Piráti uklízí Žatec 5

Moderátor: PMS Žatec - Louny

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou jeho členy nebo registrovanými příznivci, nebo se přidali do skupiny Zobrazit - Regiony (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
Uživatelský avatar
Radek.Holodnak
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2640
Registrován: 06 pro 2012, 20:51
Profese: filozofický antropolog
Bydliště: Žatec
Dal poděkování: 1397 poděkování
Dostal poděkování: 2075 poděkování

Re: Piráti uklízí Žatec 5

Příspěvek od Radek.Holodnak »

Tak, úklid oficiálně schválen a potvrzeno poskytnutí rukavic a pytlů.

Mohl bys, Michale, zavolat Ing. Grežovi a domluvit 15 párů rukavic a 200 pytlů, prosím? Případně kdy by se daly vyzvednout. Už by o tom měl vědět.


V lokalitě úklidu si ale asi neuděláme oheň :D Nějaké návrhy na letošní sváču? :D
Klara.Rychtarikova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 107
Registrován: 11 zář 2014, 10:03
Profese: student
Bydliště: Kadaň
Dal poděkování: 64 poděkování
Dostal poděkování: 73 poděkování

Re: Piráti uklízí Žatec 5

Příspěvek od Klara.Rychtarikova »

Udělám bagety a hovězí ražniči :fet:
Uživatelský avatar
Vit.Konecny
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Příspěvky: 2806
Registrován: 15 říj 2012, 02:09
Profese: vedoucí skladu
Bydliště: Nučice-Praha-Žatec-Kadaň
Dal poděkování: 3018 poděkování
Dostal poděkování: 2659 poděkování

Re: Piráti uklízí Žatec 5

Příspěvek od Vit.Konecny »

Nelíbí se mi místo úklidu ani způsob, jakým bylo vybráno. Předsedovi, tedy tomu, kdo vybíral, už jsem to oznamoval.
facebook / tel.: 73414nula516 / email: vitkonecny[zavináč]email.cézet

Chronický žadatel o členství.
Uživatelský avatar
Radek.Holodnak
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2640
Registrován: 06 pro 2012, 20:51
Profese: filozofický antropolog
Bydliště: Žatec
Dal poděkování: 1397 poděkování
Dostal poděkování: 2075 poděkování

Re: Piráti uklízí Žatec 5

Příspěvek od Radek.Holodnak »

Vit Konecny píše:Nelíbí se mi místo úklidu ani způsob, jakým bylo vybráno. Předsedovi, tedy tomu, kdo vybíral, už jsem to oznamoval.
Rozumím a respektuji. A trošku se i omlouvám. Ale vzpomeň si, jak to dopadlo na posledních dvou schůzích - nebyli jsme se v kolektivu schopni dobrat se lokality, ve které bychom úklid udělali.
Také nás trošku začal tlačit čas - je potřeba akci naplánovat včas, aby se stihla propagace v radničních novinách, na webu MÚ atd.
Bohužel jsem tedy musel rozhodnout pod tlakem o této lokalitě, nic lepšího mě nenapadlo, konzultoval jsem s Klárkou, s tebou jsem mluvil až poté, co jsem se ozval Frýdové. Lokalita mě napadla hlavně kvůli extrémnímu bordelu v Příkré, který mě praštil do očí v neděli, když jsem šel kolem. Pak jsem si k tomu vzpomněl, jak vypadají křoviska v okolí a průchod ve Francouzské, a bylo jasno.

Slibuji, že příští výběr lokace nechám na vás. Ale vy mi musíte slíbit, že se na schůzích budeme dobírat závěrů projednávaných bodů.
Obecně úplně nejlepší bylo, když jsme tehdy nechali hlasovat lidi na FB. Ale to už se prostě nestíhalo.
Uživatelský avatar
Michal.Schmidt
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 405
Registrován: 27 říj 2013, 16:38
Profese: Technik
Bydliště: Žatec
Dal poděkování: 461 poděkování
Dostal poděkování: 346 poděkování

Re: Piráti uklízí Žatec 5

Příspěvek od Michal.Schmidt »

Radek Holodnak píše:
Vit Konecny píše:Nelíbí se mi místo úklidu ani způsob, jakým bylo vybráno. Předsedovi, tedy tomu, kdo vybíral, už jsem to oznamoval.
Rozumím a respektuji. A trošku se i omlouvám. Ale vzpomeň si, jak to dopadlo na posledních dvou schůzích - nebyli jsme se v kolektivu schopni dobrat se lokality, ve které bychom úklid udělali.
Také nás trošku začal tlačit čas - je potřeba akci naplánovat včas, aby se stihla propagace v radničních novinách, na webu MÚ atd.
Bohužel jsem tedy musel rozhodnout pod tlakem o této lokalitě, nic lepšího mě nenapadlo, konzultoval jsem s Klárkou, s tebou jsem mluvil až poté, co jsem se ozval Frýdové. Lokalita mě napadla hlavně kvůli extrémnímu bordelu v Příkré, který mě praštil do očí v neděli, když jsem šel kolem. Pak jsem si k tomu vzpomněl, jak vypadají křoviska v okolí a průchod ve Francouzské, a bylo jasno.

Slibuji, že příští výběr lokace nechám na vás. Ale vy mi musíte slíbit, že se na schůzích budeme dobírat závěrů projednávaných bodů.
Obecně úplně nejlepší bylo, když jsme tehdy nechali hlasovat lidi na FB. Ale to už se prostě nestíhalo.
Tvůj problém je, že si nenecháš nic říct. Můj postoj k úklidům je jasný, přestože jsem je nikdy neodsoudil, jen jsem se snažil o místě více diskutovat a probrat pro a proti. Když namítám já, ihned mě sejmeš. Napíše ti to Víťa rozumíš a respektuješ. Úsměvné. Sorry ale napsat jsem ti to musel, protože se mi to rovněž nelíbí.
Uživatelský avatar
Michal.Schmidt
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 405
Registrován: 27 říj 2013, 16:38
Profese: Technik
Bydliště: Žatec
Dal poděkování: 461 poděkování
Dostal poděkování: 346 poděkování

Re: Piráti uklízí Žatec 5

Příspěvek od Michal.Schmidt »

Vážené předsednictvo.
Abych nebyl za věčného kritika předsedy, dovolím si návrh. Nejsme-li schopni shodnout se na lokalitě udělejme to jinak. Pominu fakt, že Radek konzultuje s Klárkou, která zná při vší úctě Žatec asi jako Radek Kadaň. Pominu fakt, že pokud chce předseda a místopředsedové účast členů MS měli by konzultovat s nimi a nikoliv rozhodovat sami, či úplně osamocený předseda při procházce městem. To je asi hloupost a poté se trošku omluvit ledacos napovídá. Tedy k věci.
Pokud chceme udělat dobrou věc a mít dobrý pocit a hlavně nesuplovat práci TS, napište jako předsednictvo email řediteli TS, seznamte ho s naším záměrem a nechte si poradit, kde by to bylo nejlepší a kde TS neoperují vůbec, nebo málo. Druhá věc je oslovit zastupujícího velitele MP Šindeláře, který eviduje seznam černých skládek. Pojďme takovou uklidit. Požádejme o auto s řidičem a skládku zlikvidujme. Medializujme poté naše úsilí. Není to lepší než psát o postoji Schmidta k úklidovce bez sebemenšího argumentu? Dík
Klara.Rychtarikova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 107
Registrován: 11 zář 2014, 10:03
Profese: student
Bydliště: Kadaň
Dal poděkování: 64 poděkování
Dostal poděkování: 73 poděkování

Re: Piráti uklízí Žatec 5

Příspěvek od Klara.Rychtarikova »

Pokud nejste schopni sami vymyslet místo, kde by se mohl uklid konat tak, aby to mělo nějaký smysl, souhlasím s Michalem a kontaktováním TS a MP.
Uživatelský avatar
Vit.Konecny
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Příspěvky: 2806
Registrován: 15 říj 2012, 02:09
Profese: vedoucí skladu
Bydliště: Nučice-Praha-Žatec-Kadaň
Dal poděkování: 3018 poděkování
Dostal poděkování: 2659 poděkování

Re: Piráti uklízí Žatec 5

Příspěvek od Vit.Konecny »

A není už pozdě, když je vše nahlášeno a probráno s odborem životního prostředí?
facebook / tel.: 73414nula516 / email: vitkonecny[zavináč]email.cézet

Chronický žadatel o členství.
Uživatelský avatar
Radek.Holodnak
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2640
Registrován: 06 pro 2012, 20:51
Profese: filozofický antropolog
Bydliště: Žatec
Dal poděkování: 1397 poděkování
Dostal poděkování: 2075 poděkování

Re: Piráti uklízí Žatec 5

Příspěvek od Radek.Holodnak »

Michal Schmidt píše:Vážené předsednictvo.
Abych nebyl za věčného kritika předsedy, dovolím si návrh. Nejsme-li schopni shodnout se na lokalitě udělejme to jinak. Pominu fakt, že Radek konzultuje s Klárkou, která zná při vší úctě Žatec asi jako Radek Kadaň. Pominu fakt, že pokud chce předseda a místopředsedové účast členů MS měli by konzultovat s nimi a nikoliv rozhodovat sami, či úplně osamocený předseda při procházce městem. To je asi hloupost a poté se trošku omluvit ledacos napovídá. Tedy k věci.
Michale, super, jen kdybys s tím přišel dřív, než je všechno domluveno... mluvíme o tom od členské schůze v lednu... Nevadí, pokračujeme.
Michal Schmidt píše:Pokud chceme udělat dobrou věc a mít dobrý pocit a hlavně nesuplovat práci TS, napište jako předsednictvo email řediteli TS, seznamte ho s naším záměrem a nechte si poradit, kde by to bylo nejlepší a kde TS neoperují vůbec, nebo málo. Druhá věc je oslovit zastupujícího velitele MP Šindeláře, který eviduje seznam černých skládek. Pojďme takovou uklidit. Požádejme o auto s řidičem a skládku zlikvidujme. Medializujme poté naše úsilí. Není to lepší než psát o postoji Schmidta k úklidovce bez sebemenšího argumentu? Dík
Naprosto souhlasím. Nemá smysl dělat práci jen tak na oko.
V Podměstí, kde se bude uklízet, je pár lokalit, který Technický dlouhodobě neuklízí, zmínil jsem je výš. Technický taky neuklízí volně přístupný parcely, který jsou soukromý. Což je sice super, protože proč někomu uklízet soukromej pozemek, ale na druho ustranu - majitel ho 20 let neuklidil, odpadky přesahují do chodníků a cest, lítají všude kolem, nikdo to neřeší... Město to uklidit NEMŮŽE ze zákona... Tak si myslím, že v tuhle chvíli přichází čas i pro to uklidit soukromý pozemek. Je-li volně přístupný, je to veřejný prostor, a ten nás zajímá - ne to, jestli je v soukromém nebo veřejném vlastnictví. Copak nebylo původní heslo úklidovek "Když to neudělá nikdo jiný, uděláme to my" (nebo tak nějak)?
Ale to je vedlejší (teď mluvím jen o těch dvou parcelách u Příkré).

Napsal jsem mail p. Šindelářovi na MP s tím, zda-li by nám poskytnul seznam nahlášených černých skládek. Vlastně moc nechápu, proč to nikoho nenapadlo už dřív... :) Mohli jsme to udělat už dávno.
Během úklidu vyčleníme partu do auta, která by je objela a cíleně likvidovala. Pokud teda v Podměstí bude tak skvěle uklizeno, tak nám to tam zabere jen hodinku dvě, můžeme víc času věnovat skládkám po celém městě. Auto beru, tudíž pro partu nepotřebujeme. V místě skládek, které si vytipujeme na základě seznamu od MP, nahlásíme svozová místa pro TS.
Jak jsi napsal, bylo by to dobře medializovatelné - Piráti cíleně zlikvidovali palčivá místa, ne jen že se prošli po nábřeží s pytlem a opekli si buřty. Máš pravdu.

Berme to tedy tak, že v Podměstí vyčistíme ten nejhorší bordel, který neuklidí TS, a dále se vrhneme na ty skládky (pokud bude MP souhlasit a spolupracovat). Příkrou vezměme jako místo srazu s veřejností (snad tentokrát někdo přijde, dělám na tom) a výchozí bod. Trošku poupravím plakát a budete-li souhlasit, zítra bych začal s propagací (je třeba to už poslat do radničních novin atd.).

Jsem rád za konstruktivní podněty. ;)
Klara.Rychtarikova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 107
Registrován: 11 zář 2014, 10:03
Profese: student
Bydliště: Kadaň
Dal poděkování: 64 poděkování
Dostal poděkování: 73 poděkování

Re: Piráti uklízí Žatec 5

Příspěvek od Klara.Rychtarikova »

Po dvěstěčtyřicátéosmé opakuji že je mi srdečně jedno, kde se bude uklízet, už jen z toho důvodu, že v Žatci zvládnu dojít tak maximálně z hospody do hospody, takže do toho ani nemůžu kecat. Takže, chcete-li mé vyjádření, akceptuji Radkův kompromis.

Dále bych ale ráda dodala, že předchozí postupy se mi nelíbily a nesouhlasím s nimi.

OFFTOPICTy bagety udělám, jen nevim, jestli jich bude stačit 5-7 (Ne že bych to chtěla podcenovat) to bych zvládla sama, nebo
100 - 200 (když se to prý dobře zpropaguje), to už bych s nimi potřebovala pomoci.... :D


Když si budete chtít postěžovat, klidně mne kontaktujte .. :fet:
Odpovědět

Zpět na „Žatec - Louny“