soukromá akce z veřejných peněz

Zamčeno
Ivo.Vasicek
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: manažer
Dal poděkování: 10698 poděkování
Dostal poděkování: 11194 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: soukromá akce z veřejných peněz

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Vzhledem k tomu, že chci v téhle společnosti něco změnit, vstoupil jsem do politické strany. Kdybych chtěl jen upozorňovat a čekat až to vyřeší nějací jiní či zázrak, tak jsem do pirátské strany nevstoupil. Od začátku se Pirátská strana snaží uspět ve volbách, tím je jasně dané, že nejsme aktivisti. Dokud jsme neměli peníze a snažili se uspět ve volbách, taky jsme nebyli aktivisti, ale jen amatérští politici. Domnívám se, že někteří (možná i Martin) zaměňují amatérismus za aktivismus.
Domnívám se, že rozdíl mezi aktivismem a profesionální politikou je především ve výstupech - výstupem práce aktivistů jsou protesty, výstupem práce politiků jsou zákony.
Aktivisti nemění a neschvalují zákony, jen na ně můžou nadávat. - v tom spatřuji hlavní rozdíl.
S profesionalizací bylo od začátku nutné počítat. V systému existují pouze dvě cesty - buď se profesionalizovat a poskytovat veřejnou politickou službu s plnou odpovědností nebo jako neúspěšní amatéři "vyšumět".
Bez profesionalizace bychom konali skutečný podvod na voliče - oni nás volí, abychom ovlivnili politiku a očekávají profesionální výkon (stejně jako každý uživatel nějaké služby, kterou si platí).
Ještě otevřená otázka: opravdu si někdo myslíte, že lidi chtějí, aby věci veřejné řídili amatéři? Já tedy určitě ne - ve výsledku by totiž Babiš a Bakala neměli konkurenci. I o nás by bez "pomoci těch peněz" nikdo nevěděl a skončili bychom u tlachání na Internetu - prakticky by to tady bylo jako v USA - kdo nemá volné miliony USD, nemůže o vstupu do politiky vůbec uvažovat.
Naposledy upravil(a) Ivo.Vasicek dne 25 pro 2014, 18:12, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvky (celkem 3):
Jan.Novak, Vaclav.Fortik, Vojtech.Pikal
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)

Michal.Ketner
Místní předsednictvo
Profese: Panda všeho druhu
Dal poděkování: 1826 poděkování
Dostal poděkování: 2834 poděkování

Příspěvek od Michal.Ketner »

Zdenek Strnad píše:Jiste. Muzes chtit prosadit svou za kazdou cenu bez ohledu na cokoliv, v tom pripade se driv ci pozdeji s ostatnima navzajem pozabijite - protoze jak rika stara moudrost "nazory sou jako diry do prdele, kazdej ma nejakou". a existuje hrozne moc lidi, kteri nejsou ochotni ocemkoliv ani diskutovat, a natvrdo prosazujou svou.

nebo se muzes snazit s lidma dohodnout. je to jen na tobe.
ale zase plkáš nesmysly , k argumentačním klamům u tebe se dal vyjadřovat nehodlám , protože tvuj každej příspěvek je obsahuje a a já pak musím argumenotvat ad hominem, což dělat nechci :fet:

Každopádně furt si nemyslím že svět je tak černobílý. Aktivismus s politikou se dá krásně skloubit, což se tu dařilo, pak někdo z výše politické moci začal srát na aktivisty pod sebou , tak to neotáčej tak, že aktivisti házej politikum klacky pod nohy, ty klacky pod nohy jsou prakticky totiž program těch politiků.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Ketner za příspěvky (celkem 3):
Ivan Sirko, Dalibor.Zahora, Rostislav.Reha
-----BEGIN GEEK CODE BLOCK-----
Version: 3.1
GM/IT/MU/S/CS/P/SS d--- s+:+ a? C++++ U++ P+ L++ E--- W++ N* o-- w--- K+++++ O- M-- V- PS+++ PE-- Y ++ PGP+ t+ 5+ X+ R+++ !tv b+++ DI- D+++ G++++ e h+ r-- z*
------END GEEK CODE BLOCK------

Michal.Ketner
Místní předsednictvo

Ivo Vasicek píše:Domnívám se, že rozdíl mezi aktivismem a profesionální politikou chápu velice dobře. Vzhledem k tomu, že chci v téhle společnosti něco změnit, vstoupil jsem do politické strany. Kdybych chtěl jen upozorňovat a čekat až to vyřeší nějací jiní či zázrak, tak jsem do pirátské strany nevstoupil. Od začátku se Pirátská strana snaží uspět ve volbách, tím je jasně dané, že nejsme aktivisti. Dokud jsme neměli peníze a snažili se uspět ve volbách, taky jsme nebyli aktivisti, ale jen amatérští politici. Domnívám se, že někteří (možná i Martin) zaměňují amatérismus za aktivismus.
Aktivisti nemění a neschvalují zákony, jen na ně můžou nadávat. - v tom spatřuji hlavní rozdíl.
S profesionalizací bylo od začátku nutné počítat. V systému existují pouze dvě cesty - buď se profesionalizovat a poskytovat veřejnou politickou službu s plnou odpovědností nebo jako neúspěšní amatéři "vyšumět".
Bez profesionalizace bychom konali skutečný podvod na voliče - oni nás volí, abychom ovlivnili politiku a očekávají profesionální výkon (stejně jako každý uživatel nějaké služby, kterou si platí).
Ještě otevřená otázka: opravdu si někdo myslíte, že lidi chtějí, aby věci veřejné řídili amatéři? Já tedy určitě ne - ve výsledku by totiž Babiš a Bakala neměli konkurenci. I o nás by bez "pomoci těch peněz" nikdo nevěděl a skončili bychom u tlachání na Internetu - prakticky by to tady bylo jako v USA - kdo nemá volné miliony USD, nemůže o vstupu do politiky vůbec uvažovat.
jasně a nejdůležitější jsou křesla , no tak to potěš koště :fet:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Ketner za příspěvek:
Ivan Sirko
GM/IT/MU/S/CS/P/SS d--- s+:+ a? C++++ U++ P+ L++ E--- W++ N* o-- w--- K+++++ O- M-- V- PS+++ PE-- Y ++ PGP+ t+ 5+ X+ R+++ !tv b+++ DI- D+++ G++++ e h+ r-- z*

Zdenek Strnad
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: x
Dal poděkování: 114 poděkování
Dostal poděkování: 756 poděkování

Příspěvek od Zdenek Strnad »

Michal Ketner píše:
Zdenek Strnad píše:Jiste. Muzes chtit prosadit svou za kazdou cenu bez ohledu na cokoliv, v tom pripade se driv ci pozdeji s ostatnima navzajem pozabijite - protoze jak rika stara moudrost "nazory sou jako diry do prdele, kazdej ma nejakou". a existuje hrozne moc lidi, kteri nejsou ochotni ocemkoliv ani diskutovat, a natvrdo prosazujou svou.

ale zase plkáš nesmysly , k argumentačním klamům u tebe se dal vyjadřovat nehodlám , protože tvuj každej příspěvek je obsahuje a a já pak musím argumenotvat ad hominem, což dělat nechci :fet:

Každopádně furt si nemyslím že svět je tak černobílý. Aktivismus s politikou se dá krásně skloubit, což se tu dařilo, pak někdo z výše politické moci začal srát na aktivisty pod sebou , tak to neotáčej tak, že aktivisti házej politikum klacky pod nohy, ty klacky pod nohy jsou prakticky totiž program těch politiků.
... asi tolik k cernobilemu videni sveta.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek Strnad za příspěvek:
Helena Jarolimkova

Michal.Ketner
Místní předsednictvo

Zdenek Strnad píše:
Michal Ketner píše:

... asi tolik k cernobilemu videni sveta.
CO koupil sis Ray Ban tak myslíš že ti to pomůže? Asi ne. Konzum a prodejnost ti oči neotevře. :fet:

Zdenek Strnad

Michal Ketner píše:
CO koupil sis Ray Ban tak myslíš že ti to pomůže? Asi ne. Konzum ti oči neotevře. :fet:
ale notak - říkali sme "bez ad hominem" :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek Strnad za příspěvky (celkem 2):
Michal.Ketner, Helena Jarolimkova

Michal.Ketner
Místní předsednictvo

Zdenek Strnad píše:
Michal Ketner píše:
CO koupil sis Ray Ban tak myslíš že ti to pomůže? Asi ne. Konzum ti oči neotevře. :fet:
ale notak - říkali sme "bez ad hominem" :)
Taky já už neargumentoval, nebylo na co :fet:

Zdenek Strnad

Hele, Michale, užij si svátky, poslední slovo, a přeju ti, aby ti tvůj nekompromisní postoj vycházel :)

Dominika.Michailidu
Člen KS Středočeský kraj
Profese: výtvarník
Dal poděkování: 7318 poděkování
Dostal poděkování: 5682 poděkování

Příspěvek od Dominika.Michailidu »

Ivo Vasicek píše:Vzhledem k tomu, že chci v téhle společnosti něco změnit, vstoupil jsem do politické strany. Kdybych chtěl jen upozorňovat a čekat až to vyřeší nějací jiní či zázrak, tak jsem do pirátské strany nevstoupil. Od začátku se Pirátská strana snaží uspět ve volbách, tím je jasně dané, že nejsme aktivisti. Dokud jsme neměli peníze a snažili se uspět ve volbách, taky jsme nebyli aktivisti, ale jen amatérští politici. Domnívám se, že někteří (možná i Martin) zaměňují amatérismus za aktivismus.
Domnívám se, že rozdíl mezi aktivismem a profesionální politikou je především ve výstupech - výstupem práce aktivistů jsou protesty, výstupem práce politiků jsou zákony.

no, já teda nevím.. (reaguju jakoby na ivův příspěvek, ale jelikož je tam shrnuto tak nějak všecko)

já vstupovala k pirátům, kteří měli stranu jako převlek, pre jinak tu není možné něco změnit. a říkalo se, že ocaď, pocaď. asi teď dojde na to, kde přesně to bude.. Martinovi se nedivím, taky mě ta situace mrzí, ale taky nejsem sto něco s tím udělat, tak držím hubu. Martin se aspoň ozval, to je dobře. to přece po "našem ideálním voliči" chceme, ne? Aby kontroloval. Prudil. Připomínal se.

Určitě nesouhlasím s tvrzením, že v systému existují pouze 2 cesty. V jakém systému? V tom, co chceme změnit? Tak proč to budem dělat stejně? A proč by byly jen 2, když už? To je divné. Asi jako když teče jenom teplá nebo jenom studená. Je to o té míře. Jakou si nastavíme. A my bychom měli být asi nejdrsnější, když to chcem nastavit.

Ad otevřená otázka: já nevím. ptal se jich někdo? to by byla docela dobrá kampaň.Chcete, aby váš stát řídili amatéři? Třeba vy?

Protože já měla za to, že Pirátama má slovo "politik" pomalu končit. Že má začít doba, kdy se mají lidi aktivně zapojit. Taky mi občas přijde, že tady se spíš někteří lidi chtěli zapojit do politiky. Trochu naopak.
77S 2I 3I 3I

Michal.Ketner
Místní předsednictvo

Zdenek Strnad píše:Hele, Michale, užij si svátky, poslední slovo, a přeju ti, aby ti tvůj nekompromisní postoj vycházel :)
díky taky slavím dnes Gandän ngačhö - slavnost máslových lampiček a to je to mým cílem je cesta , kterou právě tím postojem naplnuju :fet:
Jinak přeju taky ezké svátky ikdyž nevím které slavíš . :fet:

Zamčeno

Zpět na „Vyřešená podání [archiv]“