poznatky z mediálního školení

Mediální odbor působí v oblasti komunikace mezi stranou a veřejností, resp. sdělovacími prostředky; mediální odbor vydává tiskové zprávy a stanoviska strany, monitoruje média, propaguje akce strany atd.

Moderátor: Odbor - medialni

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dominika.Michailidu
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 3452
Registrován: 28 črc 2011, 22:13
Profese: výtvarník
Bydliště: Krnsko
Dal poděkování: 7318 poděkování
Dostal poděkování: 5682 poděkování

poznatky z mediálního školení

Příspěvek od Dominika.Michailidu »

Dík moc Martinovi, že tak vytrvale stál o jakýkoli veřejný výstup a Honzovi Novákovi naprosto výjimečný dík za zamčení vlákna.. pre jinak bych se k tomu nedokopala.. Prezentace to není, ale aspoň takhle, co si pamatuju + pár foteček.

Školení Vadima Petrova v PICE 12.12.2014

Na začátku jsme se představili a sdělili svou představu o tom, co od školení čekáme.

Přednášející to vzal dopoledne hodně obecně
- mapa struktury médií (offline i online)
- největší mediální figury (majitelé)
- jak moc lidi konzumují která média
- obecná pravidla - události musíte vytvářet a médiím servírovat tak, aby se to dalo co nejhůř dezinterpretovat/ rozhodnout se..... pak vlastně to byla taková řízená diskuze, ze které si já pamatuju tyhle doporučení pro Piráty:

- média nic „nepožadují“, pouze interpretují (je na nás, čím je ostřelujem)
- důležitá je naše autodefinice hlavního poselství (na školení to vždy sklouzlo ke svobodě/ k autonomii, k občanské zodpovědnosti – jedna z našich možných „červených nití“ - historka o Cézarovi, kterak tak dlouho opakoval, že zničí Kartágo, až mu to Senát odklepnul – soustředit se na tu hlavní myšlenku a prakticky každou událost omotat kolem ní)
- důraz na autenticitu – naše slabosti použité v kontrastu s přednostmi (použiju Mikuláše – teoreticky nesympatický projev – sklopené oči, ruce v kapsách, váhavá řeč – v kombinaci s vnitřním zápalem, s jakým mluvil o tématu, kterému bezvadně rozumí a opravdu ho trápí, což bylo vidět a cítit – tak to VP říkal, že je úplně nejvíc :) (dobrá zpráva pro nás, co se prostě NEMŮŽEME podívat do kamery) – čili soustředit se na to důležitější


Jestli to doplní i ostatní, bude to fajn. Padlo tam spousta dobrejch rad a špeků.
+ omlouvám se za kvalitu fotek, přečíst to snad jde, nebo třeba má někdo lepší.

tohle bylo nejomílanější při "cvičení". Vypálit si to do mozku a po nečekané otázce si říct (o co jde/ komu to říkám/ jak se to k posluchači váže/ jak to nejlíp podat)
IMG_8577.JPG
typy charismatu - není vidět první sloupec, bylo tam asi - hlavní vlastnost/ typ. osobnost/ ? / k čemu se hodí/ slabá místa/ čím je může vyvážit.. nešlo o to, že každý je jeden typ. jednu tu charakteristiku má každej dominantní, ale může se naučit pracovat i s jinými "rolemi"..
IMG_8580.JPG


a nakonec desatero pro práci s novináři - bajt s nima zadobře, rádi si usnadní práci, když je to kvalitně připravené, taky jenom lidi atd.
IMG_8587.JPG
IMG_8589.JPG
77S 2I 3I 3I

Uživatelský avatar
Pavel.Moravec
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 2546
Registrován: 27 dub 2011, 17:25
Profese: IT
Bydliště: Brno Kohoutovice
Dal poděkování: 10911 poděkování
Dostal poděkování: 5112 poděkování

Re: poznatky z mediálního školení

Příspěvek od Pavel.Moravec »

Super, díky moc za sdílení :P .

Na podobné téma: za čas bych sem postnul jak správně dělat prezentaci se slajdy: před pár lety jsem absolvoval nějaké to školení na toto téma a celkem si to pamatuju OFFTOPICnechci se chlubit, ale závěrečnou prezentaci na školení jsem měl dle školitele nejlepší co zažil: no kdo na to má :lol:. Takžebych si k tomu připravil přednášku/prezentaci a na nějaké (lednové či únorové) schůzi JmK Pirátů ji prezentoval - ideálně na záznam, ať nezbudou jen suchopárné slajdy.

AFAIK prezentace se v politicko-mediálním světě primárně nepoužívají, ale hodí se pro přednášky techničtějšího rázu. Takže věřím, že by to bylo pro někoho taky užitečné dobře umět.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Moravec za příspěvky (celkem 2):
Petr.Bajgar, Karin
Bývalý správce @PiratiJMK i @PiratePartyCZ, bývalý člen KK.

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Vedoucí administrativního odboru
Příspěvky: 28687
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 24751 poděkování
Dostal poděkování: 20834 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: poznatky z mediálního školení

Příspěvek od Petr.Vileta »

Dominika Michailidu píše:(dobrá zpráva pro nás, co se prostě NEMŮŽEME podívat do kamery)
Před mnoha lety jsem také absolvoval jakési mediální školení, tak si dovolím z něj odprezentovat jeden důležitý trik.

Když se bojíte kamery, říkejte to kameramanovi.

Stojí totiž maximálně o půl metru dál (u velkých studiových kamer) a jestli se díváte do objektivu nebo na kameramana, divák vůbec nepozná.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Pavel.Moravec
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Uživatelský avatar
Ivana Hudcova
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 102
Registrován: 24 zář 2014, 11:16
Profese: novinářka
Bydliště: Petříkov u Velkých Popovic
Dal poděkování: 207 poděkování
Dostal poděkování: 135 poděkování

Re: poznatky z mediálního školení

Příspěvek od Ivana Hudcova »

Dominice ještě i takto slovně díky za ty poznámky ke školení. Inspirovalo mě to připojit něco k rovněž zmíněné autenticitě, protože o tom se mluvilo docela hodně. Šlo taky o vzhled, leckoho zajímalo, do jaké míry je nezbytné formální oblečení pro „politika“. Přístup VP je zcela liberální – každý si vhodnou míru formálnosti či neformálnosti stanoví sám. Být autentický – tedy být sám sebou a tudíž i věrohodný a přesvědčivý - je důležitější, než mít standardní kvádro a kravatu.

Zapsala se mi i rada pro případ, že je člověk tázán na něco, o čem nic moc neví – odvést řeč jiným směrem, a to k tématu, které ovládá.

Na závěr se VP ptal i na naše výhrady, co se školení týče, a řada lidí zmiňovala, že čekali více praktického výcviku. (Už jsem zmiňovala jinde, že to nejdůležitější byly simulované rozhovory novinář versus pirátský politik, obhajující některou z pirátských tezí, které pak lektor i přítomní hodnotili z hlediska obsahu i formy.) Dost jsme si to ale způsobili sami, že jsme se pořád na něco vyptávali a zabrali tím celou první půlku školení a kus i po obědě.

Na základě téhle zkušenosti by podle mě ideální pokračování mělo mít podobu už jen nebo hlavně těch simulovaných rozhovorů, při jejichž následném rozebírání by nutně docházelo i na ta teoretická pravidla, rady a triky - co, kdy, jak a proč…

Ještě na vysvětlenou, proč mimo jiné je pro VP tak problematické, aby se z něčeho takového pořizoval záznam, který pak lítá někde po internetu. Spoustu věcí vysvětloval a dokumentoval na příkladech ze své praxe na historkách se všeobecně známými lidmi; bylo by tedy nepřijatelné to dát v plen veřejnosti. To je jako kdyby třeba manažer nějakého zpěváka na něho donášel bulváru. (Zatímco by nebylo nic špatného na tom, kdyby na historkách se svým klientem radil mladému začínajícímu manažerovi...)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivana Hudcova za příspěvek:
Karin

Odpovědět

Zpět na „Mediální odbor“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 0 hostů