Defraudant Libor Špaček

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět

kolik by měl zacálovat Libor ze svého?

nic - partaj má peněz dost
49
52%
10%
17
18%
20%
5
5%
50%
10
11%
sakum prdum celý.
14
15%

Celkem hlasujících: 95 - Celkem hlasů: 95

Jan.Kochert
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Profese: pirate
Dal poděkování: 1161 poděkování
Dostal poděkování: 1089 poděkování

Re: Defraudant Libor Špaček

Příspěvek od Jan.Kochert » 29 říj 2014, 19:00

Jakub Michalek píše:OFFTOPICTak aspoň vidíte, jak vzniká ta korupce na magistrátu. Když nějaký debil řídí odbor informatiky a přešvihne rozpočet o 50 %, tak se prostě jeho straničtí kolegové domluví a pokryjí to rozpočtu města, veřejnost se jenom diví. OFFTOPICV případě Hudečka a spol. si schválí rozhodčí smlouvu do arbitráže, ve které se nebrání, aby to pak mohli zaplatit a vymluvit se na arbitrážní soud. Prostě se to zaplatí z cizích peněz, a to z peněz občanů = veřejných peněz. Z cizího krev neteče. Také zde celá národní fronta požaduje, aby to strana zaplatila, protože má přeci dost peněz. Tato korumpovatelnost je přítomná v každé duši a v českém národě obzvlášť.

A když vezmeme tohleto malé přikrývání přímo před našimi zraky a několikrát si to zvětšíme, dostaneme krásný obraz pražského magistrátu nebo jiného zkorumpovaného úřadu, který sami pokrytecky kritizujete. Ale běda těm, kdo to kritizují na našem malém zapšklém rybníčku – ten není dost skromný a má držet hubu a krok. Přeci to není Liborova chyba, že chce stáhnout stranu o 30 tisíc, za to můžou ty zlé rozpočty, které s těmito výdaji nepočítaly. Byrokracie je totiž zlá, takže já si vytisknu letáky, jaké budu chtít, a strana mi to zaplatí, protože to je pro ni reklama. Nechybí zde skromnost spíše někomu jinému?

Tenhle případ opravdu je pro stranu reklama, ale špatná reklama. A jak známo, v politice pravidlo o špatné reklamě = taky reklamě neplatí. Tohle opakované přikrývání, které jsem kritizoval už v Eurovolbách u předsedy Ivana Bartoše je problém, který do budoucna zásadně zpochybňuje vaši schopnost nakládat s veřejnými penězi.
Jakub Michalek píše:OFFTOPICJá tady nechci řešit znovu volební web ani eurokampaň. Jenom to zdůrazňuji, že neustále musíme znovu procházet tou samou diskusí, že někdo utratí peníze, ačkoliv ví, že je utratit nemá, a pak se dožaduje, aby mu byly dodatečně proplaceny stranou. Takhle to fungovat nemá a nesmí. Ne, není to pohodě a pokaždé, když se to znovu stane, tak je to horší a horší.

Jde v první řadě o to, jak se přistupuje ke schválenému rozpočtu. S tím, kdo kandiduje, to vůbec nesouvisí. Stejně tak s tím nesouvisí náklady volební kampaně v Praze (které jsou na jednoho obyvatele Prahy troufám si říci menší než v senátním obvodu). Kdybych takhle postupoval já a z rozpočtu si udělal cár papíru, tak jste nepochybně ti první, kdo se začnou vztekat. A bylo by to vztekání po právu. Jenomže my jsme v Praze férově před volbami řekli, jaký bude v závislosti na penězích v kraji rozpočet a ten rozpočet jsme ani nevyčerpali. Pochopitelně jsme stavěli i na předchozích úspěších (jako všude jinde v republice), ale to je opět irelevantní. Podstatná je ekonomická úvaha o rozpočtu, která za tím je, a ta by měla být při zvážení všech okolností reálná a předvídatelná, a to ve všech krajských sdruženích - ne aby lokální aktivity bez předchozího souhlasu strany vysávaly společný rozpočet v rozporu s předem schváleným rozdělením peněz mezi krajská sdružení (které již platí řadu let).
- Volby do Senátu nejsou lokální aktivita. To je bohužel přesně ten naivní přístup, kterým se kampaně kandidátů do senátu předem devalvují a odsuzují k neúspěchu.
- Hlas v Liborův prospěch nikoho z ničeho nediskvalifikuje. Když už o tom takhle na první dobrou rozhoduješ; zkus si na chvíli sundat svoji právě nabytou římskocísařskou korunu a zeptej se členů, zda právě jim víc škodí a) jednou chybující, rozpočet překračující Libor Špaček b) přebujelá byrokracie na každé úrovni OFFTOPICcož například v době voleb v podstatě znamená mít tým lidí víceméně na fulltime, který Libor bohužel neměl
- Nikdo z těch (zatím) 27 lidí imho nehlasoval v Liborův prospěch proto, že schvaluje korupci OFFTOPIC(važ slova, mimochodem - korupce? přirovnání k debilovi? srsly? ) , ale protože dokáží zohlednit víc než jeden (byrokratický) faktor, který celá situace má. Jsem přesvědčený, že všichni do jednoho si přejí, aby se situace neopakovala. Možná s tebou nesouhlasí jen v tom, že ta cesta je "odsoudit prvního člena".
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Kochert za příspěvky (celkem 9):
Martin.Shanil, Marek.Dluhos, Jiri.Janecka, Karin, Ivan Sirko, Dalibor.Zahora, Michael.xChaos.Polak, Milan.Muller, YjM
I'm not „future”. You're retro.
Profil !

Vaclav Malek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8355 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vaclav Malek » 29 říj 2014, 19:26

Výsledky ve volbách jsou irelevantní. 8-) Klidně jsem mohl dělat rozpočet všem po ČR ... stačilo se říct... 1+1=3, že?

Jiri.Janecka
Člen KS Středočeský kraj
Profese: právník
Dal poděkování: 414 poděkování
Dostal poděkování: 2209 poděkování

Příspěvek od Jiri.Janecka » 29 říj 2014, 20:42

Nelíbí se mi ten dodatek,že se Liborovi má kampaň zaplatit, protože máme peněz dost. Ale jiné tlačítko bez přívlastku nebylo. Řekl bych, že Jakubovo přirovnávání ke korupci je silně přes čáru. A aniž bych chtěl být osobní, a ačkoliv mne úspěch v Praze těší, tak pochtívání peněz za výkon funkce zastupitele mi taky nepřijde nic moc. Aspoň jsem si nevšimnul, že by někdo z kandidátů řekl před volbami, že to může dělat jenom když dostane zaplaceno.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Janecka za příspěvky (celkem 8):
Martin.Shanil, Karel.Rada, Karin, Petr.Vileta, Ivan Sirko, Dalibor.Zahora, Michael.xChaos.Polak, YjM

Michal.Ketner
Krajské předsednictvo
Profese: student logiky
Dal poděkování: 1755 poděkování
Dostal poděkování: 2654 poděkování

Příspěvek od Michal.Ketner » 29 říj 2014, 20:43

Vaclav Malek píše:Výsledky ve volbách jsou irelevantní. 8-) Klidně jsem mohl dělat rozpočet všem po ČR ... stačilo se říct... 1+1=3, že?
pokud +nadefinuješ třeba funcki (x,y)---->2x+y tak proč ne :fet: uváděj strukturu vašíku :D
-----BEGIN GEEK CODE BLOCK-----
Version: 3.1
GM/IT/MU/S/CS/P/SS d--- s+:+ a? C++++ U++ P+ L++ E--- W++ N* o-- w--- K+++++ O- M-- V- PS+++ PE-- Y ++ PGP+ t+ 5+ X+ R+++ !tv b+++ DI- D+++ G++++ e h+ r-- z*
------END GEEK CODE BLOCK------

Libor.Spacek
Příznivec Pirátů – Plzeňský kraj
Profese: Vysokoškolský učitel
Dal poděkování: 2636 poděkování
Dostal poděkování: 4209 poděkování

Příspěvek od Libor.Spacek » 29 říj 2014, 21:25

Martin Kucera píše:
..... to, že měl Libor peníze ze sedmi různých zdrojů, přece neznamená, že nemohl těch 7 čísel nacvakat do jednoho sloupečku tabulky (a upravovat je, pokud docházelo ke změnám), do druhého si zanášet výdaje (cenu za tisk snad, proboha, musel znát nejpozději v okamžiku zadání zakázky) a hlídat si, kolik mu ještě zbývá.
Ano, přiznávám od začátku bez mučení, že nejsem účetní, ale toto jsem se přesto měl snažit důkladně dělat. Uznávám, že mnozí z vás mě zřejmě převyšujete ve svých účetnických schopnostech.
Nicméně nechápu to zjevné potěšení se kterým zde určitá skupina lidí chce do mě kopat ve stylu: "defraudant", "záměrně porušil předpisy", "nezodpovědný člověk", "předstíraná nevinnost", "zákaz kandidovat", atd.

Pokud se ovšem nejedná o záměr se mě zbavit jako nepohodlného člena. Nebyl bych určitě ani první ani poslední.
Naposledy upravil(a) Libor.Spacek dne 29 říj 2014, 21:39, celkem upraveno 2 x.
Senilní dědouch a troll.

Vaclav Malek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vaclav Malek » 29 říj 2014, 21:27

Jiri Janecka píše: ...
Aspoň jsem si nevšimnul, že by někdo z kandidátů řekl před volbami, že to může dělat jenom když dostane zaplaceno.
Nečteš, nevíš :)

Karel.Rada
Příznivec Pirátů – Plzeňský kraj
Profese: O
Dal poděkování: 1802 poděkování
Dostal poděkování: 1309 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karel.Rada » 29 říj 2014, 21:47

Vaclav Malek píše:
Aspoň jsem si nevšimnul, že by někdo z kandidátů řekl před volbami, že to může dělat jenom když dostane zaplaceno.
Ty snad čteš? Tak nejspíš nechápeš, nebo nechceš. Před volbami bylo psáno něco poněkud dost jiného, než po nich.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Karel.Rada za příspěvky (celkem 2):
Ivan Sirko, Dalibor.Zahora

Vaclav Malek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vaclav Malek » 29 říj 2014, 22:01

Karel Rada píše:
Vaclav Malek píše:
Ty snad čteš? Tak nejspíš nechápeš, nebo nechceš. Před volbami bylo psáno něco poněkud dost jiného, než po nich.
Spoléháme na to, že krajské sdružení využije svůj podíl z volebního příspěvku na mandát (podíl Prahy činí 190 000 Kč ročně) na podporu fungování zastupitelského klubu Pirátů. Bude z něj financovat placené asistenty zastupitelů a profesionální podporu dobrovolníků, kteří budou chtít zastupitelům pomáhat (záleží na počtu zvolených, kolik asistentů si budeme moci dovolit). Současně bude Praha z těchto prostředků platit částečné uvolnění zastupitelů z práce (minimálně na 1 den týdně).
Co se píše tedy teď?

Martin.Shanil
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Profese: eshop + prodejna
Dal poděkování: 9135 poděkování
Dostal poděkování: 9154 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Shanil » 29 říj 2014, 22:05

to se ale psalo pouze v rámci prahy. nikoliv vnitrostranicky a žádný celorepublikový konsenzus to tedy ani mít nemohlo. asi jinej gang.
Naposledy upravil(a) Martin.Shanil dne 29 říj 2014, 22:08, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Shanil za příspěvky (celkem 2):
Petr.Vileta, Ivan Sirko

Vaclav Malek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vaclav Malek » 29 říj 2014, 22:07

Martin Shanil píše:to se ale psalo pouze v rámci prahy. nikoliv vnitrostranicky a žádný celorepublikový konsenzus to tedy ani mít nemohlo.
No a?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav Malek za příspěvek:
Tomas.Vymazal

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“