Defraudant Libor Špaček

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět

kolik by měl zacálovat Libor ze svého?

nic - partaj má peněz dost
49
52%
10%
17
18%
20%
5
5%
50%
10
11%
sakum prdum celý.
14
15%
 
Celkem hlasujících: 95 - Celkem hlasů: 95

Uživatelský avatar
Michael.xChaos.Polak
Člen KS Praha
Příspěvky: 3454
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, podnikatel v oboru telekomu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2288 poděkování
Dostal poděkování: 5413 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Defraudant Libor Špaček

Příspěvek od Michael.xChaos.Polak » 27 říj 2014, 16:26

Vaclav Malek píše: Ovšem, nikdo by si neměl sám schvalovat co se proplatí ze stranických peněz a to opravdu musí být jiná osoba. Máš daný rozpočet a v tom se pohybuješ, dáváš kolik co bude stát a pak si jeď třeba kolotoče s billboardy a světelným alegorickým vozem, když ti to hospodář schválí, to už je jeho zodpovědnost... Ale pokud řekne, že ti prostě alegorický vůz neproplatí, tak musíš peníze získat jinde nebo jinak a nebo máš smůlu. tečka(cz).
Já pocházím z podnikatelského prostředí (i když jsem podnikatel zkrachovalý.. ale aspoň nezadlužený), a vidím to trochu jinak. Neustálé přehazování zodpovědnosti na někoho jiného než sebe je typický kolektivistický trik. Ano, pokud jde o osobní odměny, o peníze do své kapsy, tam snad je to na místě (zvlášť kdybychom zavedli ve straně např. placené funkce, k čemuž to směřuje). Ale peníze na vlastní kampaň může (ne nutně, nevím, jestli tohle je ten případ - ale může) samozřejmě kandidát vynaložit účelněji, než "hospodář". A to zejména kandidát do Senátu, protože to je one-man-show, tam prostě jedna z dovedností, které lze předvést, je i dobré vedení kampaně - a není nutné to vždy outsourcovat.

Libor Špaček nese za ty výdaje politickou odpovědnost. Jeho výsledek je druhé nejlepší samostatně Pirátské číslo mimo Mariánské lázně - a rozhodně nejlepší ve své kategorii (tzn. Senát mimo koalice). Když nic jiného, vilu si za to nepostavil (dokonce ani stan, předpokádám :-) to by té částce odpovídalo víc).

Podle mě ten výsledek je natolik dobrý, že obstál. Ano, aby se podílel na 10% nevrácené kauce (či ceny těch předražených létáků - ale stěží obojího, a mělo to navíc být řečené předem), to by asi byla možnost, jak ustavit nějaký precedens do budoucna. Ale poměr cena/výkon za dosažený výsledek pořád není špatný! Kampaně v Praze i Mariánkách byly stotisícové. A zásah médií se povedl:

Děčín 4.26%, Rychnov nad Kněžnou 3.3%, Zlín již tradičně 1.91% (to nemusí být chyba kandidáta). Libor Špaček prostě drtivě vyhrál v soutěži pirátských kandidátů o nejlepší výsledek do Senátu: možná i proto, že drahé letáky je pak líto někomu hodit do koše, když ví, kolik stály? těžko říct, neznám detaily kampaně: každopádně haterský nadpis vlákna je ostuda. Hejtování je poloviční hajlování, abyste věděli.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michael.xChaos.Polak za příspěvky (celkem 3):
Karel.Rada, Helena Jarolimkova, Dalibor.Zahora
604 282398 | Jabber: x@j.cz | http://twitter.com/MxChaosP | http://twitter.com/PiratiBrevnov | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
@xchaos@mastodon.social | člen MS Praha 6 | A liberal is a man too broadminded to take his own side in a quarrel

Uživatelský avatar
Vaclav Malek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 8117
Registrován: 12 čer 2009, 01:32
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8355 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Defraudant Libor Špaček

Příspěvek od Vaclav Malek » 27 říj 2014, 16:30

Však vynalož je jak chceš, ale schválit by to měl někdo jiný, protože sám si ve střetu zájmů (i když svým způsobem každý...).
Karel Rada píše:Problém byl hlavně v tom, že Libor dostával peníze po troškách a na poslední chvíli. Kdyby čekal, až mu to nějaký spolehlivý hospodář nalinkuje, byly by letáky spolehlivě a levně vytištěné po volbách.
To je napůl jeho problém a napůl problém těch, kteří se o to měli postarat... není první ani poslední a ani jediný kdo kandidoval do Senátu...
Naposledy upravil(a) Vaclav Malek dne 27 říj 2014, 16:33, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav Malek za příspěvek:
Ivo.Vasicek

Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 11551
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 4986 poděkování
Dostal poděkování: 17472 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Defraudant Libor Špaček

Příspěvek od Jakub.Michalek » 27 říj 2014, 16:33

Tady se ovšem nevede diskuse o tom, že Libor Špaček dosáhl na nuzné poměry předchozích nekoaličních senátorů dobrého výsledku, stále ovšem hluboko pod hranicí úspěchu. Zde se vede diskuse o objednávkách překračujících rozpočet volební kampaně. Jestli má Libor Špaček tolik peněz, že si "nevšiml" objednávky přes čáru o 30 tis. Kč, tak to jistě může zaplatit ze svého. Nechápu, jak se může něco takového po zkušenosti s webem v Eurovolbách opět opakovat. :evil: Bohužel se opět dostáváme do situace, kdy tu někdo začíná lobbovat za to, aby se to všechno zahrabalo a tyhle neschválené výdaje se pokryly ze stranické kasy.

PS: Realita je krutá, ale všechni naši senátorští kandidáti byli letos "vychozené peníze". Pokud nejsme jen partička kamarádů, která si jednou za dva roky objedná vlastní plakátky, je třeba, aby republikové předsednictvo realisticky určilo, kteří lidé mají šanci na zvolení do Senátu, jsou ve svém obvodu dlouhodobě známé osobnosti, vyjednalo případně potřebné koalice a pomohlo zorganizovat viditelnou kampaň postavenou na dobrovolnících (ke skutečným osobnostem se většinou většinou dobrovolníci hlásí sami). Politika je totiž otázkou priorit a nemůžeme si dovolit vyhazovat peníze z okna. Myslím, že si můžeme vzít příklad ze strany Zelených a KDU-ČSL, kterým se letos senátní volby povedly.

PPS: Nenechte se rušit v poplácávání se po zádech.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvky (celkem 4):
Frantisek.Kopriva, Vojtech.Pikal, Tomas.Vymazal, Tomas.Murnak
Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a místopředseda strany

Uživatelský avatar
Michael.xChaos.Polak
Člen KS Praha
Příspěvky: 3454
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, podnikatel v oboru telekomu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2288 poděkování
Dostal poděkování: 5413 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Defraudant Libor Špaček

Příspěvek od Michael.xChaos.Polak » 27 říj 2014, 16:41

Vaclav Malek píše:Však vynalož je jak chceš, ale schválit by to měl někdo jiný, protože sám si ve střetu zájmů (i když svým způsobem každý...).
Ano, samozřejmě - proč myslíš, že jsme celá léta podporovali stranu drobným sponzoringem? Protože nám bylo hloupé ten zjevný střet zájmu řešit - to jednak - a současně strana bez milionů v kase vypadala jako parta, která si pomoc zaslouží a přeci jen pro nás bylo snažší poskytnout naturálie, než cash.

Housing je už "vypovězený", dobře.. budeme rádi pokračovat, pokud to bude aspoň za náklady na elektřinu, když ne za konektivitu (tu "vyrábíme" právě i díky Pirátské straně, ale taky kvůli věcem jako mirror TPB dost riskujeme, např. naši reputaci v cizině). Pokud výběrové řízení prohrajeme, bude mi to i trochu mrzet, jistě.

Výsledek 5.88% je fenomenální i celoevropsky. Neříkám, že to není trochu zásluha všech - ale silné osobnosti je potřeba dát dohromady se silným zázemím, a ne se snažit vypustit kouřovou clonu "defraudace" kolem zjevného, z řady vybočujícího úspěchu. Ano, pokud by pirátský kandidát udělal přesně to, proti čemu bojujeme - tedy provize do kapsy ze zakázky přihrané kamarádovi - bylo by to trapné - ale má někdo důkaz tohoto? Dokud někdo nedodá jasné důkazy (nebo aspoň zcela jasné podezření), tak mi to přijde naopak jako důkaz toho, že kandidáti co dostanou volnou ruku a nejsou považováni jen za najaté herce, ale za skutečně nezávislé působící svéprávné reprezentanty, dosahují zatím nejlepších výsledků (dtto Ivan v eurovolbách - taky super výsledek, po všech stránkách, a taky těsně "pod čarou" - resp. přes čáru ponoru - historie se opakuje?)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michael.xChaos.Polak za příspěvky (celkem 2):
Karel.Rada, Dalibor.Zahora
604 282398 | Jabber: x@j.cz | http://twitter.com/MxChaosP | http://twitter.com/PiratiBrevnov | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
@xchaos@mastodon.social | člen MS Praha 6 | A liberal is a man too broadminded to take his own side in a quarrel

Uživatelský avatar
Michael.xChaos.Polak
Člen KS Praha
Příspěvky: 3454
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, podnikatel v oboru telekomu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2288 poděkování
Dostal poděkování: 5413 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Defraudant Libor Špaček

Příspěvek od Michael.xChaos.Polak » 27 říj 2014, 16:48

Jakub Michalek píše: kdy tu někdo začíná lobbovat za to, aby se to všechno zahrabalo a tyhle neschválené výdaje se pokryly ze stranické kasy.
Není to lobování, je to spontání reakce. Vlákno bylo založené, aniž by se někdo o tom výsledku zmínil. (já sám to spíš nesledoval... sledoval jsem RoJe.. nějak tihle lidé kolem Libora Špačka chyběli na volebním štábu v Praze).

Já to vidím tak, že ze stranické kasy se platí větší ptákoviny.. a že to předtím viselo léta v suterénu v místnosti za dveřmi s nápisem Pozor aligátor? no samozřejmě, že viselo.

Je jasné, že podmínky té spoluúčasti měly být nastavené předem, to znamená, že dodatečně by to chtělo spoluúčast spíš nižší. Je jasné, že kdyby (aspoň) takového výsledku nedosáhl, tak by stěží za náma mohl přijít, že to chce zapatit. Není to úplně fér.. ale ve výsledku to straně přineslo zatím nejzajímavější čísla, která se časem prostě rozkřiknou. Strany, které jsou jen one-man-show zakomplexovaného předsedy v politickém důchodu, takovýchto výsledků v senátních volbách obvykle nedosahují.

Současné hlasování vychází celkem ve prospěch "amnestie". Dokonce možná změním hlasování z 10% na plné proplacení prostě jen proto, že jsem se trochu naštval. (proč to není medializované jako úspěch? hlavně když ostatní si přihrají jakékoliv peníze chtějí, jen proto, že se to navenek tváří v pořádku - to když se naučíme udělat "simulakrum" správného hospodaření, tak bude vše ok? nebo tu někdo aspiruje na sira Humphreyho, který bude díky formalitám neomezeně tahat za nitky? potřebujeme zabránit _faktické_ defraudaci, ne se dožadovat formální dokonalosti a tudíž nevysledovatelnosti kamarádšoftů...)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michael.xChaos.Polak za příspěvky (celkem 7):
Martin.Shanil, Dominika.Michailidu, Marek.Dluhos, Jan.Kochert, Karin, Karel.Rada, Dalibor.Zahora
604 282398 | Jabber: x@j.cz | http://twitter.com/MxChaosP | http://twitter.com/PiratiBrevnov | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
@xchaos@mastodon.social | člen MS Praha 6 | A liberal is a man too broadminded to take his own side in a quarrel

Uživatelský avatar
Vaclav Malek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 8117
Registrován: 12 čer 2009, 01:32
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8355 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Defraudant Libor Špaček

Příspěvek od Vaclav Malek » 27 říj 2014, 16:57

Nikdo nesmí dostat volnou ruku, pokud jde o libovolné zacházení z penězi i když je to transparentní... Pokud jde o Libora, je to můj nejoblíbenější Pirát :) a rozhodně to nebyl špatný výsledek, ale není na pořadu dne dělat nějaké výjimky, protože "zrovna to bylo fajn" apod. Ok, stal se tedy asi průser, ale možnosti toho jak to napravit je několik... stačí "poprosit" správné hospodáře a orgány... Všichni do toho jdou za stejných podmínek se stejným nedokonalým MO apod... Nesmíme si zvykat platit zpětně nějaká pochybení, protože na to může potom spousta lidí "spoléhat"...

Btw. v anketě nehlasuji, situaci příliš neznám (nejsou snad ani všechny doklady ještě?), jen to tu komentuji z pozice pravidel/idejí... snad to nebudeme muset řešit v KK a zvládnete si to zprocesovat sami... peníze jsou, jen se musí říct kolik, kde, proč ano a proč příště ne/ano.
Ivanovi jsem měl také chuť poslat klidně 10 000,-, protože vím co všechno dělal... ale potom co udělal takové boty a ještě to "obhajoval", tak jsem neměl ani chuť něco takového navrhovat (a pak se objevil ten dementní podnět o proplacení 100k odměny...).

Uživatelský avatar
Michael.xChaos.Polak
Člen KS Praha
Příspěvky: 3454
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, podnikatel v oboru telekomu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2288 poděkování
Dostal poděkování: 5413 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Defraudant Libor Špaček

Příspěvek od Michael.xChaos.Polak » 27 říj 2014, 17:09

Vaclav Malek píše:Nikdo nesmí dostat volnou ruku, pokud jde o libovolné zacházení z penězi i když je to transparentní...
Ne to je nepochopení: právě transparentnost je ta podmínka, která umožňuje dát lidem relativně volnou ruku a obejít obvyklá byrokratická omezení. Samozřejmě nevím, jak moc jsou ty výdaje zdokladované, apod. - ale v podstatě je blbost říct, že stejný výsledek a stejné výdaje by byly ok, pokud by je spáchal "hospodář" a nejsou ok, pokud je spáchá on sám.

Právě proto navrhuju, aby RV, které má teda stejně dost omezený rozpočet, nemělo žádného "hospodáře" a aby se prostě vyzkoušelo, jestli se lidi nebudou chovat rozuměji, když budou považováni za dospělé.

No ale aby se to uzavřelo, tak by se musely rozpitvat ty detaily toho proplacení, předložené doklady, schválený rozpočet, předložený rozpočet, apod. Podstatné na tom je, že částka byla vynaložena zjevně efektivněji (v konečném důsledku), než řada jiných výdajů, které jsou formálně naprosto v pořádku - ale nikomu nestojí za to se tomu procesu vzepřít, aby třeba neupadl v nemilost.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michael.xChaos.Polak za příspěvky (celkem 4):
Martin.Shanil, Marek.Dluhos, Lenka.Kozlova, Dalibor.Zahora
604 282398 | Jabber: x@j.cz | http://twitter.com/MxChaosP | http://twitter.com/PiratiBrevnov | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
@xchaos@mastodon.social | člen MS Praha 6 | A liberal is a man too broadminded to take his own side in a quarrel

Uživatelský avatar
Martin.Shanil
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 6999
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Profese: eshop + prodejna
Bydliště: Karoliny Světlé 486, Sadská 28912
Dal poděkování: 9135 poděkování
Dostal poděkování: 9154 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Defraudant Libor Špaček

Příspěvek od Martin.Shanil » 27 říj 2014, 17:21

Michael xChaos Polak píše:.. každopádně haterský nadpis vlákna je ostuda. Hejtování je poloviční hajlování, abyste věděli.
co se toho týče - jak vidíš splnilo to účel a každý jistě je schopen rozeznat skutečný hate od provokativního názvu, pokud nečte jen titulky a to určitě není tvůj případ :) abys teda věděl :)

Uživatelský avatar
Libor.Spacek
Příznivec Pirátů – Plzeňský kraj
Příspěvky: 2222
Registrován: 16 říj 2012, 09:30
Profese: Vysokoškolský učitel
Bydliště: Venkov poblíž Stříbra
Dal poděkování: 2636 poděkování
Dostal poděkování: 4209 poděkování

Re: Defraudant Libor Špaček

Příspěvek od Libor.Spacek » 27 říj 2014, 18:07

Ondrej Profant píše:*ironicky* A to jsme jako nevěděli? (A Libor snad byl hospodářem? Co dělal Liborův kraj?)
Technická poznámka k hospodářům. Ve prospěch mé kampaně částečně přispěli: PaRo projekt "Liborova kampaň" (rozpočet jen částečně financován dle hlasů), PaRo projekt "Přednášky o PD ve spojení s kampaní" (rozpočet jen částečně financován dle počtu hlasů), Karlovarský kraj: příspěvek 2K na kauci, později převeden jako příspěvek na zhruba třetinu nákladů pouze na plakátování, pouze v Chebu, Plzeňský kraj: příspěvek 3K na kauci, MO: pozdní injekce a zřejmě asi taky kauce, Plzeňský kraj: hlasovaný projekt "Placky", Plzeňský kraj: hlasovaný projekt projekt "Videa", Plzeňský kraj: hlasovaný projekt "Koupě a zapůjčení kandidátovi projektoru". Tiskové výdaje byly zdaleka nejvyšší a k včasné realizaci tisku bylo třeba spočítat a využít prostředky z několika různých a ještě dostupných zdrojů. A teď baby raďte: kdo měl být zodpovědný hospodář? A jste si tak jisté, že vy by jste to zvládly? Mnozí z vás co trvají na křišťálově jasné zodpovědnosti nějakého fiktivního "hospodáře" žijí v rajské nevědomosti i toho základního faktu, že můj senátní okrsek zahrnuje části dvou různých krajů (a co bylo kolem toho běhání a vyjednávání mezi čtyřmi stranami (já, centrum, plus dva kraje) dostat cokoliv od kohokoliv!). Je vůbec zázrak, že mi vůbec zbyl alespoň nějaký minimální čas na kampaň samotnou, ale zřejmě jsem ho vymezil příliš a zanedbal jsem důležitější věci.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Libor.Spacek za příspěvky (celkem 11):
Mikulas.Peksa, Dominika.Michailidu, Karin, Karel.Rada, Ondrej.Profant, Ivan Sirko, Dalibor.Zahora, MilanM, Tomas.Vymazal, YjM, odis
Senilní dědouch a troll.

Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 6840
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10568 poděkování
Dostal poděkování: 11108 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Defraudant Libor Špaček

Příspěvek od Ivo.Vasicek » 27 říj 2014, 18:30

Jakub Michalek píše: PS: Realita je krutá, ale všechni naši senátorští kandidáti byli letos "vychozené peníze". Pokud nejsme jen partička kamarádů, která si jednou za dva roky objedná vlastní plakátky, je třeba, aby republikové předsednictvo realisticky určilo, kteří lidé mají šanci na zvolení do Senátu, jsou ve svém obvodu dlouhodobě známé osobnosti, vyjednalo případně potřebné koalice a pomohlo zorganizovat viditelnou kampaň postavenou na dobrovolnících (ke skutečným osobnostem se většinou většinou dobrovolníci hlásí sami). Politika je totiž otázkou priorit a nemůžeme si dovolit vyhazovat peníze z okna. Myslím, že si můžeme vzít příklad ze strany Zelených a KDU-ČSL, kterým se letos senátní volby povedly.
Při rozhodování o senátorských kampaních jsme zcela jednoznočně chápali tyto kampaně jako další možnost prezentace Pirátů a byl to cíl. Já teda vůbec nepočítal s tím, že by mohl třeba RoJ nebo Libor uspět. Ostatně tak to děláme od začátku, a díky tomu už dosahujeme i úspěchů.
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti