Defraudant Libor Špaček

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět

kolik by měl zacálovat Libor ze svého?

nic - partaj má peněz dost
49
52%
10%
17
18%
20%
5
5%
50%
10
11%
sakum prdum celý.
14
15%

Celkem hlasujících: 95 - Celkem hlasů: 95

Martin.Shanil
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Profese: eshop + prodejna
Dal poděkování: 9131 poděkování
Dostal poděkování: 9145 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Defraudant Libor Špaček

Příspěvek od Martin.Shanil » 27 říj 2014, 15:03

Vaclav Malek píše:OFFTOPIC[quote="Martin Shanil"][quote="Vaclav Malek"]Jakub dělá vše podle pravidel a ptá se předem a otevře hovoří předem o podmínkách za kterých bude co dělat... to může každý, je na tom něco špatně? Jestli se ti to nelíbí (nevím co by na tom mělo být špatně a jak lépe to dělat...), tak to změň a nebo pápá...
Tak ano, včas pravidla upravil (PaRo), včas si v praze zajistil předběžnou podporu pro placení zastupitelů a komu se to snad nelíbí, tak .. nojo tak nic. Ale jsme OT.[/quote]
Každý může navrhnout co chce... máš něco proti tomu?[/ot][/quote]
vůbec ne. když RP navrhnul 50% tak jen zkoumám anketou jestli proti tomu někdo něco má a vypadá to skoro jako že jo, tak třeba RP svůj návrh přehodnotí - uvidíme :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Shanil za příspěvky (celkem 2):
Ivo.Vasicek, Marek.Dluhos

Ivo.Vasicek
Krajské předsednictvo
Profese: manažer
Dal poděkování: 10549 poděkování
Dostal poděkování: 11098 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivo.Vasicek » 27 říj 2014, 15:05

Tobias Esner píše:nelibi to, ze by se melo za neci neochotu dodrzovani predpisu odpoustet.
Ani v případě Ivana si nemyslím, že by motivem k jejich "nákupům" byla "neochota dodržovat předpisy". V obou případech si dotyční vytvořili vlastní realitu úspěchu (uvěřili své úspěšnosti, což je dobře) a dle toho jednali (Ivan - budu brát půl mega měsíčně, tak to máznu. Libor, dám 6% a 20k nebude problém).
Chtít po nich, aby si nevěřili je však kontraproduktivní - to musíme chtít po hospodáři kampaně . a teď už konečně víme, že volební lídr nesmí být hospodář kampaně
Tím, že spojujeme obě role vytváříme rizika chybných hospodářských rozhodnutí nebo (když bude myslet na rizika) ho znejistíme tak, že nebude v kampani věrohodný.
Naposledy upravil(a) Ivo.Vasicek dne 27 říj 2014, 18:31, celkem upraveno 1 x.
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)

Ondrej.Profant
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: Poslanec
Dal poděkování: 13216 poděkování
Dostal poděkování: 7206 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondrej.Profant » 27 říj 2014, 15:32

Ivo Vasicek píše:Chtít po nich, aby si nevěřili je však kontraproduktivní - to musíme chtít po hospodáři kampaně . a teď už konečně víme, že volební lídr nesmí být hospodář kampaně
Tím, že spojujeme obě role vytváříme rizika chybných hospodářských rozhodnutí nebo (když bude myslet na rizika) ho znejistíme tak, že nebude v kampani věrohodný.
*ironicky* A to jsme jako nevěděli? (A Libor snad byl hospodářem? Co dělal Liborův kraj?)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Profant za příspěvky (celkem 2):
Martin.Shanil, Helena Jarolimkova
profant.eu, poslanec

Martin.Shanil
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Profese: eshop + prodejna
Dal poděkování: 9131 poděkování
Dostal poděkování: 9145 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Shanil » 27 říj 2014, 15:50

tak, stalo se. A nekoná se žádná tragedie. Imho ponaučení, že hospodář není funkce zbytečná, je pro nás cennější, než těch pár neušetřených korunek.

Michael.xChaos.Polak
Člen KS Praha
Profese: programátor, podnikatel v oboru telekomu
Dal poděkování: 2269 poděkování
Dostal poděkování: 5397 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michael.xChaos.Polak » 27 říj 2014, 15:51

Takhle, jestli já budu nominován na Praze 6 v roce 2016, tak samozřejmě chci být hospodářem své kampaně, protože po zkušenostech s eurovolbami a komunálními volbami a analýze výsledků v jednotlivých okrscích prostě už mám pocit, že vím, jak se to má dělat. Nedělám si iluze, že jakýkoliv zázračný kandidát (včetně mě) překoná tzv. volební potencál strany - ale ten je přes 6% - takže účastnit se senátních voleb, aniž by to straně přineslo finanční ztrátu, by dříve či později mělo být možné. Já sám mám zkušenosti s vývojem MMM (od nuly až po cca 2-3 000 účastníků na Letné) i s budováním sítě. Mám představu, kolik mají stát letáky (eurokandidáti na Praze 6 se na ně prostě složili z vlastní kapsy - šlo o pár stovek, a na preferenčních hlasech jsme cca uhájili či někteří i překonali "vylosované pořadí", rozuměj nominace z primárek). Mám představu o hranici vlivu letáků - líbí se mi volební noviny, kombinace mikrosajty a volebních novin by mohla zafungovat...

Nemyslím, že politik je jenom "herec", líbivá tvář, která potřebuje mít za sebou "tým profesionálů". Někteří politici jsou herci, kteří potřebují dobré režiséry a scénáristy, ano. Někteří velmi dobří režiséři si ale zahráli ve svých filmech, a nedopadlo to špatně. Senátor není hlavní role, mělo by to jít zvládnout.

Podstatné je, aby se výsledky postupně zlepšovaly, každopádně. Každý prostředek je dobrý - jak profesionálně zvládnutá týmová kampaň s dobrým poměrem cena/výkon, tak i one-man-show, pokud se udělá levně a dobře.

Myslím, že ručit za cca 10% rozpočtu by bylo celkem přiměřené - i za víc, ale mělo by se to stanovit předem. Já osobně jsem přesvědčený, že se dá najít správný model, jak to dělat - tzn. jak moc to řešit penězi a jak moc jinak. Já na Praze 6 aspoň celý život žiju, a v senátu se nehraje o ožehavá témata komunální politiky (typu že moc nemusím auta - na to jako senátor nebudu mít vliv, a mojí trasu z Břevnova až do Senátu na kole přes "Průjezd zakázán" pro auta nebude moci zpochybnit nikdo :-)

I já bych rád dosáhl aspoň na těch 6%, ideálně se dostal do druhého kola (tam se téměř určitě proti postupujícímu Pirátovi spojí téměř všichni, ale co, to je právě ta legrace). Je to ještě dva roky, ale. Za tu dobu se může stát ledacos.

Samozřejmě, vytisknout letáky příliš draze je trochu obchodní neschopnost, ale nazvat to "defraudací" je trochu přehnaný osobní útok, který páchá skoro stejně velkou škodu, jako je ta případná škoda ekonomická. Na podmínkách té "spoluúčasti za škodu" je špatné, že s nimi kandidát nebyl obeznámen předem a nesouhlasil s nimi (teda, nevím jaké slovo komu dal).

Zadržte prosím hněv:hlasů je suveréně nejlepší výsledek jakéhokoliv standalone Pirátského kandádta. Překonal např. i Lenku Matouškovou z Benšovska. Překonal výsledek SPO a Svodných, které (sice politicky názorově každá jinde, ale přeci) jsou v kategorii malých stran rozhodně obě našimi vážnými soupeři (máme lepší výsledky než političtí odštěpenci ČSSD a ODS - není to důkaz, že to děláme dobře i že to tenhle náš senátní kandidát udělal dobře?)

http://www.volby.cz/pls/senat/se2111?xj ... 0&xobvod=3

Myslím, že tenhle výsledek za pár desítek tisíc rozhodně stál. Jestli bude možné dosáhnout lepšího výsledku levněji - to je velká výzva, každý další kandidát to má samozřejmě snaží. Libor (vnitrostranicky) porazil min. historické stranické kandidáty Ivo Vašíčka, Patrika Doležala, Lenku Wagnerovou (v době kdy kandidovala, ještě Matouškovou, pokud se nepletou, až to budete pro kontrolu hledat na volby.cz), Romana Kučeru (letos). Rozhodně Luďka Maděru (a to drtivě!!) (sleduji senátní volby dlouhodobě a důkladně :-) další si z hlavy nepamatuju, ale myslím, že všichni ostatní byli koaliční, s podporou Pirátů, apod.

Laťka je nasazená na 5.88%, tedy prokladě vysoko - a ostatní podle mě tolik prudí ohledně maličkostí právě proto, že nebude vůbec lehké ji pro dalšího čistě Pirátského kandidáta překonat.
604 282398 | Jabber: x@j.cz | http://twitter.com/MxChaosP | http://twitter.com/PiratiBrevnov | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
@xchaos@mastodon.social | člen MS Praha 6 | A liberal is a man too broadminded to take his own side in a quarrel

Janek.Wagner
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: ICT konsultant, novinář
Dal poděkování: 3736 poděkování
Dostal poděkování: 4054 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Janek.Wagner » 27 říj 2014, 15:57

Lukas Novy píše:Ivanova a Jankova defraudace je pokud vim stale v reseni KK, takze dvoji metr se nekona.
Podívej se do slovníku cizích slov nebo se vrať zpátky do chlíva!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Janek.Wagner za příspěvky (celkem 2):
Helena Jarolimkova, YjM

Michael.xChaos.Polak
Člen KS Praha
Profese: programátor, podnikatel v oboru telekomu
Dal poděkování: 2269 poděkování
Dostal poděkování: 5397 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michael.xChaos.Polak » 27 říj 2014, 15:58

Ivo Vasicek píše: V obou případech si dotyční vytvořili vlastní realitu úspěchu (uvěřili své úspěšnosti, což je dobře) a dle toho jednali
S tvojí kampaní na Kladensku jsem se kdysi - ještě na dobrovolné bázi, bez nároku na proplacení nafty a lepidla, teda aspoň tuším? - připínáčky jsme recyklovali nalezené :-) - snažil pomáhat, a polepil pár vesnic, pak jsme bohužel špatně zahnuli a zabloudili na Křivoklátsko :-) Myslím, že současné výsledky jsou daleko lepší, takže bych rozhodně jedno oko přivřel a do budoucna stanovil podmínky spoluúčasti kandidáta na případném nevrácení kauce nějak jednoznačně - a hlavně předem.

Senátorské volby vidím jako příležitost pro gentlemanské soutěžení výrazných osobností přes 40, které tak zbytečně nezabírají místo mladším, a mají šanci nějak zhodnoti svoje životní zkušenosti.

I kdyby Libor straně nepřinesl nic, než svých cca 5 titulů (nevím, kde jeden začíná a kde druhý končí a jestli nějaké nejsou zdvojené :-) na kandidátní listině u názvu naší strany, tak to není málo :-) Je to prostě vtipné a každý si to tam napsat nemůže. Tak holt neví, za kolik se dají vyšmelit letáky, když máte konexe, no. A co. Já zase zvořu jiné věci, a doufám, že se mě někdo zastane... (za mě je fail, jen jestli si pronajal billboard... :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michael.xChaos.Polak za příspěvky (celkem 4):
Mikulas.Peksa, Marek.Dluhos, Karin, Lenka.Wagnerova
604 282398 | Jabber: x@j.cz | http://twitter.com/MxChaosP | http://twitter.com/PiratiBrevnov | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
@xchaos@mastodon.social | člen MS Praha 6 | A liberal is a man too broadminded to take his own side in a quarrel

Dominika.Michailidu
Člen KS Středočeský kraj
Profese: výtvarník
Dal poděkování: 6945 poděkování
Dostal poděkování: 5645 poděkování

Příspěvek od Dominika.Michailidu » 27 říj 2014, 16:02

Michael xChaos Polak píše:za mě je fail, jen jestli si pronajal billboard... :-)
nepronajal. jen mu došly letáky, tak si nechal natisknout další..
77S 2I 3I 3I

Vaclav Malek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8355 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vaclav Malek » 27 říj 2014, 16:05

Michael xChaos Polak píše:Takhle, jestli já budu nominován na Praze 6 v roce 2016, tak samozřejmě chci být hospodářem své kampaně, protože po zkušenostech s eurovolbami a komunálními volbami a analýze výsledků v jednotlivých okrscích prostě už mám pocit, že vím, jak se to má dělat. Nedělám si iluze, že jakýkoliv zázračný kandidát (včetně mě) překoná tzv. volební potencál strany - ale ten je přes 6% - takže účastnit se senátních voleb, aniž by to straně přineslo finanční ztrátu, by dříve či později mělo být možné. Já sám mám zkušenosti s vývojem MMM (od nuly až po cca 2-3 000 účastníků na Letné) i s budováním sítě. Mám představu, kolik mají stát letáky (eurokandidáti na Praze 6 se na ně prostě složili z vlastní kapsy - šlo o pár stovek, a na preferenčních hlasech jsme cca uhájili či někteří i překonali "vylosované pořadí", rozuměj nominace z primárek). Mám představu o hranici vlivu letáků - líbí se mi volební noviny, kombinace mikrosajty a volebních novin by mohla zafungovat...

Nemyslím, že politik je jenom "herec", líbivá tvář, která potřebuje mít za sebou "tým profesionálů". Někteří politici jsou herci, kteří potřebují dobré režiséry a scénáristy, ano. Někteří velmi dobří režiséři si ale zahráli ve svých filmech, a nedopadlo to špatně. Senátor není hlavní role, mělo by to jít zvládnout.

Podstatné je, aby se výsledky postupně zlepšovaly, každopádně. Každý prostředek je dobrý - jak profesionálně zvládnutá týmová kampaň s dobrým poměrem cena/výkon, tak i one-man-show, pokud se udělá levně a dobře.

Myslím, že ručit za cca 10% rozpočtu by bylo celkem přiměřené - i za víc, ale mělo by se to stanovit předem. Já osobně jsem přesvědčený, že se dá najít správný model, jak to dělat - tzn. jak moc to řešit penězi a jak moc jinak. Já na Praze 6 aspoň celý život žiju, a v senátu se nehraje o ožehavá témata komunální politiky (typu že moc nemusím auta - na to jako senátor nebudu mít vliv, a mojí trasu z Břevnova až do Senátu na kole přes "Průjezd zakázán" pro auta nebude moci zpochybnit nikdo :-)

I já bych rád dosáhl aspoň na těch 6%, ideálně se dostal do druhého kola (tam se téměř určitě proti postupujícímu Pirátovi spojí téměř všichni, ale co, to je právě ta legrace). Je to ještě dva roky, ale. Za tu dobu se může stát ledacos.

Samozřejmě, vytisknout letáky příliš draze je trochu obchodní neschopnost, ale nazvat to "defraudací" je trochu přehnaný osobní útok, který páchá skoro stejně velkou škodu, jako je ta případná škoda ekonomická. Na podmínkách té "spoluúčasti za škodu" je špatné, že s nimi kandidát nebyl obeznámen předem a nesouhlasil s nimi (teda, nevím jaké slovo komu dal).

Zadržte prosím hněv:hlasů je suveréně nejlepší výsledek jakéhokoliv standalone Pirátského kandádta. Překonal např. i Lenku Matouškovou z Benšovska. Překonal výsledek SPO a Svodných, které (sice politicky názorově každá jinde, ale přeci) jsou v kategorii malých stran rozhodně obě našimi vážnými soupeři (máme lepší výsledky než političtí odštěpenci ČSSD a ODS - není to důkaz, že to děláme dobře i že to tenhle náš senátní kandidát udělal dobře?)

http://www.volby.cz/pls/senat/se2111?xj ... 0&xobvod=3

Myslím, že tenhle výsledek za pár desítek tisíc rozhodně stál. Jestli bude možné dosáhnout lepšího výsledku levněji - to je velká výzva, každý další kandidát to má samozřejmě snaží. Libor (vnitrostranicky) porazil min. historické stranické kandidáty Ivo Vašíčka, Patrika Doležala, Lenku Wagnerovou (v době kdy kandidovala, ještě Matouškovou, pokud se nepletou, až to budete pro kontrolu hledat na volby.cz), Romana Kučeru (letos). Rozhodně Luďka Maděru (a to drtivě!!) (sleduji senátní volby dlouhodobě a důkladně :-) další si z hlavy nepamatuju, ale myslím, že všichni ostatní byli koaliční, s podporou Pirátů, apod.

Laťka je nasazená na 5.88%, tedy prokladě vysoko - a ostatní podle mě tolik prudí ohledně maličkostí právě proto, že nebude vůbec lehké ji pro dalšího čistě Pirátského kandidáta překonat.
Ovšem, nikdo by si neměl sám schvalovat co se proplatí ze stranických peněz a to opravdu musí být jiná osoba. Máš daný rozpočet a v tom se pohybuješ, dáváš kolik co bude stát a pak si jeď třeba kolotoče s billboardy a světelným alegorickým vozem, když ti to hospodář schválí, to už je jeho zodpovědnost... Ale pokud řekne, že ti prostě alegorický vůz neproplatí, tak musíš peníze získat jinde nebo jinak a nebo máš smůlu. tečka(cz).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav Malek za příspěvky (celkem 3):
Ivo.Vasicek, Vojtech.Pikal, Tomas.Vymazal

Karel.Rada
Příznivec Pirátů – Plzeňský kraj
Profese: O
Dal poděkování: 1802 poděkování
Dostal poděkování: 1309 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karel.Rada » 27 říj 2014, 16:23

Problém byl hlavně v tom, že Libor dostával peníze po troškách a na poslední chvíli. Kdyby čekal, až mu to nějaký spolehlivý hospodář nalinkuje, byly by letáky spolehlivě a levně vytištěné po volbách.
OFFTOPICMimochodem benzín projetý při výlepu plakátů straně neúčtuji, nechci jí zrujnovat. :)
Naposledy upravil(a) Karel.Rada dne 27 říj 2014, 16:31, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Karel.Rada za příspěvky (celkem 7):
Libor.Spacek, Karin, Petr.Vileta, Dalibor.Zahora, Ivan Sirko, Lenka.Wagnerova, YjM

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“