[Rozprava] Brno - koalicni dohoda

Moderátor: PKS Jihomoravsky kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
Uživatelský avatar
Michal Wagner
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 3434
Registrován: 11 črc 2012, 12:48
Profese: Rebel
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 2834 poděkování
Dostal poděkování: 2114 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Rozprava] Brno - koalicni dohoda

Příspěvek od Michal Wagner »

V pondělí Matěj bude na schůzi? IMHO by to bylo pěkné ...
"Tvářnost lze začít měnit s jedinou květinou, ..." -- Velvyslanec Spock

Uživatelský avatar
Pavel.Moravec
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 2676
Registrován: 27 dub 2011, 17:25
Profese: IT
Bydliště: Brno Bystrc
Dal poděkování: 11764 poděkování
Dostal poděkování: 5500 poděkování

Re: [Rozprava] Brno - koalicni dohoda

Příspěvek od Pavel.Moravec »

Technická 1: V koal.dohodě chybí sféra vlivu D.Rychnovského: "MUDr. Daniel Rychnovský – radní pro" (předpokládám pro zdravotnictví)

Technická 2: "Zahájíme stavbu západní části VMO podél Svratky": Pokud vím, toto není v pravomoci statutárního města Brna, ale spíše ŘSD. Protože se jedná o silnici 1.třídy kterou spravuje ŘSD. (pokud to vím dobře tak jakákoliv činnost zde už asi rok stojí jen kvůli tomu, že vedení ŘSD se mění častěji než mé ponožky a jen ředitelství má pravomoc rozjet stavbu :roll: )

Jinak jak dlouho odhadujete že bude v pondělí rozprava / v kolik zhruba odhadujete hlasování? Rád bych se jej zúčastnil ale čas kolem osmé večer (plus minus hodina) je pro mne nejvíce zabitý (dokud někdo nevymyslí prášky na spaní pro děti :( ).
Naposledy upravil(a) Pavel.Moravec dne 31 říj 2014, 22:52, celkem upraveno 1 x.
Bývalý správce @PiratiJMK i @PiratePartyCZ, bývalý člen KK.

Uživatelský avatar
Jiri.Ulip
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 914
Registrován: 02 říj 2013, 23:52
Profese: Growth Technology Architect
Bydliště: Brno - Krpole
Dal poděkování: 5951 poděkování
Dostal poděkování: 1056 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Rozprava] Brno - koalicni dohoda

Příspěvek od Jiri.Ulip »

Pavel Moravec píše:Technická 1: V koal.dohodě chybí sféra vlivu D.Rychnovského: "MUDr. Daniel Rychnovský – radní pro" (předpokládám pro zdravotnictví)

Technická 2: "Zahájíme stavbu západní části VMO podél Svratky": Pokud vím, toto není v pravomoci statutárního města Brna, ale spíše ŘSD. Protože se jedná o silnici 1.třídy kterou spravuje ŘSD. (pokud to vím dobře tak jakákoliv činnost zde už asi rok stojí jen kvůli tomu, že vedení ŘSD se mění častěji než mé ponožky a jen ředitelství má pravomoc rozjet stavbu :roll: )

Jinak jak dlouho odhadujete 6e bude v pondělí rozprava / v kolik zhruba odhadujete hlasování? Rád bych se jej zúčastnil ale čas kolem osmé večer (plus minus hodina) je pro mne nejvíce zabitý (dokud někdo nevymyslí prášky na spaní pro děti :( ).
Ja odhaduji, ze rozprava bude tak na hodinu a hlasovani bude od osmi dokud se nepovede odvolit vsem na miste i na mumblu (podobne jako na CFku), takze tak 30 minut... Bohuzel to vychazi prave na ten nejabitejsi cas :( ... Klidne deti vezmi sebou ;), pak leda zkusit vymyslet nejake hlidani nebo debatovat pres mumble a hlasovat vzdalene.

Co se tech technickych tyce, tak #1 ano, ma to byt pro zdravotnictvi. Koukam, ze nam jeste po podpisu poslali dalsi verzi, kde je to doplnene (davam ji nize do OT, lisi se formatovanim a sem tam nejakou predlozkou, ne obsahove). Ad #2 vsichni na jednani se tvarili jako ze mesta do toho ma dost co mluvit, takze i kdyz je ta formulace mozna velkohuba, tak s tim mesto neco delat chce.

OFFTOPICKoaliční smlouva
mezi ANO 2011, Žít Brno s podporou Pirátů, KDU-ČSL a Stranou zelených
pro Zastupitelstvo města Brna
v období 2014 – 2018


Hnutí ANO 2011 (dále jen „ANO“) zastoupené Ing. Petrem Vokřálem, lídrem kandidátní listiny ANO pro volby do Zastupitelstva města Brna a Marken Janíčkem, předsedou oblastní organizace Brno-město
a
Hnutí Žít Brno s podporou Pirátů (dále jen „Žít Brno“) zastoupené Bc. Matějem Hollanem, lídrem kandidátní listiny Žít Brno s podporou Pirátů pro volby do Zastupitelstva města Brna
a
Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová (dále jen „KDU-ČSL“), zastoupená Ing. Klárou Liptákovou, lídryní kandidátní listiny KDU-ČSL pro volby do Zastupitelstva města Brna a Mgr. Jiřím Miholou, Ph.D., předsedou okresní organizace Brno-město
a
Strana zelených (dále jen „SZ“), zastoupená Ing. Janou Drápalovou, lídryní kandidátní listiny SZ pro volby do Zastupitelstva města Brna a Mgr. Martinem Anderem, Ph.D., předsedou městské organizace SZ Brno
se dohodli, že spolu uzavřou koaliční smlouvu (dále jen „smlouva“) na období 2014 – 2018.


PREAMBULE
ANO, Žít Brno, KDU-ČSL a SZ se na základě voleb do Zastupitelstva města Brna (dále jen „ZMB“) uskutečněných ve dnech 10. a 11. října 2014 dohodli na spolupráci výše uvedených stran. Na základě mandátů od občanů hodlají převzít plnou zodpovědnost za efektivní fungování městské samosprávy s cílem zajistit rozvoj města Brna v období 2014 – 2018.


PŘEDMĚT SMLOUVY
Koaliční smlouva upravuje programové priority koalice, principy složení a obsazení Rady města Brna (dále jen „RMB“) a dalších orgánů a principy vzájemné spolupráce smluvních stran.

PROGRAMOVÉ PRIORITY
Smluvní strany se dohodly v klíčových oblastech kompetencí města Brna na programových konkrétních věcných prioritách koaliční spolupráce.

1) Transparentní řízení města
Radnice, která se svými občany nemluví, nemůže dobře fungovat. Pomocí otevřenosti, komunikace a participace chceme správu města zprůhlednit a zjednodušit.
Zavedeme jasný a transparentní systém zadávání veřejných zakázek a výběrových řízení. Prosadíme otevřený přístup při projednávání a schvalování strategických dokumentů a projektů města Brna. Vytvoříme transparentní účet města Brna při respektování zákona o ochraně osobních údajů.
Budeme zveřejňovat smlouvy na portálu Ministerstva vnitra České republiky v intencích zákona o registru smluv. Budeme používat veřejná elektronická výběrová řízení. Zpřístupníme informace (včetně zdrojových dat) podléhající zákonu o svobodném přístupu k informacím tak, aby byly dostupné široké veřejnosti i odborníkům ke strojovému zpracování.
Umožníme občanům komunikaci s úřady i ve svobodných formátech. Iniciujeme založení skupiny krajských měst, která by se věnovala možnosti nasazení svobodného softwaru v rámci svých informačních systémů.
Referendum považujeme za legitimní nástroj spolurozhodování občanů o významných projektech města.
Zprovozníme pro občany elektronický help desk (podněty, připomínky, stížnosti, dotazy) s garantovanou dobou odpovědi. Zrevidujeme úřední hodiny tak, abychom lépe vycházeli vstříc potřebám občanů.

Připravíme rozsahově omezené pilotní projekty na participativní rozpočty.
Zavedeme jmenovité hlasování v RMB i komisích RMB a výborech ZMB. Budeme zveřejňovat stenozáznam z jednání ZMB na internetu (obdobně jako Parlament České Republiky).

2) Zodpovědná správa města
Vytvoříme funkční systém řízení města a městských firem k zefektivnění a zprůhlednění, a to zejména:
a. Jednotný systém controllingového řízení a kontroly výkonnosti
b. Jednotný systém řízení finančních toků a úvěrové politiky
c. Jednotný systém centrálního nákupu služeb a klíčových komodit
Snížíme počet politicky exponovaných osob v představenstvech na minimum. Vliv města jako vlastníka či společníka v městských firmách bude přednostně realizován prostřednictvím dozorčích rad s maximálními pravomocemi. V případě budoucí shody a prokázání výhodnosti odsouhlasí koalice vytvoření právní struktury holdingového typu pro vybrané městské firmy. Ve všech organizacích spravovaných městem budeme prosazovat otevřenou veřejnou kontrolu hospodaření.
Budeme nadále pracovat na snížení zadluženosti města.
V rozpočtu města vytvoříme prostor pro participaci veřejnosti na řešení specifických projektů (grantový systém).
Zajistíme včasnou projektovou připravenost pro zvýšení objemu čerpání fondů EU. Budeme iniciovat financování infrastrukturních projektů na bázi vícezdrojového financování včetně propojení veřejného sektoru s privátním.
Na magistrátu zlepšíme pracovní klima jak ve vztahu samosprávy k úředníkům tak i úředníků k veřejnosti.

3) Kultura, turismus, image města
Budeme hledat způsob financování Janáčkova kulturního centra. Dokončíme projekt alespoň do stádia stavebního povolení.
Zpracujeme dlouhodobou udržitelnou koncepci rozvoje kultury tak, aby za vynaložené finanční prostředky z městského rozpočtu bylo produkováno kvalitní umění a byla stabilizována finanční situace městských kulturních institucí, včetně důstojných podmínek pro pracující v kultuře. Navýšíme finanční prostředky pro nezřizovanou kulturní scénu ze stávajícího rozpočtu na kulturu a prověříme, zda současná výše rozpočtu kultury je schopna zajistit provozování kvalitního umění ve všech zřizovaných institucích.
Podpoříme vznik Kreativního centra v objektu bývalé káznice.

Zkvalitníme public realitons města a budeme dbát na tvorbu dobrého obrazu města u nás i za hranicemi. Na základě analýz a diskuzí definujeme Brno na mapě Evropy, tak, aby byla zřejmá jeho výlučnost, atraktivita a konkurenceschopnost. Z Turistického informačního centra vybudujeme skutečně fungující organizaci nabízející výrazně vyšší kvalitu služeb. Návštěvníkům i obyvatelům města budeme nabízet všechny zajímavé aktivity, které se na územní města a v jeho okolí dějí, nejenom ty pořádané městem.

4) Doprava
Oblasti rozvoje a dopravy budou aktivně spolupracovat tak, aby společně dosahovaly následujících cílů: nepřizpůsobovat město dopravě, ale dopravu městu, a budovat takové město, které nebude nutit své obyvatele ke zbytečné mobilitě.
Zrevidujeme dopravní koncepci města, z územního plánu odstraníme archaická dopravní řešení. Zahájíme stavbu západní části Velkého městského okruhu (dále jen “VMO“) podél řeky Svratky spolu se souběžným tramvajovým tunelem a připravíme k realizaci další úseky VMO včetně dostatečných protihlukových opatření, která ochrání kvalitu bydlení v okolí.

Parkování
Vytvoříme síť záchytných parkovišť a parkovacích domů s inteligentním navigačním systémem a s funkční návazností na Městskou hromadnou dopravu (dále jen „MHD“). Zavedeme systém park & ride, kdy v ceně parkovného bude i jízdenka na MHD. Plynulost silničního provozu podpoříme dalším rozvojem moderních telematických systémů řízení dopravy, zejména v místech křížení radiálních hlavních komunikací s VMO a tangenciálními komunikacemi. Ve spolupráci s městskými částmi vyhodnotíme a podle potřeby zavedeme systém rezidenčního parkování. Budeme podporovat rozvoj car sharingu.

MHD
Podpoříme rozvoj sítě tramvajových a trolejbusových tratí jako součást Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje. Zrealizujeme prodloužení tramvajové tratě do bohunického kampusu a na Kamechy. Zatraktivníme veřejnou dopravu a cyklodopravu s cílem zvýšit její konkurenceschopnost vůči automobilové dopravě. Do dvou let efektivně zlevníme předplatní jízdenky MHD. Doplníme spoje tam, kde je třeba. Budeme odstraňovat bariéry ve vozech i na zastávkách MHD.

Peší a cyklodoprava
Vytvoříme reálný, bezpečný a funkční systém cyklodopravy na základě již existujícího generelu, včetně možnosti průjezdu centrem města. Umožníme bezpečné parkování kol. Podpoříme rozvoj bike-sharingových systémů. Budeme dbát na dobrou prostupnost města i pro hendikepované (nevidomí, vozíčkáři ap.), včetně bezbariérové přístupnosti všech úřadů. Stavebními úpravami i změnou dopravního značení budeme vytvářet podmínky pro bezpečný pohyb chodců ve městě.

Železniční uzel Brno
Naším cílem je funkční systém železniční dopravy s moderním nádražím. Budeme dbát na to, aby projekt přestavby železničního uzlu získal maximální finanční podporu z evropských fondů i veřejných rozpočtů, a to bez zbytečných odkladů. Zpřístupníme veřejnosti veškeré informace o projektu. Zahájíme seriózní odbornou diskuzi s účastí široké veřejnosti. Zahájíme změnu územního plánu, která umožní realizovat obě koncepční varianty projektu. Realizovaná může být jen taková varianta, která bude vycházet ze zpracované studie proveditelnosti při zohlednění všech dopravních návazností v brněnské metropolitní oblasti a minimalizující finanční dopady na rozpočet města, a která bude mít prokazatelnou podporu veřejnosti.
Upravíme přednádražní prostor tak, aby se stal komfortním přestupním uzlem bez zbytečných bariér a důstojnou branou do města.

5) Územní plán a životní prostředí
Územní plánování a rozvoj města bude založen na srozumitelné a reálné vizi. K její formulaci přikročíme po otevřené diskusi s odbornou i laickou veřejností. K naplnění vize vypracujeme dlouhodobý strategický plán, opatřený funkčními indikátory. Budeme pracovat na vytvoření nového územního (metropolitního) plánu jako klíčového dokumentu pro rozvoj města. Při tvorbě těchto dokumentů budeme uplatňovat požadavky na trvalou udržitelnost rozvoje města.
Zřídíme útvar hlavního architekta jako respektovanou instituci v oblasti urbanismu. Proměníme Urban centrum na moderní prezentační a diskusní centrum v otázkách rozvoje města určené pro laickou i odbornou veřejnost. Vytvoříme strategii rozvoje veřejných prostranství. Při hledání nejlepších řešení budeme mimo jiné využívat otevřených a architektonických soutěží.
Provedeme revizi Aktualizace územního plánu města Brna a revizi stanovisek města Brna k Zásadám územního rozvoje Jihomoravského kraje. Na základě komunikace s městskými částmi zpřesníme definici celoměstského zájmu se zapojením městských částí do rozhodování o územním plánu a územním řízením.
Bez ohledu na polohu hlavního nádraží zrevidujeme navrhovanou podobu Jižního centra s cílem zajistit, aby zde vznikla životaschopná čtvrť v souladu se soudobými trendy udržitelného rozvoje měst.
Ve větší míře zapojíme občany do rozhodování o podobě strategického, územního, regulačních plánů a územních studií.
V oblasti životního prostředí vypracujeme akční plán pro zlepšení kvality ovzduší ve městě Brně a bezprostředně přistoupíme k preventivním opatřením zejména s cílem snížení emisí prachových částic.
Zvýšíme čistotu veřejných prostranství, zejména na přestupních uzlech a terminálech MHD. Budeme udržovat čisté a živé parky, jako přívětivá místa pro trávení volného času. Připravíme vznik nových parkových ploch. Budeme podporovat výsadbu nových stromů v ulicích a izolační zeleně kolem silnic. Budeme řádně pečovat o městské lesy a postupně rozvíjet městský lesní majetek.
Změníme systém plateb za odpady tak, aby do něj byli zapojeni všichni, kdo v Brně skutečně bydlí. Budeme motivovat občany k třídění odpadu. Zajistíme kvalitní poradenství pro občany v oblasti ochrany přírody a životního prostředí.
Budeme podporovat nové využití brownfieldů s cílem zatraktivnění nevyužitých ploch oproti výstavbě na zelené louce.

6) Bezpečnost
Změníme priority městské policie tak, aby se zvýšil reálný počet příslušníků městské policie v terénu zajišťujících bezpečnost občanů. Navýšíme počty městských strážníků a zlepšíme jejich mzdové podmínky. Zapojíme strážníky do kontroly udržování pořádku v lokalitě, posílíme komunitní charakter jejich práce.
Jednoznačně odmítáme tvrdý hazard na území města Brna. Posílíme finanční prostředky do prevence kriminality a budeme řešit zejména příčiny – sociální vyloučenost, závislost na tvrdých drogách, alkoholu a hazardu, nucenou prostituci – a takovým lidem budeme v jejich těžkých podmínkách pomáhat a budeme je vracet zpátky do života.

7) Bytová politika
Zavedeme centrální evidenci volných městských bytů na webových stránkách. Pronajímání obecních bytů bude probíhat na základě transparentních pravidel. Připravíme nová celoměstská pravidla pro privatizaci bytů po roce 2015. Dáme do pořádku evidenci majetku města.
Zavedeme celoměstská pravidla pro pronajímání sociálních bytů a případně zvýšíme jejich počet.
Budeme podporovat zvýšení počtu obyvatel s trvalým pobytem na území města Brna. Podpoříme rozvoj cenově dostupného bydlení.

8) Rodina, školství a sociální oblast
Provedeme revizi všech kapacit v mateřských školách a zajistíme dostatek míst v mateřských a základních školách.
V městských organizacích vytvoříme částečné úvazky pro lepší skloubení pracovních a rodičovských povinností.
Zřídíme senior taxi zlepšující seniorům a hendikepovaným dostupnost lékařské péče.
Rozšíříme počet míst pro krátkodobé a dlouhodobé pobyty seniorů. Maximálně podpoříme to, aby senioři setrvali co nejdelší čas ve svém přirozeném prostředí. Prostřednictvím grantového systému podpoříme projekty volnočasových aktivit seniorů.
Budeme podporovat začlenění sociálně slabých a vyloučených osob zpět do společnosti. Podpoříme zaměstnanost těchto osob používáním sociálních kritérií ve veřejných zakázkách. Podpoříme projekty prevence ztráty bydlení.
Budeme podporovat inkluzivní vzdělávání.
Podpoříme aktivity, které budou poskytovat kombinovanou mezioborovou pomoc lidem v nouzi.

9) Zdravotnictví
Budeme garantovat dostupnou kvalitní a efektivní síť městských zdravotnických zařízení pro akutní i následnou péči. Zajistíme koncepční spolupráci s ostatními poskytovateli zdravotní péče ve městě Brně. Budeme prosazovat zdravý životní styl formou preventivních programů pro děti a dospělé za účelem podpory osobní odpovědnosti každého Brňana za vlastní zdraví.

10) Smart city
Podpoříme intenzivnější spolupráci města s univerzitami, včetně projektu rozvoje univerzit a vědeckovýzkumných center. Zřídíme komisi pro zavedení chytrých technologií za účelem efektivní správy města. Připravíme program energetických renovací budov v majetku města. Vypracujeme novou městskou energetickou koncepci, která prověří potenciál energetických úspor. Zaměříme se na zvýšení energetické efektivity v oblasti veřejného osvětlení i osvětlení uvnitř budov. Město více zapojíme do celoevropských sítí měst. Budeme se věnovat adaptaci města Brna na změnu klimatu.

11) Sport a volný čas
Podpoříme rozvoj zón volného času, včetně výstavby dalších dětských hřišť a míst pro sportovní aktivity (cyklostezky, in-line, ap.).
Budeme podporovat otvírání školních sportovních areálů veřejnosti v době mimo školní výuku.
Budeme podporovat rozvoj mládežnického sportu a partnerství mezi sportovními kluby a školami.
Rozhodneme o umístění a způsobu financování nového fotbalového stadionu a multifunkční haly, přičemž primární snahou bude vyjasnění vlastnických vztahů v areálu za Lužánkami.
Zrevidujeme stávající pravidla rozdělování finančních prostředků v oblasti sportu a budeme dbát na jejich důsledném dodržování.

12) Podpora podnikání
Budeme motivovat firmy, aby umísťovaly sídla svých firem na území města Brna. Nebudeme podporovat vznik dalších supermarketů a hypermarketů na úkor drobných živnostníků a podnikatelů, kteří jsou živým organismem města.
Budeme podporovat drobné podnikání mimo jiné snížením administrativní zátěže a prostřednictvím živnoparků, start-up zón na území brownfieldů ve městě Brně.
Aktivně budeme vyhledávat potencionální zahraniční investory.

13) BVV
Nepřipustíme ztrátu kontroly nad areálem BVV z důvodu strategického významu pro město.
Projednáme dlouhodobou strategii s německým partnerem a budeme usilovat o širší otevření a využití areálu pro každodenní život obyvatel.


14) Městské části
Prostřednictvím změny Statutu posílíme kompetence městských částí.

PERSONÁLNÍ OBSAZENÍ A KOMPETENCE RADY MĚSTA BRNA
Účastníci se dohodli, že volby do funkcí ve vedení města i výborů zastupitelstva proběhnou veřejně.

Smluvní strany koalice navrhují do následujících funkcí tyto osoby:

Rada města Brna

Ing. Petr Vokřál – primátor města Brna

Ing. Klára Liptáková – 1. náměstkyně primátora města Brna pro správu majetku a školství

Richard Mrázek – 2. náměstek primátora města Brna pro investice, Evropské fondy a dopravu

Bc. Matěj Hollan – 3. náměstek primátora města Brna pro kulturu a oblast sociální a zdravotní

Mgr. Martin Ander, Ph.D. – 4. náměstek primátora města Brna pro územní rozvoj a životní prostředí

Marek Janíček – radní pro smart city

JUDr. Petra Rusňáková, Ph.D. – radní pro marketing a cestovní ruch

Bc. Tomáš Kratochvíl – radní pro správu městských účastí

Mgr. Jiří Ulip – radní pro informatiku a otevřenost

MUDr. Daniel Rychnovský – radní pro koordinaci zdravotní péče ve městě Brně

Ing. Vít Beran – radní pro větší součinnost městských částí

Výbory
Finanční výbor bude mít 11 členů. Po 2 členech nominuje ANO, KDU-ČSL a Žít Brno, zbylé kluby budou mít jednoho zástupce. Uvolněnou funkci předsedy finančního výboru nominuje KDU-ČSL.

Kontrolní výbor bude mít 9 členů. Uvolněná funkce předsedy kontrolního výboru připadne opozici.

Výbor pro národnostní menšiny bude mít nejméně 7 členů. Do funkce předsedy výboru pro národnostní menšiny nominuje Žít Brno.

Komise
Každý klub ZMB má právo jmenovat maximálně jednoho člena a RMB schválí maximálně 3 odborníky pro každou komisi a zástupce sněmu starostů. Pokud některý klub nevyužije práva jmenování člena komise, může být tato komise doplněna o dalšího člena z řad odborné veřejnosti.Komise organizační: předseda ANO, místopředseda KDU-ČSL

Komise informatiky a otevřenosti radnice: předseda ANO, místopředseda Žít Brno

Komise bezpečnosti a veřejného pořádku: předseda KDU-ČSL, místopředseda ANO

Komise pro územní plán: předseda ANO, místopředseda Žít Brno

Komise investiční: předseda KDU-ČSL, místopředseda ANO

Komise životního prostředí: předseda SZ, místopředseda Žít Brno

Komise pro výchovu a vzdělávání: předseda ANO, místopředseda KDU-ČSL

Komise majetková: předseda ANO, místopředseda SZ

Komise sociální a zdravotní: předseda Žít Brno, místopředseda ANO

Komise pro kulturu: předseda Žít Brno, místopředseda KDU-ČSL

Komise bydlení: předseda KDU-ČSL, místopředseda ANO

Komise dopravy: předseda SZ, místopředseda Žít Brno

Komise smart city: předseda TOP09, místopředseda ANO

Komise pro tělesnou výchovu a sport: předseda Žít Brno, místopředseda ANO


ZÁVĚREČNÁ USTANOVENÍ
Strany se shodly, že návrh rozpočtu Statutárního města Brna v 1. i 2. etapě přípravy projednají před jeho odesláním k vyjádření dotčeným orgánům města na společném jednání za účasti primátora, jeho náměstků a předsedů koaličních klubů.
Tato smlouva je závazná pro všechny její účastníky. Ti se zavazují, že nebudou v ZMB navrhovat žádnou zásadní programovou, organizační, personální anebo jí na roveň postavenou záležitost bez předchozího projednání v RMB. Účastníci se zvláště zavazují, že nenavrhnou v ZMB a nepodpoří případný návrh na odvolání primátora, náměstků a členů RMB bez předchozí dohody účastníků této smlouvy.
Ke sporu dojde tehdy, jestliže alespoň jedna strana této smlouvy oznámí dalším smluvním stranám, že se domnívají, že došlo k porušení koaliční smlouvy, a to buď porušením programového prohlášení, nebo jiným způsobem. Spory budou řešeny dohodovacím řízením, kterého se bude účastnit předseda politického klubu a pověřeným zástupcem dané politické strany či hnutí.
Účastník smlouvy má právo ji vypovědět, pokud nedojde ke konsensu v dohodovacím řízení ve věci zásadních programových nebo personálních záležitostí.
Případné personální změny v řadách členů ZMB zvolených za strany smlouvy nemají vliv na platnost této smlouvy.
Smluvní strany se zavazují, že budou po celé volební období respektovat dohodnutou politickou strukturu orgánů ZMB. Porušení závazků uvedených v této smlouvě bude považováno za důvod k jednostrannému odstoupení od této smlouvy, nejdříve však po neúspěšném smírčím jednání smluvních stran.
Všechny změny, doplňky nebo zrušení této dohody musí mít písemnou formu.
Tato koaliční smlouva byla vyhotovena ve čtyřech vyhotoveních, které byly na důkaz souhlasu s jejím obsahem podepsány uvedenými zástupci koaličních politických stran a hnutí.


V Brně dne 31. října 2014


….................................................. …..................................................
Ing. Petr Vokřál (ANO) Marek Janíček (ANO)…..................................................
Bc. Matěj Hollan (Žít Brno)
….................................................. …..................................................
Ing. Klára Liptáková (KDU-ČSL) Mgr. Jiří Mihola, Ph.D (KDU-ČSL)….................................................. …..................................................
Ing. Jana Drápalová (SZ) Mgr. Martin Ander, Ph.D. (SZ)


….................................................. …..................................................
Mgr. Lubora Bednaříková (ANO) Ing. Vít Beran (KDU-ČSL)
….................................................. …..................................................
Ing. arch. Petr Bořecký (ANO) Ing. Antonín Crha (KDU-ČSL)….................................................. …..................................................
Ivana Fajnorová (SZ) Bc. Martin Freund (Žít Brno)
….................................................. …..................................................
Mgr. Petr Hladík (KDU-ČSL) PhDr. Karla Hofmannová (Žít Brno)
….................................................. …..................................................
RNDr. Jan Hollan, Ph.D. (Žít Brno) Ing. Stanislav Juránek (KDU-ČSL)
….................................................. …..................................................
Ing. Karin Karasová (ANO) Ing. Hana Kašpaříková (Žít Brno)
….................................................. …..................................................
Bc. Tomáš Koláčný (Žít Brno) Bc. Tomáš Kratochvíl (ANO)
….................................................. …..................................................
Bc. Barbora Maťáková (ANO) Richard Mrázek (ANO)
….................................................. …..................................................
Mgr. René Novotný (ANO) Ing. Robert Plaga, Ph.D. (ANO)
….................................................. …..................................................
JUDr. Petra Rusňáková, Ph.D. (ANO) MUDr. Daniel Rychnovský (KDU-ČSL)
….................................................. …..................................................
Ing. Martin Schwab (ANO) Ing. Pavel Staněk (ANO)
….................................................. …..................................................
Mgr. Jaroslav Suchý (KDU-ČSL) Mgr. Jiří Ulip (Žít Brno)
…..................................................
RNDr. Mojmír Vlašín (SZ)
propagátor otevřených dat, bývalý zastupitel a radní v Brně

Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better.
-- Samuel Beckett

Uživatelský avatar
Jiri.Ulip
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 914
Registrován: 02 říj 2013, 23:52
Profese: Growth Technology Architect
Bydliště: Brno - Krpole
Dal poděkování: 5951 poděkování
Dostal poděkování: 1056 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Rozprava] Brno - koalicni dohoda

Příspěvek od Jiri.Ulip »

Ahoj,
koalicni smlouva byla schvalene, viz post363883.html#p363883.

Jirka
propagátor otevřených dat, bývalý zastupitel a radní v Brně

Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better.
-- Samuel Beckett

Odpovědět

Zpět na „Jihomoravský kraj“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host