Ukrajina

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět

Jsou současné protesty v Ukrajině legitimní?

ANO, ozbrojený odpor je v tomto případě v pořádku.
35
22%
NE, jedná se o násilný puč s úmyslem převzít vládu.
48
30%
NEMÁM dostatek relavantních informací, abych se rozhodl.
76
48%
 
Celkem hlasujících: 85 - Celkem hlasů: 159

Uživatelský avatar
Martin.Shanil
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 6999
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Profese: eshop + prodejna
Bydliště: Karoliny Světlé 486, Sadská 28912
Dal poděkování: 9135 poděkování
Dostal poděkování: 9154 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina

Příspěvek od Martin.Shanil » 11 bře 2015, 14:01

jj taky jsem i proti sankcím uvalených ruskem na US, kolik že jich bylo? Do kolika nás rusko zatáhlo?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Shanil za příspěvek:
Ales.Sura

Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 6839
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10567 poděkování
Dostal poděkování: 11108 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina

Příspěvek od Ivo.Vasicek » 11 bře 2015, 14:52

Karel Rada píše:Bohužel, ty ve svých příspěvcích děláš prakticky to samé, jen urputně bojuješ za druhou stranu.
Budu rád, když své obvinění doložíš. Já jsem zvyklý, že mne tu kdekdo uráží a já na to nereaguju.
Chápu však, že když "bojuješ", že nedokážeš pochopit, že může někdo "nebojovat".
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)

Uživatelský avatar
Michael.xChaos.Polak
Člen KS Praha
Příspěvky: 3454
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, podnikatel v oboru telekomu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2288 poděkování
Dostal poděkování: 5413 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina

Příspěvek od Michael.xChaos.Polak » 13 bře 2015, 11:01

Ivo Vasicek píše:
Michael xChaos Polak píše:Každopádně, já se domnívám, že video "Ruský okupant'" je dílem západní propagandy, která chce, abychom si mysleli, že Rusko je přesně takhle debilní.

(ale teď vážně: válku nechci, co pro to můžu udělat? nevěřím, že něčemu pomůžu, když se začnu na netu chovat jako KremLOLe...)
Už jen tím, že označuješ nějaké lidi na netu jako KremLOLe posouváš věci k válce. Rozdělování lidí, vyvolávání nenávisti -
Prosímtě... to, že se někomu přátelsky vysměju, není podle mě nenávist. (mimochodem, dnes se mi zdálo o válce a o tom, že jsem z chaty pozoroval jaderný výbuch nad Prahou.. fakt se mi ulevilo, když jsem se probudil...) Minimálně je to přesnější, než "kremrole", jak se říká většinově, a to zase je přátelštější, než tzv. "kremlebot", protože u toho se dá očekávat, že hloupý a je naprogramován, přímo řízen - zatímco u těchto českých lidových označení jde spíš o poukázání na naivitu a určitou směšnost daného počínání. Kromě toho si myslím, že je to české specifikum, a že to není přímo řízeno "kremlem" (v naprosté většině případů)

Asi jsme jako Piráti fakt mírně levicoví v tom původním soc-dem smyslu, ale poslední dobou mi sedí Čulíkův pohled na věc - prostě se snaží poctivě šít do obou stran sporu:

Pražská média a pražští intelektuálové nebezpečně destabilizují Českou republiku
http://blisty.cz/art/76792.html

Zvládne Česká republika současnou krizi?
http://www.blisty.cz/art/76728.html

Ten pocit, že demokracie je jen jakési divadlo navenek, a že Rusko představuje jakousi autentickou hráz pravého antikapitalismu, který je fakticky antiamerikanismem, apod. se skutečně v kruzích radikální levice vynořuje znovu a znovu (a čtu to i na webech jako a2larm, apod. - fakticky si Putinovo Rusko jsou schopny idealizovat opravdu hodně protichůdné proudy, a ta manipulace zabírá, když vidím lidi, co jsou schopni z pozice fanoušků Thatcherové přejít do pozic do té doby zastávaných krajních levicí, voliče Schwarzenberga coby "slušného člověka" vidím plynule přecházet k současným stanoviskům Miloše Zemanaa přejímání jeho rétoriky, apod. - málokdo je si myslím schopen uvědomit, jak rozsáhlé přeskupování "názorových sil" ve společnosti v těchto dnech probíhá)

Takže nějaká polarizace se děje, ale je to polarizace podle naprosto nepravděpodobných a neočekávaných hranic ve společnosti - je to spíš jakési "šíření prasklin všemi směry", než čistý řez. Stejně jako Hitlerovi nemohl stačit prostý německý nacionalismus (vzhledem k tomu, že Německo bylo tradičně velmi decentralizované a německy mluvící Evropané se vždy dělili mezi mnoho náboženství, vládnoucích dynastií i životních stylů - včetně toho, že svobodná města měla velkou tradici experimentování s demokracií) a musel sáhnout k primitivním pudům (obyčejná xenofobie a strach z kulturní odlišnosti nestačily, protože Němci ani historicky neměli zcela jednotnou kulturu a ta se navíc ve 20.století pronikavě měnila, byl potřeba rasismus až na úrovni primitivního "volání krve"...).

Problém je, že americký životní styl je, zjednodušeně řešeno, velmi úspěšný exportní artikl - je to něco jako napodobování životního stylu Řeků a později římských občanů v několika staletích vrcholného starověku. Jakkoliv tento styl v jeho dnešní podobě nemůže převzít 7 miliard lidí (není to zvládnuté materiálně, ekologicky a lecjak jinak), tak fakticky: není vnucován shora násilím a lidi se celkem dobrovolně přizpůsobují životním cyklům předměstí, dojíždění do práce autem, hypotékování, multilevel marketingů, apod. Tenhle životní styl jde napříč znepřátelenými civilizacemi - jedním se zajímavých sporů v Palestině je Katarem financovaný palestinský developerský projekt, který v podstatě kopíruje a trumfuje životní styl izraelských osad, a v zásadě je o tom samém, co česká satelitní městečka: lidé prchají od neřešitelných vztahů a mocenských zápasů ve městech na venkov, do projektů v zásadě pořád stejně sociálně inženýrských, jako byla socialistická sídliště. A je v podstatě jedno, jestli prchají na zelená předměstí Paříže, Moskvy, Prahy, nebo Teheránu: jejich životní styl bude mít nakonec více společného, než odlišného. Pravděpodobně se bude lišit od situace na Ukrajině, kde se "podnikatelské baroko" omezilo fakt jen na nejelitnější elitu (Janukovičovy Versailles - pravděpodobně nebyly dílem západní propagandy) a kde se skutečně našlo nenulové množství lidí, pro které dobrovolnické prapory byly řešením jejich životní situace a jedinou alternativou k tomu jít pracovat jako zedníci a uklízečky někam do střední Evropy.

Je v podstatně vtipným zneužitím původně jistě dobře míněných projektů typu Gay Pride, že se nakonec dospělo k právu homosexuálů sloužit bez diskriminace v armádě a hrdě bojovat proti "konzervativním hodnotám tradiční slovanské ruské rodiny". Je to vzdáleně podobné, jako když se Greenpeace transformovali z autentického grassroots hnutí za cosi jako námezdné žoldáky ve vzájemných tahanicích korporací o své zájmové sféry... je to snaha dosud v zásadě z principu pacifistickým segmentům populace dát nějakou záminku "bránit svoje hodnoty".

Každopádně jakkoliv jsem se nikdy nemohl ztotožňovat s výroky prezidenta Zemana, tak je třeba přiznat, že pestrost současné koalice proti ISIS na Irácké frontě už připomíná některé nepravděpodobné koalice 1.světové války (zejména pak třeba sočskou frontu, na které skutečně Češi v rakouských řadách celkem autenticky hájili "slovanskou domovinu" před teritoriálními ambicemi Italů a Slovinci fakt po této válce získali jistou nezávislost v rámci Jugoslávie). Pokud proti ISIS skutečně útočí irácká armáda, šíitské milice, sunitské kmeny, jezídi ... A POZOR podržte se, Iránské islámské revoluční gardy mj. pod vedením amerických vojenských poradců - podle jiných ale útok koordinuje přímo Irán), tak se prostě naše milá Oceánie přeorientovává z války s Eurasií na válku s Eastasií rychleji, než se v tom řadoví členové Strany stíhají orientovat)

Takže vraťme se obloukem k tématu: dobře, označením "KremLOLe" hrozím rozpoutat válku - ale co to video? Ono video "jsem Ruský okupant" vypadá skutečně jako dílo západní propagandy (ale podle všeho není), a ukrajinská propaganda na něj fakt neměla těžkou práci odpovědět...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michael.xChaos.Polak za příspěvek:
Frantisek.Navrkal
604 282398 | Jabber: x@j.cz | http://twitter.com/MxChaosP | http://twitter.com/PiratiBrevnov | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
@xchaos@mastodon.social | člen MS Praha 6 | A liberal is a man too broadminded to take his own side in a quarrel

Uživatelský avatar
msuchan
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Příspěvky: 870
Registrován: 29 říj 2013, 11:25
Profese: nacionalista, militantní antikonzument,
Dal poděkování: 173 poděkování
Dostal poděkování: 1401 poděkování

Re: Ukrajina

Příspěvek od msuchan » 13 bře 2015, 21:56

Michael xChaos Polak píše:
Asi jsme jako Piráti fakt mírně levicoví v tom původním soc-dem smyslu, ale poslední dobou mi sedí Čulíkův pohled na věc - prostě se snaží poctivě šít do obou stran sporu:

Pražská média a pražští intelektuálové nebezpečně destabilizují Českou republiku
http://blisty.cz/art/76792.html

Zvládne Česká republika současnou krizi?
http://www.blisty.cz/art/76728.html
K ostatnímu textu naprosto nic nemám...ale poslední dobou jsem se pracně snažil najít člověka, který je ještě schopen chroupat šílené proti-české a proti-ruské projevy bývalého "double-agenta" Čul_íka, či dokonce fantasmagorie brouka Pytlíka a vojenského odborníka Dolej_šího...nejlépe ty publikované v neděli, ve tři ráno... :lol: :lol: :lol: :fet:
Tzv." Britské, alias MI6, alias nově Babišovy listy" jsou naprosto fascinujícím projektem, který se za poslední rok značně ideologicky "odkopal"... Kreativita Dolej_šího, který je kdykoliv schopen z libovolného prdu během pár minut ukoulet propagandistickou, protiruskou kuličku je zcela geniální...
Stejně jako pozorování jevu, kdy jsou někteří lidé zcela dobrovolně schopni posílat peníze na to, aby obržel svých 30 tis. brutto a vymýval jim mozek i příští měsíc...včetně během 5-ti minut dokazatelných lží... :lol:

Uživatelský avatar
Karel.Rada
Příznivec Pirátů – Plzeňský kraj
Příspěvky: 708
Registrován: 12 srp 2013, 23:36
Profese: O
Dal poděkování: 1802 poděkování
Dostal poděkování: 1309 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina

Příspěvek od Karel.Rada » 13 bře 2015, 22:26

Ivo Vasicek píše:
Karel Rada píše:Bohužel, ty ve svých příspěvcích děláš prakticky to samé, jen urputně bojuješ za druhou stranu.
Budu rád, když své obvinění doložíš. Já jsem zvyklý, že mne tu kdekdo uráží a já na to nereaguju.
Chápu však, že když "bojuješ", že nedokážeš pochopit, že může někdo "nebojovat".
Pokud jiný názor než tvůj považuješ za urážku, pak není o čem diskutovat. Už se ani nedivím, že si nějakou tu skutečnou urážku vykoleduješ. Na postoj věčně napruženého, ublíženého vševěda, je totiž málokdo zvědavý. Ovšem, pokud ti zbyla špetka soudnosti, zkus si přečíst pár svých příspěvků. Pak ti možná dojde, že ten kdo se tu pokouší vymývat mozky jsi jenom ty.
Situace je jednoduchá. EU si chtěla Ukrajinu koupit a udělala to blbě. Rusko si chce Ukrajinu zabrat vojensky. Na Ukrajince obě strany serou. Ovšem pro někoho je postup Ruska OK. Chápu sice, že za všechno můžou vrazi z vólstrítu, ale ty kecy zde mě už nebaví.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Karel.Rada za příspěvky (celkem 2):
observer, Pavel.Moravec

Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 6839
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10567 poděkování
Dostal poděkování: 11108 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina

Příspěvek od Ivo.Vasicek » 13 bře 2015, 23:04

Nepsal jsem, že jiný názor považuji za urážku, ani se necítím ublížen. Napsal jsem, že nálepkování lidí urážlivými názvy "putlerovci" je jedním z kroků vyvolávání nenávisti /doplňuji/a následné dehumanizace ospravedlňující fyzickou likvidaci. "Motivovaní" bojovníci zabíjejí na jedné straně Chocholy a Ukry a na druhé Moskaly a spodinu.
Ty jsi napsal, že já zde píši to samé, tak jsem tě požádal, ať mi takový post zde najdeš.
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)

Uživatelský avatar
Martin.Shanil
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 6999
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Profese: eshop + prodejna
Bydliště: Karoliny Světlé 486, Sadská 28912
Dal poděkování: 9135 poděkování
Dostal poděkování: 9154 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina

Příspěvek od Martin.Shanil » 13 bře 2015, 23:27

Karel Rada píše: Situace je jednoduchá. EU si chtěla Ukrajinu koupit a udělala to blbě. Rusko si chce Ukrajinu zabrat vojensky. Na Ukrajince obě strany serou.
to je ale diskutabilní. kdo chtěl ukrajinu kupovat? a za co? Podobně jako řeky si koupily německý bamky? já teda nic takovýho nechtěl a to jsem evropan už hodně dlouho.
Rusko chce ukrajinu zabrat vojensky? to není ale vůbec z ničeho zřejmé, chtěli krym, věděli proč, stejně na něm byli a nechtěli přijít o kontrolu nad strategickým uzemím, to se dá pochopit, schvalovat to nemusíme stejně jako s tím nemusíme souhlasit protože je to stejně fuk jestli to schválíme, ale ukrajinu imho nechtějí. Co nechtějí je mít rakety namířené na moskvu hned u svých hranic a v tom se jim teda vubec nedivim.
Situace je jednoduchá jen v tom, že pro elity je jednodušší vyvolat válku než řešit prohlubující se prusery s nedvratitelným koncem systemu. je jednoduší myslet jen na svoje krátkodobé zájmy než na možnost spolupráce. Je přijatelnější pokusit se zdroje někde vybojovat, než ušetřit a celosvětově zachovat. Pro normální lidi je to vlastně taky jednoduché. Stejně prd zmůžou a když nebudou dostatečně obeznámeni s tou pravou jednoduchostí. Ta ale neznamená jednoduché označení externího nepřítele. To je ideologie srovnatelná s fanatismem IS. To jediné je totiž opravdu jednoduché. Oblbnout lidi. Přesvědčit je o jejich právu na úkor práva někoho jiného.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Shanil za příspěvek:
Ivo.Vasicek

Uživatelský avatar
msuchan
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Příspěvky: 870
Registrován: 29 říj 2013, 11:25
Profese: nacionalista, militantní antikonzument,
Dal poděkování: 173 poděkování
Dostal poděkování: 1401 poděkování

Re: Ukrajina

Příspěvek od msuchan » 14 bře 2015, 00:00

http://www.novinky.cz/koktejl/364223-ol ... oprel.html
http://zpravy.idnes.cz/rusko-putin-medi ... anicni_aha
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/mo ... stu-365998

Nevím, jak vám...(osobně jsem odhalená kremrole)...ale začíná mi být silně blivno... ani v archiváliích zvrácených režimů nejsem schopen dohledat ekvivalent podobných mediálních projevů... :roll:
Tito uživatelé poděkovali autorovi msuchan za příspěvek:
Ivo.Vasicek

observer
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 195
Registrován: 28 pro 2012, 20:10
Profese: úředník
Dal poděkování: 171 poděkování
Dostal poděkování: 156 poděkování

Re: Ukrajina

Příspěvek od observer » 14 bře 2015, 01:18

Suchane, jako starej kremlobot bys měl ihned odletět do Moskvy, abys na místě zjistil pravý stav věcí:-D
Věcně má Karel 100% pravdu, Ivo zde od začátku dělá z každého, kdo nelíže Putlerovi polobotky, válečného štváče. Je to jednoduché, nežijeme na Marsu, odkud bychom pozorovali a komentovali dění, ale ve Střední Evropě, která se teprve před čtvrtstoletím vymanila ze sféry sovětských zájmů. A tam se snad vracet nechceme ....
Tito uživatelé poděkovali autorovi observer za příspěvek:
Karel.Fuzik

Uživatelský avatar
msuchan
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Příspěvky: 870
Registrován: 29 říj 2013, 11:25
Profese: nacionalista, militantní antikonzument,
Dal poděkování: 173 poděkování
Dostal poděkování: 1401 poděkování

Re: Ukrajina

Příspěvek od msuchan » 14 bře 2015, 10:37

observer píše:Suchane, jako starej kremlobot bys měl ihned odletět do Moskvy, abys na místě zjistil pravý stav věcí:-D
Věcně má Karel 100% pravdu, Ivo zde od začátku dělá z každého, kdo nelíže Putlerovi polobotky, válečného štváče. Je to jednoduché, nežijeme na Marsu, odkud bychom pozorovali a komentovali dění, ale ve Střední Evropě, která se teprve před čtvrtstoletím vymanila ze sféry sovětských zájmů. A tam se snad vracet nechceme ....
:lol: ...a tady všichni jen čekají, až dorazí nějaký internetový anomym, neschopný se někde projevovat pod svým jménem a obličejem...a povzneseně všechno "rozštípne"... :lol:

Což takhle rovněž "odcestovat ke svým"...? ;) Třeba do diskuse na Parlamentních listech a pod... :lol:

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host