Odvolání rozhodčí komise

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Zamčeno

Celostátní fórum odvolává členy rozhodčí komise...

Pro
23
38%
Proti
31
52%
zdržuji se
6
10%

Celkem hlasujících: 60 - Celkem hlasů: 60

Vaclav Malek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8355 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvolání rozhodčí komise

Příspěvek od Vaclav Malek » 17 pro 2014, 18:08

Dělejte si Roji co chcete... mě už se nechce ani chodit na tohle fórum. Očividně nic (zatím) nechápete a děláte z toho nějaké emocionální/politické války nebo co... a já nemám sílu lidem něco vysvětlovat, musí na to přijít sami.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav Malek za příspěvky (celkem 3):
Ivan Sirko, Helena Jarolimkova, Dominika.Michailidu

Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: dělník
Dal poděkování: 14694 poděkování
Dostal poděkování: 2706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert.Magni » 17 pro 2014, 18:23

Roman Kucera píše:Já jsem ji viděl (obě verze). Přece jenom jsem tu doménu kdysi zaváděl, takže ji mám v bůkmarx :-)
Vidělo ji cca 200 lidí, z toho tak cca 30 lidí mimo stranu nebo aparát senátora (můj odhad). Ale to je úplně jedno.
Brooch ve funkci statutára provedl zpronevěru nehmotného majetku, vydíral stranu finančním požadavkem a na této ukradené doméně prováděl obscénnosti. Kdyby tam napsal "Doména mimo provoz", ukázal by aspoň trochu slušnosti, ale i tak je to na vyhazov.
Prostě to, co chceme po jiných volených zástupcích ve státě, to chceme i po svých statutárech. Jdeme příkladem, jinak to můžeme zabalit. A právě proto, abych mohl tu pirátskou placku hrdě všude nosit, jsem hlasoval pro.
Stránku jsem viděl,ale mě se líbila víc ta neslušná.Kolik lidí zajímala ta původní ? :twisted:
Robert Magni
zabzicek@gmail.com
704051696
799796575
Rokycansko

Roman.Kucera
Republikový výbor
Profese: IT
Dal poděkování: 9558 poděkování
Dostal poděkování: 17201 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman.Kucera » 17 pro 2014, 18:44

Návštěvnost pomalu leze nahoru, z 50navstev/týdně před rokem je teď na cca 90/týden. Jo, je to prd :-)
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Jan.Kochert
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Profese: pirate
Dal poděkování: 1161 poděkování
Dostal poděkování: 1089 poděkování

Příspěvek od Jan.Kochert » 17 pro 2014, 19:37

Roman Kucera píše: Prostě to, co chceme po jiných volených zástupcích ve státě, to chceme i po svých statutárech. Jdeme příkladem, jinak to můžeme zabalit. A právě proto, abych mohl tu pirátskou placku hrdě všude nosit, jsem hlasoval pro.
Nodoprdele, větší chucpe jsem letos fakt neviděl.

Nejen, že nemáš dost soudnosti vyloučit se pro podjatost (a o tom, že Brooche ty i Adam nesnášíte se asi hádat nebudeme, ne?). Ještě tu kážeš o morálce po tom, co jste ve dvou, jako soudci z lidu rozhodli bez důkazů ("ale já to viděl!!! a určitě ještě někdo"), bez výslechu zúčastněných stran a v rozporu s Náplní práce Rozhodčí Komise.

Přestaňte si už kurva hrát na jediný morální autority co "vědí" a "vymetou Augiášův chlív", protože jima jednoduše nejste (a ani nemáte být). Jste soudci, notabene nejvyššího přezkumnýho orgánu daného zákonem a ti se tak chovat ne nemají, ale nesmí. Naopak, náplní vaší práce JE například „.. při projednávání vyšetřených stížností vždy vyslechne účastníky řízení,” http://www.pirati.cz/rk/start, na což jste se minimálně ve dvou případech podle tvrzení účastníků řízení jednoduše vysrali a už to samo o sobě je fail obludných rozměrů.

Považoval jsem tedy za důležité vám říct, že se právě chováte jako kokoti - tedy nejen nesprávně (z hlediska pirátských zákonů i obyčejné morálky), překračujete pravomoce, ale především v rozporu s tím co piráti sami kritizují a ještě si nárokujete právo být oslavováni jak jste skvělí a čestní. Je mi jasný, že to budete opět bagatelizovat a budu vhozen do nějakého pytle s nálepkou (tipuji že "fanatický Broochův zastánce"), protože třídní nepřátele je potřeba identifikovat a zlikvidovat. Jestli se míníte i nadále chovat (a především rozhodovat) takhle, nepochybuju že Es kommt der váš tag, protože u toho já, podobně jako Vašek, nebudu. Otázkou zůstává, zda to už je ten dlouhodobý cíl a proměna strany, po které, Adame, tolik voláš.

Mikuláš Peksa: OFFTOPICsouhlasím, že byro se bere hákem. Je ho moc. Ale tohle je imho přesně ten případ (možná spolu s KK jediný), kdy se to dělat nesmí, protože RK je soud a mj. rozhoduje (nebo si dle posledních rozhodnutí nárokuje rozhodovat) o členství, vyloučení, pokutách nebo plošném zákazu spolupráce (!) s někým. Omlouvat to tím, že jinde je to horší nebo že máme málo lidí je k ničemu. Je absolutně nezbytné, aby se naši "soudci" dle toho Rojovo citátu předevím chovali, žvatlat o tom umí každý.
I'm not „future”. You're retro.
Profil !

Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: dělník
Dal poděkování: 14694 poděkování
Dostal poděkování: 2706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert.Magni » 17 pro 2014, 19:48

Jan Kochert píše:
Roman Kucera píše: Prostě to, co chceme po jiných volených zástupcích ve státě, to chceme i po svých statutárech. Jdeme příkladem, jinak to můžeme zabalit. A právě proto, abych mohl tu pirátskou placku hrdě všude nosit, jsem hlasoval pro.

Nejen, že nemáš dost soudnosti vyloučit se pro podjatost (a o tom, že Brooche ty i Adam nesnášíte se asi hádat nebudeme, ne?). Ještě tu kážeš o morálce po tom, co jste ve dvou, jako soudci z lidu rozhodli bez důkazů ("ale já to viděl!!! a určitě ještě někdo"), bez výslechu zúčastněných stran a v rozporu s Náplní práce Rozhodčí Komise.

Přestaňte si už kurva hrát na jediný morální autority co "vědí" a "vymetou Augiášův chlív", protože jima jednoduše nejste (a ani nemáte být). Jste soudci, notabene nejvyššího přezkumnýho orgánu daného zákonem a ti se tak chovat ne nemají, ale nesmí. Naopak, náplní vaší práce JE například „.. při projednávání vyšetřených stížností vždy vyslechne účastníky řízení,” http://www.pirati.cz/rk/start, na což jste se minimálně ve dvou případech podle tvrzení účastníků řízení jednoduše vysrali a už to samo o sobě je fail obludných rozměrů.

Považoval jsem tedy za důležité vám říct, že se právě chováte jako kokoti - tedy nejen nesprávně (z hlediska pirátských zákonů i obyčejné morálky), překračujete pravomoce, ale především v rozporu s tím co piráti sami kritizují a ještě si nárokujete právo být oslavováni jak jste skvělí a čestní. Je mi jasný, že to budete opět bagatelizovat a budu vhozen do nějakého pytle s nálepkou (tipuji že "fanatický Broochův zastánce"), protože třídní nepřátele je potřeba identifikovat a zlikvidovat. Jestli se míníte i nadále chovat (a především rozhodovat) takhle, nepochybuju že Es kommt der váš tag, protože u toho já, podobně jako Vašek, nebudu. Otázkou zůstává, zda to už je ten dlouhodobý cíl a proměna strany, po které, Adame, tolik voláš.

Mikuláš Peksa: OFFTOPICsouhlasím, že byro se bere hákem. Je ho moc. Ale tohle je imho přesně ten případ (možná spolu s KK jediný), kdy se to dělat nesmí, protože RK je soud a mj. rozhoduje (nebo si dle posledních rozhodnutí nárokuje rozhodovat) o členství, vyloučení, pokutách nebo plošném zákazu spolupráce (!) s někým. Omlouvat to tím, že jinde je to horší nebo že máme málo lidí je k ničemu. Je absolutně nezbytné, aby se naši "soudci" dle toho Rojovo citátu předevím chovali, žvatlat o tom umí každý.
Co blbneš? Vždyť Martin kokota nepopíral,naopak jasně se vyjádřil,že kokot je tam proto,aby mu strana zaplatila,co mu dluží :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Robert Magni
zabzicek@gmail.com
704051696
799796575
Rokycansko

Jan.Kochert
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Profese: pirate
Dal poděkování: 1161 poděkování
Dostal poděkování: 1089 poděkování

Příspěvek od Jan.Kochert » 17 pro 2014, 19:54

zabzicek píše:
Jan Kochert píše:

Co blbneš? Vždyť Martin kokota nepopíral,naopak jasně se vyjádřil,že kokot je tam proto,aby mu strana zaplatila,co mu dluží :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Já tu nehájím Brooche, já se bavím o principu rozhodování a pravomocích. OFFTOPICAle když už jsi u toho: on to řekl Rozhodčí Komisi? Po tom co ho vyzvala k vyjádření? Nebo si to RK přečetla na facebooku? Já jen že mám Facebook, Google +, Twitter, Instagram, Pinterest, tzu a orkut, tak abych si začál včas dávat pozor co kde napíšu. Aneb "vše co řeknete bude použito." :twisted:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Kochert za příspěvky (celkem 4):
Martin.Shanil, Robert.Magni, Helena Jarolimkova, Karin
I'm not „future”. You're retro.
Profil !

Rostislav.Reha
Kontrolní komise
Profese: informatik
Dal poděkování: 4480 poděkování
Dostal poděkování: 4592 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rostislav.Reha » 17 pro 2014, 20:08

Podivej Royi, ja delam 15 let (skoro pul meho zivota) rozhodciho v Magicu, u nas i v zahranici. Rozhodci - judge. Setkavam se tam primarne s porusovanim pravidel (predpisu), s obchazenim pravidel, ale i s podvadenim, uplacenim, i treba (vyjimecne) s nasilnostmi. Ta skala lidi tam je od nejmensich harantu po duchodce, na vetsich GP je tisic a vice lidi. Za ty roky jsem se naucil par veci - ty nejsi buh, nejsi ani despota, jsi "customer service", slouzis systemu. Tady je zakaznik strana, jeji pravidla (podstatne jednodussi nez v Mtg, musim rict) a prestoze JE nepodkrocitelne ctit ducha zakona, tak zaroven nesmis porusit jeho literu, protoze soudce ma 50% (mozna i vic) sve moci ve sve osobni autorite, kterou ostatni cti (i kdyz mu treba v rozruseni nadavaji). Poruseni litery se rovna ztrata cti. Muze se to stat, jsme jen lidi, ale ty to pak musis uznat, omluvit se za to a poucit se. Jinak na te pozici nemas co delat.
Uznavam, mluvim o profesionalech (nebo poloprofesionalech), ale pirati prece chteji delat veci profesionalne, i kdyz na dobrovolnicke bazi. Pokud soudis sveho kamarada (nebo naopak nekoho, koho rad nemas), musis si byt 2x vice jisty, zes ho nejak neuprednostnil (nebo neposkodil), nez kdyz soudis nekoho, kdo je ti neznamy.
Tady neprobehlo jednani rozhodci komise. Tady probehl lync. Clenove komise se do toho hrnuli s nadsenim "konecne toho Broocha svesime" a nestydeli se to napsat i do pisemneho oduvodneni, ktere patricne rozsirili, aby mu to dali jooo sezrat. To neni spravedlnost, to je msta. Ucel skutecne prostredky nesveti. A bagatelizace to jeste zhorsuje a rozmelnuje.

Vaska chapu, ze na to nema silu. Je to podobne jako s vysvetlovanim pointy vtipu, bud to v sobe mas a chapes to, nebo ti to do hlavy nikdo nedostane...mozna hodne trpelive :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvky (celkem 8):
Robert.Magni, Martin.Shanil, Helena Jarolimkova, Marek.Necada, Dominika.Michailidu, Ivan Sirko, Karin, Richard Przeczek
Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.

Mikulas.Peksa
Republikové předsednictvo
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 6926 poděkování
Dostal poděkování: 9075 poděkování

Příspěvek od Mikulas.Peksa » 17 pro 2014, 20:43

Jan Kochert píše:Mikuláš Peksa: OFFTOPICsouhlasím, že byro se bere hákem. Je ho moc. Ale tohle je imho přesně ten případ (možná spolu s KK jediný), kdy se to dělat nesmí, protože RK je soud a mj. rozhoduje (nebo si dle posledních rozhodnutí nárokuje rozhodovat) o členství, vyloučení, pokutách nebo plošném zákazu spolupráce (!) s někým. Omlouvat to tím, že jinde je to horší nebo že máme málo lidí je k ničemu. Je absolutně nezbytné, aby se naši "soudci" dle toho Rojovo citátu předevím chovali, žvatlat o tom umí každý.
OFFTOPICZa mě dobrý. Pánové začli něco dělat a moc se s byrokracií nemazali. Včera tohle hlasování stálo 14:15, dneska stojí 15:21. Na odvolání to není, jako varování IMO dobré. Dělá to dobrý tlak, aby to byro fakt začali řešit - minimálně v míře potřebné pro ustání takovéhohle shitstormu. Vzhledem k tomu, jak rychle se to scházelo na Tomáše Laštůvku, jsem celkem klidnej, že při skutečném průseru by se tam pánové neudrželi.

On Brooch může zdánlivě plnit funkci Emmanuela Goldsteina, ale reálný počet jeho fanatických zastánců nebude nijak kritický. Pokud má někdo schytat symbolickou exkomunikaci, pak asi on (pokud vím, 2 roky na Piráty nadává, kudy chodí). Odsoudit ho není zase takový problém - je to common sense, že Brooch se s dobrým jménem strany moc nemaže. Problém by byl šáhnout na někoho, kdo tuhle pověst nemá. To by chtělo podstatně lepší podklady.

A jinak dobrý, alespoň se to trochu zpolitizuje a třeba začne být o místa v RK zájem. Mám z těch dvou odvolávaček dobrej pocit, že demokracie funguje. Akorát škoda, že to Vašek zabalil.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Roman.Semik
When you play game of trolls you flame or you die. #ByrokratickaFerovka

Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru a Instagramu.

Helena Jarolimkova
Příznivec Pirátů – Plzeňský kraj
Profese: Anarchista
Dal poděkování: 6617 poděkování
Dostal poděkování: 1205 poděkování

Příspěvek od Helena Jarolimkova » 17 pro 2014, 22:35

Mikulas Peksa píše: Uvědom si jednu věc - tohle není soud. RK nerozhoduje o životech a majetku desítek nebo stovek tisíců lidí. RK není barák plný dobře placených byrokratů. Je to parta 5 dobrovolníků, kteří dohlížejí na plnění předpisů organizace se 400 členy. Nemají soudní zapisovatelky, takže nemají ani možnost vytvářet tlusté soudní spisy. Nemůžou nikoho odsoudit, jejich pravomoc je maximálně nařídit jednomu dobrovolníkovi, aby se omluvil druhému dobrovolníkovi. Jejich úkolem je udržet organizaci v chodu, můžou max. vyhubovat člověku, který nedodržel předpisy. Pokud se ten předpis mezitím změnil, jaký smysl má pitvat se v jeho minulém znění?

Jako organizace máme 29 vnitřních předpisů (dle mého sčítání z jara tohoto roku). Máme k nim taky alespoň 29 schopných a odhodlaných byrokratů? Neřekl bych. Kdybychom je měli, můžeme se možná pitvat v takových případech jako "jestli kočka patří do mikrovlnky", "jestli smí pustit muž ženu do dveří" atp. V opačném případě je třeba je nějak odložit nebo rovnou smést ze stolu, pokud má ta naše slavná byrokracie alespoň nějak fungovat. Je to drsný, ale jsem rád, že Ti to smetli ze stolu - protože stav, kdy je "soud" zahlcený banalitami a neřeší důležité věci, může být horší bezpráví, než kdyby záměrně rozhodoval nespravedlivě.

A jasně, že tam vždycky bude problém s podjatostí, vzduchem tu lítá, že mají pánové spor kvůli ženský. V té naší malé vesničce se znají všichni se všema, kdekdo to tu dělal s kdekým a správně by se na začátku každého jednání měla půlka komise sama vyloučit pro podjatost. Můžeš je odvolat a převolit - ale IMO se akorát dostaneme do stavu, že budeme zoufale hledat nějaké další blbce, kteří nám to budou ochotni zadarmo dělat :) Nestrannost se tím rozhodně nezlepší.

A konečně - ta odvolatelnost "soudců" je pěkně pitomej nápad. Jestli pokaždé, když "soud" vynese rozsudek spustí poražená strana (nebo její kámoši) shitstorm s cílem ho odvolat, konečným důsledkem zákonitě musí být, že žádný soudce raději soudit nebude. Takže buď si to odvolávání musíme nechat na případy, kdy skutečně o něco jde, nebo můžeme tenhle koncept hodit do koše. Čili - protože to nechci udělat, budu hlasovat PRO, až bude RK maskovat defraudace nebo tak něco. Že nemají jedničku z tance mezi vejci v RŘ a JdŘ fakt zkousnu, vzhledem k tomu, že je to asi první RK, co fakt něco dělá.

Fakt mě to sere....kdyby se tak stejné administrativní úsilí věnovalo vedení kampaně Libora Špačka. Jeden schopný byrokrat by s vynaložením úsilí potřebného na zadministrování tohohle případu dokázal Libora zachránit před maňasem 15 000, který ten chudák musí doplácet z vlastní kapsy, pokud je mi známo. Ale my radši odvoláváme, volíme a hlasujeme :)
ufff, nebudu to nijak moc komentovat, protože Tě znám (virtuálně) Mikuláši jako člověka zkoumavého, co možná nejvíce nestranného a co možná nejvíce objektivního... ale TOHLE je fakt..... pro mě úlek z Tvého pohledu na věc.. Nechceš si to ještě po sobě přečíst? Zamyslet se nestranně, třeba jako kdyby šlo o jinou partaj? ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Helena Jarolimkova za příspěvek:
Ivan Sirko

Helena Jarolimkova
Příznivec Pirátů – Plzeňský kraj
Profese: Anarchista
Dal poděkování: 6617 poděkování
Dostal poděkování: 1205 poděkování

Příspěvek od Helena Jarolimkova » 17 pro 2014, 22:44

Ondrej Marek píše:
Jan Kohler píše:Zase jen přihodím svůj názor do kotlíku:

Také se mi nelíbí časté návrhy na odvolání (a to nejen v tomto případě). Za rok 2014 je v členských podnětech 19 vláken s názvem odvolání (vede TO a AO).
Neexistuje nějaký jiný nástroj na vyvolání debaty? Nebo je odvolání ve všech případech myšleno vážně a objektivně.

Na druhou stranu se na problémy vysírat s tím, že to není tak podstatné a důležité, je cesta špatným směrem, takové podhoubí pro vytváření uraženosti navrhovatele, větších svárů a frakcí.......což následně vede k demotivaci a demoralizaci posádky, když se budu koukat dovnitř strany, ven na veřejnost to samozřejmě také působí negativně.
(osobně mi trvalo nějaký čas, než jsem byl podobnými výpady otupěn [tím nemyslím na mojí osobu], resp. než jsem to přijal jako přirozené prostředí, které panuje jistojistě i v jiných partajích).

Odhlasoval jsem si, čímž jsem vyjádřil názor, tak snad se nebudu muset vracet kluci.
v jinejch partajích (obzvláště těch "zavedených") je to daleko silnější kafe.. u pirátů je to ještě pohoda
Jaké máš zkušenosti z jiných partají? Z kolika a ze kterých? Pirátskou „pohodu" jsem raději opustila.... Pokrytectví je tu na "vyspělé současné“ úrovni...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Helena Jarolimkova za příspěvek:
Ivan Sirko

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“