soukromá akce z veřejných peněz

Moderátor: Komise - kontrolni

Zamčeno
Ondrej.Profant
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: Poslanec
Dal poděkování: 13835 poděkování
Dostal poděkování: 7478 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: soukromá akce z veřejných peněz

Příspěvek od Ondrej.Profant »

Martin Shanil píše:stejně si furt myslím že mezi "fundamentální myšlenky naší organizace" patří i financování politických stran a nevidím to jako konsenzuálně dořešené. Takže asi proto. a opakuju co já chci nebo nechci je uplně přeci fuk. Ce se před pul rokem nesmělo je najednou fundamentální myšlenka? Rothodnutím RV. AHA.
Proč si pak vystupoval?

Tomáš: Stejný případ. Jasně si řekl, že chceš hnutí. Stále na něj čekám.

Oba dva: Opravdu byste nemohli raději něco dělat? Udělejte si nevládní hnutí. Ukažte nám to. Jenže ani jeden z vás nikdy nic neudělá.
profant.eu, poslanec

Martin.Shanil
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Profese: eshop + prodejna
Dal poděkování: 9150 poděkování
Dostal poděkování: 9197 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Shanil »

Ondrej Profant píše:Oba dva: Opravdu byste nemohli raději něco dělat?
co asi bych moh dělat? myslíš jako pro lidstvo? :)
myslíš pro partaj? tady jsem nabídnul něco Mikulášovi - https://www.facebook.com/mikfer/posts/1 ... nref=story zatím bez reakce
myslíš pro obec? teprve svolávám první schuzi komise a hrabu se v jednacím řádu.
myslíš pro rodinu a vnoučata? nebo jak to myslíš? budovat kapitalismus se mi nechce a na zahradě je zima.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Shanil za příspěvek:
Ivan Sirko

Tomas.Klapka
Profese: discordian pope
Dal poděkování: 1707 poděkování
Dostal poděkování: 3292 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas.Klapka »

Ondrej Profant píše:
Martin Shanil píše:stejně si furt myslím že mezi "fundamentální myšlenky naší organizace" patří i financování politických stran a nevidím to jako konsenzuálně dořešené. Takže asi proto. a opakuju co já chci nebo nechci je uplně přeci fuk. Ce se před pul rokem nesmělo je najednou fundamentální myšlenka? Rothodnutím RV. AHA.
Proč si pak vystupoval?

Tomáš: Stejný případ. Jasně si řekl, že chceš hnutí. Stále na něj čekám.

Oba dva: Opravdu byste nemohli raději něco dělat? Udělejte si nevládní hnutí. Ukažte nám to. Jenže ani jeden z vás nikdy nic neudělá.
ptal sem se na to, jaké myslíš fundamentální myšlenky. Nechápu, cos mi na to odpověděl. Nebo spíš, jak to s tím souvisí.
datový mirror pirátských systémů (pirati.info)

mail/jabber (tomas@klapka.cz) OFFTOPICnebo mě kontaktujte přes Signal (72460801jedna)

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 25862 poděkování
Dostal poděkování: 12359 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Ehm, ta diskuze se jaksi vychýlila...

Problém platby "z veřejných peněz" a na neveřejnou akci pro exponované funkcionáře PPCZ přece není ani o aktivismu ani o profesionalizaci. :)

Názory Zdenka Stranda na aktivismus jsou takové omezeně jednostranné a určitě neodpovídají realitě. Spíš ukazují na něco jiného, na "styl řízení expertů", kteří nesnášejí, když jim do "jejich práce" někdo kecá a ukazuje to na v Česku rozšířený problém neschopnosti komunikace s veřejností.
Ale to není to problém jen expertů, tradičně i politiků - jak názorně zde ukazuje Ondra Profant. ;)
Zdenek Strnad píše::))) asi tak po stopadesaty: tohle je rozdil mezi realnou politikou a slepym aktivismem.
Jinak aktuálně je třeba kauza Klinika ten slepý nekompromisní aktivismus? Sotva. Krom toho politika dokáže být stejně slepá a nekompromisní jako údajně aktivismus. Jako bychom to právě názorně neviděli právě v Česku.

Nemyslím, si že tu jde ani o problém profesionalizace amatérský politiků. Ale když se to tu nakouslo... Otázka imho nezní zda profesionalizovat či ne, profesionalizace je nutnost - souhlas s Ivem, ale hlavní otázka je jak vhodně a efektivně skloubit profesionalizaci s dobrovolnickým zázemí (tedy i aktivismem).

K tomu jedna paralela - Jakub Patočka (šéfredaktor Deníku referendum, ekologický aktivista i jeden z křísitelů Strany Zelených než si je uzmul Bursík) se nedávno na webu DR rozplýval nad aktivitou kolem Kliniky. Pikatnní bylo historické srovnání - Patočka byl ten kdo z ekologického hnutí na začátku 90. let autoritativně (bez demokratické diskuze) vyoutoval "aktivismus" - příme akce (a anarchisty) aby neškodili obrazu hnutí a jeho strategie byla postupovat jen "politicky" lobbováním, kampaněmi etc. Dnes se rozplývá nad Klinikou, která byla přímou akcí vedenou anarchisty, hehe.

Samozřejmě je otázka, jak by se vyvíjela ekologická politika, kdyby více používala přímé akce a také, kdyby se neodstřihla do značné míry od aktivistické základy - kardinální chybou ekologů, že se jednostranně upnuli na granty a dotace a vykašlali se na drobné příspěvky od členů.

Něco podobného hrozí i Pirátům, včetně toho, že stranu uzme a na kormidluje ke skvělým kompromisům někdo jako Bursík, čímž ji přivede přesně na útes na kterém na několik let beznadějně ztroskotá. Nerad to říkám, ale ty signály tu jsou, ale taky se bohužel zdá, že většina je nevidí nebo si neuvědomuje rizika z nich plynoucí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 8):
Martin.Shanil, Dominika.Michailidu, Marek.Necada, Pavel.Moravec, Milan.Muller, Helena Jarolimkova, Ivan Sirko, Zdenek Strnad
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Lenka.Kozlova
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 8012 poděkování
Dostal poděkování: 2948 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lenka.Kozlova »

@Martin:OFFTOPICvěděla bych, souvisí to s přemisťováním, ale nehraju si na chytrou, poněvač jsi mě na ten směr přemístění navedl sám, ta hádanka vlastně nemá jiné řešení

Roman.Kucera
Místní předsednictvo
Profese: IT
Dal poděkování: 9661 poděkování
Dostal poděkování: 17421 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman.Kucera »

Ještě do toho klokotajícího diskusního kotle přisypeme Kliniku. Takže k dokonalosti tomu chybí jen Iveta Bartošová.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 3):
Barbora.Hruzova, Zdenek Strnad, Helena Jarolimkova
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Ondrej.Profant
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: Poslanec
Dal poděkování: 13835 poděkování
Dostal poděkování: 7478 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondrej.Profant »

Prostě se naučte forkovat a buďte svobodní. Jste upjatín jak kšandy. Když se mi něco nelíbí, tak to udělám lépe, vy naopak napomáháte danému stavu :(.

@Tomáš: Ohnisko, stanovy. Těžko můžeš říci, že politická strana není fundamentální, když to je naše právní forma.

@Dalibor: Opravdu to zas nechápeš, nebo to zas hraješ? Neumím to u Tebe nikdy rozeznat.
profant.eu, poslanec

Tomas.Klapka
Profese: discordian pope
Dal poděkování: 1707 poděkování
Dostal poděkování: 3292 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas.Klapka »

Ondrej Profant píše:Prostě se naučte forkovat a buďte svobodní. Jste upjatín jak kšandy. Když se mi něco nelíbí, tak to udělám lépe, vy naopak napomáháte danému stavu :(.

@Tomáš: Ohnisko, stanovy. Těžko můžeš říci, že politická strana není fundamentální, když to je naše právní forma.

@Dalibor: Opravdu to zas nechápeš, nebo to zas hraješ? Neumím to u Tebe nikdy rozeznat.
Kde se v ohnisku a nebo ve stanovách píše o soukromých akcích za veřejné peníze?

Já jsem svobodný. Forknu si co budu chtít a kdy budu chtít. Ty zřejmě nejsi svobodný, když tě otravují otázky a podněty členů a příznivců, soudíš moje aktivity a říkáš mi, co mám dělat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Klapka za příspěvek:
Helena Jarolimkova
datový mirror pirátských systémů (pirati.info)

mail/jabber (tomas@klapka.cz) OFFTOPICnebo mě kontaktujte přes Signal (72460801jedna)

Karel.Rada
Příznivec Pirátů – Plzeňský kraj
Profese: O
Dal poděkování: 1802 poděkování
Dostal poděkování: 1310 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karel.Rada »

Tohle jsou jen trapné dozvuky šíleného nápadu s barevnými penězi. Idealistické nápady mohou pusobit tragicky, když se jich někdo chytí a není schopen si připustit, že je to blbost. První náznaky jsem našel už v r. 2009. Že ani po pěti létech mnozí nepochopili šílenost toho nápadu je smutné.
Takhle se zamluví mnohem nebezpečnější události ve straně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Karel.Rada za příspěvky (celkem 4):
Roman.Kucera, Petr.Vileta, Helena Jarolimkova, Dalibor.Zahora

Roman.Kucera
Místní předsednictvo
Profese: IT
Dal poděkování: 9661 poděkování
Dostal poděkování: 17421 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman.Kucera »

Karel Rada píše:Tohle jsou jen trapné dozvuky šíleného nápadu s barevnými penězi. Idealistické nápady mohou pusobit tragicky, když se jich někdo chytí a není schopen si připustit, že je to blbost. První náznaky jsem našel už v r. 2009. Že ani po pěti létech mnozí nepochopili šílenost toho nápadu je smutné.
Takhle se zamluví mnohem nebezpečnější události ve straně.
Ano, některé hovadiny jsou tak gigantické, že vlastně normální člověk ani nenalézá slov, aby zdůvodnil jejich hovadinovitost. Berevné peníze byly přesně ten problém. Jen jsem stál v němém úžasu, doufaje, že se mi to snad jen zdá.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Zamčeno

Zpět na „Vyřešená podání [archiv]“