Zpoplatnění německých dálnic pro cizince

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym Doprava a Logistika

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Doprava a logistika. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Uživatelský avatar
Libor.Spacek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2223
Registrován: 16 říj 2012, 09:30
Dal poděkování: 2637 poděkování
Dostal poděkování: 4250 poděkování

Re: Zpoplatnění německých dálnic pro cizince

Příspěvek od Libor.Spacek »

Zavádění mýtného je obecně smutný jev, omezující volný pohyb a posunující nás zpět do středověku. Nelíbí se mi to nikde, v jakékoliv podobě.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Libor.Spacek za příspěvky (celkem 6):
Ondrej.Profant, Mikulas.Peksa, Vaclav.Malek, Ondrej.dj-bobr.Ulehla, Roman.Kucera, Jiri.Kaderavek

Dle pirátského velení senilní dědouch a troll.

Uživatelský avatar
msuchan
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 870
Registrován: 29 říj 2013, 11:25
Profese: nacionalista, militantní antikonzument,
Dal poděkování: 173 poděkování
Dostal poděkování: 1433 poděkování

Re: Zpoplatnění německých dálnic pro cizince

Příspěvek od msuchan »

http://zpravy.ihned.cz/svet-evropa/c1-6 ... iminalitou
Něco nového pro ty, co sledují dění a jsou schopni vnímat nikoliv mediální balast, ale podstatu...
Začíná to "dálničními poplatky pro cizince", pokračuje štvavou rétorikou proti imigrantům, "vyhlášením války zločineckým bandám valícím se z Čech,...co nám tu páší svoje nekalé rejdy"...a končí zrestaurováním pojmu Untermensch a "obranou Fatherlandu proti negermánské lůze."
Pokud by to chtěl někdo zlehčovat, tak upozorňuji, že první tři kroky už jsou bohužel splněny...a mají zcela jasný spojný bod...bavorskou CSU a Joachima Herrmanna.
Bohužel, lidičky...Jak se v terminologii začne používat: "zločinecké bandy páchají nekalé rejdy"...tak je cesta do pekel spolehlivě zahájena... ;) A bavoráci nám do rakvičky "jednotného evropanství" začínají zatloukat pěkné krováky.

Pro němčinářské fajnšmekry přikládám originál novoročního dárku od p. Herrmanna.
http://www.welt.de/politik/deutschland/ ... uropa.html

P.S. poptávám pomoc někoho, kdo se orientuje na webech bavorských institucí a je schopen navést na oficiální statistiky kriminality a spotřeby drog. Za českou stranu už věc (příhraniční kriminalita) zmapovanou mám. Děkuji
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpoplatnění německých dálnic pro cizince

Příspěvek od Roman.Kucera »

msuchan píše:...
No já zírám. To je zmrd.
Fakt tam je doslova "Bayern verstärkt Kampf gegen Banden aus Osteuropa" a těmi "Banden aus Osteuropa" nemyslí kapely s orientální muzikou.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: Zpoplatnění německých dálnic pro cizince

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Jsem pod parou, takže se nebudu vyjadřovat k morálnímu profilu Bavorské CSU, protože bych nepochybně porušil nějaký předpis. K morálnímu profilu Saských Pirátů bych nicméně podotkl, že jsou to super lidi :) Každopádně, to co momentálně běží v Německých médiích kolem imigrantů je na zblití. A to jak moc velký odpor klade Angela a její CDU je taky ostuda. Ale co bychom čekali, je to jedna strana a Kalouskovi parťáci v EP.

Ale nejsou sami a my nejsem sami... http://www.sueddeutsche.de/politik/einw ... -1.1857892

Každopádně, v květnu čekají Sasko komunální volby (kromě Evropských) a v srpnu zemské volby. Takže, kdo jim to chcete vrátit, dojednáme couchsurfing a budeme nosit letáky, lepit plakáty resp. co bude třeba, abychom jim ukázali, zač je toho v čechách trolling.

A jinak, mluvil jsem s Německými Piráty a obecně jsou spíše proti mýtnému pro cizince. Rád bych dal dohromady pirátskou pracovní skupinu z Německa a jemu sousedících zemí, která by dala k celé záležitosti tiskové prohlášení jménem více pirátských stran. Co je podle Vás nejlepší, teď? před evropskými volbami? až bude ten zákon schválený? Zapojíte se?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 2):
Roman.Kucera, Ondrej.Profant
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
msuchan
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 870
Registrován: 29 říj 2013, 11:25
Profese: nacionalista, militantní antikonzument,
Dal poděkování: 173 poděkování
Dostal poděkování: 1433 poděkování

Re: Zpoplatnění německých dálnic pro cizince

Příspěvek od msuchan »

Možná bych měl cosi doplnit k podstatě "problémů se zločineckým bandami."

Skutečností je, že dovoz drog do Německa z Čech nejspíš opravdu roste (v řádu desítek procent) a jiná kriminalita v Bavorsku a Sasku také roste (v řádu jednotek procent).

Místní obyvatelé to vnímají a jsou z toho asi flustrovaní. A z pohledu politika je nemožné lidem říci: "Německo se prostě změnilo, koukejte si zvyknout...." Takže je nutno veřejnosti "určit nepřítele" a vytvořit hromosvod, přes který se flustrace lidí bude ventilovat...a obávám se, že to má konkrétně být český a polský untermensch.

Zmiňovanou kriminalitu můžeme rozdělit na dvě části:

1) Drogy
Přes hranici zřejmě proudí slušné množství drog, tedy konkrétně marihuany a pervitinu. Je nutno ovšem dodat, že se tak děje jaksi "bez české účasti." Stranou , která vytváří poptávku je mladý bavorský občan...a stranou, která poptávku uspokojuje je vietnamec na české straně hranic. Funguje to tak, že vietnamci vaří perník a pěstují trávu. Němečtí narkomani si pro ni jezdí do Čech, ke stánkům s trpajzlíky. Když už sem jedou, tak toho vezmou víc a doma to prodávají kámošům. Když je u česko-bavorských hranic zadržen někdo s drogou, tak statisticky je to na 60-70% NĚMEC!!!
Dále je nutno dodat, že třeba množství zabavených drog je v porovnání s odhadovanou celoněmeckou spotřebou méně, než plivnutí do rybníka.
To co popisuji výše, je známý fakt a přesně takto se to dozvíte i od p. Herrmanna...Jenže to už zabručí někde pod fousy, na desáté straně novin, kde si toho nikdo nevšimne.
Mimochodem...tyto jevy nám dělají ta fajnová čísla, kdy jsou Češi "největší chlastači, kuřáci, huliči a smažky na světě." To, že si sem ten materiál jezdí a lítá nakupovat a konzumovat půl Evropy už ve statistikách vidět není.

2) Jiná zločinnost - byty, auta a pod.
Zde bych možná začal tím, že Německo se za 25 let prostě změnilo a dynamika změn roste. Na jaře 1990 jsem s vykulenýma očima jel do Mnichova. A bylo to sakra jiné Bavorsko, než dnes. Každý byl kešově v pohodě, měl baráček, muškáty v okně, auta se nezamykala. Všichni se znali a v neděli se sešli v kostele. Po Mnichově chodily výhradně dirndly a kozí štětky... Zkuste se tam projít dnes... :D
Pro starší němce je obtížné si uznat, že už nejsou tak finančně v pohodě, že jejich potomstvo už také paří, chlastá a fetuje...že je jiné složení obyvatelstva, vzníká chudá vrstva, což roky nebylo...a že toto všechno sebou táhne nějaké důsledky...Třeba novinkou jsou v Bavorsku "zloději kovů"...Pro nás běžná realita...pro dirndl a kozí štětku cosi nepředstavitelného...Absolutně nechtějí slyšet, že nějaký chudý němec musí krást víka od kanálů... A proto tak dobře chroupou " zlodějské bandy z východu."!!!
Ke konkrétním číslům se mi nedaří dopracovat. V článcích o "zločineckých bandách z čech" se tendenčně vytváří dojem "nárůst zločinu v celém Bavorsku a Sasku je způsoben cizinci dojíždějícími z Čech a Polska."
Prostě se mi to nějak nedaří číselně dokázat...Například jsem dohledal počet vězněných čechů. V Bavorsku je to cca 100, což je skoro stejné číslo jako v GB, která je tisíc km odtud... ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi msuchan za příspěvky (celkem 3):
Roman.Kucera, Jiri.Kaderavek, odis
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpoplatnění německých dálnic pro cizince

Příspěvek od Roman.Kucera »

Děcka já su fakt debil :-) S Vietnamci denně pracuju, vím, jak to chodí a až teď mi doťapalo, že ti trpajzlíci u stánků jsou jen zástěrka :-) Furt jsem si říkal, jak je to může uživit a jaxou ti Němci blbí, že to sem jezdí kupovat. Nekecám :-)
Msuchane, máš samozřejmě pravdu a dík, žes mi tu ránu do hlavy dal. Dobrý prozření :-)
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
msuchan
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 870
Registrován: 29 říj 2013, 11:25
Profese: nacionalista, militantní antikonzument,
Dal poděkování: 173 poděkování
Dostal poděkování: 1433 poděkování

Re: Zpoplatnění německých dálnic pro cizince

Příspěvek od msuchan »

Roman Kucera píše:Děcka já su fakt debil :-) S Vietnamci denně pracuju, vím, jak to chodí a až teď mi doťapalo, že ti trpajzlíci u stánků jsou jen zástěrka :-) Furt jsem si říkal, jak je to může uživit a jaxou ti Němci blbí, že to sem jezdí kupovat. Nekecám :-)
Msuchane, máš samozřejmě pravdu a dík, žes mi tu ránu do hlavy dal. Dobrý prozření :-)
To je úplně normální...já si také roky říkal, jak se těma trpaslíkama mohou uživit, dumal kdo to kupuje...a marně hledal nějakého Šmudlu na německé zahrádce...
Takže trpajlíci ne...Pod pultem jsou nekolkovaná cigára a chlast + travka a perník. :lol:
Uživatelský avatar
msuchan
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 870
Registrován: 29 říj 2013, 11:25
Profese: nacionalista, militantní antikonzument,
Dal poděkování: 173 poděkování
Dostal poděkování: 1433 poděkování

Re: Zpoplatnění německých dálnic pro cizince

Příspěvek od msuchan »

Jako "zpravodaj vlákna" referuji, že německá "vizitka jednotného evropanství" se už víceméně podařila...
Takže jste i nadále "plnoprávnými a jednotnými evropany", ovšem jen v případě, že se nepohybujete autem po ŕíšské dálnici... ;)
http://tn.nova.cz/clanek/zpravy/zahrani ... zince.html

Dále bych upozornil na související technický systém (šmírovací kamery), což je u nás také "na programu"...
soukromi-f540/dalnicni-poplatky-pomoci- ... 21374.html

V Německu je systém šmírovacích kamer už velmi rozšířený a musím uznat, že mne velmi irituje...V některých úsecích jedete v koloně německých aut...a každých 500 metrů výhradně na vaše auto blikne kamera, aby sejmula foto toho protektorátníka uvnitř auta, co se jim toulá Říši... Technicky už jsou nejspíš ve stejné fázi jako Britové...tedy je monitorována veškerý váš pohyb vozidla od nájezdu, po sjezd z dálnice...
Odpovědět

Zpět na „Doprava a Logistika“