Domobrana bojující guerillovým způsobem boje a obrana vlasti

Moderátoři: Odbor - administrativni, Odbor - medialni, Financni tym, Odbor - zahranicni, Garanti

Odpovědět

Bude-li znovuzavedena branná povinnost, chci

Anketa končí za 06 led 2015, 07:02

klasickou vojnu, tedy branci, kterým velí profesionální vojáci
4
15%
domobrana, výcvik v civilu, něco jako ve Švýcarsku
17
63%
nějak se uleju, ať to dělají jiní
3
11%
radši odejdu z této země
3
11%

Celkem hlasujících: 24 - Celkem hlasů: 27

Daniel
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: programátor
Dal poděkování: 32 poděkování
Dostal poděkování: 84 poděkování

Re: Domobrana bojující guerillovým způsobem boje a obrana vl

Příspěvek od Daniel » 01 led 2015, 15:00

Pavel Moravec píše:Ad rozdíl mezi Tibetem a Afghánistánem: IMHO k úspěšné obraně (jak je probírána v tromto vlákně) jsou nutné alespoň dvě podmínky: členité horské prostředí a aktivní lidi. Když jedno z toho nemáš, domobrana je na nic.

Tibet neměl lidi, my nemáme hory. Ani jeden stát nesplňuje nutnou podmínku pro domobranu.

Stačí to vysvětlit takto?
Ad terén, to není pravda. Hory nepotřebuješ, město je lepší. Dva důvody: zaprvé, důležitý je boj o velký města, zadruhé, najdi si někde na webu něco o Rusech v Čečně - městskej boj hodně omezuje účinnost různejch vyhledávacích technickejch prostředků.

Ad aktivní lidi, to pravda je. Ale pokud by už někdo chtěl zavést povinnou vojnu, tak je lepší zavést povinnej výcvik v domobraně, z dříve uvedených důvodů, a krom toho, aktivita lidí se hodně váže i na schopnost něco udělat a vědomosti JAK to udělat. Jak je to v tom vtipu, kdyby tu nebylo zakázaný vzít doma pušku a jít se bránit, kdyby sem někdo najel v tanku, naopak kdyby se to prohlásilo za to správné, tak to lidi třeba i udělají.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel za příspěvek:
Marek.Dluhos
Nejčastější zdroje zbytečných hádek: nevyjasněné pojmy a nechopnost vylézt z názorového balíčku.

Martin.Shanil
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Profese: eshop + prodejna
Dal poděkování: 9138 poděkování
Dostal poděkování: 9173 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Shanil » 01 led 2015, 15:33

Daniel píše:
Pavel Moravec píše:Ad rozdíl mezi Tibetem a Afghánistánem: IMHO k úspěšné obraně (jak je probírána v tromto vlákně) jsou nutné alespoň dvě podmínky: členité horské prostředí a aktivní lidi. Když jedno z toho nemáš, domobrana je na nic.

Tibet neměl lidi, my nemáme hory. Ani jeden stát nesplňuje nutnou podmínku pro domobranu.

Stačí to vysvětlit takto?
Ad terén, to není pravda. Hory nepotřebuješ, město je lepší. Dva důvody: zaprvé, důležitý je boj o velký města, zadruhé, najdi si někde na webu něco o Rusech v Čečně - městskej boj hodně omezuje účinnost různejch vyhledávacích technickejch prostředků.

Ad aktivní lidi, to pravda je. Ale pokud by už někdo chtěl zavést povinnou vojnu, tak je lepší zavést povinnej výcvik v domobraně, z dříve uvedených důvodů, a krom toho, aktivita lidí se hodně váže i na schopnost něco udělat a vědomosti JAK to udělat. Jak je to v tom vtipu, kdyby tu nebylo zakázaný vzít doma pušku a jít se bránit, kdyby sem někdo najel v tanku, naopak kdyby se to prohlásilo za to správné, tak to lidi třeba i udělají.
jen si to představ jak to dopadne, když místo červenou kartičkou budou mávat flintou. Majdan. A kdo to bude platit? Za koho a pro čí dobro? Fašistické bojůvky? Nebo LM? Ani jedno přeci nechceme.

Daniel

Příspěvek od Daniel » 01 led 2015, 16:39

fox of fire píše:
Karel Rada píše:Huliči, opilci a sluníčkoví poseroutkové by opravdu přístup ke zbraním mít neměli.
A mozna by nemeli mit pristup ke zbranim lidi, co jsou porad tak nazhaveni na hromadne organizovane vrazdeni lidi, ve jmenu jakehosi "vlastenectvi", coz je vlastne odlehcena verze nacismu.
Hrstka takovychto magoru se dostala i do Piratske strany. Misto aby se po piratsku snazili dostat informace k lidem, kteri se bez objektivnich informaci nechaji hromadne zfanatizovat propagandou k vrazdeni a zabirani nejakoho uzemi, tak tito magori radeji sedi doma, lesti svoje flinty a mysli si ze neco vyresi tim, ze budou sirit svoji vlastni propagandu, ktera oblbuje lidi na stejnem principu jako propaganda "nepritele" tj. vyuziti nizkych lidskych pudu "nase tlupa proti cizi tlupe". Tito magori navic svoji agresivitu povazuji za ctnost a muznost a pohrdaji kazdym kdo tuto vlastnost postrada.
Slibuju, že pokud někdy uvidím, jak ti někde v průjezdu nějaký náckové šlapou po ciferníku a kopou tě do ledvin, tak se nesnížím ke špinavýmu násilí a mírumilovně projdu kolem, nakonec násilí ještě nikdy nic nevyřešilo, a ty bys moh koneckonců vždycky utéct.

A teď jestli bych ti mohl poradit, možná bys udělal líp, kdybys to tu nečet, já bych se tu rád bavil s podobně zaměřenejma násilnickejma hovadama, jako jsem já, o tom násilí.
Nejčastější zdroje zbytečných hádek: nevyjasněné pojmy a nechopnost vylézt z názorového balíčku.

Daniel

Příspěvek od Daniel » 01 led 2015, 16:43

Martin Shanil píše:
jen si to představ jak to dopadne, když místo červenou kartičkou budou mávat flintou. Majdan. A kdo to bude platit? Za koho a pro čí dobro? Fašistické bojůvky? Nebo LM? Ani jedno přeci nechceme.
Já si to představuju, a nic takovýho mi z toho nevychází, ale máš plný právo na svůj názor. Pokud se ti zdá lepší povinná vojna než povinná domobrana, prosím.

Martin.Shanil
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Profese: eshop + prodejna
Dal poděkování: 9138 poděkování
Dostal poděkování: 9173 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Shanil » 01 led 2015, 16:59

Daniel píše:
Martin Shanil píše:
Já si to představuju, a nic takovýho mi z toho nevychází, ale máš plný právo na svůj názor. Pokud se ti zdá lepší povinná vojna než povinná domobrana, prosím.
ne. ono to nestojí buď a nebo. A pokud kladeš otázku takto, tak je to jen manipulace. Prostě současný stav je lepší než obě varianty které dáváš na výběr.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Shanil za příspěvek:
Milan.Muller

fox of fire
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Profese: student
Dal poděkování: 40 poděkování
Dostal poděkování: 119 poděkování

Příspěvek od fox of fire » 01 led 2015, 17:51

Daniel píše: A teď jestli bych ti mohl poradit, možná bys udělal líp, kdybys to tu nečet, já bych se tu rád bavil s podobně zaměřenejma násilnickejma hovadama, jako jsem já, o tom násilí.
A mozna by bylo jestle lepsi, kdybys odtahnul na jine forum, treba ke Svobodnym, tam bys jiste ziskal bourlivou podporu.

Marek.Dluhos
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: filosof, kriminolog, teolog
Dal poděkování: 799 poděkování
Dostal poděkování: 723 poděkování

Příspěvek od Marek.Dluhos » 01 led 2015, 18:20

Daniel píše: Jenže pokud chceš někde zavést to, o čem píšeš, a co je bezpochyby správný, musíš si bejt schopnej, až to zavedeš, být schopný to taky udržet a ubránit. Spousta lidí si představuje, jak jsme tady v naprostým bezpečí, ale to si třeba Ukrajinci nebo Srbové mysleli taky - krátce před tím, než se to tam posralo. Ještě bych dodal, že si možná ty piráty v Karibiku představuješ trochu idealizovaný, teda jestli nemluvíš spíš o tom filmu. :)
Hlavně - tohle je primárně fakt o tom, zda by šlo nahradit povinnou vojnu povinným výcvikem v domobraně - POKUD by někdo chtěl tu povinnou vojnu fakt prosadit a nešlo to jinak.
Však to píšu proto, že si myslím, že jednou nastane v Československu doba(protože Česko je schopno být suverénní ještě méně než Československo a je x krát bezvýznamnější stejně jako Slovensko), kdy tento stát zase dáme po výkonu našich mafií v 90.-tých letech dohromady ve funkčním a obranyschopném duchu. Domobrana na principu Švýcarska bude základ stejně jako profi jednotky pro speciální systémy. Podle mne si právě i na příkladu Ukrajiny stále více lidí opět jako před Mnichovem uvědomuje, že v žádném věčném bezpečí nejsme ani v ČR, neb se našim vlastním "spojencům" podařilo při souboji s Ruskem a někdy i bez Ruska udělat již ohnivý prstenec s miliony uprchlíků kolem celé Evropy od Libye přes Sýrii až k Ukrajině.

"Piráti v Karibiku" jen používám jako pojem k odkazu na celé oficiální dějiny Pirátství v Karibské oblasti od 15./16.století, včetně jejich historie, zákoníků atd.-trošku jsem si to nastudoval.

Zavést dobrovolná cvičení pro všechny by lidem zvedlo daleko více sebedůvěru než nějaká povinná vojna, která tady nakonec vždy skončila jen panáčkováním celé na slovo poslouchat naučené armády před tím nepřítelem, kterému se naše zrovna vládnoucí "elity" vzdaly.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Dluhos za příspěvek:
Daniel

Daniel

Příspěvek od Daniel » 01 led 2015, 18:54

Martin Shanil píše:
Daniel píše:
Martin Shanil píše:
ne. ono to nestojí buď a nebo. A pokud kladeš otázku takto, tak je to jen manipulace. Prostě současný stav je lepší než obě varianty které dáváš na výběr.
Zas ta tvoje demagogická obvinění z manipulace. Furt dokola tu od začátku píšu o tom, že to uvažuju jako alternativu pro případ, kdyby chtěl někdo zavést povinnou vojnu.

Jakub.Michalek
Republikové předsednictvo
Profese: poslanec
Dal poděkování: 5003 poděkování
Dostal poděkování: 17777 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jakub.Michalek » 01 led 2015, 23:02

Daniel píše:Zas ta tvoje demagogická obvinění z manipulace. Furt dokola tu od začátku píšu o tom, že to uvažuju jako alternativu pro případ, kdyby chtěl někdo zavést povinnou vojnu.
Vidím, že jsi nováček, takže si dovolím krátkou vsuvku s obecnou platností. Jednoduché zaškolení: Na nekonstruktivní příspěvky se zásadně nereaguje, naopak stačí pokračovat v podnětných částech, které zazněly ve věcných příspěvcích. (Je trošku naivní věřit, že ti s konstrukcí obranného systému budou pomáhat militantní pacifisti, ale ti podle předběžné ankety nevyjadřují převažující mínění ve straně.) Na nekonstruktivní příspěvky reaguj jenom, když se chceš bavit nebo odreagovat. Pokud reaguješ, snaž se nevypadat jako idiot. Jo a neustupuj takhle zbaběle, dobrovolný výcvik je dobré téma i mimo diskusi o povinné vojně. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvek:
Mikulas.Peksa
Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a místopředseda strany

Karel.Rada
Příznivec Pirátů – Plzeňský kraj
Profese: O
Dal poděkování: 1802 poděkování
Dostal poděkování: 1309 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karel.Rada » 02 led 2015, 00:22

fox of fire píše:
Karel Rada píše:Huliči, opilci a sluníčkoví poseroutkové by opravdu přístup ke zbraním mít neměli.
A mozna by nemeli mit pristup ke zbranim lidi, co jsou porad tak nazhaveni na hromadne organizovane vrazdeni lidi, ve jmenu jakehosi "vlastenectvi", coz je vlastne odlehcena verze nacismu.
Hrstka takovychto magoru se dostala i do Piratske strany. Misto aby se po piratsku snazili dostat informace k lidem, kteri se bez objektivnich informaci nechaji hromadne zfanatizovat propagandou k vrazdeni a zabirani nejakoho uzemi, tak tito magori radeji sedi doma, lesti svoje flinty a mysli si ze neco vyresi tim, ze budou sirit svoji vlastni propagandu, ktera oblbuje lidi na stejnem principu jako propaganda "nepritele" tj. vyuziti nizkych lidskych pudu "nase tlupa proti cizi tlupe". Tito magori navic svoji agresivitu povazuji za ctnost a muznost a pohrdaji kazdym kdo tuto vlastnost postrada.

Sice mi nějak uniká logika tvého myšlení, ale třeba marně hledám, tam kde není. Tak se vyjádřím jen k jednotlivostem. Pokud by byla u pirátů nějaká skupinka nacistů, byl by to pro mně důvod k okamžitému ukončení členství. Takže pokud nějaké znáš, dej vědět. Občasný výskyt nacistických symbolů na fóru jsem přičítal spíš idiocii jejich autora.
Jestli si ovšem vlastenectví pleteš s nacizmem, tak to by naši vojáci, kteří bojovali v zahraničních armádách proti Hitlerovi byli co ? Snad také nacisti ?
A teď k agresivitě. Mě vždycky děsila odevzdanost s jakou se židi nechali odvážet do koncentračních táborů, nepohrdal jsem jimi, jen mě to skutečně děsilo. A naopak jsem chápal povstání ve Varšavském ghetu. Dle tebe asi jeho organizátoři s pomocí propagandy využili nízkých lidských pudů a ukecali spoluvězně aby nedávali své životy zadarmo. A docela zbytečně stříleli po hodných němcích.
A tak jsem tedy agresivní, sedím doma a leštím flintu. Jen si občas zastřílím do terče, abych nevyšel ze cviku. Na lidi nemířím, protože pokud budu muset na někoho zamířit, bude to vážně. Na zabírání nějakého území jsem zatím nepomyslel. Spíš si chci hájit to své. Taky nechci dát svou kůži lacino, ať už přijde nebezpečí odkudkoli.
OFFTOPICA je mi docela smutno z lidí, kteří se nedokážou poučit z dějin, ale přesto cítí potřebu vyjadřovat se k věcem, kterým nerozumí. Jenže to je asi u dnešních studentů pravidlo, čím míň znalostí, tím větší sebevědomí.

Odpovědět

Zpět na „Veřejná Poradna“