kk 12/14 Návrh předběžného opatření - Lukáš Nový (oprava č.)

Rozhodčí komise rozhoduje ve stranických sporech, vydává předběžná opatření, rozhoduje o omezení práv člena za porušení právních předpisů a o jeho vyloučení, rozhoduje o platnosti právních aktů, odpovídá na předběžné otázky, pokud není výklad jasný.

Moderátor: Komise - rozhodci

Pravidla fóra
  • Sem vkládejte připomínky k činnosti rozhodčí komise. Ke každému podnětu založte nové téma.
  • Do tohoto vlákna také můžete vkládat předběžné otázky na výklad předpisů strany (odpověď však není závazná).
  • Oficiální stížnosti je potřeba podat kontrolní komisi, která jí rozhodčí komisi sama postoupí, jakmile ji vyšetří.
  • Na dotazy a podněty odpovídají dobrovolníci, buďte prosím ohleduplní. Svá podání pište slušně a požadavky formulujte dostatečně určitě.
  • Místo odkazů do jiných fór citujte celé texty, protože lidé mají zobrazování některých fór vypnuté.
  • V podatelně se nediskutuje a jakmile bylo podání vyřešeno, téma se zamyká.
Další informace můžete nalézt na následujících místech:
Zamčeno
Petros.Michailidis
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Profese: programátor analytik
Dal poděkování: 1146 poděkování
Dostal poděkování: 1731 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: kk 12/14 Návrh předběžného opatření - Lukáš Nový (oprava

Příspěvek od Petros.Michailidis »

http://cs.wikipedia.org/wiki/Podjatost

Podjatost označuje nezpůsobilost k nestrannému a nezaujatému posuzování záležitostí jiných a rozhodování o nich, která je zapříčiněna zejména objektivním poměrem k dané věci (např. soudce byl sám svědkem trestného činu) či k účastníkům řízení (např. příbuzenský poměr).

Jestliže se k dané osobě už před výrokem vyjadřuji zřetelným postojem, pak tím dávám najevo nezpůsobilost k nestrannému a nezaujatému posuzování.

Nic víc, nic míň.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petros.Michailidis za příspěvky (celkem 2):
Rostislav.Reha, Dalibor.Zahora
Petros Michailidis
tel: 777 897 146
otec dvou Pirátek (to je dobrá kvalifikace, ne?)

Petros.Michailidis
Kontaktovat uživatele:

Může mi, prosím, někdo sdělit o jaké doméně se to tady Helena vyjadřuje.
Ve věci dosud řeč o žádné doméně nebyla a tady se to jeví jako důležitý problém. Nechci ho sem zatahovat, jednáme o něčem jiném, ale čistě ze zvědavosti mne to zajímá.

Děkuji předem za správné odpovědi.
Petros Michailidis

Petros.Michailidis
Kontaktovat uživatele:

Helena Jarolimkova píše:
Petros Michailidis píše:Jedním z důležitých momentů tohoto případu je stav, kdy si všichni myslí, že problémem je Krtek. Rád bych všechny upozornil na má pojednání v podatelně KK k tomuto případu.
Problém ten závažnější je transparentnost stavu přístupu k našim technickým a systémovým prostředkům.
Proto jsem navrhoval, aby byly tyto přístupy PROTOKOLÁRNĚ odebrány Krtkovi. Tzn. abychom jako strana získali přehled, co vlastně Krtek v držení má. Respektive, co mělo být předáno novému vedoucímu TO a co vlastně zase jednou bude (asi) předáno dalšímu.

Vůbec to ale neimplikuje, že bude Krtek odstaven od administrace našich systémů. Klidně si dovedu představit situaci, kdy mu budou tyto (aktualizované) přístupy poskytnuty po dobu, než si opět zvolíme nového vedoucího.

Krtek, dle mého, zcela zřetelně pochybil tím, že "monitoroval" něčí schránku (a je jedno čí to byla) a tím zavdal příčinu k obavám, zda se něco takového neděje "standardně". Navíc, i když to otevřeně popsal, nedokáže připustit, že to je konání za hranou a že to členům - uživatelům služeb systémových stranických prostředků VADÍ (a to jsem mírný).

Takže tady máme dvě záležitosti:
1. zajistit zpřehlednění nakládání přístupy k systémovým a technickým prostředkům strany
2. vyhodnotit Krtkovo "pochybení"
Problémem JE Krtek, protože za tento stav je zodpovědný.
Tyto systémy měl ve své moci několik let, má ve své moci doménu, má ve své moci Keddiho :fet: ( a nejen jeho), má ve své moci celý TO systém strany.
Dokud to budete řešit tak, že: "nemáme nikoho, kdo by ho nahradil", tak hodně štěstí. Kdejaká IT firma by vám to během pár dnů zazálohovala a dál byste mohli řešit, co s tím... Ale vy si potřebujete hrát na IT velikány a radši z toho budete dělat IT horor. :lol:

Nikdo furt neřeší, že doména je de facto Krtkovo :fet: (hlavně, že Brooch), i když soud by to samozřejmě vyřešil jasně, ale za pár let :D
Heleno, jestli chceš upravovat části citace z mého příspěvku, měla bys ze slušnosti na to upozornit. Ty červené vsuvky jsi zapomněla označit jako svůj příspěvek do mého.

A když už jsme u tvrzení, že doména je Krtkovo (předpokládám, že se jedná o doménu pirati.cz), tak dle výpisu patří České pirátské straně (https://www.nic.cz/whois/?d=pirati.cz) a Krtek je administrativní kontakt. To těžko mohu chápat jako "de facto Krtkovo". Ale vrací mě to k problému držení stranických systémových a technických prostředků.
Petros Michailidis

Martin.Kucera
Republikové předsednictvo
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 22744 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera »

Petros Michailidis píše:Může mi, prosím, někdo sdělit o jaké doméně se to tady Helena vyjadřuje.
O naší hlavní doméně pirati.cz.
Aktuální výpis:
Doménové jméno pirati.cz
Registrace od 31.01.2006
Poslední aktualizace 09.04.2014 17:15:20
Datum expirace 31.01.2016
Držitel CESKA-PIRATSKA-STRANA Pirátská strana
Administrativní kontakt LUKAS-NOVY Lukas Novy
Dočasný kontakt
Určený registrátor REG-GENREG GENERAL REGISTRY, s.r.o. od 18.07.2011 11:41:17
Zabezpečeno pomocí DNSSEC
Stav
Sada jmenných serverů PIRATI-CZ-CF
Jmenný server art.ns.cloudflare.com
Jmenný server kim.ns.cloudflare.com
Technický kontakt LUKAS-NOVY Lukas Novy
Určený registrátor REG-GENREG GENERAL REGISTRY, s.r.o. od 09.04.2014 17:12:34
Stav Je navázán na další záznam v registru
přičemž
Identifikátor CESKA-PIRATSKA-STRANA
Organizace Pirátská strana
Jméno Lukas Novy
DIČ Neveřejný údaj
Typ identifikace IČO
Identifikační údaj 71339698
E-mail Neveřejný údaj
E-mail pro oznámení domeny@pirati.cz
Telefon Neveřejný údaj
Fax Neveřejný údaj
Registrace od 13.08.2010
Vytvořeno registrátorem REG-GENREG GENERAL REGISTRY, s.r.o.
Poslední aktualizace 26.06.2014 13:42:03
Poslední transfer
Adresa Dalimilova 457/6, 13000, Praha, Praha, CZ
Určený registrátor REG-GENREG GENERAL REGISTRY, s.r.o.
Stav Je navázán na další záznam v registru
Nějak tam Lukáš Nový figuruje na příliš mnoha místech, na to že není ani voleným vedoucím TO, ani jeho zástupcem, ale jen placeným pracovníkem, což?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Helena Jarolimkova, Dalibor.Zahora
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Michal.Ketner
Místní předsednictvo
Profese: Panda všeho druhu
Dal poděkování: 1826 poděkování
Dostal poděkování: 2839 poděkování

Příspěvek od Michal.Ketner »

Petros Michailidis píše:http://cs.wikipedia.org/wiki/Podjatost

Podjatost označuje nezpůsobilost k nestrannému a nezaujatému posuzování záležitostí jiných a rozhodování o nich, která je zapříčiněna zejména objektivním poměrem k dané věci (např. soudce byl sám svědkem trestného činu) či k účastníkům řízení (např. příbuzenský poměr).

Jestliže se k dané osobě už před výrokem vyjadřuji zřetelným postojem, pak tím dávám najevo nezpůsobilost k nestrannému a nezaujatému posuzování.

Nic víc, nic míň.
Zrovna s podjatostí bych byl opatrnej , neřikám že se Adam chová košer , to rozhodně ne taky jsem mu za to už několikrát nadával, že řízení takhle vést nemůže, ale IMHO pro mě je podjatost spíš morální apel na soudce , protože suma sumárum v tak malé skupině lidi jako jsme tady ve straně kde se zná skoro každý s každým tak by člověk mohl být označen za podjatého za každé situaci.
Petros Michailidis píše:Může mi, prosím, někdo sdělit o jaké doméně se to tady Helena vyjadřuje.
Ve věci dosud řeč o žádné doméně nebyla a tady se to jeví jako důležitý problém. Nechci ho sem zatahovat, jednáme o něčem jiném, ale čistě ze zvědavosti mne to zajímá.

Kód: Vybrat vše

http://whois.smartweb.cz/object/pirati.cz/
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Ketner za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Profant, Dalibor.Zahora
-----BEGIN GEEK CODE BLOCK-----
Version: 3.1
GM/IT/MU/S/CS/P/SS d--- s+:+ a? C++++ U++ P+ L++ E--- W++ N* o-- w--- K+++++ O- M-- V- PS+++ PE-- Y ++ PGP+ t+ 5+ X+ R+++ !tv b+++ DI- D+++ G++++ e h+ r-- z*
------END GEEK CODE BLOCK------

Petros.Michailidis
Kontaktovat uživatele:

Martin Kučera: To už jsem si taky dokázal zjistit.

Proč ale toto dáváš za vinu Krtkovi? Je to přesně o tom, že jako strana nemáme zvládnuty procesy spojené se správou přístupů k našim systémovým a technickým prostředkům. Nikoho to dosud nesralo, jak je vidět. Najednou jsou všichni hrdinové.

Je totiž úplně jedno, kdo tyto úkony provádí a zašťiťuje. Důležité je, jak k tomu přišel a jak to předá dál.

Ale to už tady melu poněkolikáté a všichni pořád o Krtkovi a o tom, jaký je to netvor.

Samej ajťák, samej inteligent a vzdělanec, ale že by dokázal analýzou a syntézou dojít k nějakému návrhu to ne. Pořád jenom ty žabomyší osobní průjmy.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petros.Michailidis za příspěvky (celkem 2):
Marek Kubat, Dalibor.Zahora
Petros Michailidis

Petros.Michailidis
Kontaktovat uživatele:

Michal Ketner píše:

Nic víc, nic míň.
Zrovna s podjatostí bych byl opatrnej , neřikám že se Adam chová košer , to rozhodně ne taky jsem mu za to už několikrát nadával, že řízení takhle vést nemůže, ale IMHO pro mě je podjatost spíš morální apel na soudce , protože suma sumárum v tak malé skupině lidi jako jsme tady ve straně kde se zná skoro každý s každým tak by člověk mohl být označen za podjatého za každé situaci.

To, že nemá Adam Krtka v oblibě s podjatostí v konkrétní kauze nemá vůbec nic společného. Podjatým se stává, když zaujímá před verdiktem veřejně zřetelné stanovisko, jako například, že mu skončila jeho éra. Soudce tím před verdiktem jasně dává své stanovisko na odiv.
Soudce, který soudí vraha a určitě vrahy nemá rád, není podjatý do okamžiku, kdy veřejně prohlásí, že toho člověka zcela jasně odsoudí k trestu smrti. V té chvíli se stává podjatým. Neboli nedokáže nezaujatě posuzovat.
To snad jako obrázek pro pochopení Adamovy podjatosti stačí. (to jsou totiiž ty jeho ne košer postoje, ty jim říkáš ne košer, já podjatostí).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petros.Michailidis za příspěvek:
Dalibor.Zahora
Petros Michailidis

Martin.Kucera
Republikové předsednictvo
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 22744 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera »

Petros Michailidis píše:Proč ale toto dáváš za vinu Krtkovi?
Protože na jaře nám doménu ukradl (byť se furt hájí, že to bylo v zájmu strany) a přestože tvrdí, že ji "vrátil", tak pořád jeho jméno figuruje i u držitele.
Petros Michailidis píše:Nikoho to dosud nesralo, jak je vidět.
Já na to poukazoval za poslední půlrok několikrát.
Petros Michailidis píše:Podjatým se stává, když zaujímá před verdiktem veřejně zřetelné stanovisko, jako například, že mu skončila jeho éra.
Je to v tomto konkrétním případě skutečně podjatost anebo konstatování, že soustředění moci nad technickými systémy strany do rukou jednoho člověka je nepřijatelné?
Oznámení moderátora:
Výrok Martina Kučery v tomto příspěvku o krádeži stranické domény Lukášem Novým je nepravdivý. Ve skutečnosti Lukáš Nový pouze neoprávněně změnil údaje o držiteli domény. Podrobnosti najdete v rozhodčím nálezu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 3):
Helena Jarolimkova, Roman.Kucera, Dalibor.Zahora
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Michal.Ketner
Místní předsednictvo
Profese: Panda všeho druhu
Dal poděkování: 1826 poděkování
Dostal poděkování: 2839 poděkování

Příspěvek od Michal.Ketner »

Petros Michailidis píše:
Michal Ketner píše:

Nic víc, nic míň.

To, že nemá Adam Krtka v oblibě s podjatostí v konkrétní kauze nemá vůbec nic společného. Podjatým se stává, když zaujímá před verdiktem veřejně zřetelné stanovisko, jako například, že mu skončila jeho éra. Soudce tím před verdiktem jasně dává své stanovisko na odiv.
Soudce, který soudí vraha a určitě vrahy nemá rád, není podjatý do okamžiku, kdy veřejně prohlásí, že toho člověka zcela jasně odsoudí k trestu smrti. V té chvíli se stává podjatým. Neboli nedokáže nezaujatě posuzovat.
To snad jako obrázek pro pochopení Adamovy podjatosti stačí. (to jsou totiiž ty jeho ne košer postoje, ty jim říkáš ne košer, já podjatostí).
já to nechci hnát zas do absurdna , ale když rozbiju teda hubu ostatním členům RK , kdo mě pak teda odsoudí ? mimo to pokud vím že platí A--->B a vím že platí A tak nemůžu prohlásit že nastane B , ikdyž je to evidentní ?
-----BEGIN GEEK CODE BLOCK-----
Version: 3.1
GM/IT/MU/S/CS/P/SS d--- s+:+ a? C++++ U++ P+ L++ E--- W++ N* o-- w--- K+++++ O- M-- V- PS+++ PE-- Y ++ PGP+ t+ 5+ X+ R+++ !tv b+++ DI- D+++ G++++ e h+ r-- z*
------END GEEK CODE BLOCK------

Helena Jarolimkova
Příznivec Pirátů – Plzeňský kraj
Profese: Anarchista
Dal poděkování: 6617 poděkování
Dostal poděkování: 1205 poděkování

Příspěvek od Helena Jarolimkova »

Petros Michailidis píše:Martin Kučera: To už jsem si taky dokázal zjistit.

Proč ale toto dáváš za vinu Krtkovi? Je to přesně o tom, že jako strana nemáme zvládnuty procesy spojené se správou přístupů k našim systémovým a technickým prostředkům. Nikoho to dosud nesralo, jak je vidět. Najednou jsou všichni hrdinové.

Je totiž úplně jedno, kdo tyto úkony provádí a zašťiťuje. Důležité je, jak k tomu přišel a jak to předá dál.

Ale to už tady melu poněkolikáté a všichni pořád o Krtkovi a o tom, jaký je to netvor.

Samej ajťák, samej inteligent a vzdělanec, ale že by dokázal analýzou a syntézou dojít k nějakému návrhu to ne. Pořád jenom ty žabomyší osobní průjmy.
Hele, a proč ty si pořád myslíš, že tu správnou a jedinou pravdu máš jedinej ty?...
Nikoho to dosud nesralo, jak je vidět.
Jako soudce kontrolór bys měl vvědět, že se to tui bez jakéhokoli řešení komunikuje pořád dokola a ne, že to nikoho dosud nesralo. Sralo, akorát na to serou pirátský orgány.
Je totiž úplně jedno, kdo tyto úkony provádí a zašťiťuje.
:roll:
Důležité je, jak k tomu přišel a jak to předá dál.

:lol:
To je nějaká podjatost? :?:

Zamčeno

Zpět na „Podatelna rozhodčí komise“