Nefunkční RP

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Simona.Skorepova
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: maminka
Dal poděkování: 995 poděkování
Dostal poděkování: 1383 poděkování

Re: Nefunkční RP

Příspěvek od Simona.Skorepova » 10 pro 2014, 09:48

Dominika Michailidu píše:
Simona Skorepova píše:
Dominika Michailidu píše:Toto vlákno se nejmenuje "nefunkční rodinné poměry", díky.
Jakože to moderuješ?
No vzhledem k tomu, že je obecně známé, že jsi byla zvolena za skupinu těch méně chápavých, bych Ti doporučila, abys ses vrátila ke svému - jé, ale to jsem něco zase popletla. Kdepak jsi byla ty hvězdo všech neprávem postižených, když se hlasovalo o mém přestupu do skč? Ne, ne, Ty to máš dobře spočítané anebo jsi si musela zase jít k někomu pro radu, abys věděla, co máš dělat?
Jinak na reakce o svých rodinných vztazích nebudu reagovat. Na nikoho a na nic.
A teď návrat k tématu. Kromě článků o pirátských zastupitelích není o nějakém RP nikde ani zmínka. A abych vám nekřivdila, nějaký podklad vaší činnosti naleznu kde?

Nemoderuju, jen jsem se snažila "vtipně" (sry) upozornit na odchýlení od tématu.
Hvězda hlasovala pro? Jinak nevím nic o tom, že bys byla neprávem postižená.. že tě lidi v hlasování nepodpořili? to se těžko mluví o neprávu..

naše jednání jsou popsaná tady.. jednani-republikoveho-predsednictva-f525/ nevím, proč bychom měli být v novinách. Jsou tam naši zastupitelé, to je důležité. CF si zvolilo RP, které se teď bude věnovat straně, to se snažíme..
Ale no tak - ty, která se tak angažuješ pro každého, hlavně v případě placení domén, jsi se najednou nevyjadřovala. To je opravdu k neuvěření. Vidím Ti až do krku, milé děvče. A buď tak hodná a věnuj se především svým rodinným vztahům, abych je také nemusela "vtipně" komentovat.

Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: dělník
Dal poděkování: 14629 poděkování
Dostal poděkování: 2687 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert.Magni » 10 pro 2014, 09:53

Martin Shanil píše:
next_ghost píše:
Maria Vasickova píše:Simono,za jakých okolností bys byla ochotna říct, že RP je aktivní? Jak by se to mělo projevit?
Bylo by fajn, kdyby RP vedle řešení byrokracie taky zadalo nějaké konkrétní všeobecné úkoly pro zbytek strany.
ano, RP má spřádat plány a kout pikle jak za pomoci svých orgánů, hlavně tedy PO a peněz partaje zaměstnat pokud možno všechny. Tvorba rozpočtu do toho zapadá. Tak ještě rozproudit tu funkčnost orgánů. Latentně potentní jsou tak čekáme co vyplodí. Ale to všechno je zároveň i práce CFka. Dlouho už se tu neojevují brainstormingy. Zdánlivě máme jakoby skoro hotovo a snažíme se vymyslet co dál.
Třeba by mohlo RP nějak podpořit tvorbu ,,rodinné politiky,, Zatím to probíhá dost zmatečně v těchto dvou vláknech :

socialni-system-f548/pomozme-vratit-det ... 27256.html

piratska-poradna-f285/proti-dobru-se-st ... 77-10.html

Když už tu tedy padlo to slůvko ,,brainstorming,, Protože právě o to se tam snažíme.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Magni za příspěvek:
Martin.Shanil
Robert Magni
zabzicek@gmail.com
704051696
799796575
Rokycansko

Martin.Shanil
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Profese: eshop + prodejna
Dal poděkování: 9131 poděkování
Dostal poděkování: 9145 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Shanil » 10 pro 2014, 09:57

zabzicek píše:]
Třeba by mohlo RP nějak podpořit tvorbu ,,rodinné politiky,, Zatím to probíhá dost zmatečně v těchto dvou vláknech :

Když už tu tedy padlo to slůvko ,,brainstorming,, Protože právě o to se tam snažíme.
mohlo - protože jmenuje garanty - nebo tedy dotáhnout přechod na volené garanty.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Shanil za příspěvek:
Robert.Magni

Dominika.Michailidu
Člen KS Středočeský kraj
Profese: výtvarník
Dal poděkování: 6945 poděkování
Dostal poděkování: 5645 poděkování

Příspěvek od Dominika.Michailidu » 10 pro 2014, 10:29

Simona Skorepova píše:
Ale no tak - ty, která se tak angažuješ pro každého, hlavně v případě placení domén, jsi se najednou nevyjadřovala. To je opravdu k neuvěření. Vidím Ti až do krku, milé děvče. A buď tak hodná a věnuj se především svým rodinným vztahům, abych je také nemusela "vtipně" komentovat.

já se angažuju, když mě někdo požádá, určitě nestíhám všecko. v případě domén jsem byla jen komunikační zprostředkovatel. Přehled o mé osobě ti skoro závidím, sama se tak dobře asi neznám, jak mě máš prokouknutou ty, to je fakt. A samozřejmě, tvoje neprůstřelná selflogika setře toho, kdo chtěl debatu o rodinných vztazích ukončit.
tož se ti zas omlouvám, tvá megahňupka.

@Shánil - díky za připomenutí. (jinak, jestli se v tom někdo angažujete víc, tak Peksa má kontakt na nějaký norský piráty, kteří sem chtěj přijet na zkušenou za zastupiteli a mohli by nám připravit nějaké info o tamním sociálním systému. Tady, co jsem zatím četla, tak všichni dost vaří z vody, ne?)
77S 2I 3I 3I

Maria.Vasickova
Místní předsednictvo
Profese: terapeut energetické psychologie
Dal poděkování: 1724 poděkování
Dostal poděkování: 1570 poděkování

Příspěvek od Maria.Vasickova » 10 pro 2014, 12:02

Martin Shanil píše:
zabzicek píše:]

mohlo - protože jmenuje garanty - nebo tedy dotáhnout přechod na volené garanty.
Už jsem o tomto povídala s Vojtou. Základem je, aby byla nějak uchopena problematika rodinné politiky. Není to jenom sociální systém, který do toho zapadá. Týká se jí vše, protože rodina prakticky využívá všechny oblasti života, ke kterým existují ministerstva. Až by se dalo říct, že by mohlo takové vzniknout. Tedy takové, které by dokázalo dělat koordinovanou prorodinnou politiku. Musí nejprve vzejít návrh na programový bod, který musí schválit CF a až potom může být garant, tedy, pokud jsem tomu porozuměla správně. Nemá cenu něco hrotit. Toto není prioritou RP, ale členů. Aby RP podpořilo cokoliv, musí o tom vědět. Zatím v tomto smyslu nebylo osloveno. Nebo ano?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Maria.Vasickova za příspěvky (celkem 3):
Robert.Magni, Milan.Muller, Karin
Předsednictvo MS Slovácko

Štěstí spočívá ve svobodě a svoboda v odvaze.

Periklés

Maria.Vasickova
Místní předsednictvo

Příspěvek od Maria.Vasickova » 10 pro 2014, 12:20

Dominika Michailidu píše:
@Shánil - díky za připomenutí. (jinak, jestli se v tom někdo angažujete víc, tak Peksa má kontakt na nějaký norský piráty, kteří sem chtěj přijet na zkušenou za zastupiteli a mohli by nám připravit nějaké info o tamním sociálním systému. Tady, co jsem zatím četla, tak všichni dost vaří z vody, ne?)
OFFTOPICAngažujeme se. Cílem ale není řešit Norské systémy, nýbrž naše a ne jenom sociální, jde o dodržování lidských práv týkající se rodiny obecně ;)
O tom, jak by to mělo fungovat v Norsku je tady:
https://portal.mpsv.cz/eures/podminky/norsko#o5
A pokud se jedná konkrétně únosů dětí, není to problém jenom Norska, ale i jiných zemí, naši nevyjímaje, a to je pak o tlaku na naše státní zastupitele a diplomacii. Vnímám to tak, že obecně jde o jiné zájmy než spojování rodin.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Maria.Vasickova za příspěvky (celkem 3):
Robert.Magni, Patrik Dolezal, Karin

Periklés

Simona.Skorepova
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: maminka
Dal poděkování: 995 poděkování
Dostal poděkování: 1383 poděkování

Příspěvek od Simona.Skorepova » 10 pro 2014, 12:25

Jakože rodinná politika má vliv na nefunkční RP Pirátů? Ano, s tím se dá jenom souhlasit.
Ještě poznámka k Dominice - prosím tě, nebuď směšná s tou tvou angažovaností. Všichni tady víme, že pokud by měl Broch ještě jiné otvory, prolezeš je skrz naskrz. Na přehled o jakékoliv osobě mě stačí deset minut. U Tebe pět.
A teď se můžeme radostně vrátit z Norska k funkcím v ČR. Díky.

Maria.Vasickova
Místní předsednictvo

Příspěvek od Maria.Vasickova » 10 pro 2014, 12:52

Simona Skorepova píše:Jakože rodinná politika má vliv na nefunkční RP Pirátů? Ano, s tím se dá jenom souhlasit.
OFFTOPICSimono,chtěla jsem jenom upřesnit, že rodinná politika zatím nemá proč být zájmem RP. Jinak, možná to vypadá, že RP nic nedělá, nebo, že se věnuje jenom byrokracii.Ve výsledku, marně se snažím dojít k tomu, co užitečné má vzejít tady z toho vlákna. :(

Periklés

Adam.Skorepa
Asistent poslance
Profese: živnostník
Dal poděkování: 850 poděkování
Dostal poděkování: 6788 poděkování

Příspěvek od Adam.Skorepa » 10 pro 2014, 13:12

Z tohoto vlákna nic užitečného vzejít nemůže a mě hodně trápí, že má vlastní matka diskredituje jakoukoliv potenciální kritiku RP tím, že ji rozmělňuje mezi tato hysterická a nicneříkající vlákna (která zakládá s železnou pravidelností - a vždycky je to podobně rozpačité). Ano, připadá mi to stupidní a nemám problém to napsat veřejně, rodina nerodina (OFFTOPICale ten koment o kouření čuráků pobavil :fet: ).

Dle toho, co vím, dělá RP, co může, aby stranu vedlo liberálně a decentralizovaně. Ano, mám určité výhrady, na druhou stranu musí teď RP řešit hodně akutních nepříjemností a ačkoliv nejsem žádný velký fanoušek současného vedení (to není žádné tajemství), jsem přesvědčen, že si zaslouží ještě několik měsíců, než se začne jejich působení bilancovat. Přeci jen od srpna se toho vzhledem k volbám a dalším aktivitám moc stihnout nedalo, takže považuji za slušné nechat RP (časo)prostor k tomu ukázat, že jejich koncept vedení je k něčemu dobrý.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Skorepa za příspěvky (celkem 3):
Robert.Magni, Dominik.Burget, Milan.Muller
Author Sensei Tyrant Pervert

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“