KF Jčk 14/2014 Volba krajského předsedy JčK a dovolba PKS

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Petr.Steinbauer
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 125
Registrován: 30 zář 2013, 23:25
Profese: jednatel, programátor
Bydliště: Trhové Sviny
Dal poděkování: 91 poděkování
Dostal poděkování: 186 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Volba krajského předsedy JčK a dovolba předsednictva

Příspěvek od Petr.Steinbauer » 17 pro 2014, 00:39

Martin Cryo Broz píše:.. pošlu už Vás do prdele!
Což taky o něčem svědčí. ;o) OFFTOPICBer to kamarádsky, není to atak, šmarjá :)


Ono, "ovládnout kraj" jak jsem četl u Vás na píseckých fórech, znamená, že se Váš kanditát musí vymezit i proti těmto názorům a postojům :o) (bohužel/bohudík/?)

Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Republikový výbor
Příspěvky: 1956
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice/Praha 4
Dal poděkování: 7359 poděkování
Dostal poděkování: 3065 poděkování

Re: Volba krajského předsedy JčK a dovolba předsednictva

Příspěvek od Ivo.Vlasaty » 17 pro 2014, 00:51

Ještě dlužím reakci předsedovi:
Václave, rezignovat hodlám i nadále ke dni krajské schůze a myslím, že jsem srozumitelně sdělil proč. V žádné dovolbě kandidovat nehodlám a pokud se mě někdo ptal, tak jsem svou kandidaturu podmiňoval mnou už stokrát omletou rotací předsednictví a pouze v dalším řádném volebním období. Nemám ani hypotetickou potřebu něco si dokazovat jako tvůj protikandidát. Věřím, že vzhledem k tomu, jaká atmosféra tu pod tvým vedením už nějakou dobu vládne, bys znovu nebyl zvolen ani kdybys kandidoval jediný - což mě netěší, ale upřímně mrzí. OFFTOPICCryo, jestli se chceš taky definitivně znemožnit, tak pokračuj.

Děkuji za upřesnění okamžiku tvé rezignace. Víme tak aspoň, na čem jsme. Nebyl jsem to já, kdo se vyjádřil nepřesně.

Já, jestli tedy intrikařím, tak narozdíl od tebe "intrikařím" otevřeně, veřejně vysvětluji, proč postupuji jak postupuji a čeho tím chci dosáhnout. Ty si razíš a soukromě domlouváš svoje a názory ostatních tě nezajímají. Požadavkem na schůzi ses promlčel, ani ses ji neobtěžoval odmítnout. Promiň, že mi takové jednání vadí. K tomu tvoje tendence lidi ani tak ne posuzovat, jako spíš rovnou odsuzovat...

@Michal:
Faktické poznámky. Že jsme liberální strana znamená, že hájíme svobodu slova, a to dokonce i pro nacisty, kde je to v téhle zemi asi nejspornější. To přeci neznamená, že bychom mezi sebou nacisty tolerovali. Vyhánění národnostních menšin je v rozporu s ideou programové komponenty Rovnoprávnost. Což se ale naprosto nedá srovnávat k poválečným poměrům. Byla to jiná doba, nechme její strašáky v hrobech.
Vím, že Ivan Bartoš psal, že i když je na plakátu s Havlem, že zdaleka není jeho nekritický obdivovatel. Pokud se kvůli nějakému odporu stahoval, pak mi to uniklo. Já sám ho vyvěšoval. V archivovaných kampaňových sadách na stránkách pořád je. Je to někde na fóru?
Ivo Vlasatý
ivojr@seznam.cz
člen RV
člen MS Českobudějovicko, host v MS Praha 4
792446700

Uživatelský avatar
Michal.Horak
Předseda místního sdružení
Příspěvky: 682
Registrován: 29 říj 2013, 17:57
Profese: IT (database & system administrator)
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 230 poděkování
Dostal poděkování: 650 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Volba krajského předsedy JčK a dovolba předsednictva

Příspěvek od Michal.Horak » 17 pro 2014, 20:19

Ivo Vlasaty píše:Tedy, Michale, teď tě ještě potrápím já.
TVL,
Ivo hlava jak pátrací balón :D , jako spoustu věcí opravdu vidím jinak než Ty, jenže to jsou témata na verbální diskusi, když to tady napíšu, tak mě tady zase houf rozzuřených greenpeaceáků roznese jako Klausovce, což opravdu nejsem, ale ne všechno bohužel vyzní stejně vyřčeno jako napsáno.
Pokusím si to pořádně připravit a snad budu alespoň trochu pochopen, počítám někdy zítra odpoledne až večer
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Horak za příspěvek:
Ivo.Vlasaty
Předseda Piráti Písecko

Uživatelský avatar
Jana.Kolarikova
Vedoucí personálního odboru
Příspěvky: 1007
Registrován: 03 srp 2012, 13:52
Profese: vedoucí PO
Dal poděkování: 977 poděkování
Dostal poděkování: 1564 poděkování

Re: Volba krajského předsedy JčK a dovolba předsednictva

Příspěvek od Jana.Kolarikova » 17 pro 2014, 20:53

Ivo Vlasaty píše:Otázky pro oba kandidáty:
Je pro vás můj návrh na rotující předsedání kraji srozumitelný?
Budete jej podporovat?

Upřímně moc nevím, jak si to představuješ, ráda si to nechám dovysvětlit na schůzi :)
Ivo Vlasaty píše:Závisí to nějak na všem zvolení?

Domnívám se, že ne :D
Ivo Vlasaty píše:Jak si představujete fungování předsednictva kraje co do rozdělení úkolů a hierarchie (tedy zda preferujete více kolektivní vedení nebo to, aby předseda kraj řídil a zbytek mu v tom pomáhal)?
Každý člověk má stejný hlas ( a teď nemyslím jen při hlasování). Jako předsedkyně budu přicházet s určitými návrhy, stejně tak jako to může udělat kdokoli z předsednictva či členů. Vše je o domluvě, komunikaci, kompromisu. Předsedu si představuji jako člověka, který reprezentuje názory členské základny navenek, jinak by ale, podle mě, měl respektovat názory své členské základny...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Kolarikova za příspěvek:
Ivo.Vlasaty
Jana Koláříková - vedoucí personálního odboru
https://www.facebook.com/JaninkaToofree
jana.kolarikova@pirati.cz
770113643
Don´t live your life impressing others, live your life impressing yourself!

Uživatelský avatar
Michal.Horak
Předseda místního sdružení
Příspěvky: 682
Registrován: 29 říj 2013, 17:57
Profese: IT (database & system administrator)
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 230 poděkování
Dostal poděkování: 650 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Volba krajského předsedy JčK a dovolba předsednictva

Příspěvek od Michal.Horak » 18 pro 2014, 21:59

Ivo, vzhledem k tomu jak jsi svůj text postavil, nebudu reagovat na jednotlivé citace, ale budu povídat a Ty si odpovědi jistě najdeš.
Takže první záležitost, kterou zmiňuješ je onen „proslulý“ dopis kolemjdoucího. Opravdu nevim jak to mám vysvětlit lidem, kteří si to ani vysvětlit nechtějí nechat, protože jsou přesvědčeni o své neomylné pravdě ve svém odsudku. U Tebe si cením toho, že alespoň to trochu posuzuješ technicky. Pokud je nějaká „PR technika“ používaná dlouho a téměř všemi, asi není blbá. Dobrá naznačuješ, že Piráti nejsou „všichni“ , ale je tato rádoby mravní elitařina přínosem? Já jsem přesvědčen, že kdybychom cokoliv udělali jinak, tak ten Cryo na radnici není. Luděk někde zmiňuje, že naopak nás to připravilo o druhé (dokonce tím pádem moje :D ) křeslo v zastupitelstvu, je to fakt, který nemohu vyvrátit ani potvrdit. Spíš se kloním k tomu, že bychom neměli ani toho jednoho, kdybychom se v určité fázi kampaně neopřeli o nějakou tu PR klasiku. Ptáš, jestli je to sporné, někde na jiném místě už jsem psal, že když už vlezeš do bahna komunální politiky, vždycky bude sporné, jak moc se umazat. Opravdu filosofování na hrozně dlouhou dobu a myslím, že bez hlubšího efektu. Vymstít se Ti může cokoliv. Cesta do pekel je vždy dlážděna dobrými úmysly.

Tak teď k těm sudeťákům, trošku jsi pominul ten osobní rozměr, tak jak tady někteří spolustraníci hysterčí kvůli komunistům, protože jejich rodině v 50.letech kdosi cosi, tak já si dovoluji být ostře vyhraněný proti sudeťákům, protože naší rodině v 38 kdesi cosi. Ale teď vážně, nejvíce mě na celé záležitosti vytáčí ta informační nevyváženost, vždyť jeden čas měl člověk dojem díky našim kreténským médiím, že 2.světová válka byla bezvýznamná epizoda na pozadí dějiné křivdy sudetským Němcům, což samozřejmě už je moc. Kdyby byl vyváženě poskytován prostor událostem ve Vyšším Brodě nebo Č.Krumlově jako se omílají Postoloprty a Ústí n/L., lidi jako já by taky nebyli tak podráždění. Plně se stavím za Tvé tvrzení, že události se musí soudit v dějiném kontextu a néé současnou optikou. Abych Ti odpověděl, zdrženlivější asi mohu být, pokud za to považuješ i to, že v životě odsun neodsoudím a budu ho považovat za správné řešení a že výroky alá jeho TOPácká jasnost, že Beneš by dnes skončil v Haagu, i po těch letech považuji za kolaborantskou vlastizradu. Při památce svého dědy si za tímto budu stát i kdyby mě to mělo z volby na předsedu JčKS jakkoli diskvalifikovat. Nicméně jsem přesvědčen, že toto není bůhvíjak pirátské téma.OFFTOPICJinak samozřejmě u té mé citace o zmetcích Václav "opomněl" podotknout, že to bylo u komentáře k článku, kde důstojníci wehrmachtu vzpomínali, jak je sudeťáci v tom 38 vítali jako osvoboditele, jenom na dovysvětlenou

No a teď to nejtěžší, tady ať napíšu, co napíšu, stejně se to obrátí proti mně :D . To je prostě téma na disertačku. Nicméně i Piráti získali potřebu se institucionalizovat, protože správně pochopili, že horizontálně rozplyzle (ne)řízená organizace nemá při prosazování pirátských cílů a ideí smysl.
Skoro dva dny přemýšlím, co Ti na tohle napsat, nakonec jsem došel k závěru, že jako správný ajťák si to systematicky rozškatulkuju na různé druhy aktivistických aktivit :D

Začnu od té nejdrsnější:
škatulka 1 - aktivisti žoldáci, nebylo nic trapnějšího než když před lety u nás na malém náměstí rozbily své stánky a mobilní galerie fotek ohledně protestu proti dostavbě Temelína a všechny dodávky, ze kterých to tahali, měly rakouské SPZetky, je to taková moje osobní zkušenost a nemohu se zbavit pocitu a tady jsem asi zajedno s Tebou, že obzvláště kolem nátlakových akcí proti současnému presidetovi to tím dost smrdí
škatulka 2 - exhibicionisti - ekoteroristi , sem řadim takové ty komplexáky, kteří ve snaze se zviditelnit, ve třech založí pobočku Dětí země nebo podobné ptákoviny a z titulu rádoby respektované neziskovky začnou otravovat život lidem ve svém okolí, protože je jim jasné, že kdyby založili regulérní hnutí nebo MS nějaké regulérní strany, tak by se svými nápady nedostali ani 0,01% hlasů, takže pod trapnou záminkou nějakých brouků nutí své spoluobčany, aby dál snášeli proud kamiónů přes obec a při tom se dostanou až do televize a jejich exhibicionismus dojde svého, přitom ke komplikování práce státní správy nemají jediný mandát od občanů, jenom si vybrali třeba momentálně mediálně známý vývěsní štít. Tímto bych Ti odpověděl i ohledně té Šumavy, proč nešli do regulérní politiky? Proč nevyhráli alespoň komunální volby, aby ministerstvu životního prostředí byli zákoným partnerem nebo spíš protivníkem. Nevim, furt s tim mám nějak problém.
škatulka 3 - tu bych nazval neškodní naivkové, tam mi tak nějak pasují ty naše oblíbené akce jako jsou různé pochody a shromáždění na těch náměstích. On takový Milion Mask March nikomu neublíží, ale pokud budeš sám k sobě upřímný tak víš, že ani nic nevyřeší. Nicméně nikomu to nepřekáží ani nijak extrémě nevadí. Teď předložim takovou myšlenku, kterou nosim v hlavě už dlouho. Jednou z hlavních ideí Pirátské strany je legalizace konopí, jak ji konečně dosáhnout? Před Strakovou akademií s transparentem nebo uvnitř Strakovi akademie v ministerském křesle? Já myslím, že odpověď je na bíledni. Jenže svolat nějaký happening do parku zabere jedno odpoledne u FB pro jednoho až dva lidi, mít ministerské křeslo je politická dřina pro celou stranu na 8 až 10 let. Nevim jestli mě pochopíš a s Tebou spousta lidí tady, ale takhle to vidím já.
škatulka 4 - smysluplní aktivisté se smyslupnými akcemi, sem řadim nás s tím prořezáváním stezky, ale i ty lidi od té žižkovské kliniky, prostě všechny aktivisty, kteří když vidí, že státní správa neplní své povinnosti, tak jdou a ukázkou své akce názorně upozorní, kde na to ty úřady kašlou. Tímto bych Ti odpověděl i na Tvoji otázku ohledně squattingu, u mě naprosto regulérní záležitost, jestliže majitel nemovitosti, která by v pohodě mohla sloužit lidem při nějaké minimální investici, na ni kašle a úřady nejsou schopny ho k nějakému postupu donutit, tak považuji akci obsazení toho objektu squatters za smysluplné upozornění, že si někdo neplní povinnosti.
Z uvedého asi jasně vyplývá, že 1 a 2 mi vadí, 3 mi nevadí, 4 se osobně kdykoliv zúčastnim, pokud mi to okolnosti dovolí.

Takže abych to shrnul, jak jsem tady v té debatě x-krát upozorňoval,že svět není černobílý a každý, kdo ho tak vidí nebo ho tak chce vidět si ulehčuje život, ale za cenu toho, že se mu to jednou vymstí. Stejným způsobem různý aktivisti a občanská hnutí nejsou černobílá.

A teprve teď Ti odpovím na poslední záležitost a to Havel a jeho nepolitická politika, to byla právě ta zvrhlá představa, že společnost nepotřebuje politiku s její klasickou strukturou politických stran a volebních soubojů. On měl představu, že společnost může fungovat na principu občanských hnutí, která nebudou mít pevnou organizační strukturu, ale hlavně ani ne sjednocující ideu. On si myslel jako že když bude něco dobré, tak to všichni přijmou a naopak když bude něco špatně, tak to všichni odsoudí a úplně mu unikalo, že co je dobré a co špatné vidí každý jedinec nebo alespoň skupina jedinců diametrálně jinak, že pokud je někdo ateista , tak se nemůže na žebříčku hodnot shodnout s katolíkem atd.atd. On si myslel, že prostě tahle republika má jenom dva druhy lidí, bývalé nomenklaturní komunisty a ty ostatní a nikdy nepochopil, že ty ostatní se rozdrobili na nácky, anarchisty, pacifisty, tuneláře schované za rádoby pravicově-liberální ideje, pánbíčkáře atd.
Bohužel kterých je víc se zjistí jenom regulérní politikou a politickou soutěží, parlamentní demokracie je sice hodně velká mizerie, ale nic lepšího zatím nikdo nevymyslel. Havel se s tím nikdy nesmířil a pořád tu svoji utopii o nepolitické politice někam cpal.
Co se týče u nás, tak jsem v tomto smyslu vypěnil, když na základě toho, že se písecká radnice rozdělila regulérně na koalici a opozici, tak na té schůzi začaly probleskovat myšlenky, že budeme se všema za dobře, což je samozřejmě z podstaty fungování toho systému nesmysl. Tys s náma neprohlasoval tohle, tak mi ti nepodpoříme támhleto. Vztekejte se jak chcete, ale takhle to funguje.

Možná se někomu můj chvílema až brutálně realistický pohled nebude líbit, ale to už je holt daň za dosažený věk a tím množství získaných zkušeností.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Horak za příspěvky (celkem 2):
Petr.Steinbauer, Lukas.Kolarik
Předseda Piráti Písecko

Uživatelský avatar
Michal.Horak
Předseda místního sdružení
Příspěvky: 682
Registrován: 29 říj 2013, 17:57
Profese: IT (database & system administrator)
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 230 poděkování
Dostal poděkování: 650 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Volba krajského předsedy JčK a dovolba předsednictva

Příspěvek od Michal.Horak » 18 pro 2014, 23:22

Takže teď už klasicky :D
Ivo Vlasaty píše:Otázky pro oba kandidáty:
Je pro vás můj návrh na rotující předsedání kraji srozumitelný?

Jestli jsem ho pochopil správně poznáš z toho, co tady napíšu :D
Rotování předsedajícího jednotlivým krajským schůzím neni nic špatnýho, naopak ve firmách běžná praxe, že v řízení porad vedení se střídají jednotliví manažeři při respektu přednosti výkonného ředitele, tak vidíš dospěl jsi konečně k pořádnému managmentu. :D :D :D
Nicméně bych požadoval pro předsedu právo veta, ve smyslu, že pokud by se mu zdálo, že aktuálně pověřený místopředseda vede debatu špatným směrem, tak mu vezme slovo nebo alespoň nějakým způsobem, třeba hlasováním, se dotáže přítomných, jestli si tím směrem přejí pokračovat.
Ivo Vlasaty píše: Budete jej podporovat?

záleží na technickém provedení onoho předpisu, pravomoci předsedy jsou jednoznačně daná stanovami, takže pokud to bude formulováno ve smysluplné podobě, nebudu proti
Ivo Vlasaty píše: Závisí to nějak na všem zvolení?

viz. předešlá odpověď
Ivo Vlasaty píše: Jak si představujete fungování předsednictva kraje co do rozdělení úkolů a hierarchie (tedy zda preferujete více kolektivní vedení nebo to, aby předseda kraj řídil a zbytek mu v tom pomáhal)?
Já mám pořád utkvělou představu předsedy coby koordinátora veškerých činností, tzn. nemusí všechno dělat sám, ale měl by plnění úkolů jednotlivých členů předsednictva a vůbec celého sdružení koordinovat, na druhé straně pokud je ze stanov za nějakou věc jednoznačně daná odpovědnost předsedovi, měl by si za to radši ručit sám.
Předseda Piráti Písecko

Uživatelský avatar
Michal.Horak
Předseda místního sdružení
Příspěvky: 682
Registrován: 29 říj 2013, 17:57
Profese: IT (database & system administrator)
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 230 poděkování
Dostal poděkování: 650 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Volba krajského předsedy JčK a dovolba předsednictva

Příspěvek od Michal.Horak » 18 pro 2014, 23:42

Tady je ten s Havlem
https://www.facebook.com/ceska.piratska ... =3&theater

a tady ten s Masarykem
https://www.facebook.com/ceska.piratska ... =3&theater

debaty u obojího jsou velmi výživné :D :D
Předseda Piráti Písecko

Uživatelský avatar
Tobias.Esner
Administrativní odbor
Příspěvky: 7811
Registrován: 22 čer 2013, 12:03
Profese: člen Oblastní výkonné rady ČČK Praha 7
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 5022 poděkování
Dostal poděkování: 3755 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Volba krajského předsedy JčK a dovolba předsednictva

Příspěvek od Tobias.Esner » 19 pro 2014, 11:54

778 7O2 713,
___
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. Jan Werich

Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Republikový výbor
Příspěvky: 1956
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice/Praha 4
Dal poděkování: 7359 poděkování
Dostal poděkování: 3065 poděkování

Re: Volba krajského předsedy JčK a dovolba předsednictva

Příspěvek od Ivo.Vlasaty » 19 pro 2014, 11:57

Michale, děkuji za velmi obsáhlou dopověď. Takže to, co napíšu teď, bude asi trochu na zabití.

V této volbě se zdržím hlasování s cílem zvýšit kvorum. Pokud totiž ani jeden z vás, kandidátů nedostane víc, než polovinu hlasů, nebude v této volbě nikdo zvolen.

Proč se mi dovolba nelíbí a mělo by se zvolit nové předsednictvo s čistým mandátem jsem vysvětloval na mnoha místech - pochybnosti nad způsobem jeho volby (výrok KK bohužel dosud nezazněl), obměna většiny jeho pozic, nesouhlas s nesvoláním schůze ještě před volbou.

Přitom v předsednictvu - ať po této nebo až nějaké další volbě - rád uvidím Janu i tebe, a to i přes (možná by se dalo říct i generační, ale na to se jistě nedá svést vše) rozdíly v našich životních postojích. Právě pro které - abych tě tu nelakoval - kdybych si musel vybrat, bych na předsedkyni volil Janu a tebe až na její současné místo.

Čas strávený psaním těch sáhodlouhých textů ale myslím zbytečný nebyl, snad to posloužilo k zamyšlení krom nás pisatelů i co nejvíc čtenářům a v jiném vlákně na tebe ještě zareaguji - teď si dejme oddech - a třeba se díky tomu budeme líp chápat.
Ivo Vlasatý
ivojr@seznam.cz
člen RV
člen MS Českobudějovicko, host v MS Praha 4
792446700

Uživatelský avatar
Tobias.Esner
Administrativní odbor
Příspěvky: 7811
Registrován: 22 čer 2013, 12:03
Profese: člen Oblastní výkonné rady ČČK Praha 7
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 5022 poděkování
Dostal poděkování: 3755 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Volba krajského předsedy JčK a dovolba předsednictva

Příspěvek od Tobias.Esner » 19 pro 2014, 12:02

Byl bych velmi rád, kdyby jste po dobu volby se zdrželi jakých koliv komentářů, tak jak to bývá zvykem i na pudě CF, nerad bych to tu zamykal.

soukromě:

Ivo, kolektivní rezignace se dělá v okamžiku,kdy se na tom kolektivně shodne daný orgán. Užjednou jsem zminoval házení klackú pod nohy. Už jednou kvuli tvému a Honzovému přístupu jelo RP na Vaši schuzi. Takže prosím, po dobu hlasování se zdrž komentářůOFFTOPICa podobných scén
778 7O2 713,
___
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. Jan Werich

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Jihočeský kraj“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů