Váš názor na 9/11

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Toto fórum slouží k anketám, kdy je potřeba orientačně zjistit převažující názory na nějakou oblast mezi členstvem (např. pokud přijde dotaz zvenku). Hlasovat zde mohou pouze členové.
Pro členské iniciativy v rámci celostátního fóra slouží Členské podněty.
Odpovědět

O 9/11 si myslím, že

oficiální vysvětlení je zcela pravdivé
1
2%
oficiální vysvětlení je z větší části pravdivé, ale některé části nesedí, není to ovšem konspirace vlády ani tajných služeb
9
20%
oficiální vysvětlení je pouze z menší části pravdivé, ale vláda i boháči situaci zneužili k prosazení vlastních zájmů (daňové a pojistné podvody, skartace vládních listin atd.)
14
30%
oficiální vysvětlení je převážně lživé, ve skutečnosti to byl následek totální neschopnosti tajných služeb, ostrah na letištích, armády i Národní gardy
5
11%
oficiální vysvětlení je zcela lživé, je to konspirace vlády USA a tajných služeb, jen se jim to vymklo z rukou, proto bylo tolik mrtvých
2
4%
je to celé konspirace, ty mrtvé zabila vlastní vláda
14
30%
nemám na to názor, nezajímá mě to
1
2%

Celkem hlasujících: 46 - Celkem hlasů: 46

Mikulas.Peksa
Poslanec Evropského parlamentu
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 6974 poděkování
Dostal poděkování: 9436 poděkování

Re: Váš názor na 9/11

Příspěvek od Mikulas.Peksa » 05 úno 2015, 19:21

Ivo Vasicek píše:Fyziku jsem vyučoval jen pár let.
Vím.

Můžeš, prosím, kvantifikovat odporovou sílu resp. její dynamické účinky? To je oč tu běží, pokud je malá oproti tíhové, bude výsledný pohyb podobný volnému pádu. Nikdo tu, pokud vím, netvdil nic jiného....
When you play game of trolls you flame or you die. #ByrokratickaFerovka

Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru a Instagramu.

Martin.Svadlenka
Místní předsednictvo
Profese: elektromechanik
Dal poděkování: 2697 poděkování
Dostal poděkování: 1463 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Svadlenka » 05 úno 2015, 19:22

Mikulas Peksa píše:Z intuice, kterou máš pro pády dětských stavebnic nebo propadání klenby ve stodole, vyvozuješ závěry pro objekty o několik řádů větší. Neříkám, že tam ten odpor není. Samozřejmě, že je. Ale jeho účinek na zpomalení pádu je prostě výrazně menší, než by byl u malého domečku.
Ach jo. Když už příměr, tak prosím přesnější. Klenba je stavba, která má mezi dvěma pevnými body v horizontální rovině luft. Neporovnatelné s "komínem", sloupem. Zjisti si prosím, podstatu konstrukce té budovy (né od Kasíka, prosimtě), zjisti si parametry jádra. Pokud sem si vědom, tak Newton platí stejnej i pro "pro objekty o několik řádů větší".
Nikde jsem nenašel nic o tom, že by se na větší objekty vztahovala jiná fyzika, než na menší. A kvantovku sem prosím netahejme. :-) Malý domeček jsou pro mě obvodové zdi a dutina (místnost). Typ konstrukce, který s Dvojčaty nemá naprosto nic společného krom toho, že se v tom pohybujou lidi.
Mikulas Peksa píše:Jinak, zdravím Ednu. :) Nepřipadá mi, že by stála v ohnisku toho požáru, takže možná to s tou jeji azbetovitostí nebude tak horké :) Takže se vraťme k věcné argumentaci :)
Ok. Pokud nebylo ohnisko požáru v místě, kde baflo letadlo s nádržema, kde prosim tebe bylo? Stačí mi hrubý odhad +- pět pater ve vertikálním směru od místa nárazu. Díky.
Mikulas Peksa píše:Mám za to, že ten požár, měl hořet uvnitř budovy. Matně tuším, že jeho teploty odhadovali na 900 °C (to jsem četl kdesi před těma zhruba 13 lety), resp. teď na mě vypadlo z internetu, že teplota hořícího kerosinu je max. 1100 °C. Na rovinu říkám, že nejsem metalurg a oceli tudíž vím zhruba tolik, že její bod tání je v závislosti na složení něco jako 1300 až 1600 °C. Oficiální vyšetřovací zpráva ale neoperovala s tím, že by se nosníky roztavily, ale že jen klesla jejich pevnost. První odkaz, co na mě vypadnul z googlu celkem potvrzuje, že to ocel dělá http://www.engineeringtoolbox.com/young ... d_773.html
Jistě. To, že zbytek konstrukce, který není vystaven požáru (který je evidentně špatně okysličován a jen černě doutná) působí jako chladič, neuvažujme. #facepalm. Probírali jste v té vaší fyzice i rozdíl mezi teplotou a teplem? Fakt ti přijde čas 56minut (což je doba od impaktu do kolapsu) dostatečná na to, aby se vytvořila "vysoká pec", schopná obměkčit ocel nejen v ohnisku, ale ve i zcela neporušené konstrukci desítek pater pod ním? Sorry, ale na to fakt nemámOFFTOPICčas, končím. Zatím tu dělám to, co vždycky. Převypravuju tu Gageovu přednášku. :evil:
Mikulas Peksa píše:Existuje nějaký výpočet, kolik ty letadla měly v sobě kerosinu, případně simulace šíření požáru/tepla v té konstrukci? Nechci Ednu, žádné dojmy, ale prostě pojmy :)
Nevím. Stačí ti srovnání s mrakodrapem, který narozdíl od Dvojčat opravdu hořel? https://www.youtube.com/watch?v=Ghy0SQa6zLk
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Svadlenka za příspěvky (celkem 2):
Ivo.Vasicek, Karel.Fuzik
Utavený člověk, pěšák v operaci "Hrajeme svobodnou hudbu!" a Aktivista hnutí za pravdu o 11. září 2001.

Mikulas.Peksa

Příspěvek od Mikulas.Peksa » 05 úno 2015, 19:29

Nechme toho. Tohle zcela zjevně nemá cenu. Máš svou pravdu, přeju hodně štěstí při její evangelizaci.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvek:
Petr.Bajgar

Ivo.Vasicek
Krajské předsednictvo
Profese: manažer
Dal poděkování: 10621 poděkování
Dostal poděkování: 11155 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivo.Vasicek » 05 úno 2015, 20:00

Mikulas Peksa píše:Nechme toho. Tohle zcela zjevně nemá cenu. Máš svou pravdu, přeju hodně štěstí při její evangelizaci.
To není jeho pravda, to jsou objektivní fakta. To, že ti emoční stav neumožňuje vnímat realitu však naprosto chápu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvky (celkem 3):
Ales.Sura, Libor.Spacek, MilanM
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)

Martin.Svadlenka
Místní předsednictvo
Profese: elektromechanik
Dal poděkování: 2697 poděkování
Dostal poděkování: 1463 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Svadlenka » 05 úno 2015, 20:07

Mikulas Peksa píše:Nechme toho. Tohle zcela zjevně nemá cenu. Máš svou pravdu, přeju hodně štěstí při její evangelizaci.
Díky, ale stejně se tomu už pár let nevěnuju. Internetové diskuse mě už nechávají chladným a přímo novináře už taky koriguju jen výjimečně. Dik za procvičení
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Svadlenka za příspěvek:
msuchan
Utavený člověk, pěšák v operaci "Hrajeme svobodnou hudbu!" a Aktivista hnutí za pravdu o 11. září 2001.

Mikulas.Peksa

Příspěvek od Mikulas.Peksa » 05 úno 2015, 20:48

Vlastně jediná věc - doporučuju projít alespoň tohle http://www.av8n.com/physics/scaling.htm a zamyslet se nad důsledky....

Libor.Spacek
Příznivec Pirátů – Plzeňský kraj
Profese: Vysokoškolský učitel
Dal poděkování: 2636 poděkování
Dostal poděkování: 4209 poděkování

Příspěvek od Libor.Spacek » 05 úno 2015, 21:05

Mikuláši, já vůbec nerozumím, co se tu snažíš říct. Jako, že všichni architekti, stavební inženýři a kolaudanti, kteří mají povinnost dle stavebních předpisů stavět a certifikovat budovy odolné proti přesně takovým katastrofálním strukturálním selháním z důvodu buď požáru, či nárazu letadla, to celá ta leta dělali všechno špatně, protože nechápou "scaling laws", které ty ovšem chápeš?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Libor.Spacek za příspěvky (celkem 4):
Ivo.Vasicek, Milan.Muller, Ales.Sura, MilanM
Senilní dědouch a troll.

Ondrej.Marek
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: IT administrátor/tiskař
Dal poděkování: 1020 poděkování
Dostal poděkování: 1435 poděkování

Příspěvek od Ondrej.Marek » 05 úno 2015, 21:14

SMRT GENERALIZACI, SMRT INFORMAČNÍMU ŠUMU

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 23528 poděkování
Dostal poděkování: 19831 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 06 úno 2015, 03:20

Mikulas Peksa píše:Jinak, zdravím Ednu. :) Nepřipadá mi, že by stála v ohnisku toho požáru, takže možná to s tou jeji azbetovitostí nebude tak horké :)
Kontrolní otázka: kde bude kerosin po nárazu letadla do budovy se schodišti a výtahovými šachtami?
a) zůstane v nádržích letadla
b) rozlije se po podlaze v patře nárazu
c) proteče do nižších pater

Co se týče pevnosti oceli, tak kdysi jsem pracoval v hutích, ve slévárně hliníku. Ten se taví při cca 700 st. C a na povrchu se mu tvoří takový "škraloup", který se musí občas odstraňovat. Na to sloužily takové stěrky na 1 cm tlusté ocelové tyči. Žádná specialita, normální běžná ocelová kulatina. Když to ovšem člověk omylem zapomněl v roztaveném hliníku pár desítek minut, tak to pak bylo jako z gumy, normálně se to ohýbalo, stačilo mírně zatlačit o zem a měli jste z rovné tyče hokejku. No a na tuhle ztrátu pevnosti oceli stačilo jen 700 stupňů.

Také jsem někde zahlédl zmínku o tom, že nosníky měly být natřeny nějakým protipožárním nátěrem konkrétní tloušťky, ale že to tehdy stavební firma ošidila a nátěry provedla slabší a někde dokonce vůbec ne. Svědci to dokládali výpočtem, kolik tun nátěru by se podle projektu muselo použít a fakturami, že tolik tun se nikdy nenakoupilo. Podobný šlendrián, jako u našich dálničních mostů. Místo oceli X se použije levnější Y, místo armovacího železa po 30 cm se armuje po 40 cm atd. To ovšem není žádná konspirace, to je normální (stavební) podvod.

A k těm stavitelům a konstruktérům obecně. Kolik bylo na světě postaveno konstrukcí WTC dvojčat? Pokud vím, tak pouze dvě. Bylo to sice vypočtené, zkontrolované, ale pořád to byl unikát. Jenže já vím, že někdo vyrobí automobil, nebo postaví obyčejný jednopatrový dům a teprve když se vyrábí/staví stotisící kopie se zjistí, že tam je něco blbě. Auta se svolávají do servisu, protože mají závadu na brzdách, do domů se přidává podpěrný trám, protože pod větší tíhou sněhu by se mohla zřítit střecha, atd. Všechno bylo vypočteno a zkontrolováno, přesto je něco špatně. ;)

Vy například víte, s kolika tunami a jakého hořícího paliva konstruktéři WTC uvažovali? Podle mě v době projektování neměli ani tušení, že jednou bude nějaké letadlo mít v nádržích 43 tisíc litrů kerosinu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Mikulas.Peksa
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

msuchan
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Profese: nacionalista, militantní antikonzument,
Dal poděkování: 173 poděkování
Dostal poděkování: 1401 poděkování

Příspěvek od msuchan » 06 úno 2015, 08:58

tato diskuse je naprosto, ale naprosto zbytečná...
Doporučuji nepodporovat orgie "Kognitivní disonance" (už to umím) ;)

9/11 je jedno z nejprozkoumanějších témat, které znám...Vše už bylo tisíckrát řešeno a zodpovídáno...A kvalifikovanými odborníky...Existují knihy, články, přednášky kapacit v příslušných oborech...
Pokud je někdo líný si to dohledat a požaduje "diskusi a vysvětlování otázek", které už kladlo desetitisíce kognitivně disonančních lenochů před ním, tak je to čistě jeho problém...

A tady se to navíc začíná hodně zvrhávat...Protože se to blíží až k teoriím pod úrovní "Příručky dráčka Soptíka pro malé požárníky." :roll:

Odpovědět

Zpět na „Členské ankety“