Odvolání rozhodčí komise

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Zamčeno

Celostátní fórum odvolává členy rozhodčí komise...

Pro
23
38%
Proti
31
52%
zdržuji se
6
10%

Celkem hlasujících: 60 - Celkem hlasů: 60

Helena Jarolimkova
Příznivec Pirátů – Plzeňský kraj
Profese: Anarchista
Dal poděkování: 6617 poděkování
Dostal poděkování: 1205 poděkování

Re: Odvolání rozhodčí komise

Příspěvek od Helena Jarolimkova » 17 pro 2014, 22:57

Jana Jirikova píše:Vlastně se mi vůbec nelíbí, že existují různé postihy ta "poškození dobrého jména strany", protože :

"Strany a hnutí jsou právnickými osobami." viz http://www.zakonyprolidi.cz/cs/1991-424 , což souvisí s:
"V českém právním řádu se nikde nevyskytuje definice pojmu dobrá pověst, natož pak vysvětlení dobré pověsti u právnických osob."
http://www.epravo.cz/top/clanky/ochrana ... 63963.html

V zásadě mi ta formulace připadá jako alegorická hůl, která se najde, když chce někdo zbít onoho alegorického psa.
OFFTOPICBrož je zatracený magor a pokud si někdo myslí něco jiného, pak s ním nesouhlasím. A pro informaci, někdy píšu pro Pirátské noviny a je mi celkem jedno, jestli kvůli podobným tvrzením už nebudu, ale tímhle směrem prostě pozitivně zaujatá nejsem, negativně snad také ne, expresivně se vyjadřuji i o lidech a věcech, kteří mě nijak zvlášť nežerou.
OFFTOPICKdyž jsem se seznamovala s Pirátama, jejich minulostí a jejich fungováním, principama, prostředím atp., taky jsem si to myslela (že je „zatracený magor“, teď už si to nemyslím, přece jen jsem trochu víc seznámená) ........
Brož, stejně jako Krtek a další individuality, jsou kontroverzní osobnosti (Klaus, Zeman, Sládek.... :lol: :fet: :lol: ), ale ..... ještěže je máme, že jo? :fet:

Helena Jarolimkova

Příspěvek od Helena Jarolimkova » 17 pro 2014, 23:05

Mikulas Peksa píše:
Jan Kochert píše:Mikuláš Peksa: OFFTOPICsouhlasím, že byro se bere hákem. Je ho moc. Ale tohle je imho přesně ten případ (možná spolu s KK jediný), kdy se to dělat nesmí, protože RK je soud a mj. rozhoduje (nebo si dle posledních rozhodnutí nárokuje rozhodovat) o členství, vyloučení, pokutách nebo plošném zákazu spolupráce (!) s někým. Omlouvat to tím, že jinde je to horší nebo že máme málo lidí je k ničemu. Je absolutně nezbytné, aby se naši "soudci" dle toho Rojovo citátu předevím chovali, žvatlat o tom umí každý.
OFFTOPICZa mě dobrý. Pánové začli něco dělat a moc se s byrokracií nemazali. Včera tohle hlasování stálo 14:15, dneska stojí 15:21. Na odvolání to není, jako varování IMO dobré. Dělá to dobrý tlak, aby to byro fakt začali řešit - minimálně v míře potřebné pro ustání takovéhohle shitstormu. Vzhledem k tomu, jak rychle se to scházelo na Tomáše Laštůvku, jsem celkem klidnej, že při skutečném průseru by se tam pánové neudrželi.

On Brooch může zdánlivě plnit funkci Emmanuela Goldsteina, ale reálný počet jeho fanatických zastánců nebude nijak kritický. Pokud má někdo schytat symbolickou exkomunikaci, pak asi on (pokud vím, 2 roky na Piráty nadává, kudy chodí). Odsoudit ho není zase takový problém - je to common sense, že Brooch se s dobrým jménem strany moc nemaže. Problém by byl šáhnout na někoho, kdo tuhle pověst nemá. To by chtělo podstatně lepší podklady.

A jinak dobrý, alespoň se to trochu zpolitizuje a třeba začne být o místa v RK zájem. Mám z těch dvou odvolávaček dobrej pocit, že demokracie funguje. Akorát škoda, že to Vašek zabalil.
OFFTOPICufff, nj, já jsem ženská a poměrně rychle jsem prozřela, takže je mnou opovrhováno... Taky v začátcích to bylo asi opravdu jiné pirátské klima, takže vztahy byly užší.... a lidštější - to zanechává hlubší jizvy a daleko hůř se to hojí ;-) Mikuláši, proboha, co to máš za den...??

Jana Jirikova
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: student
Dal poděkování: 350 poděkování
Dostal poděkování: 556 poděkování

Příspěvek od Jana Jirikova » 17 pro 2014, 23:28

OFFTOPICMyslím, že každý, kdo straně věnuje příliš mnoho času na to, aby si to mohl racionálně odůvodnit, prostě nastoupí do alegorického rozjetého vlaku "víry v Pirátské myšlenky" a už nemůže jinak, dokud nevystoupí, nebo se minimálně důkladně nedívá z okénka. Pochopitelná racionalizace vlastního jednání, imo. Ale nelíbí se mi, jak se to projevuje, často to má blízko ke slepému přesvědčení a demagogii a jistotě o absolutní důležitosti strany, která má přednost před (skoro) vším, což v jejich očích lecos ospravedlňuje
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana Jirikova za příspěvky (celkem 2):
Helena Jarolimkova, Martin.Shanil
I've distributed some pamphlets to the plants, but not all were willing to accept them. (Breton, Less time)

Michal.Ketner
Krajské předsednictvo
Profese: student logiky
Dal poděkování: 1758 poděkování
Dostal poděkování: 2656 poděkování

Příspěvek od Michal.Ketner » 17 pro 2014, 23:37

OFFTOPICněkdo je zase zapšklá attention whore a udělá pro naplnění skoro všechno a taky se tu o tom nebavíme :fet:

jinak musím #melodrama :fet:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Ketner za příspěvek:
Adam.Skorepa
-----BEGIN GEEK CODE BLOCK-----
Version: 3.1
GM/IT/MU/S/CS/P/SS d--- s+:+ a? C++++ U++ P+ L++ E--- W++ N* o-- w--- K+++++ O- M-- V- PS+++ PE-- Y ++ PGP+ t+ 5+ X+ R+++ !tv b+++ DI- D+++ G++++ e h+ r-- z*
------END GEEK CODE BLOCK------

Helena Jarolimkova

Příspěvek od Helena Jarolimkova » 17 pro 2014, 23:40

Michal Ketner píše:OFFTOPICněkdo je zase zapšklá attention whore a udělá pro naplnění skoro všechno a taky se tu o tom nebavíme :fet:

jinak musím #melodrama :fet:
OFFTOPIC:lol: málo mě znáš....

Karel.Rada
Profese: O
Dal poděkování: 1802 poděkování
Dostal poděkování: 1309 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karel.Rada » 18 pro 2014, 01:32

Roman Kucera píše:Co potřebuješ dokázat?
Že si brooch koupil doménu na svý jméno v době, kdy byl statutární orgán strany? Ověř si to v NIC a v AO, jako já. Nebo to vyvrať. Nebo myslíš, že na té doméně nebyli kokoti? Já je tam viděl a se mnou 50 lidí (víc ne, k Broochově žalu na ten web nikdo nechodí, mám tam ještě svůj kód na TopList).
Nebo si myslíš, že Brooch si nenechal ukradenou doménu zaplatit? Já jsem si ověřil, že ano. Tak co ti chybí?

Ano, je to precedens. Jestli si nějaký statutár myslí, že mu projde, že si doménu určenou pro stranu nechá napsat na sebe, budu to považovat za zpronevěru a PROSTĚ POLETÍ, dokud budu v RK.

Takže vážený Lukáši, Domčo, a spol. Nezkoušejte to. Jestli vám RV nebo CF uloží koupit doménu pro stranické účely, napíšete ji NA STRANU, nebo na toho, pro koho je určena, NE NA SEBE. Máte ze stanov pravomoc ji napsat na stranu, takže žádný vokecávání na mě nebude platit. Poletíte. A neberte to osobně. Vy takoví kokoti nejste :-)
Tak to začnu rozebírat od konce. Doména pro stranické účely by samozřejmně měla být psaná na stranu. Netuším, proč tu pronášíš nějaké věštby, jako by snad Lukáš či Dominika měli nekalé úmysly s doménami. Být na jejich místě, bral bych to hodně osobně. Že stranická doména byla psaná na Brože, je samozřejmně špatně. Že se dva roky nikdo nestaral, je také špatně. Jak jsem se dočetl, původně jí chtěl Brož převést na stranu za 500,-. To bych chápal jako vstřícné gesto. Co a kdo mu provedl, že se ta vstřícnost vytratila, se tu zamlčuje.

Prapodivné machinace které se už nejméně rok dějí v TO kupodivu nikomu spravedlivému nevadí. To je také precedens.
Roman Kucera píše:,,Nebo si myslíš, že Brooch si nenechal ukradenou doménu zaplatit? Já jsem si ověřil, že ano. "

Tak tady bych opravdu rád viděl důkaz. Doklad v ůčetnictví zcela jistě hravě najdeš a zveřejníš. Pochopitelně chci vidět ten původní, který by dokazoval, že doména byla ukradena. Pak by opětovné placení domény stranou bylo neoprávněné. Ale, že kolem toho mlžíš, důvěru nevzbuzuje.

Souhlasím se závěrem, že si Brož počínal neprofesionálně a jeho současné kroky mohou straně škodit. O důvodech proč to tak je mohu jen spekulovat.OFFTOPICSexuální ani jiné styky s účastníky sporu nepraktikuji, tak se ke mě detaily nedonesou.
Stejně mi z toho stále vychází, že RK jako taková je naprosto nekompetentní. Způsob jakým se k tomuto případu vyjadřuješ svědčí jen o zaujatosti. Nikoliv o spravedlivé snaze dobrat se pravdy a doložit jí důkazy. Nejsi gubernátor a samoděržaví bylo zrušeno.
I když většinou jsem proti odvolávání funkcionářů, v tomto případě jste naprosto podkopali svojí důvěryhodnost.
Intrikánství uvnitř strany jí poškozuje víc, než to, že nás Brož označí za kokoty. Nejspíš má pravdu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Karel.Rada za příspěvky (celkem 5):
Martin.Shanil, Robert.Magni, Helena Jarolimkova, Ivan Sirko, Karin

Roman.Kucera
Republikový výbor
Profese: IT
Dal poděkování: 9563 poděkování
Dostal poděkování: 17203 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman.Kucera » 18 pro 2014, 03:00

Můžu tě ujistit, že mi machinace v TO vadí, a to konzistentně už asi dva roky. Ale kde není žalobce, není soudce :-) Nicméně boží mlýny METOU pomalu, ale jistě :-)
A ne, opradvdu nemám nic osobního ani proti nikomu ze současného RP, ani proti Broochovi (naopax ním mám hodně společného). Prostě jen dávám na vědomí, že budu vše posuzovat padni komu padni.
Doba počátečního tápání pominula a teď už neznalost ani naivita neomlouvá. A jednání s úmyslem je bez polehčujících okolností.
Myslím si, že Domča by nic takového neudělala nikdy, na to ji znám dost dobře.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvek:
Robert.Magni
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 512 poděkování
Dostal poděkování: 2741 poděkování

Příspěvek od Ondra.kl » 18 pro 2014, 09:37

rád bych upozornil ty, kteří chtějí odvolávat RK protože něco nezjišťovala, nevyšetřovala nebo nevyslýchala ... že toto je úkolem KK, nikoli RK.

Rostislav.Reha
Kontrolní komise
Profese: informatik
Dal poděkování: 4482 poděkování
Dostal poděkování: 4592 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rostislav.Reha » 18 pro 2014, 09:49

Ondra.kl píše:rád bych upozornil ty, kteří chtějí odvolávat RK protože něco nezjišťovala, nevyšetřovala nebo nevyslýchala ... že toto je úkolem KK, nikoli RK.
http://www.pirati.cz/rk/start

Krome toho, KK nic nevysetrovala, RK se rozhodla samostatne, aktivne. KK jen svou necinnosti dala najevo, ze verejny zajem neni dle jejiho nazoru treba hajit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Helena Jarolimkova, Ivan Sirko
Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.

Mikulas.Peksa
Republikové předsednictvo
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 6930 poděkování
Dostal poděkování: 9103 poděkování

Příspěvek od Mikulas.Peksa » 18 pro 2014, 11:50

Helena Jarolimkova píše:ufff, nebudu to nijak moc komentovat, protože Tě znám (virtuálně) Mikuláši jako člověka zkoumavého, co možná nejvíce nestranného a co možná nejvíce objektivního... ale TOHLE je fakt..... pro mě úlek z Tvého pohledu na věc.. Nechceš si to ještě po sobě přečíst? Zamyslet se nestranně, třeba jako kdyby šlo o jinou partaj? ;)
OFFTOPICNechci. Chápu, že Ti to musí znít jako děsný blitky a zrada původních ideálů. A rozumím, že mě za to nebudeš mít ráda, ale to, co říkám, říkám při plném vědomí. Zkusím to vysvětlit - pokud je mi známo, byl jsem ze všech Českých Pirátů asi nejblíž katastrofě, která postihla Německé Piráty. A pořád to vnímám tak, že problémy, na kterých dojeli oni, existují latentně i v České Pirátské straně. Zhruba na úrovni komunálek jsem byl mentálně ve stavu, kdy jsem s tím chtěl seknout. Nevěřil jsem, že Pirátská strana jako taková je funkční koncept. Že mě po pár letech zbytečného úsilí nepřivede k frustraci a ostudě. No, sice tomu pořád nevěřím, ale pár věcí se změnilo - můžu se podílet na realizaci věcí, které jsem vždycky chtěl dělat (třeba celoevropská on-line přímá demokracie). A chci zkusit zachránit z celého konceptu alespoň to, co půjde. Ale uvědomuju si, že abych to udělal, nemůžu dogmaticky lpět na původních ideálech. Znamená to, že se budu muset ušpinit. Jsou určité hranice, za které nechci jít - proto jsem např. o pár odstavců dříve říkal, že nemůžu být soudce (jak tu nesprávně označujeme RK). Jsou prostě v životě situace, kdy nelze udělat morálně dobré rozhodnutí - jedině špatné a horší.

Když jsme u toho, proč je jenom špatné a ne horší - my (Piráti) tvrdíme, že nejsme jako politici, že jsme jiní, lepší. Pravda je, že jediné, co můžeme dělat, je slibovat to. Jsme stejní lidi z masa a kostí, máme stejné chyby jako ti ostatní. Pokud se do jiných politických stran dostávají zloději a šejdíři, neexistuje jediný důvod, proč by neměli chodit i k nám. Tuplem, pokud bereme každého, kdo si řekne. Co nás může (částečně) ochránit, jsou instituce, vnitřní opravné mechanismy. Můžeme se tvářit, že naše instituce jsou lepší, než to, co mají ti ostatní. V některých případech je to pravda. V mnoha případech zaostáváme. A v mnoha případech jsme prostě opsali, co už bylo a ono to funguje. Ono totiž nemá smysl znova vynalézat kolo. Když se člověk rozhlédne po světě, je až dojemné, jak se Piráti na mnoha místech nezávisle vrhají do projektů, které už jinde vybouchly. Čeští Piráti jsou IMO specifičtí tím, že jsme relativně konzervativní, takže některé slepé cesty, na kterých se rozbili naši parťáci v zahraničí, jsme z nějakého důvodu nezvykoušeli. Holt jsou věci, které anarchistu lákají jako můru světlo. A pak ho vždy spálí, protože zapomněl, že svět kolem něj není a nebude složen z anarchistů. Je to nezávislé na jazyce, dějiny se opakují...

Problém Českého národa je v tom, že čeká na nějaké Blanické rytíře, partaj svatých, která přijede a navždy vyžene zkorumpované politiky ze země. Ono to není úplně národně specifické, podobná víra existovala při vstupu Pirátů do politiky i v tom Německu. Bohužel, ono to tak nefunguje. Můj osobní náhled na to, co se stalo Tobě, je, že jsi v Pirátech viděla ty Blanické rytíře. Jenže ten Blaník fungoval spíš jako ten Blaník z Cimrmanna. Podvody, frakční boje, osobní msty....jo, děje se to. A zcela zákonitě se to musí dít. Nejsou v tom dobrá řešení - jen špatná a horší. Mám svoje důvody, proč si myslím, že zrovna tady je mnou preferované řešení jen špatné a to druhé je horší.

Z toho, co vím, momentálně spíš straníš Svobodným. Já je mám do jisté míry taky rád - jsou to ti hoši, co do toho jdou idealisticky po hlavě a fakt věří tomu, co říkají - i když s nima nesouhlasím. Pokud můžeš, sleduj Alternative für Deutschland. Je to strana v určitých ohledech podobná Svobodným, ale hodně se jim to vymklo z rukou (je to trochu podobné tomu, co se stalo Německým Pirátům). Myslím si, že na tom dojedou (v poslední době šli v průzkumech dolů ;)). Takže ano, kdyby se jednalo o jinou stranu (jejíž členové by mě hypoteticky byli ochotni poslouchat), řekl bych jim totéž - politická strana je organizace svého druhu. Je nějaká vnitřní volnost v tom, jak si jí zorganizujete. Ale když to uděláte blbě, tak na tom dojedete. Takže jsou nějaké principy, na které nesmíte sáhnout. Lidi jsou svině vždycky. Respektujte to a přizpůsobte se tomu. Nemá cenu čekat změnu. Žádná dobrá myšlenka se neprosadí sama od sebe, vždycky je za tím spousta špinavých triků
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 5):
Adam.Skorepa, Roman.Kucera, Helena Jarolimkova, Robert.Magni, Alexandr.Mansurov
When you play game of trolls you flame or you die. #ByrokratickaFerovka

Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru a Instagramu.

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“