Licence od JAMENDO, přesto OSA a INTERGRAM?

Moderátoři: Administrativní odbor, Mediální odbor, Financni tym, Zahraniční odbor, Garanti, Rada resortních týmů - členové

janhannes
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 16
Registrován: 23 črc 2014, 09:55
Profese: Provozovatel restaurace
Dostal poděkování: 2 poděkování

Licence od JAMENDO, přesto OSA a INTERGRAM?

Příspěvek od janhannes »

Dobrý den,

v srpnu jsem díky diskuzi na fóru uhradil licenci na JAMENDO PRO a stáhl balíky fajn hudby pro restauraci.

Toto jsem dal na vědomí INTERGRAMU, který mne v srpnu kontaktoval, abych zaplatil.

Teď v říjnu, jsem obdržel dopis od právního zástupce INTERGRAMU i s poplatkem za "upomínku" abych zaplatil.

Zaslal jsem jak INTERGRAMU tak v kopii onomu právnímu zástupci certifikát od JAMENDO.

V září omylem můj účetní bohužel zaplatil OSA 5.tis.

Teď prosím o radu:

Zakoupená licence a přehrávání stažené hudby stačí na to, abych nemusel INTERGRAM a OSA nic platit, resp. ještě nějaké další společnosti v ČR?

Bylo zmíněno, že pokud mne budou žalovat, poskytnete mi zdarma právníka?

Děkuji za odpověď, jsem přeci jen trochu nervózní, zda jsem učinil vše, abych nemusel nic platit těmto vyděračům.

H. ;)
Uživatelský avatar
Michal.Havranek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2055
Registrován: 21 úno 2012, 19:27
Profese: xxx
Dal poděkování: 1156 poděkování
Dostal poděkování: 2237 poděkování

Re: Licence od JAMENDO, přesto OSA a INTERGRAM?

Příspěvek od Michal.Havranek »

zdravím odpověď naleznete třeba v tomto článku:
http://www.podnikatel.cz/clanky/pokud-v ... -pravnici/

tady je pak rozcestník:
https://www.pirati.cz/hudba/start

tady jak požádat o právní pomoc:
https://www.pirati.cz/valkaskolektivnimispravci

OSA bych vyzval k vrácení poplatku s uvedením datumu zakoupení licence Jamendo.

Nenechte se odradit a bojujte !!!
pokud se vyžírků nezbavíte teď nezbavíte se jich nikdy !!!

díky za to že jste se ozval.
janhannes
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 16
Registrován: 23 črc 2014, 09:55
Profese: Provozovatel restaurace
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: Licence od JAMENDO, přesto OSA a INTERGRAM?

Příspěvek od janhannes »

Dobrý den

děkuji Vám za odkazy, které se však týkají až situace, kdy bude soudní řízení.

Ohledně OSA, jsem velice pracovně vytížen. Nelíbí se mi, že jsme OSA uhradili poplatek, ale představa korespondeční tahanice, kdy OSA těžko co vrátí, pokud od uživatelů JAMENDO přesto nárokuje poplatky.

Právě mi přišla reakce od INTERGRAM, resp. jejich právního zástupce, jako reakce na mé oznámení, že od 8/2014 hraju v restauraci jen stažená díla z Jamendo, ke kterým mám uhrazenou licenci.

+ v příloze to , co mi zaslali v příloze

vůbec nerozumím jejich výkladu a názvosloví

Co mám prosím v tuto chvíli dělat? Jak reagovat?

---------------------------------

Vážený pane,



ve svém dopise uvádíte, že na svých provozovnách používáte produkci nezastupovaných autorů prostřednictvím internetového radia Jamendo.



Sdělujeme, že na základě ustanovení § 101 odst. 9 písm. d) AZ může kolektivní správce udělit licenci k provozování vysílání díla i za nezastupované autory, a že se to vztahuje i na výkonné umělce, výrobce a pro provozování ze záznamu. Smluvně nezastupovaný nositel práva dle zmíněného ustanovení ve smyslu současné právní úpravy AZ v rámci takovéhoto způsobu užití předmětů ochrany (tj. v případě provozování uměleckých výkonů a záznamů v rámci rozhlasového či televizního vysílání – tj. včetně internetové rozhlasové stanice Jamendo) nemůže vyloučit účinky hromadné smlouvy. V tomto případě je nutné sjednat s kolektivními správci příslušnou licenční smlouvu.



K věci dodáváme, pokud by nositel práva vyloučil účinky hromadné správy pro případ uvedený právě v tomto v ustanovení, byl by takový úkon neplatný dle § 39 zákona č. 40/1964 Sb. občanského zákoníku v platném znění pro rozpor se zákonem.



Výňatek § 101 odst. 9 písm. d) AZ v platném znění:


Kolektivní a hromadné smlouvy



(1) Kolektivní správce poskytuje smlouvami podle § 100 odst. 1 písm. h) bodu 1 oprávnění k výkonu práva užít předměty ochrany určené buď jednotlivě, nebo hromadně, což zahrnuje všechny předměty ochrany, k nimž takové právo kolektivně spravuje. Pokud kolektivní správce poskytne oprávnění k výkonu práva k hromadně určeným předmětům ochrany (pro účely tohoto zákona "hromadná smlouva") a pokud jsou pro rozdělení vybraných odměn potřebné údaje uživatele o užití konkrétních předmětů ochrany, je kolektivní správce oprávněn takové údaje od uživatele požadovat. Hromadná smlouva musí být sjednána písemně. Ustanovení předchozí věty se vztahuje přiměřeně i na smlouvy podle § 100 odst. 1 písm. h) bodů 2 až 4.
….


(9) Poskytne-li hromadnou smlouvou podle odstavce 1 příslušný kolektivní správce licenci
…..


d) k provozování rozhlasového nebo televizního vysílání určitého druhu děl, uměleckých výkonů, zvukových záznamů nebo zvukově obrazových záznamů,

…….


platí, že je takto licence poskytnuta nejen ve vztahu k příslušným předmětům ochrany, a jde-li o díla, k příslušným druhům děl nositelů práv smluvně zastupovaných, ale i všech ostatních, kteří se pak považují za zastupované ze zákona. To neplatí pro díla audiovizuální ani díla audiovizuálně užitá, pokud jde o licenci podle písmene c) a e), ani pro takového smluvně nezastupovaného nositele práva, který vůči uživateli a příslušnému kolektivnímu správci účinky hromadné smlouvy pro konkrétní případ či pro všechny případy vyloučí; nemůže však vyloučit účinky hromadné smlouvy v případě licence podle písmene d).





V příloze přikládáme prohlášení nositele práv dle Autorského zákona §101 odst 9 AZ. Podpis nositele práv na tomto prohlášení nositele práv musí být notářsky ověřen.





Smlouvu prosíme podepsat včetně přílohových listů a ve dvojím vyhotovení odeslat zpět na níže uvedenou adresu.



V opačném případě se vystavujete nebezpečí, že se od Vás bude následně vymáhat bezdůvodné obohacení a to v souladu s § 40 odst.4) Autorského zákona včetně nákladů na vymáhání.



S pozdravem



Pavel URBAN
Přílohy
prohlášení NEZASTUPOVANÝCH §101 odst 9 - spojené .doc
(51 KiB) Staženo 128 x
Uživatelský avatar
Marek.Necada
Administrativní odbor
Příspěvky: 3425
Registrován: 05 lis 2009, 22:44
Profese: silozpytec
Bydliště: Helsinki
Dal poděkování: 9678 poděkování
Dostal poděkování: 6754 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Licence od JAMENDO, přesto OSA a INTERGRAM?

Příspěvek od Marek.Necada »

A s OSA jste dříve uzavíral smlouvu? Pokud ne, je 5 tisíc korun, co jste jim poslal, bezdůvodné obohacení. Čili by „mělo stačit“ zažádat je o vydání bezdůvodného obohacení.

Pokud to chápu dobře, tak vyděrač z Intergramu mlží paragrafy mimo mísu. Já tam čtu to, že smluvně nezastupovaný umělec nemůže zabránit tomu, že kolektivní správce bude udělovat licenci na jeho tvorbu (a inkasovat za to prachy). Nikoliv to, že když umělec udělí hospodskému licenci k hudbě, byla by licence neplatná a hospodský by musel uzavírat hromadnou smlouvu.

Podle mne na vás typicky zkouší, zda se zaleknete a podlehnete, a právnicky mlží. Jedna možnost je ignorovat je, druhá možnost je reagovat s tím, že jsou mimo mísu.

Pokud by vás případně žalovali pro bezdůvodné obohacení, čímž vyhrožují, poskytne strana bezplatné právní zastupování.

(Nejsem právník.)
Místopředseda finských Pirátů
Долой царя!
Uživatelský avatar
Michal_Wagner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3434
Registrován: 11 črc 2012, 12:48
Profese: Rebel
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 2834 poděkování
Dostal poděkování: 2190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Licence od JAMENDO, přesto OSA a INTERGRAM?

Příspěvek od Michal_Wagner »

Souhlas s kolegou, ale taky nejsem právník. A poslal jsem odkaz J.Michálkovi v SZ.
"Tvářnost lze začít měnit s jedinou květinou, ..." -- Velvyslanec Spock
janhannes
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 16
Registrován: 23 črc 2014, 09:55
Profese: Provozovatel restaurace
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: Licence od JAMENDO, přesto OSA a INTERGRAM?

Příspěvek od janhannes »

Dobrý den,

děkuji Vám za názor,

budu tedy dělat dead beatle :-) a uvidíme.

Měl bych však ale zaplatit za období 1-8? licenci od Jamendo mám od 8 měsíce.

Děkuji
Uživatelský avatar
Marek.Necada
Administrativní odbor
Příspěvky: 3425
Registrován: 05 lis 2009, 22:44
Profese: silozpytec
Bydliště: Helsinki
Dal poděkování: 9678 poděkování
Dostal poděkování: 6754 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Licence od JAMENDO, přesto OSA a INTERGRAM?

Příspěvek od Marek.Necada »

janhannes píše:Měl bych však ale zaplatit za období 1-8? licenci od Jamendo mám od 8 měsíce.
Pokud jste v období 1-8 měl uzavřenou smlouvu s kolektivním správcem nebo jste hrál hudbu, na niž byste jinak neměl licenci, tak nejspíš ano.
Místopředseda finských Pirátů
Долой царя!
janhannes
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 16
Registrován: 23 črc 2014, 09:55
Profese: Provozovatel restaurace
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: Licence od JAMENDO, přesto OSA a INTERGRAM?

Příspěvek od janhannes »

Od 1.1. do srpna jsem neměl uzavřenou smlouvu s INTERGRAM, upomínali nás v 8 měsíci, ať smlouvu uzavřeme.

Rád bych argumentoval, že jsem 1.1 - 8 měsic nehrál v podniku naprosto žádnou hudbu.

:weep:
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Licence od JAMENDO, přesto OSA a INTERGRAM?

Příspěvek od Roman.Kucera »

Jestli tam nic nehrálo a oni nemají důkaz, že hrálo, klidně jděte do soudu. Myslím, že na tento případ můžou Piráti poskytnout i právní zastupování.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Zdenek.Stepanek
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 3522
Registrován: 25 črc 2009, 22:46
Profese: IT Expert
Bydliště: Varnsdorf
Dal poděkování: 1482 poděkování
Dostal poděkování: 3051 poděkování

Re: Licence od JAMENDO, přesto OSA a INTERGRAM?

Příspěvek od Zdenek.Stepanek »

Byl u vás v 1. až 7. měsící nějaký kontrolor a odešel s vámi podepsaným papírem s uvedením, že tam zrovna ve chvíli jeho návštěvy hrála hudba, na kterou jste neměl licenci? Pokud ano, tak je třeba zapaltit, minimálně za ten měsíc kdy tam byl.

Ale jelikož předpokládám, že nikoliv, pošlete jim jen infiormaci, že jste tam přehrávač pro jamendo umístil až ten osmý měsíc. A hotovo.
Nerušit, porušuju kopírovací monopol EMI Music...

Zdeněk Štěpánek, 774 415 269
„Stát vypíše nové daně, - Čech se bude dříti na ně,
Neb mu brání mozku lenost - vidět svoji zotročenost..“
F. Gellner
Odpovědět

Zpět na „Veřejná Poradna“