Seznam šikanovaných živnostníků Intergramem

Moderátoři: Administrativní odbor, Mediální odbor, Financni tym, Zahraniční odbor, Garanti, Rada resortních týmů - členové

Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 12338
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5381 poděkování
Dostal poděkování: 20691 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Seznam šikanovaných živnostníků Intergramem

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Vymahači výpalného z Intergramu už mě pěkně štvou. Takže v tomhle tématu dejme prosím dohromady všechny případy, kdy se Intergram pokusil vylákat z provozovatelů peníze za svobodnou hudbu nebo za hraní rádia Jamendo. Vkládejte prosím v tomto formátu:
Živnostník pan Vopička, IČ 2910 0092, obdržel dne 21. 2. 2014 dopis, ve kterém ho občanské sdružení Intergram nutí (viz příloha). Pan Vopička již předtím občanskému sdružení Intergram sdělil, že hraje pouze svobodnou hudbu z vysílání nebo ze záznamů, tedy ke všem užití má řádné smluvní licence. Přesto Intergram při výkonu kolektivní správy opět kontaktoval dne 25. 2. 2014 a opakovaně mu sdělil, že vyžaduje zaplacení, jinak podá žalobu a bude požadovat bezdůvodné obohacení se sankčním dvojnásobkem.

Přiložit dopis.
Spousta informací je zde veřejných na fóru, ale je potřeba to zpracovat a vydestilovat. Budu rád za každého, kdo pomůže a některý z případů zpracuje do tohoto tématu. :)

Jakmile zkompletujeme cca 20 případů, tak to vezmeme a zašleme na Ministerstvo kultury a Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Nenič mě, sloužím všem. :)

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26170
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36934 poděkování
Dostal poděkování: 30069 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Seznam šikanovaných živnostníků Intergramem

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Rojovi jsem teď předal kontakt na pana Kaločai z Hradce Králové, podrobnosti nemám, ale jedná se o tohle.

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 12338
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5381 poděkování
Dostal poděkování: 20691 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Seznam šikanovaných živnostníků Intergramem

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Dopis k získání zpětné vazby:
Dobrý den,

dovoluji si Vás za Pirátskou stranu kontaktovat na základě naší předchozí konverzace ohledně provozování svobodné hudby ve Vaší provozovně.

Dosud jsme se setkali u řady provozovatelů s tím, že Intergram nadále obchází podnikatele, kteří hrají svobodnou hudbu z našich stránek, a nutí je platit další poplatky. Jde o porušování autorského zákona, podle stačí, že autoři a umělci hudby, kterou hrajete, s tím dali souhlas. Pokud s tím nebudeme nic dělat, tak bude Intergram i nadále obtěžovat živnostníky. Připravujeme proto reakci v podobě podání na příslušné orgány státní správy.

Dovoluji si Vás tedy zeptat, zda stále hrajete svobodnou hudbu staženou z našich webových stránek (případně rádio Jamendo nebo podobnou hudbu licencovanou k hraní v provozovně) a zda jste se setkali s vymáháním ze strany kolektivního správce Intergramu?

Pokud ano, prosím Vás o zaslání krátkého shrnutí Vašeho případu v následující stručné podobě, které bychom dále mohli použít při boji proti kolektivním správcům:

Živnostník pan Vopička, IČ 2910 0092, obdržel dne 21. 2. 2014 dopis, ve kterém ho občanské sdružení Intergram nutí k placení poplatku za hudbu (viz příloha). Pan Vopička již předtím občanskému sdružení Intergram sdělil, že hraje pouze svobodnou hudbu z vysílání nebo ze záznamů, tedy ke všem užití má řádné smluvní licence. Přesto Intergram při výkonu kolektivní správy opět kontaktoval dne 25. 2. 2014 a opakovaně mu sdělil, že vyžaduje zaplacení, jinak podá žalobu a bude požadovat bezdůvodné obohacení se sankčním dvojnásobkem.

Dopis od Intergramu prosím přiložte.

S pozdravem

X
Česká pirátská strana

Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Nenič mě, sloužím všem. :)

Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Seznam šikanovaných živnostníků Intergramem

Příspěvek od Roman.Kucera »

kteří hrají svobodnou hudbu z našich stránek, a nutí je platit další poplatky. Jde o porušování autorského zákona, podle NÁS stačí, že autoři a umělci hudby,
Najspíš tam vypadlo zájmeno
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Emu
Návštěvník – nepatří k Pirátům

Re: Seznam šikanovaných živnostníků Intergramem

Příspěvek od Emu »

Dobrý den, prosím poraďte mi. Jsem učitelka tance a ozval se mi Intergram kvůli podepsání smlouvy. Jak je to, když používám hudbu pro výuku tance? A pokud ji použiji na závěrečném vystoupení kurzistů? Děkuji za odpověď!
Odpovědět

Zpět na „Veřejná Poradna“