Volba předsedy - komentáře historiků, filosofů a sociologů

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Jihocesky kraj

Zamčeno
Ludek.Blaha
Člen KS Jihočeský kraj
Profese: učitel
Dal poděkování: 1012 poděkování
Dostal poděkování: 975 poděkování

Re: Volba předsedy - komentáře historiků, filosofů a sociolo

Příspěvek od Ludek.Blaha » 17 pro 2014, 19:18

Vaclav Urban píše:Zaregistroval jsem před volbami nějaký jeho dopis, kde se od pirátů distancoval, teď je z něho pro změnu netrpělivý čekatel na členství (přihlášku podal 9.10.2014).
Konečně taky trochu historie, filosofie a sociologie!
To nebyl dopis, Václave. To byl předvolební článek o píseckých pirátech do místního tisku, jehož napsání mi písečtí piráti odhlasovali svorně. Upozornil jsem je, že napíšu pravdu. Čímž jsem myslel, že napíšu to, co vnímám jako pravdu. Ten článek jsem dal místnímu sdružení k dipozici, ale tuším, že nikde publikován nebyl. Dodnes nevím, jestli proto, že pravdivý nebyl, nebo proto, že pravdivý byl.
Taky jsem pirátům říkal, že pokud se ten článek dostane mezi lidi, tak že jej vynesl někdo z nich. Jak jsi k němu přišel Ty, Václave?
Už si nepamatuju přesně, co v něm stálo, ale řekl bych, že jsem se nedistancoval od pirátů, ale od jejich tehdejšího předvolebního třeštění. A taky bych řekl, že je to nejspíš stálo druhého zastupitele. Setrvávám v naději, snad ne marné, že to mnohé přivede k zamyšlení se. Ale nevím, nevím.
Taky jsem celou dobu říkal, že přihlášku podám až před volbami. Myslel jsem si, že bych tím mohl demostrovat širší veřejnou podporu pirátským myšlenkám. Taky jsem chtěl být na posledním místě kandidátky, aby to nebylo jako u mnohých jiných stran, kteří tam často doplní jen tak nějakého vocasa. A nakonec tam neměli ani toho vocasa.
Přihlášku jsem podal do Tvých rukou, chtěl jsem tím (zase) demonstrovat svůj jasný a trvající nesouhlas s tou poněkud neútěšnou taškařicí o nepřijetí dvou dlouholetých členů strany do místního sdružení. Také jsem řekl, že o přijetí do píseckého sdružení požádám, až Janu a Lukáše přijmou, nebo až na tom Jana a Lukáš nebudou trvat. Pokud se někdy stanu členem strany a do Písku budu někdy přijat, udělám všechno pro to, aby tam byli i ti dva, budou-li chtít. A každý jiný, který už Pirátem je. Ať už certifikovaným, a nebo rozeným (viz Roman Kučera).
Znovu uvádím, že Tvoje opakovaná nabídka na zahájení procesu mého přijetí mne těší, ale někde jsem na fóru zaznamenal diskusi o 'fyzickém' kontaktu s novými členy, a jako staromilec a vitualofob jej preferuji. Moje oficiální nečlenství mi nevadí. Být jakousi anomálií je docela zábavné. Moje pindy, které nedoporučuji brát až tak vážně, vedou spíš k tomu, aby se to naše Jihočesko nezmrtvilo nad únosnou mez.
Ta štrapáce s místně nesdruženým Jindrovo Hradcem mne mrzí. Léta jsem tam jezdil triatlony a rád trávil prázdniny na břehu Klikovského rybníka u Člunku. Tak hezké město si Piráty vyloženě zaslouží.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ludek.Blaha za příspěvek:
Ivo.Vlasaty
Aby člověk mohl hlásat pravdu z radnice nebo z parlamentu, musí se tam nejdřív prolhat...

Ljuba.Polakova
Kontrolní komise
Profese: obchodník
Dal poděkování: 1773 poděkování
Dostal poděkování: 395 poděkování

Příspěvek od Ljuba.Polakova » 18 pro 2014, 04:48

" já bych se rád věnoval důležitějším věcem, než hodinovým hovorům s nezaměstnanou Ljubou "
Václave hodinovej hovor jsme měli jeden a to po půl roce, co jsme se neviděli, tak nedělej pupíky. Neboj, už volat nebudu, už nebude důvod, už snad nebudeme mít přecedu co nemá vůbec čas.
Že jsem nezam., nevím proč zmiňuješ, to si všici můžou přečíst na lidé, každopádně neživíš, tak se neser.

" když máte po dvou měsících takový absťák z neschůzování "
Ty jsi sliboval a měsíce už jsou to tři.
Na místě by byla spíš omluva KS, že jsi nedodržel slib a ne tyhle keci sry.
ljuba.polakova@pirati.cz, +420 775 405 125

Jan.Novak
Kontrolní komise
Profese: Politolog, Historik
Dal poděkování: 1647 poděkování
Dostal poděkování: 1365 poděkování

Příspěvek od Jan.Novak » 18 pro 2014, 11:05

xD

Klasickej Václav, po x dlouhý době mlčení, přehlížení a porušování svého vlastního slibu přijde a pozuráží všechny co si dovolují mít jiný názor než on, nebo nedej Bože poukazují na jeho vlastní chyby.

Takže jen ve zkratce:
- Uzavření vyúčtování nemá s krajskou schůzí nic společného (respektive s jejím nesvoláním). Lze to dořešit on-line,na schůzi lze lidi popohnat.
- Schůzi jsi slíbil Ty sám, že ji pak neumíš svolat je na pováženou.
- Pepa Čech se z minulé schůze omluvil a osobně jsem Ti od něj ukazoval SMS.
- Překrucuješ a moc dobře to víš - nejde o to odhlasování na schůzi, jde o to představení se na schůzi.
- Jsou tu lidi co ve volbách uspěli a potřebují si na schůzi předat know-how a probrat to s ostatními piráty.

EDIT: A nic proti Luďkovi, ale nemyslím si, že ani ne po půl roce aktivního postoje k pirátům by měl někdo bejt jejich krajskej předseda.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Novak za příspěvek:
Ludek.Blaha

Ludek.Blaha
Člen KS Jihočeský kraj

Příspěvek od Ludek.Blaha » 18 pro 2014, 13:17

Jan Novak píše:nemyslím si, že ani ne po půl roce aktivního postoje k pirátům by měl někdo bejt jejich krajskej předseda.
Moje řeč, Honzo! Ten postoj by měl být přinejmenším alespoň trošku kladný.
A v jakém časovém horizontu bys to viděl, asi tak. Rok, dva a tři čtvrtě...
Jo, a taky by mohl být členem strany. Když už nic jiného.
Aby člověk mohl hlásat pravdu z radnice nebo z parlamentu, musí se tam nejdřív prolhat...

Petr.Steinbauer
Člen KS Jihočeský kraj
Profese: jednatel, programátor
Dal poděkování: 91 poděkování
Dostal poděkování: 186 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Steinbauer » 18 pro 2014, 13:33

Ludek Blaha píše:A v jakém časovém horizontu bys to viděl, asi tak. Rok, dva a tři čtvrtě...
Vím že je to vtip - chápu ten příměr, ale po kolika letech budu v očích ostatních alespoň člověk? Není XX let členství moc? Nebo málo? Není první vydělaný milion v 19cti příliš pozdě? A jak řešíme stav že ještě někdo v 60 letech stále není způsobilý?

Tahle selekce dle věku nás jednou zničí.. :)

Ivo.Vlasaty
Člen KS Jihočeský kraj
Dal poděkování: 6837 poděkování
Dostal poděkování: 2602 poděkování

Příspěvek od Ivo.Vlasaty » 18 pro 2014, 14:42

Vaclav Urban píše:Přijímali jsme všechny lidi mimo schůzi, kromě Tomáše Tetoura. Myslím, že nemůže být problém s praxí přijímání přes fórum.
Já byl přijat na schůzi, ale to není podstatné. Už jednou jsme tu vedli spor o příjmání členů, se kterými se zbytek předsednictva nesetkal.
Další "čekatel"...nemá tendenci komunikovat.
Ty jsi tu tendenci měl? Jen se ujišˇtuji, bez jakékoliv jízlivosti (i když mi to už nikdo nebude věřit), že snahy neskončily nabídkou FB přátelství.
Dodnes nemá Soběslav vyúčtovanou kampaň (hospodář Vlasatý), má to být do konce roku vyřízené.
To ale není problém KS, tohle dlužím FO. A do konce roku ještě pár dní zbývá.
Máte možnost zvolit si někoho, kdo má víc času
Protože oznámit konání schůze, když program i zázemí si už vzali na starosti ostatní, dá táááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááákhle moc práce.
když máte po dvou měsících takový absťák z neschůzování
už třech. Zjevně to dotáhneme na čtyři. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vlasaty za příspěvek:
Ludek.Blaha
Ivo Vlasatý
toho času řadový člen :)
ivojr@seznam.cz
733224619

Ludek.Blaha
Člen KS Jihočeský kraj

Příspěvek od Ludek.Blaha » 18 pro 2014, 23:05

Michal Horak píše:Pokud je nějaká „PR technika“ používaná dlouho a téměř všemi, asi není blbá.
Tak aspoň jeden, dva příklady obdobných počinů z letošní kampaně ostatních píseckých stran, Michale.
Michal Horak píše:je tato rádoby mravní elitařina přínosem?
Já si to pořád opakuju. Ani ne tu řečnickou otázku, jako to slovní spojení. 'Rádoby mravní elitařina', 'rá-do-by mravní elitařina'.
Přijde mi to, jako kdyby se řeklo třeba: 'A pak si vzal slovo takový rádoby blbeček.'
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ludek.Blaha za příspěvek:
Petr.Steinbauer

Ludek.Blaha
Člen KS Jihočeský kraj

Příspěvek od Ludek.Blaha » 19 pro 2014, 00:07

Déža ví
Ivan Bartos 24 čer 2009, 11:47 píše:Bohuzel Vam musim oznamit, ze Václav VAŠEK odstupuje z funkce lídra KPV Č. Budějovice. Najde se nekdo, kdo by tuto funkci po Vaclavovi prebral?
viz Návrat Jediho

Michal.Horak
Místní předsednictvo
Profese: IT (database & system administrator)
Dal poděkování: 210 poděkování
Dostal poděkování: 581 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal.Horak » 19 pro 2014, 00:23

Ludek Blaha píše:Tak aspoň jeden, dva příklady obdobných počinů z letošní kampaně ostatních píseckých stran, Michale.
Teď jenom v rychlosti si vzpomínám, že to samé udělal bývalý starosta Veselý v PP, ale číslo Ti samozřejmě už neřeknu.
Byl to dopis "prostého občana", který vychvaloval zásluhy O.Veselýho až do nebes a děsil se té Apokalypsy, když nebude znovu zvolen, vzhledem k tomu, že článek byl hned na druhé straně a pod ním zkrata PR (Placená Reklama), tak hlavně nenápadně.
Dobře může následovat opovržení z mravního úpadku srovnáváním se s oranžádama, ale oni ty volby vyhrávají
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Horak za příspěvek:
Ludek.Blaha
Předseda Piráti Písecko
4.místopředseda PKS Jč

Ludek.Blaha
Člen KS Jihočeský kraj

Příspěvek od Ludek.Blaha » 19 pro 2014, 00:36

Pro náhodné čtenáře:
To poděkování Michalovi za odpověď je skutečně ode mne!

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Jihočeský kraj“