Piratské centrum Brno

Moderátor: PKS Jihomoravsky kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
Odpovědět
Tomas.Kolacny
Místní předsednictvo
Profese: Zastupitel města Brna
Dal poděkování: 1195 poděkování
Dostal poděkování: 2922 poděkování

Re: Piratské centrum Brno

Příspěvek od Tomas.Kolacny » 31 led 2015, 18:10

Pavel Moravec píše:Spolupráce se Sector23 (který by měl platit část nájmu) patří mezi ty "kulturní akce"? Mohli by tam vlastně zkoušet (hluk v podkroví byt.domu)?
Ne, nic takového v úvahu nepřichází, je to ve 4. patře, takže pokud bys to neměl staticky odizolovaný, rozvibruješ celej barák. Ale tohle prostě nikdy nebylo zamýšleno jako sál/hospoda/druhý dread - o spolupráci jsme se bavili v případě vlněny, nebo zbrojovky, ale tam jsou nájmy v jiných číslech a nákladnost rekonstrukce pro to, abychom ty prostory mohli používat i jako reprezentativní, je taky enormní.. Já od začátku říkám, že nemůžeme být závislí jen na dreadu - když to oni neutáhnou, nebo se na to z jakéhokoli důvodu vykašlou, tak nás stáhnou sebou, protože projekt takového rozsahu, jako měl být ten na vlněně zkrátka sami neutáhneme..
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Kolacny za příspěvek:
Maria.Vasickova
Tomáš Koláčný
Pirátská strana - předseda místního sdružení Brno
statutární město Brno - náměstek primátorky města Brna a zastupitel městské části Brno-Židenice
tel: +420 736 661 244 e-mail: tomas.kolacny@pirati.cz

Maria.Vasickova
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: terapeut energetické psychologie
Dal poděkování: 1761 poděkování
Dostal poděkování: 1574 poděkování

Příspěvek od Maria.Vasickova » 31 led 2015, 21:04

Když přišel Tomáš Vymazal s myšlenkou spolupráce se Sektorem měla jsem za to, to má být víceúčelové místo: sklad majetku, kancelář, prostory pro schůze, besedy, přednášky a podobné akce, a také na produkci koncertů nebo jenom přátelské posezení, s možností občerstvení. Vklad strany neměl být vyšší než 5000,-.
Teď to vypadá, že se změnilo zaměření a účel.
Domluvme se přesně co se bude v prostorách konat, z toho odvodíme jaké by měly mít rozměry a jak bude možné zajistit bezhlučnost, dostupnost, a vhodnost prostředí a výši nájmu.
Také by bylo pozitivní, pokud bychom měli připravený harmonogram akcí, které by se tam konaly aspoň na nejbližšího půl roku abychom si ujasnili, co se vlastně připravuje.
Souhlasím s tím, že je výhodnější být nezávislý na jakémkoliv subjektu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Maria.Vasickova za příspěvky (celkem 4):
Pavel.Moravec, Jiri.Ulip, Jiri.Kaderavek.sen, Daniel.Pawlik

Štěstí spočívá ve svobodě a svoboda v odvaze.

Periklés

Tomas.Vymazal
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: Softwarový analytik
Dal poděkování: 6479 poděkování
Dostal poděkování: 5353 poděkování

Příspěvek od Tomas.Vymazal » 03 úno 2015, 17:20

Maria Vasickova píše:Když přišel Tomáš Vymazal s myšlenkou spolupráce se Sektorem měla jsem za to, to má být víceúčelové místo: sklad majetku, kancelář, prostory pro schůze, besedy, přednášky a podobné akce, a také na produkci koncertů nebo jenom přátelské posezení, s možností občerstvení. Vklad strany neměl být vyšší než 5000,-.
Teď to vypadá, že se změnilo zaměření a účel.
Stale plati nasledujici ucely: sklad majetku, kancelář, besedy, přednášky a podobné akce
Nikdy jsme netvrdili, ze obcerstveni budou provozovat Pirati, ale myslim, ze neni velky problem zaridit nejakou dostatecne univerzalni formu obcerstveni, kterou bychom tam meli zpoplatnenou k dispozici. Stejnetak koncerty meli byt v sektori pulce prostoru. A nakonec tu je moje puvodni naivni predstava, ze se v prostoru 50m^2 daji delat schuze Piratu, kterou mi vyvratili kluci az pred prohlidkou tohohle prostoru. Jeste doplnim, ze by tam porad mel byt hacker space a cannabis social club.

Tim chci rict, ze se na ucelu nic nezmenilo. Zamer je porad stejny. Jen proste nektere veci za soucasnych financnich podminek nejdou delat.
Maria Vasickova píše:Domluvme se přesně co se bude v prostorách konat, z toho odvodíme jaké by měly mít rozměry a jak bude možné zajistit bezhlučnost, dostupnost, a vhodnost prostředí a výši nájmu.
Také by bylo pozitivní, pokud bychom měli připravený harmonogram akcí, které by se tam konaly aspoň na nejbližšího půl roku abychom si ujasnili, co se vlastně připravuje.
Prijde mi chlipne chtit takhle konkretni domluvu, kdyz jako Pirati nejsme schopni urcit program schuze ani na dva mesice dopredu. A to uz vubec nemluvim o skutecne aktivite kraje.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Vymazal za příspěvek:
Tomas.Kolacny
Tom Vymazal, podporovatel phpBB a bojovník za legalizaci heroinu
Takovej ten stav, když seš uprostřed stavu a myslíš si, že nemáš stav. -- Michal Wagner, tč. garant programového bodu Drogy

Maria.Vasickova

Příspěvek od Maria.Vasickova » 03 úno 2015, 19:05

Tomas Vymazal píše:
Prijde mi chlipne chtit takhle konkretni domluvu, kdyz jako Pirati nejsme schopni urcit program schuze ani na dva mesice dopredu. A to uz vubec nemluvim o skutecne aktivite kraje.
Když budu žádat dotace na nějaký projekt, který bude trvat dva roky, tak musím mít přesný harmonogram toho na co ty dotace chci. Pokud někdo nemá jasno co a jak konkrétně chce provozovat, pochybuji, že finance na takový projekt dostane. Týká se to i podnikatelského záměru, v případě, že si bude chtít podnikatel půjčit od banky. Operační programy jsou ještě přísnější.
Považuji za zásadní, aby bylo jasno co se za ty peníze dostane. V každém případě by bylo vhodné aby pak byl také někdo, kdo hlídá efektivní využití centra.
Co se týče programu schůzí, nikdo zatím nepožadoval dvouměsíční plán, nemyslím, že to je o neschopnosti ho sestavit. Sestavit plán je jedna věc a dodržovat ho je druhá. No, a co se týče aktivity kraje.......kraj sám aktivní nebude, je třeba aby byli aktivní jeho členové. Otázkou je, co by to mohlo být, co by je dostatečně inspirovalo nebo motivovalo, pokud to není snaha šířit pirátské myšlenky. Pokaždé jsem u grilovaček slyšela, že kdo do strany vstupuje chtěl něco změnit. Přemýšlím, jestli má každý jasno co to je, a co je ochoten a schopen pro to udělat. Tady ovšem také platí, že ten kdo chce hledá způsoby, a ten kdo váhá vidí důvody. Možná je spíše problém, že není moc vidět, kdo co pro stranu dělá, protože i když někdo něco dělá, tak to může být zcela mimo zorné pole členů kraje.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Maria.Vasickova za příspěvky (celkem 3):
Jan.Horky, Jiri.Ulip, Pavel.Moravec

Periklés

Jan.Horky
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: Učitel
Dal poděkování: 31 poděkování
Dostal poděkování: 40 poděkování

Příspěvek od Jan.Horky » 03 úno 2015, 19:14

Tomas Vymazal píše:Prijde mi chlipne chtit takhle konkretni domluvu, kdyz jako Pirati nejsme schopni urcit program schuze ani na dva mesice dopredu. A to uz vubec nemluvim o skutecne aktivite kraje.
Milí skauti :D
pak se ale nabízí otázka, zda takovou "klubovnu" vůbec plně využijeme. Aby nedošlo k tomu, že budeme platit nějaký prachy a přitom se tam sejdeme jen na schůzi kraje v tom našem "hojném" počtu. I když s tou myšlenkou plně souhlasím, tak si myslím, že bychom se měli nejprve dohodnout a navrhnout nějaký harmonogram aktivit alespoň na pár měsíců dopředu. Myslím, že bychom to mohli zvládnout. Navrhuji jako bod k diskuzi na únorovou schůzi nebo tady na fóru. Jinak ten prostor na cejlu podle fotek nic moc. Nemám rád podkroví a ty místnosti jsou podle mě malý. Ale to je jen můj skromný názor.

Jinak ale nápad chválím. Jen bych nechtěl, aby se z toho stalo nějaký feťácký doupě, ale aby centrum přitáhlo co nejširší veřejnost na zajímavé akce všeho druhu. Začal bych problematikou TTIP - přednášky, videa, osvěta lidí, dále by se mi líbilo pirátské kino, koncerty svobodné hudby apod. Pořádná a včasná propagace takových akcí musí být samozřejmostí.

Jinak nabízím do centra starší, ale funkční projektor, elektronické plátno a noťas.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Horky za příspěvky (celkem 5):
Jiri.Ulip, Ivo.Vasicek, Maria.Vasickova, Pavel.Moravec, Jiri.Kaderavek.sen

Tomas.Vymazal
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: Softwarový analytik
Dal poděkování: 6479 poděkování
Dostal poděkování: 5353 poděkování

Příspěvek od Tomas.Vymazal » 04 úno 2015, 01:48

Muj participativni projekt ma realizaci nastavenou do konce brezna. Pokud tedy realisticky zhodnotim, ze bych ten projekt mel stihnout, tak vim, ze do konce brezna nemam v kraji cas na nic jineho. Od dubna by to tedy znamenalo, ze bychom v centru meli funkcni growbox s jiz temer kvetoucim konopim, na ktere budou cekat nemocni lide. Byl by tam take ten prostor vybaveny pocitaci (pred dvema dny vysla 6x vykonnejsi ale stejne draha verze Raspberry Pi, coz je pocitac, kterych jsem chtel 5 nebo 6 nakoupit, takze je idealni, ze se to nestihlo driv, ale ted uz je cekani v tomhle ohledu zbytecne), kde by bylo mozne jednak poradat cryptoparty a dalsi prednasky pocitacove gramotnosti, ktere se mohou konat napriklad co ctrnact dni. Dale bych tam chtel mit hacker space a meeting room, protoze mi schazeni u me doma prijde suboptimalni. To, ze se schuzek u me doma vetsina lidi neucastni, neni zamerem, nybrz pouze omezenym prostorem v mem obyvaku a ponekud obtiznou dostupnosti meho bytu pro mimobrnenske.

Padl tu argument, ze chceme penize. Jak zaznelo na posledni schuzi, samotni clenove jsou schopni se slozit na nejakych 2500 - 3000 kc za mesic. Z toho pri vyuziti prostoru na Cejlu plyne, ze by pripadny vklad kraje pokryval drobny zbytek. Pokud by tomu tak bylo, mel bych za to, ze dostane-li kraj za svoje penize 4 hodiny aktivity za mesic, bude to dostatecne, a cokoliv navic bude proste bonus. Rozhodne si nebudeme platit najem za centrum z toho duvodu, abychom pak nebyli pany sveho casu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Vymazal za příspěvky (celkem 2):
Tomas.Kolacny, Jan.Horky
Tom Vymazal, podporovatel phpBB a bojovník za legalizaci heroinu
Takovej ten stav, když seš uprostřed stavu a myslíš si, že nemáš stav. -- Michal Wagner, tč. garant programového bodu Drogy

Michal Wagner
Profese: Rebel
Dal poděkování: 2834 poděkování
Dostal poděkování: 2114 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal Wagner » 07 úno 2015, 15:52

1) Budeme se informovat na MMB, jestli by bylo mozne v prostoru provest stavebni upravy ve smyslu probourani pricek. Tim vznikne dost velky prostor na schuze.
2) Falkvinge ve swarmwise píše, že když se vám něco nelíbí, máte to udělat sami a lépe. Tak prosím. Nabídky můžete házet sem, jen směle, rozhodně jsem ochotný jít na další prohlídky.
3) Taktez vsechny organizatory projektu vytame. Nekde je tu vlakno o nasledujicich cinnostech kraje, vsechny nabidky na vedeni projektu tam. Organizátorů je nedostatek.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal Wagner za příspěvek:
Tomas.Vymazal
"Tvářnost lze začít měnit s jedinou květinou, ..." -- Velvyslanec Spock

Maria.Vasickova

Příspěvek od Maria.Vasickova » 07 úno 2015, 19:11

Michal Wagner píše:1) Budeme se informovat na MMB, jestli by bylo mozne v prostoru provest stavebni upravy ve smyslu probourani pricek. Tim vznikne dost velky prostor na schuze.
2) Falkvinge ve swarmwise píše, že když se vám něco nelíbí, máte to udělat sami a lépe. Tak prosím. Nabídky můžete házet sem, jen směle, rozhodně jsem ochotný jít na další prohlídky.
3) Taktez vsechny organizatory projektu vytame. Nekde je tu vlakno o nasledujicich cinnostech kraje, vsechny nabidky na vedeni projektu tam. Organizátorů je nedostatek.
No, mně osobně se nelíbí, že nemám možnost volby. Obvykle, když vybírám, tak aspoň ze dvou možností. Myslím, že důvodů proč bychom měli uvažovat o jiném místě bylo více.
Jakékoliv zásahy půjdou asi na triko toho kdo o ně žádá, takže předpokládám, že to minimálně prodraží nájem.

Tak abychom mohli vybírat http://www.nebytove-prostory.v-brne.cz/ ... -79672.cgi
Tito uživatelé poděkovali autorovi Maria.Vasickova za příspěvek:
Pavel.Moravec

Periklés

Michal Wagner
Profese: Rebel
Dal poděkování: 2834 poděkování
Dostal poděkování: 2114 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal Wagner » 07 úno 2015, 20:20

Já mám taky radši, když si můžu vybrat. Od realizátora projektu jsem dostal parametry prostoru: nad 100m2 a cena do 50,- / m2 / měsíc, dva záchody (muži, ženy), elektřina. Snažil najít něco v městské části sever a jih, ale tyto části nemají seznam nemovitého majetku k pronájmu online, takže na ten úřad budu muset jít osobně. Také jsem si našel, že na Malinovského náměstí, v Domě Odborových Služeb nabízí k pronájmu kanceláře, ale v pátek v 13h. už tam nebyl nikdo, kdo by byl kompetentní to řešit, takže tam taky musím zajít v týdnu.

Prostor, který jsi sem nasdílela ty je skoro třikrát dražší. Pro jistotu jsem prošel celý ten web a ještě asi 6 dalších a nejlevnější, co jsem našel je toto http://www.brnosklady.cz/vodarska-126-17/ což je taky moc drahé. A vzhledem k tomu, že ti tady Tomáš Vymazal dva texty nad tím tvým píše, že nemáme na prostory víc jak cca 3000,- ... a ty sem hodíš prostor za 8750,- ... tak fakt nevim co si myslet.

edit: OFFTOPICPokud je to teda nabídka, že bys jako každý měsíc dala kraji dar 5750,- ze svýho, tak já to beru !!! :mrgreen:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal Wagner za příspěvek:
Tomas.Vymazal
"Tvářnost lze začít měnit s jedinou květinou, ..." -- Velvyslanec Spock

Maria.Vasickova

Příspěvek od Maria.Vasickova » 07 úno 2015, 21:34

Michal Wagner píše:Já mám taky radši, když si můžu vybrat. Od realizátora projektu jsem dostal parametry prostoru: nad 100m2 a cena do 50,- / m2 / měsíc, dva záchody (muži, ženy), elektřina. Snažil najít něco v městské části sever a jih, ale tyto části nemají seznam nemovitého majetku k pronájmu online, takže na ten úřad budu muset jít osobně. Také jsem si našel, že na Malinovského náměstí, v Domě Odborových Služeb nabízí k pronájmu kanceláře, ale v pátek v 13h. už tam nebyl nikdo, kdo by byl kompetentní to řešit, takže tam taky musím zajít v týdnu.

Prostor, který jsi sem nasdílela ty je skoro třikrát dražší. Pro jistotu jsem prošel celý ten web a ještě asi 6 dalších a nejlevnější, co jsem našel je toto http://www.brnosklady.cz/vodarska-126-17/ což je taky moc drahé. A vzhledem k tomu, že ti tady Tomáš Vymazal dva texty nad tím tvým píše, že nemáme na prostory víc jak cca 3000,- ... a ty sem hodíš prostor za 8750,- ... tak fakt nevim co si myslet.

edit: OFFTOPICPokud je to teda nabídka, že bys jako každý měsíc dala kraji dar 5750,- ze svýho, tak já to beru !!! :mrgreen:
Hm,...já tam četla 1750,- a 60m2, a 2500,- energie....???
Neznám zadání organizátora, přehlídla jsem o tom nějaké vlákno?

Periklés

Odpovědět

Zpět na „Jihomoravský kraj“