Soukromé informace (existují vůbec?) a sdílení s BIS

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Michal.Ketner
Místní předsednictvo
Profese: Panda všeho druhu
Dal poděkování: 1826 poděkování
Dostal poděkování: 2834 poděkování

Re: Soukromé informace (existují vůbec?) a sdílení s BIS

Příspěvek od Michal.Ketner »

Zdenek Strnad píše:
Ondrej Profant píše:A má někdo zprávy o tom, že někdy unikly tajné informace (důležité jednání, informace osobního charakteru, informace vytržené z kontextu)?
LOL... to mi připomíná argumentaci typu "já se žádného fízlování bát nemusím, já nic špatného neudělal, mě si můžou kontrolovat jak chtějí, na mě nic nenajdou".

Musím říct, že mě tato filozofie u strany, která aktivně vystupuje proti šmírování, dost překvapuje.
Kombinace argument klamu
Kvalifikující jazyk

Spojuje žádoucí výrok s pozitivním označením a vyvolává dojem, že jeho odmítnutím se posluchač automaticky řadí do opačné skupiny.

+

Falešná dilema

Falešné dilema vyvolává dojem, že existují pouze dvě (nebo tři či více) možností tam, kde jich je ve skutečnosti celá škála.

IMHO ti to moc nejde :fet:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Ketner za příspěvek:
Rostislav.Reha
-----BEGIN GEEK CODE BLOCK-----
Version: 3.1
GM/IT/MU/S/CS/P/SS d--- s+:+ a? C++++ U++ P+ L++ E--- W++ N* o-- w--- K+++++ O- M-- V- PS+++ PE-- Y ++ PGP+ t+ 5+ X+ R+++ !tv b+++ DI- D+++ G++++ e h+ r-- z*
------END GEEK CODE BLOCK------

Zdenek Strnad
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: x
Dal poděkování: 114 poděkování
Dostal poděkování: 756 poděkování

Příspěvek od Zdenek Strnad »

Michale, mně nejde o útok na nikoho. Já položil jasnou otázku, dostalo se mi - klasicky několika odmítavých reakcí, fair enough. Nevím na co narážíš - mě jde pouze o informace. Schovej si svou teoretickou rétoriku pro jiná vlákna.

Dozvěděl jsem se, že předávání informací BIS je v pořádku, že je chyba nešifrovat maily, a že není dobré důvěřovat adminovi pirátských systémů.

To je asi tak všechno, co jsem se chtěl dozvědět. Díky za info.

Michal.Ketner
Místní předsednictvo

Já tady nemluvím o tom že na nikoho utočíš , mluvím o tom že bud se dopouštíš argumentačního klamu nebo chyby ( nevim jak moc je to vědomé) , ale ty konsekvence o kterých tu píšeš jsou prostě mimo :fet:
GM/IT/MU/S/CS/P/SS d--- s+:+ a? C++++ U++ P+ L++ E--- W++ N* o-- w--- K+++++ O- M-- V- PS+++ PE-- Y ++ PGP+ t+ 5+ X+ R+++ !tv b+++ DI- D+++ G++++ e h+ r-- z*

Zdenek Strnad

To je otázka výkladu a náhledu.

Nicméně jak říkám, argumentů zde již zaznělo dost. Děkuji, hezký svátky všem.

Michal.Ketner
Místní předsednictvo

aha takže Logika je otázkou výkladu , já se vážně s těma Fkama nebudu o ničem bavit :lol:

Martin.Svadlenka
Místní předsednictvo
Profese: elektromechanik
Dal poděkování: 2815 poděkování
Dostal poděkování: 1489 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Svadlenka »

Zdenek Strnad píše:
Martin Svadlenka píše:Premisa, že krtek naklusal do BIS a otevřel tam zcela svá stavidla, je imho totálně lichá.
Nikdo neříká "zcela". Ale sám řekl, že s nimi hovoří, a uvedl to již výše citovaným "poserte se, že sdílím s každým".
Hovoří. Otázka je o čem.
Ondrej Profant píše:A má někdo zprávy o tom, že někdy unikly tajné informace (důležité jednání, informace osobního charakteru, informace vytržené z kontextu)?
Já tedy ne.
Tady bych trochu brzdil.
„Audi, vide, tace“
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Svadlenka za příspěvek:
Jan.Kochert
Utavený člověk, pěšák v operaci "Hrajeme svobodnou hudbu!" a Aktivista hnutí za pravdu o 11. září 2001.

Roman.Kucera
Místní předsednictvo
Profese: IT
Dal poděkování: 9661 poděkování
Dostal poděkování: 17421 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman.Kucera »

Může mi tedy někdo z těch, kteří tvrdí, že indiskreci si můžeme všichni sami, proč používáme https, proč šifrujeme zálohy a proč tedy všechno neuděláme na levném hostingu za pár šupů, kde administrace je v ceně služby?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Helena Jarolimkova, Dalibor.Zahora
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Ondrej.Profant
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: Poslanec
Dal poděkování: 13813 poděkování
Dostal poděkování: 7468 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondrej.Profant »

Zdenek Strnad píše:
LOL... to mi připomíná argumentaci typu "já se žádného fízlování bát nemusím, já nic špatného neudělal, mě si můžou kontrolovat jak chtějí, na mě nic nenajdou".

Musím říct, že mě tato filozofie u strany, která aktivně vystupuje proti šmírování, dost překvapuje.
Co to meleš? Zde se jednalo o případ akutního zásahu, který nešel řešit jinak. Stejně jako když hoří.
Martin Svadlenka píše:
Já tedy ne.
Tady bych trochu brzdil.
„Audi, vide, tace“
Já to také nehodnotím. Jen říkám, že o takovém uniku opravdu nevím. A nepovažuji ho za pravděpodobný.
Roman Kucera píše:Může mi tedy někdo z těch, kteř[*]í tvrdí, že indiskreci si můžeme všichni sami, proč používáme https, proč šifrujeme zálohy a proč tedy všechno neuděláme na levném hostingu za pár šupů, kde administrace je v ceně služby?
  1. Na mnoha místech je ochrana opravdu zajištěna - např. zvenku nejsou čitelné SZ (Petr Stehlík o tom měl přednášku na jednom PirateConu)
  2. Email předávaný výhradně přes https samozřejmě není plain text, ale to nezáleží jen na nás.
  3. Zálohy šifrujeme, jelikož jsou tam všechna data (hlasování, SZ. koncepty, jabber)
  4. Pokud máš levný hosting, který bez problémů pojme všechny naše služby, tak ti okamžitě předám TO a udělej to.
PS: Nehájím Krtka a už vůbec ne Tomáše. Jen nemám rád lynč na základě smyšlených domněnek.

PPS: Zvykněte si prosím, že: k mailům patří PGP, k jabberu OTR, hlasuje se přes Helios (či něco podobného). Jinak to lepší nebude :(.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Profant za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Pikal, Rostislav.Reha
profant.eu, poslanec

Zdenek Strnad

Ondrej Profant píše:
Zdenek Strnad píše: Co to meleš? Zde se jednalo o případ akutního zásahu, který nešel řešit jinak.
Pokud si to nepochopil, je mi to lito - ale ja se vazne nebavim o kauze Lastuvka.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek Strnad za příspěvky (celkem 2):
Helena Jarolimkova, Dalibor.Zahora

Ondrej.Profant
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: Poslanec
Dal poděkování: 13813 poděkování
Dostal poděkování: 7468 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondrej.Profant »

Zdenek Strnad píše:
Ondrej Profant píše:
Zdenek Strnad píše: Co to meleš? Zde se jednalo o případ akutního zásahu, který nešel řešit jinak.
Pokud si to nepochopil, je mi to lito - ale ja se vazne nebavim o kauze Lastuvka.
Ano, dogmatismus je pro mě nepochopitelný. Prostě někdy je třeba porušit zásady. I když je všeobecně dobré držet se zásad.
profant.eu, poslanec

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“