Jednání

Moderátoři: Zastupitele - komunalni, Zastupitele - krajsti

Uživatelský avatar
Martin.Cryo.Broz
Místní předsednictvo
Příspěvky: 457
Registrován: 24 říj 2012, 08:50
Profese: OSVČ - Podnikatel
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 370 poděkování
Dostal poděkování: 456 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednání

Příspěvek od Martin.Cryo.Broz » 16 říj 2014, 21:47

Hlásím lobistický kontakt. Dnes na večeři u Reinerů jsme potkali pana Ing. Karla Kratochvíleho (kandidáta do senátu za ČSSD) který nám s mojí drahou polovičkou koupil pivo a vyfotil se s námi. Jinak se nic neřešilo, krom té fotky a potřesení ruky.
Přílohy
Fotografie0178.jpg
Martin Brož - Cryoman (Zastupitel v městě Písek) - Odchýlit se od norem znamená, že na to musíte mít. Než začnete být tvořivý, musíte být odvážní. Tvořivost je osud, ale odvaha je cestou.

Uživatelský avatar
Ludek.Blaha
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1186
Registrován: 23 čer 2014, 00:11
Profese: učitel
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 1328 poděkování
Dostal poděkování: 1263 poděkování

Re: Jednání

Příspěvek od Ludek.Blaha » 16 říj 2014, 21:56

To nám to pěkně začíná!
A nic nechtěl? Za pivo? To je ovšem krajně podezřelé.
Ctěl jsem Ti dát poděkování za odkazy na Evidenci lobbistických kontaktů, ale nenám tam palečky povoleny.
Aby člověk mohl hlásat pravdu z radnice nebo z parlamentu, musí se tam nejdřív prolhat...

Uživatelský avatar
Martin.Shanil
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 7015
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Profese: eshop + prodejna
Bydliště: Karoliny Světlé 486, Sadská 28912
Dal poděkování: 9144 poděkování
Dostal poděkování: 9188 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednání

Příspěvek od Martin.Shanil » 16 říj 2014, 23:04

OFFTOPIChele netrucujte a šoupejte to tam, ať je to pohromadě :)

Uživatelský avatar
Martin.Cryo.Broz
Místní předsednictvo
Příspěvky: 457
Registrován: 24 říj 2012, 08:50
Profese: OSVČ - Podnikatel
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 370 poděkování
Dostal poděkování: 456 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Týden v politice aneb jak mít „hovna“ po uši!

Příspěvek od Martin.Cryo.Broz » 20 říj 2014, 22:04

Týden v politice, aneb jak mít „hovna“ po uši!

Je tomu již týden, co má maličkost působí v politice. A mohu vám říci, že již po prvním dnu jsem se nestačil divit, jak to vlastně celé funguje. Možná je to především tím, že s touhle disciplínou nemám žádné zkušenosti, a tak se jako prvňáček, který se omylem dostal do deváté třídy, nestačím divit s otevřenou pusou.

Mohl bych tu polemizovat, co vše se mně nelíbí, od lobystických kontaktů od lidí, které velmi dobře znám, přes zákulisní šarády lidí s novinářským průkazem po absolutně nesmyslné rozhovory s lidmi, které jsem nikdy neviděl.

Den první (sobota 11.10.): Mám v sobě už asi tak třetí lahev vína a již dvacet osmkrát se mně zastavilo srdce. Asi to bude těmi volbami, přeci jen to beru skoro jako MS v hokeji a pokaždé, když máme nad pět procent, je to neskutečná euforie. Konečně vyhlašují poslední okrsek, trocha zklamání, ale pořád jsme nad pěti procenty a máme jeden mandát. Začíná na mě doléhat tíha z toho, že tam opravdu budu muset a přitom nevím, jak co dělat. Někdo volá a ejhle, náš první lobystický kontakt. Je to pan Boček z Patriotů. Bavíme se o tom, že by to chtělo se někde sejít. Říkám, dnes ne, slavíme úspěch a nehodlám nic vyjednávat. Chvíli obcházíme Písek a pátráme po volné hospodě, nakonec jdeme do indické, kde slavíme až do zavírací doby. Hned v průchodu mě odchytává jeden známý s tím, že prostě musíme něco udělat, sejít se a dát to nějak dohromady. Asi jsem už moc opilý, než abych na to cokoli říkal, a tak jen pokyvuji hlavou a jdu domů.

Den druhý (neděle 12.10.): Probouzím se k poledni, den jako každý jiný, ranní hygiena, obléct, nakoupit, uvařit a hurá do práce. Jenže chyba lávky, koukám na mobil a samé nepřijaté volání, první myšlenka je, že něco nefunguje na síti a honem se dívám na monitoring. Vše funguje a tudíž nevím, co se děje. Volám tedy číslo po číslu a zjišťuji, že se postupně dovolávám na různé lidi, co mě chtěli popřát k tomu našemu volebnímu výsledku, ale také na lidi, co již něco chtějí, tj. sejít se, nejlépe hned teď a dělat politiku. Říkám jim, že jednání začnu v pondělí, že ani Všemohoucí v neděli netvořil.

Den třetí (pondělí 13.10.): Standardní pondělí, večer první schůzka, a to s ODS a Vladimírem Homolou. Známe se již nějaký ten rok, a tak nemám ani moc trému. Sedíme jako vždy v čajovně za účasti dalších lidí, jelikož máme odsouhlasené, že pokud to bude možné, budeme jednat vždy s doprovodem jakožto svědkem. Ptám se na spoustu věcí, co vlastně musíme a nemusíme dělat, kde na portálu radnice co najdeme a co kam musíme přinést, podat, abychom mohli udělat to a to. Pan Homola nám velice ochotně radí, bavíme se taky o tom, co by oni chtěli prosadit v budoucích čtyřech letech, kolik je stála kampaň a kolik nás.

Den čtvrtý (úterý 14.10.): Odpoledne máme schůzku s TOP 09 a panem Knotem. Jako obvykle sedíme v pirátské baště - v čajovně. Je tu se mnou Pepa Soumar a čekáme, co se bude dít. Pozdravíme se a povídáme si o tom, co a jak teď bude po volbách následovat. Dozvídám se, že se teď musí sestavit rada, ve které bude starosta, místostarostové a pak ostatní radní. Že je to důležité, protože oni rozhodují o městě a co se kde bude dělat. „Je to tak, že zastupitelé jednají o tom, co se už nedá vrátit, prostě odhlasují a hotovo. Rada jedná o věcech, které se dají vrátit.“ Jednáme i o možném vývoji celé situace, jak asi bude vypadat koalice. Ptám jako úplný hlupák, zda by nešlo nesestavovat nic, být prostě mimo pravici a levici... Prý ne, a tak se ptám dál. Zda, když by se utvořila koalice, zda v ní mohou být i členové opozice, například jako radní. Jsem za magora, ale co, nevěděl jsem, že to nejde mít starostu někoho z opozice. Projednáváme i některé projekty, snažím se zjistit, u kterých je možná názorová shoda, i vzhledem k volebním programům ostatních stran. Pár se jich našlo, po dvou hodinách končíme a já jdu makat.

Den pátý (středa 15.10.): Vstávám brzy, protože máme schůzku s panem Veselým z ČSSD přímo na radnici, cestou potkávám pana Bubníka s paní Rambousovou a děkuji jim za práci, kterou vykonali. Sedneme si a já sděluji panu starostovi, že se rýsuje středopravá koalice. Říká mi, že o tom ví a že už je zvyklý být v opozici za ta léta. Dál se bavíme hlavně o projektu lávky u Václava. Říkám, že mně lávka nevadí, ale vadilo by mi její financování z rozpočtu města a byl bych raději, kdyby zkusil na to získat peníze jinde, třeba z dotací EU. Bavíme se o spalovně, že volič nepochopí, že by byla lepší než skládkování, probíráme i to, zda Písek opravdu potřebuje druhý zdroj pitné vody. A také se bavíme o bazénu a o tom, zda by k němu vešla i ta víceúčelová sportovní hala. Odcházím s dobrým pocitem, že s dalším zastupitelem máme ve většině bodů shodu. Večer se scházím se svobodnými, a to přímo s panem Hubkou. Chceme mu nabídnout, že jej navrhneme do majetkoprávní komise, protože jsem přesvědčen, že mezi piráty nenajdeme nikoho, kdo by tomu rozuměl víc než on. Byl potěšen a přijal. Já byl zase rád, že je šance ukázat, že i tato strana má kus pravdy.

Den šestý (čtvrtek 16.10.): Dnes mám jen jednu schůzku, a to večer s panem Konvičkou a měl bych mít i s paní Dobiášovou, ta se omlouvá, že nestíhá, a tak se scházím jen s ním. Bavíme se o tom, že by chtěl být v osadním výboru Hradiště. Říkám, že budu jedině rád, když novináři obsadí co nejvíce komisí a výborů a tudíž říkám ano. Bavíme se dál ještě o politice, je znát, že tlačenice začíná.
PS: Ráno volal pan Terč, aby mě upozornil na nešvary středo-pravé koalice. Kolem poledne jsem si dal kafe a mám dojem, že to byl pan Gavlasz, kdo volal a opět ohledně toho, co kdo za poslední roky kde podělal.

Den sedmý (pátek 17.10.): Je to možná divné, ale asi jsme opravdu jediní, kdo se veřejně sešel i s KSČM. Já si smluvil schůzku s panem Vodičkou na šestou hodinu večerní do čajovny. Bylo zajímavé pozorovat, jak nikdo z těch, se kterými jsem se dosud sešel, nebyl zvyklý vést jednání před dalšími lidmi, tj. v prostorech veřejných, kde vše slyší minimálně dalších pět lidí. V tomto ale pan Vodička obstál na jedničku. Absolutně mu nevadilo, že byl kolem nás hlouček asi šesti dalších pirátů, kteří poslouchali, o čem se bavíme. Probrali jsme investiční záměry od vodárny po bazén na Jihu, říkal jsem mu, že i my bychom chtěli předložit jeden projekt, a to třídírny elektro odpadu. Celé jednání mělo takovou úroveň, že kdyby nebyl pan Vodička v KSČM, řekl bych, že na mě zapůsobil nejlépe ze všech zastupitelů, se kterými jsem se dosud sešel.
Nesmím opomenout, že dnes jsem měl domluvenou také schůzku s Patrioty a dalšími subjekty na 19.00 v bývalém Skleníku u Kamenného mostu. Tady jsem si dal pivo a čekal, o čem bude řeč - byl to návrh na zřízení klubu a koalice stran, které získaly po jednom až dvou mandátech. Hned nám byl předložen papír a bylo nám řečeno, že s tímto by se pak šlo za těmi silnějšími, kterým by se předložilo, že budeme vystupovat společně. Většina z přítomných včetně nás řekla, že nic podepisovat nebude, že tohle je záležitost k projednání na schůzích a radách jednotlivých stran. Tímto jednání skončilo a všichni kamsi chvátali, jen já zůstal sedět a popíjel své pivo. Proč taky ne, ani jsem nevěděl, že se ještě bude pokračovat. O 15 minut později mně volali, že musím přijít do Biografu, protože beze mě jednání nezačne. Divil jsem se, jaké jednání, ale bylo mi řečeno, že to je schůzka ohledně domluvy, co dál s tou velkou středopravou koalicí. No dobrá tedy. Když jsem tam dorazil, na místě už byli všichni, kromě zástupců ČSSD a KSČM. Seděl jsem naproti panu Hladíkovi z KDU-ČSL a koukali jsme na sebe jak dvě vyorané myši, vo co vlastně go. Začalo se debatovat a já měl otázku za otázkou. Ptal jsem se, zda - když by toto uskupení vzniklo - zda by lidé, co v něm jsou, zapomněli na všechny své nešvary z minulosti, aby se to celé zase nerozpadlo kvůli nim. Byl jsem konfrontován panem Kuličem větou: „A jste vy schopen s námi vydržet?“ Říkám, že nejde o mě, že jsem tu nováček, ale že by mě zajímalo, zda jsou oni schopni si vyříkat a vyřešit, co mezi sebou mají. Jediný, kdo se k tomu vyjádřil, byl pan Hladík za KDU-ČSL, s tím, že nemá se středopravým směrem žádný problém, pokud nebudou v koalici Patrioti. Strhla se menší přestřelka, ale nic moc závažného. Po chvíli se dostalo jednání k bodu, kdy se začalo řešit, kdo by vlastně mohl být starostou. Jedinou osobou, pro kterou by se dalo hlasovat tak, aby ji podpořili všichni, byla paní Vanžurová (Jihočeši 2012). Popravdě, ani pro mě není lepší kandidát, pokud by se to mělo odehrávat takto. Nedokážu vybrat nikoho z těch ostatních, a tak volím to nejmenší zlo. Nechce se jí do toho, opravdu ne, a tak ji chvíli přemlouvají. Za příslib, že jí s tím budou ostatní pomáhat, souhlasí, že to zkusí.
Řeší se i návrhy na sestavení rady. Od ANO 2011 vzešel nástřel, aby tam byl z každé strany jeden člověk. Říkám, že do rady města nechceme, ale že bych tam velice rád viděl i někoho z opozice. Tento nápad se až tak moc nesetkává s odporem, až jsem z toho překvapen, ale otázka je, zda se tím vůbec bude někdo zaobírat dál. Jednání tak nějak pokračuje v duchu, kdo všechno se zúčastní koalice. Říkám, že tohle není pro mě, jelikož nemám nic odsouhlaseno členskou základnou ani "republikou". Dále bylo vzneseno z řad, a teď nevím jistě, jestli Jihočechů anebo někoho jiného, zda se tedy má uskutečnit pondělní schůzka s ČSSD. Bylo řečeno, že by bylo fér oznámit, že ne, když už je jasná středopravá koalice. S tím, že by se to tedy mělo oznámit a netahat ČSSD za nos, jsem také souhlasil, i když padlo několik názorů, že by se tam mělo jít a zjistit, co chtějí nabídnout. Celé to končilo někdy kolem půl jedenácté. Ještě než jsme se rozešli, paní Vanžurová sdělila, že se připraví prohlášení, které bude zveřejněno v pondělí a všichni se k tomu budou moct vyjádřit. Mě osobně se ptali, jestli nás tam mají uvádět - řekl jsem, že nikoliv.

Den osmý (sobota 18.10.): Ráno odjíždím se svojí milovanou do Prahy, již od samého rána však řeším podivné telefonáty ohledně koalic, a to i od lidí, kteří jsou mi velice blízcí. Netuším, co se děje, a tak se snažím bez internetu najít info. Dozvídám se, že Jihočeši zveřejnili prohlášení, ve kterém nás spojují s koalicí. Jsem fakt nasranej! Nejenže celý výlet mám zkažený a moje drahá polovička zrovna tak, ale ani nemohu reagovat na něco, co jsem ani neviděl. Večer se vracím domů a žádám ty, kteří toto vydali, aby se mně k tomu vyjádřili. Odpovědí je to, že je to pouze prohlášení o tom, že jsme se všichni sešli a že se to muselo uveřejnit, protože už byl velký mediální tlak!

Teď bych rád reagoval jiným směrem, a to k novinářům. Chápu, že chceme mít informace co nejdřív, ale tím, že jsem šel já nebo kdokoli jiný do politiky, neznamená, že se stáváme vaším majetkem, že nás budete odvádět od rodin, od večeří a hlavně od práce. Velice rád vám odpovím na veškeré vaše dotazy, ale uvědomte si, že mě neživíte vy, ale moje práce! Tudíž respektujte, že pokud chcete odpovědi, je nejlepší poslat mail nebo textovku a la: „Prosím, zavolejte, až budete mít čas, noviny ty a ty.“
To jen taková vsuvka. Celé bych to zakončil tím, že v neděli se konala schůze naší členské základny, kde se odhlasovalo 14/1, že se nebude dělat ani podepisovat žádná koalice. Pokud jde o podporu toho, co se v koalici upeče, tedy o podporu starosty a rady při hlasování, říkám, že tohle si promýšlím každý den a jen čekám, kdo všechno tam bude navržen.

A ještě k zamyšlení: ať se na to díváte tak nebo tak, ve středo-levé koalici se musí spojit ty samé subjekty s těmi samými nepopulárními politiky s ČSSD, a tomu nedávám moc velkou šanci, že to vydrží (možná tak rok). A když vznikne středo-pravá, bude to úplně stejné, jen se to dle mého názoru rozpadne dřív (tak půl roku). Pro mě je teď hlavní zvolit starostu a funkční radu. Když se to potom rozsype, aspoň se bude hlasovat, jak jsem říkal, napříč stranami. Takže uvidíme.

Martin Brož – Pirát MS Písecko, zvolený zastupitel města Písku

PS: Pokud jsem na něco zapomněl, omlouvám se, ale bylo toho tolik, že vše se v hlavě udržet nedá.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Cryo.Broz za příspěvky (celkem 7):
Ivo.Vlasaty, Ljuba.Polakova, Petr.Vileta, Tomas.Durco, Jan.Novak, Martin.Smida, Dominika.Michailidu
Martin Brož - Cryoman (Zastupitel v městě Písek) - Odchýlit se od norem znamená, že na to musíte mít. Než začnete být tvořivý, musíte být odvážní. Tvořivost je osud, ale odvaha je cestou.

Uživatelský avatar
Martin.Cryo.Broz
Místní předsednictvo
Příspěvky: 457
Registrován: 24 říj 2012, 08:50
Profese: OSVČ - Podnikatel
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 370 poděkování
Dostal poděkování: 456 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednání

Příspěvek od Martin.Cryo.Broz » 22 říj 2014, 20:17

Dnes schůzka s Ondřejem Veselým (ČSSD) a panem Hladíkem (KDU-ČSL) rozhovor na téma uskutečněné koalice ostatních stran a také jsme hlavně řešili projekty, na kterých by se dalo pracovat napříč našima programama. Shodli jsme se na tom, že je zapotřebí hledat nové finanční zdroje pro město a teprve potom uskutečnovat projekty které tyto peníze mohou využívat. Tj nezadlužovat město.
Martin Brož - Cryoman (Zastupitel v městě Písek) - Odchýlit se od norem znamená, že na to musíte mít. Než začnete být tvořivý, musíte být odvážní. Tvořivost je osud, ale odvaha je cestou.

Uživatelský avatar
Martin.Cryo.Broz
Místní předsednictvo
Příspěvky: 457
Registrován: 24 říj 2012, 08:50
Profese: OSVČ - Podnikatel
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 370 poděkování
Dostal poděkování: 456 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednání

Příspěvek od Martin.Cryo.Broz » 22 říj 2014, 20:25

Dnes podán první návrh na podatelnu města, s tím že by jeho projednání a odhlasování mělo být na ustavujícím zastupitelstvu. Jedná se o vytvoření studie zda by naše město mělo mít vlastní demontážní linku na elektroodpad, ze kterého by šlo dost peněz do městského rozpočtu. Dále by mohlo být vytvořeno několik chráněných míst pro občany s omezenou pracovní schopností. V neposlední řadě by linka měla velkou šanci být dotována jak pracovním úřadem tak EU. Tudíž hodně muziky za málo peněz. Takže jsem zvědav jak dopadne odhlasování 9.11.2014. OFFTOPICAsi budeme úplně první co něco podali, místo toho aby se hádali kdo bude starosta a kdo bude mít jakou trafiku. Jinak je to v rámci akce, něco chceme tak si an to vydělejme. Tj pokud chci nějaký projekt který ěmsto bude něco stát, je potřeba si na něj nejdřív sehnat někde peníze :)
Přílohy
Fotografie0196.jpg
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Cryo.Broz za příspěvky (celkem 3):
Petr.Steinbauer, Petr.Vileta, Ivo.Vlasaty
Martin Brož - Cryoman (Zastupitel v městě Písek) - Odchýlit se od norem znamená, že na to musíte mít. Než začnete být tvořivý, musíte být odvážní. Tvořivost je osud, ale odvaha je cestou.

Uživatelský avatar
Martin.Cryo.Broz
Místní předsednictvo
Příspěvky: 457
Registrován: 24 říj 2012, 08:50
Profese: OSVČ - Podnikatel
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 370 poděkování
Dostal poděkování: 456 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednání

Příspěvek od Martin.Cryo.Broz » 04 lis 2014, 08:33

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Cryo.Broz za příspěvky (celkem 2):
Martin.Shanil, Petr.Vileta
Martin Brož - Cryoman (Zastupitel v městě Písek) - Odchýlit se od norem znamená, že na to musíte mít. Než začnete být tvořivý, musíte být odvážní. Tvořivost je osud, ale odvaha je cestou.

Uživatelský avatar
Martin.Smida
Republikový výbor
Příspěvky: 3812
Registrován: 12 črc 2012, 07:45
Profese: Kompostář
Bydliště: Majetín
Dal poděkování: 2595 poděkování
Dostal poděkování: 4658 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednání

Příspěvek od Martin.Smida » 04 lis 2014, 09:05

Martin Cryo Broz píše:Dneska o nás napsali: http://pisecky.denik.cz/zpravy_region/v ... 41104.html
tři mouchy jednou ranou? lepší třídění, nová pracovní místa a ještě by se mělo ušetřit.. Jsem zvědavej, jak se Vám zadaří.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Smida za příspěvky (celkem 2):
Ivo.Vlasaty, Martin.Cryo.Broz
Zastupitel v Majetíně (od října 2014). Člen Republikového výboru (za CF od 2017)
Dříve Upgrade team, Volební výbor, místopředseda strany či předsednictvo KS OLK.
člen venkovského místního sdružení Pirátská Tvrz a expertního týmu pro životní prostředí.
Otec, manžel, režisér, herec, basák, zpěvák, textař, DJ, hráč pokeru, tenisu a nohejbalu... prostě nabito :-D

Uživatelský avatar
Ludek.Blaha
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1186
Registrován: 23 čer 2014, 00:11
Profese: učitel
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 1328 poděkování
Dostal poděkování: 1263 poděkování

Re: Jednání

Příspěvek od Ludek.Blaha » 04 lis 2014, 19:13

Myslel jsem si původně, že by se s medializací tohoto návrhu mohlo počkat nejméně do jeho projednávání v zastupitelstvu. Úvaha vychází ze skušenosti, že mnohé pirátské aktivity byly už v předvolební kampani dehonestovány jako pouhopouhý pokus o plytké zviditelnění se. Ponechám stranou, že nezviditelňující se volební kandidát by mohl být chutným soustem pro politologa či psychologa. Řekl bych, že takové medializace před projednáním, může být použito a zneužito jako jednoho z argumentů, proč bezesporu zajímavý nápad smésti ze stolu. Jako že, nátlak na zastupitelstvo, již zmíněné zviditelňování se, a že takhle tedy ne, holenku. Na to tu nejsme zvyklí, víme?
Ale třeba se pletu, a na zeď čerta maluju. Místostarostové se plácnou do čela, jak to, že nás to už dávno nenapadlo, a paní starostka zčerstva omdlí štěstím, jaké že má k dispozici zastupitele napříč politickým spektrem. A tak se mi někde zezadu, tak nenápadně, že jsem si toho vlastně ještě ani sám nevšiml, vtírá pochyba, jestli tu jde o tu věc, nebo o to zviditelnění.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ludek.Blaha za příspěvek:
Ivo.Vlasaty
Aby člověk mohl hlásat pravdu z radnice nebo z parlamentu, musí se tam nejdřív prolhat...

Uživatelský avatar
Martin.Cryo.Broz
Místní předsednictvo
Příspěvky: 457
Registrován: 24 říj 2012, 08:50
Profese: OSVČ - Podnikatel
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 370 poděkování
Dostal poděkování: 456 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednání

Příspěvek od Martin.Cryo.Broz » 04 lis 2014, 22:11

Dneska jsem mluvil s panem Hořánkem (ANO) na téma viz mejl co ěm poslal.

Vážený pane Broži,

jsem rád, že jsem si v novinách mohl přečíst informaci o tom, že se hodláte angažovat v oblasti životního prostředí a odpadů. Naše hnutí toto téma mělo jako jeden z hlavních bodů svého volebního programu a určitě se na tuto oblast chceme v novém zastupitelstvu města zaměřit. Můj kolega Marek Anděl bude iniciovat řadu návrhů na zlepšení a Váš požadavek na provedení analýzy třídění odpadu je podle mého názoru v relaci s těmito záměry.

Nicméně nepovažuji Váš návrh zařadit tuto problematiku hned na ustavující zasedání jako bod programu za šťastný z procedurálního hlediska. Podle mého názoru pro to nebudou vhodné podmínky – podle jednacího řádu bychom jako zastupitelé měli mít podkladové materiály 10 dní předem, abychom se mohli na projednávání jednotlivých bodů programu připravit. Pokud bude Váš návrh tak zvaně položen na stůl až při vlastním zasedání, bude pro ostatní kolegy obtížné toto téma bleskově vyhodnotit, udělat si na to názor a přijmout smysluplné usnesení.

Proto bych považoval za vhodnější zařadit tento bod na program dalšího zasedání zastupitelstva. Původně bylo plánováno, že se zastupitelstvo sejde v tomto roce ještě jednou, a to 11. prosince. Podle mého názoru je to pozdě a budu proto budoucí paní starostce navrhovat, aby svolala první zasedání co nejdříve, tedy 27.11., kde bychom se na jednání mohli řádně připravit a podklady si prostudovat předem.

Tolik můj názor.
Těším se na spolupráci.
S úctou Jiří Hořánek

----------------------------------------------------------------

Odpověd byla jednoduchá tj že podání do podatelny bylo 22.10 a to máme i potvrzené, to že jim to nikdo neposlal to je věc MU a né naše. To že na to chvátáme je jasné protože začátkem roku má být znova podepsána / nepodepsána smlouva s těma firmama a tudíž je to potřeba řešit co nejrychleji. Odpověď byla jednoduchá.

----------------------------------------------------------------

Díky moc za reakci a vysvětlení, kdykoliv volejte na číslo XXX XXX XXX, jsem na příjmu 24 hodin denně. Jiří Hořánek

S tím že jsem si volali a tam jsme si jen potvrdili že to opravdu nemá odklad a že všechny náležitosti byly splněny. Co se týče medializace odpovídám že to pustil přímo někdo z MU Písek na nějaké tiskovce. Tudíž mě pak akorát už volali novináři že se o tom doslechli tam.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Cryo.Broz za příspěvek:
Ivo.Vlasaty
Martin Brož - Cryoman (Zastupitel v městě Písek) - Odchýlit se od norem znamená, že na to musíte mít. Než začnete být tvořivý, musíte být odvážní. Tvořivost je osud, ale odvaha je cestou.

Odpovědět

Zpět na „Zastupitelstvo - Písek“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů