Dva nápady do dalšího PaRo

Moderátoři: Republikové předsednictvo - asistenti, Vedoucí centrálních orgánů, Personální odbor - celý

Pravidla fóra
Tato sekce fóra dříve sloužila jako úkolovník. Nyní úkoly evidujeme v systému redmine.pirati.cz.
Sekce zůstává nadále otevřená, ale spíše jako archiv, případně místo pro prodiskutování nápadů, z nichž se poté mohou stát projekty a úkoly.
Uživatelský avatar
Ondrej_Marek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 910
Registrován: 07 čer 2013, 10:38
Profese: IT administrátor/tiskař
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 1020 poděkování
Dostal poděkování: 1454 poděkování

Dva nápady do dalšího PaRo

Příspěvek od Ondrej_Marek »

Jednu z věcí už sme před nějakou dobou probírali s Bobrem, druhá mě napadla ve spánku. Šel by do někdo z vás se mnou do realizace, aby byly funkční prototypy před samotným PaRo?

Mumblebot

Vyrobit skládačku - jehlan z trojůhelníkových polygonů (jejich počet 3-5 cca).

Každý polygon bude obsahovat reproduktor (dole) a směrový mikrofon(nahoře) (nižší ceny, nevyrábíme Bang and olufsen), na vrcholu polygonu bude otvor pro přenášení, materiál zřejmě dřevo (překližka?), na vnitřních stranách polygonu pantíky (jeden pant přidělaný k tomuto polygonu, druhý k sešroubování s dalším polygonem).

Unitř jehlanu bude malé pc s adekvátním připojením k těmto audio vstupům a výstupům (2xusb zvukovky?).

Pc bude fungovat zároveň jako Access point - wifi (připojení pravděpodobně ethernetovým kabelem, vyvedeny USB porty ven pro možnost připojení mobilu a sdílení mobilního připojení tohoto mobilu pokud by nebyl k dispozici ethernet).

Na pc bude nějaká lehce upravená distribuce linuxu s tím že po nabootování bude spuštěn mumble (půjde ovládat přes vzdálenou plochu přes wifi? případně vyvedené konektory pro monitor klávesnici a myš).. měl by fungovat jako mumble klient.

Vespod tohoto celého bude z každého polygonu pes nebo minipes pro připojení notebooků k elektřině.

Volitelně - zespoda půjde přišroubovat podstava z kancelářské židle s kolečkama (varianta volně stojící v prostoru) nebo ponechat napevno (varianta položeno na stole).

Výsledkem by měla být taková jakási pyramidka nebo jehlánek, který bude přenášet obousměrně zvuk na mumble a bude se dát transportovat pro potřeby konferencí typu zasedání RV apod, dalo by se půjčovat třetím stranám, vyrábět sériově pokud popustíme uzdu fantazii a každopádně uvolnit schémata jako opensource hardware.


Box Populi

Umělecká instalace - fackovací panáci s hlavou "kontroverzního" politika nebo političky.

Celá konstrukce vysoce robustní aby byla vandalůmvzdorná - beton, kov, minimum ulomitelných částí, minimum elektroniky.

Podstavec beton několik set KG. Na vrcholu kovová podobizna (případně plastová z 3D tisku či si nechat vyrobit v číně na zakázku?.. realizace je dost na debatu, jde i o hygienu) buď na pružině (jako jsou třeba na dětských hřištích) nebo na otočné plošince. Mikrofony v nozdrách a barevné led diody v očích (alespoň zeleno-červené).

Socha bude detekovat když dáme hlavě tohoto politika nebo političky facku (napadalo mě nabíjet nějaký kondenzátor a při doteku dlaně se vybije a to bude jeden "impuls" - indikováno zeleným světlem diod (nabito) až červené (nabíjí se). Po detekování impulsu budou mikrofony 10 vteřin nahrávat. Tyto sochy pak budou připojeny k jedné centrální (instalace s popisem o co jde a jak to funguje v několika světových jazycích).

U každé sochy vytištěný a nalepený QR kód který povede na stránku o tomto politikovi/političce kde bude vidět statistika počtu facek (denní, měsíční, za celou dobu).

Jedna socha bude mít místo hlavy otazník, od ní bude QR kód na stránku kde bude moct dotyčný mobil (identifikace podle IP? jedno IP - jeden hlas) dát podnět k vyrobení nové sochy. Každý měsíc se nejméně fackovaná socha nahradí sochou s nejvíce obdrženými hlasy.

Lidi si na stránce budou moct poslechnou nadávky ostatních a případně opět hlasovat které hlášky jsou podle nich nejlepší.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej_Marek za příspěvky (celkem 4):
Vojtech.Pikal, Ondrej.dj-bobr.Ulehla, Petr.Bajgar, Petr.Jedelsky
SMRT GENERALIZACI, SMRT INFORMAČNÍMU ŠUMU
Odpovědět

Zpět na „Technika“