám autoritou, ale proto, že ji potřebuji. Stejně tak nejsem nevěřící, ale muž, který vyžaduje něco, za co stojí uvěřit... Beru své povinnosti tak vážně, neboť v celkovém kontextu průměrnost odmítám.

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“