Defraudant Libor Špaček

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět

kolik by měl zacálovat Libor ze svého?

nic - partaj má peněz dost
49
52%
10%
17
18%
20%
5
5%
50%
10
11%
sakum prdum celý.
14
15%

Celkem hlasujících: 95 - Celkem hlasů: 95

next_ghost
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Profese: programátor
Dal poděkování: 1417 poděkování
Dostal poděkování: 4990 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Defraudant Libor Špaček

Příspěvek od next_ghost » 28 říj 2014, 10:00

OFFTOPIC[quote="Petr Vileta"]tisk si pak musel zařídit sám, protože dobrovolníci se jaksi nenašli.[/quote]

Zase ten tvůj oblíbený tajemný číňan Se. Pochop, že na takhle velkou akci ti na poslední chvíli žádný číňan dobrovolníky nesežene. Na takovéhle akce si strana musí dobrovolníky několik let v kuse systematicky pěstovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi next_ghost za příspěvky (celkem 4):
Martin.Shanil, Helena Jarolimkova, Ivan Sirko, Marek.Dluhos
Chceš, aby organizace fungovala? Komunikuj!
Česká pirátská strana: Neškodná.
Otisk PGP klíče: B5E9 147C A94C 9B75 6817 9CA4 43D0 B4CF 1CDE 2360 (nový klíč od listopadu 2016)

Ivan Sirko
Profese: Putující filosof
Dal poděkování: 10026 poděkování
Dostal poděkování: 2508 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan Sirko » 28 říj 2014, 11:48

Ivo Vasicek píše: Při rozhodování o senátorských kampaních jsme zcela jednoznočně chápali tyto kampaně jako další možnost prezentace Pirátů a byl to cíl. Já teda vůbec nepočítal s tím, že by mohl třeba RoJ nebo Libor uspět. Ostatně tak to děláme od začátku, a díky tomu už dosahujeme i úspěchů.
Ano, tak to bylo a tak to, doufam zůstane, nehledě na "ohromný" úspěch komunálních politiku ktere zapomínají na kontinuitu a kumulaci různych předešlých kampani, a ne aby vlastní úspěch vysvětlovali osobní výjimečnosti apod.

Kdo ma krátkou paměť, jednou na to "doplatí" :fet:

PS. Jo, a vzpomínám si jak jsme vůbec přemlouválí lidi do senátu kandidovat OFFTOPICa to dokonce úspěšně, že někteří zapomněli zjistit že mohli kandidovat ve vlastním okresu :), protože je tam věkově omezení od 40 let, což u piratu je zatím nedostatkové zboží :P

Proto zastávám názor manko za Liborovu kampaň zaplatit, at´ to z rezervy RP, nebo jiných "pokladniček" a konečně z to vzít ponaučení: nedělat kampaň na posledni chvíle, založit speciální Volební odbor a řešit volby neustále, permanentně a dlouhodobe, při tom snažit se to dělat čím dal vic profesionálně a ne stylem: či je to babovičká??? Moje to neni, mohu do ni kopnout, že ??? :mrgreen:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan Sirko za příspěvky (celkem 9):
Petr.Vileta, Vaclav.Fortik, Karel.Rada, MilanM, Marek.Dluhos, Ivo.Vasicek, Alexandr.Mansurov, Karin, odis
"Moje představa demokrace je taková, že v ní nejslabší dostávají příležitost jako nejsilnější... Žádná země na světe momentálně neumí nic jiného, než projevit o své slabé blahosklonnou starost... Západní demokracie ve své dnešní podobě je jen zředěný faśismus... skutečnou demokracii nemůže dělat dvacet pánů usazených v centrále. Musí se vytvářet zdola, lidmi v každé vesnici."
- Gándhí

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 22034 poděkování
Dostal poděkování: 18934 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 28 říj 2014, 15:17

OFFTOPIC[quote="next_ghost"][quote="Petr Vileta"]tisk si pak musel zařídit sám, protože dobrovolníci se jaksi nenašli.[/quote]

Zase ten tvůj oblíbený tajemný číňan Se. Pochop, že na takhle velkou akci ti na poslední chvíli žádný číňan dobrovolníky nesežene. Na takovéhle akce si strana musí dobrovolníky několik let v kuse systematicky pěstovat.[/quote]
To není můj Číňan :) Jen jsem konstatoval, jak to bylo. A Libor se snažil dobrovolníky hledat, jenže každý aktivnější se raději věnoval komunálkám.
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Karel.Rada
Příznivec Pirátů – Plzeňský kraj
Profese: O
Dal poděkování: 1802 poděkování
Dostal poděkování: 1309 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karel.Rada » 28 říj 2014, 19:51

Roman Kucera píše: Karle, já jsem taky dostával peníze po troškách a na poslední chvíli a musel jsem se tomu přizpůsobit. Akorát to nebyly peníze od strany, ale od dárců. Hospodář byl přeceda KS, všechno klaplo a rozpočet se nepřešvihl. To jen abyste věděli, že TO JDE.
Sice to jde, ale 3,3% a 5,88% je přece jen rozdíl. Každá sranda něco stojí. ;) Liborova kampaň přesvědčila 1821 voličů. Jestli to pro piráty není dobrá zpráva, tak nejspíš nemá cenu se o něco snažit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Karel.Rada za příspěvky (celkem 4):
Marek.Dluhos, Frantisek.Kopriva, Dalibor.Zahora, Karin

Mikulas.Ferjencik
Vedoucí mediálního odboru
Profese: student
Dal poděkování: 10452 poděkování
Dostal poděkování: 16501 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik » 29 říj 2014, 13:06

Libor o tom, že překračuje rozpočet prokazatelně věděl. Myslím si, že 50/50 je fér.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 2):
Frantisek.Kopriva, Tomas.Vymazal
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Martin.Shanil
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Profese: eshop + prodejna
Dal poděkování: 9131 poděkování
Dostal poděkování: 9145 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Shanil » 29 říj 2014, 13:29

Mikulas Ferjencik píše:Libor o tom, že překračuje rozpočet prokazatelně věděl. Myslím si, že 50/50 je fér.
myslím, že důvodem zpochybňování proplacení nebylo prioritně překročení rozpočtu, ale výběr drahé tiskárny, takže jestli věděl o překročení není v tomto ohledu relevantní.

Jakub.Michalek
Republikové předsednictvo
Profese: poslanec
Dal poděkování: 4985 poděkování
Dostal poděkování: 17426 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jakub.Michalek » 29 říj 2014, 13:48

Tak aspoň vidíte, jak vzniká ta korupce na magistrátu. Když nějaký debil řídí odbor informatiky a přešvihne rozpočet o 50 %, tak se prostě jeho straničtí kolegové domluví a pokryjí to rozpočtu města, veřejnost se jenom diví. OFFTOPICV případě Hudečka a spol. si schválí rozhodčí smlouvu do arbitráže, ve které se nebrání, aby to pak mohli zaplatit a vymluvit se na arbitrážní soud. Prostě se to zaplatí z cizích peněz, a to z peněz občanů = veřejných peněz. Z cizího krev neteče. Také zde celá národní fronta požaduje, aby to strana zaplatila, protože má přeci dost peněz. Tato korumpovatelnost je přítomná v každé duši a v českém národě obzvlášť.

A když vezmeme tohleto malé přikrývání přímo před našimi zraky a několikrát si to zvětšíme, dostaneme krásný obraz pražského magistrátu nebo jiného zkorumpovaného úřadu, který sami pokrytecky kritizujete. Ale běda těm, kdo to kritizují na našem malém zapšklém rybníčku – ten není dost skromný a má držet hubu a krok. Přeci to není Liborova chyba, že chce stáhnout stranu o 30 tisíc, za to můžou ty zlé rozpočty, které s těmito výdaji nepočítaly. Byrokracie je totiž zlá, takže já si vytisknu letáky, jaké budu chtít, a strana mi to zaplatí, protože to je pro ni reklama. Nechybí zde skromnost spíše někomu jinému?

Tenhle případ opravdu je pro stranu reklama, ale špatná reklama. A jak známo, v politice pravidlo o špatné reklamě = taky reklamě neplatí. Tohle opakované přikrývání, které jsem kritizoval už v Eurovolbách u předsedy Ivana Bartoše je problém, který do budoucna zásadně zpochybňuje vaši schopnost nakládat s veřejnými penězi.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvky (celkem 8):
Frantisek.Kopriva, Helena Jarolimkova, Lukas.Novy, Roman.Kucera, Tomas.Vymazal, Vaclav Malek, YjM, Jana.Syrovatkova
Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a místopředseda strany

Martin.Shanil
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Profese: eshop + prodejna
Dal poděkování: 9131 poděkování
Dostal poděkování: 9145 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Shanil » 29 říj 2014, 14:14

tak jasně, když budou křičet ti co sami nic neutratili, do zastupitelstev se dostali bez pomoci stranických peněz tak budou uvěřitelní. Jakube, to že umíš byrokraticky vše předem podchytit, nic nemění na tom, že praha utratila taky dost. A peníze máme jen ty od lidí. Sám si výrazně při změně PaRo přičinil o to, aby šly utrácet jako prd. Tak se taky nediv. :) Imho ta účelová úprava PaRo byl větší švindl. Ano a chtěli to všichni (skoro).

jo a hlasoval jsem 10%. Kdyby měli stejný trest i ti, které zmiňuješ tak by to bylo super.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Shanil za příspěvky (celkem 4):
Helena Jarolimkova, Dalibor.Zahora, Karel.Rada, odis

Helena Jarolimkova
Příznivec Pirátů – Plzeňský kraj
Profese: Anarchista
Dal poděkování: 6617 poděkování
Dostal poděkování: 1205 poděkování

Příspěvek od Helena Jarolimkova » 29 říj 2014, 14:31

V každém šprochu pravdy trochu.

Byrokracie u Pirátů ani na magistrátu není dobrá a neohlídá dobře hospodaření i plánování. Procesy nemají termíny ani sankce.

Je populistický chtít všechno nejlenější bez ohledu na další souvislosti.... A díky tomu mohou všichni řvát, že to je drahý, že to neschválí a nepodporujou, když se předloží reálný rozpočet. Když se předloží nejlevnější varianta a jsou nějaké nepředvídané komplikace, tak se to buď nerealizuje nebo překročí rozpočet. Transparentní info je tady jen chiméra - lidi tady neinformují o tom co a jak bude atp. (většinou).
Potom se navrhujou takový paskvily jako vzít si kafe do termosky a umělohmotný kelímky na motojízdu přes celou ČR a závistivý lidi to tu lajkujou a projekt se prostě neschválí.

Libor šel druhou cestou a už v tu chvíli jsem si říkala, jak to asi ustojí....
Proč měla Praha 400K (nebo kolik) na kampaňa senátoři nedostali to samé? Neřekli si? A kdyby si řekli? :fet: :fet: :fet:

Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Dal poděkování: 4076 poděkování
Dostal poděkování: 15005 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan.Bartos » 29 říj 2014, 14:47

Si kopni podruhé, protože nepřečíst si o webu, to by jinak byla jaksi nuda :-) Web se nepovedlo spustit, stejně tak se nepropagoval fundraising. Rozpočet jsem nepřekročil, protože jak se ukázalo, nebyl. Přesto bylo utraceno přibližně stejně, jako za volby magistrátní, až na to, že kampaň byla celorepubliková.
Nebyla to žádná osobní kampaň, jak se neustále někdo snaží valit, ale kampaň za Piráty. Fakt, že šanci se dostat do EP měl jeden nebo dva piráti na čele kandidátky na tom nic nemění. Že bych některý osbtrukce směrem k Pirátům raději vůbec nepodstupoval, kdybych byl v EP a normálně to zamáznul ze svýho je fakt, protože nevůli jsem pociťoval v průlběhu kampaně dnes a denně, když jsem neustále řešil nezaplacený faktury manažera kampaně, namísto kampaně samotný. Myslím, že jsme si to nasazením s Marcelem docela odpracovali.

Senátorská kampaň v místě, kde kandidát bydlí, je uplně jiné kafe a je více osobní. Kandidát propaguje sebe a Piráty. Na Libora ani další naše kandidáty jsme se přiliš nesoustředili, a výsledek jsme mohli na základě centrálních (celostátních) aktivit vylepšit. Zopakovali jsme víceméně přístup v maděrokampani, a proto to nedali. Hlavně že bychom se prsili, kdyby to Libor dal, viď!

Výsledek Pirátů v komunále i na magoš stavěl na výsledcích kampaně do EP a 5 ti leté práce všech. Nespadl z čistého nebe a je výsledkem kumulace předchozích dílčích událostí (nejen voleb, ale i činnosti) a přidáním něčeho navíc.

Nechci Jakubovi vyčítat styl, ale přijde mi, že řada jeho posledních příspěvků je vedena z pozice "já to dal" takže "vim", daleko víc než to bylo před volbama, kdy se jednalo o standardní arogranci "malého genia" (nemyšleno pejorativně).

Já osobně čekám na výsledek KK ohledně mých "pochybení", takže to asi nemá cenu řešit.

Operovat mírou "veřejnosti" peněz a jejich využití či nevyužití mi nepřijde šťastné a míra veřejnosti je diskutována snad v každém jednom případě. Nehledě na to, že je Liborovo přečerpání zcela nelogicky srovnáváno s akcí volební web a to i na poli diskuse RP o přístupu, si myslím, že primární je pevně fixovat rozpočty kampaní dopředu a počítat s rezervou, než post řešit, že to bylo přestřelený. S Liborovým případem nejsem až tak seznámen, ale když už tady po několikátý zaznívá i moje jméno...

Rozpočtové kapitoly mají rezervy a přirovnávat interní převody peněz ke korupci na magistrátu mi přijde fakt dost přitažený za vlasy, už jen z toho důvodu že se obecně řadím mezi "odpůrce" obarvených peněz, u nichž je míra využití stále na vodě a je založena spíše na výkladu toho, kdo peníze momentálně čerpá než na nějakých pevně definovaných limitech.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 9):
Helena Jarolimkova, Dalibor.Zahora, Karel.Rada, Karin, Martin.Shanil, Petr.Vileta, Ivan Sirko, YjM, MikL
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“