Kampaň za registraci slovenské Pirátské strany

Zahraniční odbor komunikuje s dalšími členy mezinárodního Pirátského hnutí, zejména přináší v zahraničí osvědčené nápady do strany, vypracovává společný postup při projednávání mezinárodních problémů.

Moderátor: Zahraniční odbor

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26151
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36906 poděkování
Dostal poděkování: 30039 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kampaň za registraci slovenské Pirátské strany

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Tady to běží skoro samo, to je super.
Pár trošek do mlýna, když už jsem v tom ZO.

* dopsal jsem nějaké ty údaje o tom, kdo co drží do toho padu.
* zásadní informace, která mi chybí je kdo ovládá/spravuje aktuální web PP-SK?
* nekupoval bych nové domény, dokud není třeba
* nevidím to nijak horce s potřebou samostatné domény nebo webu na stranické noviny
* to O.Z. co existuje a jsou na něj napsané domény, na kterých běží aktuální web - má to nějaké stanovy?
* máte připravené nějaké stanovy a případně i programové dokumenty pro tu budoucí stranu? (aby se bylo pod co podepisovat a aby se případně revidovaly předem, než se založí.)

A co tu Petr říká o nějakém ERM nebo CRM na členy a příznivce není marné - s tím má PP-CZ potíže dodneška.

Jinak tu na fóru je sekce pro slovákov, tak se případně koordinovat může tam,(slovensko-f378/), nebo se to tam může uklidit.

EDIT: Jinak na tom transparentním účtu je za poslední rok pohyb - platby za domény, platby za hosting, nějaké členské příspěvky (cca 5) a výběr pokladnou 200€.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 2):
Mikulas.Peksa, Ivo.Vasicek

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11918 poděkování

Re: Kampaň za registraci slovenské Pirátské strany

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Ok, pojďme si udělat mumble. Resp. začněme doodlením data.

http://doodle.com/f6sq3zw2swigg6bd
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvek:
Petr.Bajgar
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Milan.Gvoth
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 12
Registrován: 06 úno 2011, 18:00
Profese: podnikatel
Bydliště: Ďumbierska 23, Prešov
Dal poděkování: 31 poděkování
Dostal poděkování: 51 poděkování

Re: Kampaň za registraci slovenské Pirátské strany

Příspěvek od Milan.Gvoth »

Všetkých vás srdečne pozdravujem ;)
Áno, sledujem toto vlákno, pretože mi to jednoducho nedá, PP-SK neprestala byť mojou srdcovkou. Síce už len ako radový člen, do vypršania členstva.

Rád by som prispel informáciami, ktoré vám pomôžu zorientovať sa v stave PP-SK a zároveň budete v obraze minulom aj prítomnom.


>> Domény
- doména piratskastrana.sk bola vo vlastníctve pôvodného zakladateľa SPS (Ján Priadka), každoročne s ňou bol problém. V dobe, keď bolo potrebné predĺžiť platnosť domémy, sme mali skoro mesačný výpadok webu a mailov, kým nezaplatil faktúru svojmu ISP (Atlantis). V tej dobe som ho musel neustále urgovať, taktiež konateľa jednej s.r.o.-čky, na ktorú bola vystavovaná faktúra za doménový hosting. S webhostingom až také problémy neboli, podarilo sa mi včas ukecať Websupport, aby pri nezaplatení faktúry previedli hosting na SPS.
Tento rok som sa rozhodol, že už nebudem urgovať zaplatenie domény, ale pri vypršaní platnosti sa ju pokúsim odchytiť. Oslovil som SK-NIC ako národného registrátora, Websupport (obidva subjekty boli v tomto dosť aktívne, za čo im patrí vďaka), z vlastných prostriedkov som pre istotu zainvestoval do služieb backorder.sk a kupadomeny.sk. V konečnom dôsledku sa to oplatilo a doména je od 8.2014 vo vlastnictve O.Z.

- doména slovenskapiratskastrana.sk je tiež vo vlastníctve O.Z. a je presmerovana na aktualny web

- domény pirati.sk a piratskenoviny.sk sú vo vlastníctve Slavomíra Kužmu, až neskôr mi došlo, že tým, že ich nechce dať do vlastníctva O.Z., tak ich vlastne chráni. V tomto sa mu ale nečudujem, keď vidí v akom stave je zakladanie PP-SK. Jediný problém je v tom, že aj keď je táto doména presmerovaná na aktuálny web piratskastrana.sk, tak Slavomírove systémy (vrátane domain hosting) sú často nefunkčné, teda nefunguje ani presmerovanie. Predpokladám, že bude ochotný ich prepísať až po úspešnom založení strany. Netlačte ho zbytočne teraz, na funkčnosti pirati.sk v súčasnosti až tak nezáleží. Po založení PP-SK to bude ako pekný bonus.

- Boli/sú ešte aj domény piratislovensko.sk, pirateleaks.sk a weedliketotalk.sk.


>> Internetové platformy
- web + fórum + maily technicky spravujem ja, mám k nim potrebné administrátorské prístupy, samozrejme k celému webhostingu a k správe domén vo vlastníctve SPS
návštevnosť
Obrázek

- web prípravného výboru pv.piratskastrana.sk spravuje myslím Viliam Fiedler, stránka je nefunkčná kvôli neexistencii tabuliek databázy,

- web piratskenoviny.sk spravuje tiež Viliam, v súčasnosti nefunkčný kvôli dlhodobému výpadku u Slava Kužmu

- FB stránka a skupiny - adminmi sú všetci z managementu SPS + Silvester
FB stránka má v súčasnosti minimálny celkový dosah
Obrázek

- Google+ (https://www.google.com/+PiratskastranaSk - 204 odberateľov) spravujem ja, využívané minimálne

- Twitter (https://twitter.com/PiratePartySK - 503 odoberateľov) spravujem ja, je napojený na FB stránku, čo sa objaví na nej, tak je zároveň aj na Twitteri


>> Financie
- účtom disponujem ja spolu s Petrom Blaščákom, úhrady faktúr a výbery v hotovosti na pobočke môžeme vykonávať len obaja súčasne, nie samostatne, platobnú kartu nemáme
- na účte je v súčasnosti 760,38 €, z toho je 489,99 € príjem z asignačnej dane 2% za rok 2013, ktoré sú účelovo viazané podľa predmetu činnosti O.Z., zbytok sú príjmy z členského a nevyčerpaná časť 2% za rok 2012, takže disponibilných financií "na hocičo" je minimum
- O.Z. je podľa posledného rozhodnutia v "šetriacom režime", aby financie vydržali čo najdlhšie aspoň na úhradu domény a hostingu, je zrušený aj P.O.Box v Prešove, poštu teraz preberá Peter Blaščák v Bratislave

>> Stav podpisov
Google tabuľka, kam sa zapisujú jednotlivé podpisové hárky, aktuálne v prezeracom móde
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing


>> Čo bolo, to bolo, terazky ....
po všetkých tých rokoch "trápenia" som to jednoducho vzdal, totálne vyhorený, bez chute a sklamaný z niektorých ľudí. Povedal som si, že to ešte budem nejak chrániť, kým sa nenájde iný aktívny blbec (v dobrom slova zmysle :) ) a nepreberie žezlo. Po mojej rezignácii som nemal ideály, že to niekto zo starých členov chytí do ruky. Vyjadrili sa jasne.

Potrebujete nájsť zapálených ľudí, ktorí svojim nadšením dokážu infikovať aj svoje okolie. Ale to ešte stále nie je na výhru. Nadšenie nestačí.
Budem teraz písať o zákulisí slovenských pirátov. Možno nuda, ale čítajte pozorne. Asi neviete, že sme boli v tomto lete (jún-august 2014) len malý krok od toho, aby sme sa stali politickou stranou. Ako? Jednoducho sa našla jedna malá neaktívna politická strana, ktorá bola ochotná vzdať sa celej agendy v náš prospech. Táto strana má na 90% rovnaké ciele ako SPS. Jednoducho by sa len premenovala na SPS, vymenila štatutárov, zmenila stanovy, ... za celý tento "system hack" (pracovný názov celej akcie, keďže sa jednalo o najjednoduchší spôsob, ako obísť nezmyselnú požiadavku 10 000 podpisov, ktorú pred nás postavil systém), tak celý tento špás by nás vyšiel na 2 000 €, ako čiastočná náhrada za ich doterajšie náklady so zakladaním strany, keďže zbierali podpisy aj cez agentúru. V užšom pirátskom kruhu sme si vopred tento krok odsúhlasili, až potom som oslovoval takéto malé strany a jednu som našiel, takže všetko sa robilo za všeobecného súhlasu. Boli nejaké stretnutia so štatutárom tej strany, dohodli sa konkrétne kroky a postupy. My sme sa interne dohodli akou formou vyplatíme starých štatutárov ( najprv 800€, zbytok v splátkach do roka), ako to urobíme účtovne, aby sme to neťahali z vlastných vreciek. Pripravil som nové stanovy politickej strany, vyrobil podrobný manuál k vykonaniu zmien na ministerstve vnútra, aby sa na niečo nezabudlo. Lenže nastal problém. Martin Tibenský si dal zrazu podmienku, že do toho pôjde len vtedy, ak nás bude aspoň 10 aktívnych ľudí, s ktorými by strana začala. Petrovi Blaščákovi sa narodilo prvé dieťa, tak sa ospravedlnil, že nebude mať čas na nejaké aktivity, že možno bude len členom. Vravím si, OK. Za niečo vyše mesiaca sa mi spomedzi aktívnejších fanúšikov podarilo vykomunikovať ďalších ľudí, ktorí boli ochotní do toho ísť. Takže bolo nás 10-12, ktorí by stáli pri zrode strany. Znovu som oslovil pirátov v Bratislave, keďže som potreboval nájsť jednu osobu, ktorá by podala všetky žiadosti na ministerstve vnútra. Bratislavčan by bol ideálny, keďže má úrad pod nosom a vedel by okamžite reagovať na prípadné požiadavky zo strany ministerstva. Ja som na opačnom konci republiky v Prešove. A tu nastal problém. Nenašiel sa nikto ochotný. Buď sa vyhovorili na pracovné zaneprázdnenie, alebo prestali komunikovať.
Toto všetko ma teda už zlomilo úplne. Po všetkých tých vybavovačkách, keď som sám zakladal O.Z., aby sme mali aspoň nejakú právnu subjektivitu a mohli byť partnermi pri jednaniach, po každoročnom behaní a zháňaní potvrdení k možnosti poberať asignačnú 2% daň, po každoročnom vedení účtovníctva, uzávierky a výročnej správe, po vybavovaní miest na OLaNO kandidátke do volieb 2012, po vybavovaní posledného "system hacku". Starostlivosť o domény, web, fórum, FB beriem už len ako drobnosti. Aby som ostatným nekrivdil, tak aj oni prispeli pri organizovaní protestov, Peter Blaščák organizoval akciu "podpory médiám", keď im predseda NRSR obmedzil pohyb po parlamente, tiež zorganizoval stretnutia fanúšikov a historickú, kritizovanú, niektorými českými pirátmi zosmiešnenú Vianočnú párty. Aj fanúšikovia sa zapájali.
No podstatné bolo, že v kritickom okamihu zlomu, keď sa mohla zrodiť pirátska politická strana, som sa nemohol oprieť o spolubojovníkov. Jednoducho sa zľakli zodpovednosti, uvedomili si, že prestáva byť sranda a ide sa do vážnej veci. Ako keď sa človek rozhodne podnikať a zakladá s.r.o-čku. A to bolo na nich priveľa.

Takže toľko z histórie a súčasnosti. Ako som už písal, nadšenie nestačí. Potrebujete do SPS ľudí, ochotných ísť aj do takejto náročnej činnosti akou politika určite je, trochu rizika a veľkej straty doteraz voľného času, straty súkromia. Nadšencov > manažérov. To by mal byť prvý krok, aby ste sa nesklamali až po určite náročnom vyzbieraní podpisov. Aby hárky nezostali v šuplíku. A tých podpisov je potrebných aspoň 12-13 000, nech je rezerva, na ministerstve sa občas radi zahrajú na pedantov a určia niektoré podpisy ako neplatné. Nedovolia dodať ďalšie hárky, ani už odovzdané hárky nevrátia.
Podpisové hárky môžu podpisovať občania SR už od veku 15 rokov, je to potvrdené od MVSR. Takže úspešnosť získania podpisov môže byť aj medzi stredoškolákmi.

Držím Silvestrovi palce a samozrejme všetkým českým pirátom, ktorí chcú pomôcť. Mám takého tušáka, že Silvester bude úspešný. Len mu treba pomôcť.
Ako súčasný štatutár O.Z. som hocikedy k dispozícii, vo veciach, keď to zákon vyžaduje. Pomôžem v technických veciach, webe a administrácii. Ale to je tak všetko. Ivo Vašíček písal, že som nerád chodil na verejnosť. Nie je to až tak pravda, alebo nie úplná. Mojim prvoradým úmyslom bolo pomôcť mladým ľuďom rozbehnúť pirátske hnutie, založiť stranu. Aj preto som radšej nechával priestor mladším ročníkom a dúfal som, že sa medzi nimi nájde prirodzená autorita s charizmou, pretože takú potrebuje každá politická strana. V mojom veku som aj tak len kazil vekový priemer :) . Ako predseda O.Z som zároveň ani nemohol vykonávať oficiálne kroky k založeniu politickej strany. Naše zákony to vyložene zakazujú a môže hroziť až zrušenie O.Z. Aj pre tento dôvod som nebol v prípravnom výbore. Niektorí členovia O.Z. to asi nepochopili dodnes.
V tejto súvislosti chcem ešte spomenúť jednu podstatnú vec. Založením politickej strany sa nemalo zrušiť O.Z. SPS. To malo zostať ako liaheň budúcich aktívnych členov pre politickú stranu PP-SK. Taktiež pre ľudí, ktorým vek ešte nedovoľuje byť riadnymi členmi politickej strany, prípadne by im v tom bránili iné profesné zákazy, štátna príslušnosť a podobne. V každom prípade malo O.Z. zostať. Takže pri ďalšom rozhodovaní vnímajte ten rozdiel medzi O.Z. a vznikajúcou politickou stranou.

Ďakujem, že ste vydržali čítať až po tento riadok a teším sa, že sa to teraz konečne môže podariť.
Slovenská pirátska strana
ex_predseda
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"I use linux, because it's like teepee. No windows, no gates, apache inside ... BTW, life is too short for reboots"
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13421
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34735 poděkování
Dostal poděkování: 17610 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kampaň za registraci slovenské Pirátské strany

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Takovej rychlej nápad, nemělo by smysl propojit vznik Pirátské strany a kampaň proti TTIP?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 2):
Marek.Necada, Alexandr.Mansurov

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11918 poděkování

Re: Kampaň za registraci slovenské Pirátské strany

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Vyhlašuju koordinační mumble v české místnosti na serveru PP-DE na pátek 26.12. ve 2000. (já nebo Alex ještě všechny v Doodlu napsané obepíšeme).
Dalibor Zahora píše:Takovej rychlej nápad, nemělo by smysl propojit vznik Pirátské strany a kampaň proti TTIP?
Ne. Resp. ne přímo. Lze na akcích/stránkách proti TTIP propagovat vznik PP-SK. Opačně bych to nedělal - ta strana si musí sama demokraticky rozhodnout, co považuje za své poslání. Znáš-li NGO na Slovensku bojující proti TTIP, nadhoď kontakt - spolupráce s Piráty nepochybně může být vzájemně výhodná.
Milan Gvoth píše:...
Milan Gvoth: Díky za info. Pokud bys mohl přijít na mumble, bylo by to fajn. Tvoje zapojení by bylo super, ale chápu, že závisí na míře vyhoření. Každopádně Tě ještě asi budeme otravovat s nějakými požadavky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Petr.Bajgar
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Alexandr.Mansurov
Člen KS Praha
Příspěvky: 1597
Registrován: 22 lis 2010, 16:56
Profese: programátor
Dal poděkování: 5083 poděkování
Dostal poděkování: 2015 poděkování

Re: Kampaň za registraci slovenské Pirátské strany

Příspěvek od Alexandr.Mansurov »

OFFTOPICMumble je oznámeno na wiki, ve vlákně mumble schůzí ZO a přihlášeným v Doodle byla navíc zaslána SZ
úkoly z padu jsem přepsal do redmine
Tito uživatelé poděkovali autorovi Alexandr.Mansurov za příspěvek:
Mikulas.Peksa
Silvester.Bucek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 27
Registrován: 05 zář 2014, 18:01
Profese: Akademik (takmer)
Dal poděkování: 26 poděkování
Dostal poděkování: 44 poděkování

Re: Kampaň za registraci slovenské Pirátské strany

Příspěvek od Silvester.Bucek »

Stastne a slobodne vianoce prajem.

Vypada to tak, ze uz nikto na doodli hlasovat nebude. Najschodnejsie vypada teda nedela 29. 12., poprosim Mikulasa, aby to potvrdil a pomohol mi dat dokopy program.

a inak, niekolko noviniek, aby ste boli v obraze:
- dohadujem podporu s OS Dekriminalizacia
- "serialova afera" sa snad vyriesila, tak uz len cakame na to, kedy to bude fungovat
- o logu sa stale vasnivo diskutuje, su doslova dva tabory, dam tomu este cas do konca vianoc a potom dame "hlasovat".
- a takto podvecer som dokoncil taku dorbnost zatial, slovensky preklad manifestu PPEU, ktory moze sluzit ako uplne zakladne stanovy pri podpisovani: https://docs.google.com/document/d/10Di ... sp=sharing

Inak dakujem Milanovi za skutocne podrobne informacie a dufam, ze ked sa to podari, ze ho to opat nastartuje, chapem jeho vyhorenie. Minulost ale nechajme teraz tak, ked sa to skutocne dobre PRIPRAVI a bude skutocna PODPORA, tak to ZVLADNEME!

Idem si teraz dat fajront vianocny, na plus minus druhy svatek pisem kvoli logu.
PEACE
Tito uživatelé poděkovali autorovi Silvester.Bucek za příspěvky (celkem 2):
Petr.Bajgar, Vojtech.Pikal
"I do not agree with what you have to say, but I'll defend to the death your right to say it" (Voltaire)

"The only way to deal with an unfree world is to become so absolutely free that your very existence is an act of rebellion." (Camus)

"Yes, I am a criminal. My crime is that of curiosity. My crime is
that of judging people by what they say and think, not what they look like.
My crime is that of outsmarting you, something that you will never forgive me
for." (The Mentor)
Silvester.Bucek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 27
Registrován: 05 zář 2014, 18:01
Profese: Akademik (takmer)
Dal poděkování: 26 poděkování
Dostal poděkování: 44 poděkování

Re: Kampaň za registraci slovenské Pirátské strany

Příspěvek od Silvester.Bucek »

OFFTOPICStastne a slobodne vianoce prajem.

Vypada to tak, ze uz nikto na doodli hlasovat nebude. Najschodnejsie vypada teda nedela 29. 12., poprosim Mikulasa, aby to potvrdil a pomohol mi dat dokopy program.

a inak, niekolko noviniek, aby ste boli v obraze:
- dohadujem podporu s OS Dekriminalizacia
- "serialova afera" sa snad vyriesila, tak uz len cakame na to, kedy to bude fungovat
- o logu sa stale vasnivo diskutuje, su doslova dva tabory, dam tomu este cas do konca vianoc a potom dame "hlasovat".
- a takto podvecer som dokoncil taku dorbnost zatial, slovensky preklad manifestu PPEU, ktory moze sluzit ako uplne zakladne stanovy pri podpisovani: https://docs.google.com/document/d/10Di ... sp=sharing

Inak dakujem Milanovi za skutocne podrobne informacie a dufam, ze ked sa to podari, ze ho to opat nastartuje, chapem jeho vyhorenie. Minulost ale nechajme teraz tak, ked sa to skutocne dobre PRIPRAVI a bude skutocna PODPORA, tak to ZVLADNEME!

Idem si teraz dat fajront vianocny, na plus minus druhy svatek pisem kvoli logu.
PEACE

OFFTOPIC[m]Duplicitni prispevek nahlasen jeho autorem, schovano do OT[/m]
"I do not agree with what you have to say, but I'll defend to the death your right to say it" (Voltaire)

"The only way to deal with an unfree world is to become so absolutely free that your very existence is an act of rebellion." (Camus)

"Yes, I am a criminal. My crime is that of curiosity. My crime is
that of judging people by what they say and think, not what they look like.
My crime is that of outsmarting you, something that you will never forgive me
for." (The Mentor)
Uživatelský avatar
Alexandr.Mansurov
Člen KS Praha
Příspěvky: 1597
Registrován: 22 lis 2010, 16:56
Profese: programátor
Dal poděkování: 5083 poděkování
Dostal poděkování: 2015 poděkování

Re: Kampaň za registraci slovenské Pirátské strany

Příspěvek od Alexandr.Mansurov »

Silvestre, o par postu vyse to Mikulas vyhlasil na 26.12, což jsme již roztroubili do světa a těm, co v daný okamžik byli v doodle jsem rozesílal i SZ. Pokud to mermomocí chcete posunout, tak to asi není velký problém, ale pojďme tyto organizační zmatky do budoucna omezit :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Alexandr.Mansurov za příspěvek:
Petr.Bajgar
Petr.Bajgar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: Kampaň za registraci slovenské Pirátské strany

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Ahoj Silvestře
díky za tvoji a veškerou aktivitu k založení PP-SK a hlavně přeji hodně vytrvalosti, protože kdybychom měli v Česku sbírat 10k podpisů pro založení PP-CZ tak by nám to trvalo tak dva až tři roky. Podstatné je nezaseknout se na nejaké podružnosti jako je například logo, ale vyžívat toho co už dnes máte díky pětiletému vývoji k dispozici jako je především Mumble k vzajemnému jednání s lidmi, kteří sympatizují s námi Piráty a mohli by být ochotni přispívat k trvalé součinnosti. Politika je vyšší dívčí a v podstatě se jí dnes nemáme v Česku a předpokládám, že ani na Slovensku od koho učit, jde totiž především o osobní schopnosti lidí spolu jednat a jednat i s lidmi, kteří zatím nechápou o co nám vlastně jde. Politika je totiž zárověň vysoce kultivovaná schopnost chápat, vnímat, reagovat a hlavně vyjednávat potřebné koalice k podpoře společných programových a ne jen sobecky osobních cílů. Politika je tedy především schopnost hájit vyšší zájmy daného společenství. Mnozí lidé v PP-CZ vnímají politiku především jako marketingovou a administrativní-právní záležitost a tím od počátku brutálně podvazují skutečné politické možnosti PP-CZ konkurovat významněji ostatním tzv.politickým stranám a reálně být volitelnou společenskou alternativou pro naše spoluobčany. PP-SK může být významným hráčem i proto kolik slováků dnes studuje v Česku a po celé EU, takže může efektivně působit už dnes jako významná posila-součást ZO PP-CZ, nebo TO PP-CZ, sbírat a rozvíjet činnost MO PP-SK a hlavně od počátku pečlivě vést perzonální záležitosti, tak aby jste nepřicházeli o kontakty a lidi, kteří vám chtějí pomáhat jen proto, že už budete mít nějakého jednoho nebo několik pohlavárů, kteří nebudou stát o potenciální konkurenty. Hlavně se pokuste vyvarovat chyb a neblahých závislostí na kterých trvale kolabuje PP-CZ, což je především arogance několika jednotlivců, kteří pak trvale odrazují od činnosti další lidi jen proto, že brutálně prosazují svoje nedonošené dětinské a často fašizoidní názory. Snahou mnoha lidí(šmejdů) totiž je politiku a jakoukoliv politickou stranu pouze využít pro vlastní prospěch a fakticky odmítají chápat politiku jako službu. Což následně zákonitě vede ke stagnaci dané politické strany a pro jejich trvalé zneužívaní získané důvěry a moci a tím ztratu duvěryhodnoti a podpory od spoluobčanů. Pohled na politiku jako výtah k moci, je brutálním zjednodušením a v podstatě zločinem na spoluobčanech.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Bajgar za příspěvek:
Silvester.Bucek
Odpovědět

Zpět na „Zahraniční odbor“