Data jízdních řádů v Praze

Moderátoři: KoKS Praha, Komunální zastupitelé, Krajští zastupitelé, Zastupitele - HMP

pirat
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 99
Registrován: 18 říj 2013, 01:06
Profese: programátor
Dal poděkování: 80 poděkování
Dostal poděkování: 106 poděkování

Data jízdních řádů v Praze

Příspěvek od pirat »

Pokud vím, DPP nezveřejňuje data jízdních řádů v Praze. Teď jsou Piráti na zastupitelstvu - mají nějakou páku (a čas / energii) na to, aby to změnili? Ideální stav je, že existuje URL, na které jsou jízdní řády stejně aktuální jako ty, které DPP poskytuje zlé firmě Chaps.

Teď prý jde poslat žádost o data a DPP jí do 14 dnů vyhoví, lepší než nic, ale ideální to není.
Uživatelský avatar
Michael.Polak
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4106
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2897 poděkování
Dostal poděkování: 6677 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Data jízdních řádů v Praze

Příspěvek od Michael.Polak »

Já jsem pro. Cool by byla třeba aplikace, která by do kalkulace optimální trasy zahrnula nesamozřejmá data, typu jak daleko pěšky je to mezi zastávkami, případně by uměla plánovat trasu kombinovaně s jízdním kolem (které smí do metra a některých úseků tramvají...). Celkově by soutěž na poli plánování MHD docela pomohla... navíc by si každý, kdo dnes má web čehokoliv v Praze (hospoda, obchod) mohli nechat na webu vypisovat aktuální jízdní řády na nejbližší zastávce, apod.

@xChaos@f.cz | @xChaos@mastodon.pirati.cz | nyx.cz XCHAOS | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | člen MS P6 | pozorovatel TO a KETů doprava/energetika | maloburžoazní centrista | zdání kompetence se vytváří absencí viditelné nekompetence

pirat
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 99
Registrován: 18 říj 2013, 01:06
Profese: programátor
Dal poděkování: 80 poděkování
Dostal poděkování: 106 poděkování

Re: Data jízdních řádů v Praze

Příspěvek od pirat »

A další krok jsou online data o polohách vozidel (a tedy o zpoždění). DPP je má tuším pro autobusy i tramvaje, ale syslí si to.

Podle rozhodnutí soudu by měl Chaps začít od podzimu zveřejňovat data, ale jsem dost skeptický jak to nakonec dopadne, co přesně budou zveřejňovat...
Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Technický odbor
Příspěvky: 7963
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Náměstek člena vlády
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 15008 poděkování
Dostal poděkování: 8368 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Data jízdních řádů v Praze

Příspěvek od Ondrej.Profant »

Už jsem to řešil. Byli dost vyděšení, když jsem jim to řekl. Zahrneme to do OpenDat (až budou rozjeté).

A v žádním případě nejde o DPP, nýbrž o ROPID, který doopravdy všechny jízdní řády a polohy má.

profant.eu
náměstek vicepremiéra pro digitalizaci
vedoucí resortních týmů Informatika

pirat
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 99
Registrován: 18 říj 2013, 01:06
Profese: programátor
Dal poděkování: 80 poděkování
Dostal poděkování: 106 poděkování

Re: Data jízdních řádů v Praze

Příspěvek od pirat »

Super, dik. Muzes vic popsat to vydeseni, co ti na to rekli, snazili se tomu nejak zabranit? Je nejaky casovy odhad kdy by to mohlo byt?
Odpovědět

Zpět na „Zastupitelstvo - Praha“