Je pro Piráty v Praze výhodnější tolerovat TOP 09 nebo ANO?

Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.

  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.

Odpovědět
Jakub.Backa
Kontrolní komise
Příspěvky: 2337
Registrován: 06 říj 2013, 14:52
Profese: advokát a insolvenční správce
Dal poděkování: 2220 poděkování
Dostal poděkování: 3182 poděkování

Re: Je pro Piráty v Praze výhodnější tolerovat TOP 09 nebo A

Příspěvek od Jakub.Backa »

MilanM píše:
Yossi píše:ROFL, fakt máte pocit, že za 20 let se v Praze nic dobrého ze strany magistrátu neudělalo (budování metra, mostů, revitalizace náplavky, kulturní akce,...)? To je dost naivní představa. Ano, kradli, ale říkat, že nic jiného nedělali je zjevná lež.
Diskutoval jsem o principu nikoliv o jednotlivostech.
Nikde jsem nepsal, že nedělali nic jiného - pouze jsem konstatoval, že nic nedělali tak dokonale jako ty rozkrádačky.

Pokud necháte pořídit z veřejných prostředků třikrát předražený most či tunel metra - já na tom opravdu nic přínosného nevidím.

Pokud konstatujete poznatek "Ano,kradli" -pak k tomu pouze dodám, že budou krást opět -taková je bohužel praxe, a není důvod jim při tom jakkoliv asistovat.
Tak nevím, proč potom na P5 koalici Piráti tvoří.:) Ale na magistrátu ne. A to se na P5 kradlo ve velkém.
We are all heroes: You and Boo and I. Hamsters and rangers everywhere! Rejoice!
KPX
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 8
Registrován: 13 led 2013, 22:36
Profese: ekonom, investor, manažer
Dal poděkování: 13 poděkování
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Je pro Piráty v Praze výhodnější tolerovat TOP 09 nebo A

Příspěvek od KPX »

Tomas Klapka píše:@KPX: jaké konkrétní kompromisy bychom měli udělat? O čem vlastně mluvíš?
Proč odkláníš diskuzi jinam? Hned jak bude řeč o konkrétních tématech, můžeme mluvit o konkrétních kompromisech, které je možné udělat. Ale to se stane jen za předpokladu, že se piráti budou nějakým způsobem podílet na rozhodování o tom, jak ta konkrétní témata řešit. A o tom je tady diskuze teď - jestli a jak se podílet na spravování Prahy.
Někteří zde hovoří o tom, že si piráti musí zachovat "morální čistotu" a vůbec se se "starými strukturami" (což jsou všichni ostatní) nebavit. Proto říkám, že je lepší se podílet a muset při tom dělat kompromisy (a tady mluvím konceptuálně, ne o konkrétním tématu), než si hrát na jeptišky.
MilanM
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 435
Registrován: 09 črc 2012, 00:34
Profese: technik
Dal poděkování: 1102 poděkování
Dostal poděkování: 614 poděkování

Re: Je pro Piráty v Praze výhodnější tolerovat TOP 09 nebo A

Příspěvek od MilanM »

KPX píše:Jestli některé z těch tisíců rozhodnutí, které se na magistrátu za 4 roky udělaly, odporují zákonu, tak to rozkrejte.
Vážený pane, proto tam asi piráti kandidovali a byli zvoleni aby věci a procesy rozkryli, zveřejnili zkrátka ztransparentnili...

Pouze na vysvětlenou pro vás, z devadesátých let mám osmiletou zkušenost v komunálním zastupitelstvu, situace na magistrátě v Praze stejně tak v Brně sleduji od r.1989 a poznatky čerpám z praxe nikoliv z blesku...což může být také důvod, že se vám moje praktické zkušenosti zdají v kontrastu s vašimi poměrně idealistickými představami poněkud revoluční.

Pokud jde o mé příspěvky zde na tomto forum, píši je ve zkratce, často s mírnou nadsázkou, ale tak abych pokud možno sdělil podstatu věci.

Na rozsáhlé traktáty opravdu není čas a myslím že ani prostor na tomto forum.
Ani milion těch, co jen mluví, nepřemůže jednoho, který koná.
Uživatelský avatar
Michael.Polak
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4106
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2897 poděkování
Dostal poděkování: 6677 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Je pro Piráty v Praze výhodnější tolerovat TOP 09 nebo A

Příspěvek od Michael.Polak »

Yossi píše: Problém je, že kluci zatím neřekli, co myslí "tolerováním". Protože tohle není parlament, tak nestačí jen vypárovat kvórum, oni by museli reálně hlasovat pro koaliční návrhy v zastupitelstvu. To není tolerance, to je spoluvládnutí. Pak je trochu nejasné, proč tvrdí, že nezvednou ruku za radu, ve které bude ČSSD, ale na druhou stranu by pak měli s takovou radou 4 roky spoluvládnout.
To je sice dobrá připomínka - ale zase se aspoň dá zaručit, že Piráti budou hlasovat jednotně. Trojkoalice např. už skřípe a ukazuje se, že strany, které se na její palubě do zastupitelstva dostali, necítí závazek postupovat jednotně.

@xChaos@f.cz | @xChaos@mastodon.pirati.cz | nyx.cz XCHAOS | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | člen MS P6 | pozorovatel TO a KETů doprava/energetika | maloburžoazní centrista | zdání kompetence se vytváří absencí viditelné nekompetence

KPX
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 8
Registrován: 13 led 2013, 22:36
Profese: ekonom, investor, manažer
Dal poděkování: 13 poděkování
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Je pro Piráty v Praze výhodnější tolerovat TOP 09 nebo A

Příspěvek od KPX »

MilanM píše:...Pouze na vysvětlenou pro vás, z devadesátých let mám osmiletou zkušenost v komunálním zastupitelstvu...
Takže dle pirátů - stará struktura.
MilanM píše:... situace na magistrátě v Praze stejně tak v Brně sleduji od r.1989 a poznatky čerpám z praxe nikoliv z blesku...což může být také důvod, že se vám moje praktické zkušenosti zdají v kontrastu s vašimi poměrně idealistickými představami poněkud revoluční.
To, že nabádám k realismu, nazýváte idealismem? Nepletete si pojmy?
MilanM píše:Na rozsáhlé traktáty opravdu není čas a myslím že ani prostor na tomto forum.
Já píšu taky docela stručně. :D
Uživatelský avatar
Tomas.Klapka
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1985
Registrován: 30 kvě 2010, 18:50
Profese: discordian pope
Dal poděkování: 1715 poděkování
Dostal poděkování: 3357 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Je pro Piráty v Praze výhodnější tolerovat TOP 09 nebo A

Příspěvek od Tomas.Klapka »

KPX píše:
Tomas Klapka píše:@KPX: jaké konkrétní kompromisy bychom měli udělat? O čem vlastně mluvíš?
Proč odkláníš diskuzi jinam? Hned jak bude řeč o konkrétních tématech, můžeme mluvit o konkrétních kompromisech, které je možné udělat. Ale to se stane jen za předpokladu, že se piráti budou nějakým způsobem podílet na rozhodování o tom, jak ta konkrétní témata řešit. A o tom je tady diskuze teď - jestli a jak se podílet na spravování Prahy.
Někteří zde hovoří o tom, že si piráti musí zachovat "morální čistotu" a vůbec se se "starými strukturami" (což jsou všichni ostatní) nebavit. Proto říkám, že je lepší se podílet a muset při tom dělat kompromisy (a tady mluvím konceptuálně, ne o konkrétním tématu), než si hrát na jeptišky.
Strategie a konkrétní požadavky jsou jasně dané tím, co se schválilo ještě před zvolením a to je nyní směrodatné. Četl si to?

You'll be redlacep!

Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: Je pro Piráty v Praze výhodnější tolerovat TOP 09 nebo A

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

@KPX: jaksi takto - vytvoření jednoho volebního obvodu v Praze vedlo k solidní "balkanizaci" zastupitelstva. Vzhledem k tomu, že gerrymanderingové praktiky s obvody moc nemusíme a tlačíme snižování volebního kvóra, tak by asi nebylo dobré, ukázat, že to prostě nefunguje. Házet jim explicitně klacky pod nohy je nesmysl - v politice se má mluvit s každým. V tom máš naprostou pravdu.

Na druhé straně, ať si pánové a dámy z TOPky hezky promluví s pány z ANO a nedělají zagorky. Chápu, že jim zase mediálně pomáhá, že na sebe plivou, ale za sebe nevidím důvod, proč by se kvůli tomu zrovna Piráti měli postavit na hlavu. Kdyby se dohodli, koalici postavit můžou (nějakého vozíka tam vždycky seženou). Rozhodně bych nechal to kolečko minimálně jednou oběhnout, na trhání slibů voličům je opravdu "HODNĚ BRZY".
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Jan.Krupka
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 188
Registrován: 26 kvě 2014, 21:22
Profese: referent státní správy
Bydliště: Praha 2 - Vinohrady
Dal poděkování: 141 poděkování
Dostal poděkování: 125 poděkování

Re: Je pro Piráty v Praze výhodnější tolerovat TOP 09 nebo A

Příspěvek od Jan.Krupka »

Všichni ti, co přijali tzv. "státotvornou" úlohu se poté, co se nahrnuli ke korytům, už od nich nechtělo, včetně Zelených, kteří se na dlouhá léta odkopali dokonale (Kolínská z vůle Boha ODS dodnes ombudsmankou na SFŽP, Štěpánek-akce cyklostezky a vyjednání podpory Bémovi ODS na magoši, o Bursíkovi či libereckých Zelených, Korytář a jeho kámoši a spol. ani nemluvě atd. atd.). Já tedy raději zůstanu idealistou a počkám si pár let na příhodný okamžik. Má cenu opakovaně pokoušet politický experiment (rozuměj "budeme přeci prosazovat náš program, tak je jedno s kým jdeme), který pokaždé selhal?
Jsem anarchista - ovšem ne proto, že pohrdám autoritou, ale proto, že ji potřebuji. Stejně tak nejsem nevěřící, ale muž, který vyžaduje něco, za co stojí uvěřit... Beru své povinnosti tak vážně, neboť v celkovém kontextu průměrnost odmítám.
MilanM
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 435
Registrován: 09 črc 2012, 00:34
Profese: technik
Dal poděkování: 1102 poděkování
Dostal poděkování: 614 poděkování

Re: Je pro Piráty v Praze výhodnější tolerovat TOP 09 nebo A

Příspěvek od MilanM »

KPX píše:
MilanM píše:...Pouze na vysvětlenou pro vás, z devadesátých let mám osmiletou zkušenost v komunálním zastupitelstvu...
Takže dle pirátů - stará struktura.
Tak určitě :D jsem rád, že se dostáváme také trochu do humorné polohy...
Mezi léty 1994-2002 jsem si odsloužil svých 8let v zastupitelstvu své rodné obce jako nezávislý kandidát bez politické příslušnosti...
To jaká jsem struktura bych nechal posoudit okolí, až bych se do nějakých struktur chtěl opět vřadit.

Víte, já za staré struktury považuju především takové jedince, kteří v 89 zahodili rudé knížky, přeběhli do ČSSD či zakládali ODS aby se později prostřednictvím TOP společně s turisty z KDU, US a dalšími sešli např. na magistrátu v Praze.

Za "idealistu" (spíše však naivu) pak považuji každého, kdo chce hledat programové průniky a spolupráci se subjekty, kteří v minulosti prokázaly jako největší svoji starost v politice - nastavit "správně" penězovody.
Ani milion těch, co jen mluví, nepřemůže jednoho, který koná.
Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14653
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 12026 poděkování
Dostal poděkování: 20479 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Je pro Piráty v Praze výhodnější tolerovat TOP 09 nebo A

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Debatu se zájmem čtu, zkusím sepsat aktuální update

1) Chceme do opozice, naši zástupci nezasednou v radě, máme za to, že pro funkce v radě nemáme dostatečné manažerské schopnosti (v tuto chvíli) a navíc jsme jednoznačně a opakovaně v médiích, i v předvolebních materiálech deklarovali, že naším cílem je kontrola. Viz: http://video.aktualne.cz/dvtv/chceme-do ... 5900fea04/

2) Tolerancí myslíme toto:

a) Předem domluvený seznam programových bodů, které jsme ochotni podpořit (namátkou dostavba metra D, participativní rozpočet, řešení Opencard, zveřejňování smluv, ale může to být i nějaký návrh ANO, či ČSSD, Trojkoalice, nebo dalších stran, který nám přijde rozumný). Pokud bude takovýto seznam, a koalice bude vědět, že Piráti budou konkrétní věci podporovat, bude pro ně mnohem menší riziko, že se zablokuje jejich možnost cokoli prosadit.

b) Pravidla vzájemného respektu v rámci fungování - například ochota schválit pořad jednání, schvalovat technické tisky, prostě nedělat opozici "nulové tolerance". Podmínkou pro tuto vstřícnost je dodávání tisků s dostatečným předstihem, předjednávání záměrů s opozicí a zlepšení kultury transparence (jmenovité hlasování rady atp.).

3) Budeme respektovat výsledky hlasování krajského fóra a hlasovat podle nich (pokud krajské fórum zakáže, abychom podpořili radu TOP 09, tak ji prostě nepodpoříme. Přehodnocení tohoto postoje je možné pouze ve chvíli, že dojde k "nepřátelskému převzetí" Pirátské strany. Stejně tak budeme respektovat i další patra vnitrostranické demokracie.

4) Situace v zastupitelstvu je velmi složitá a nepřehledná. Máme za to, že je rozumné být v této fázi zdrženliví, Nejdůležitější dva cíle co máme jsou: Nezdiskreditovat Piráty a prosadit něco z našeho programu.

5) Na psychické vydírání fakt nebudeme brát zřetel. Jasně jsme řekli dopředu (jako jediná strana!), co dělat budeme a co ne a toho se budeme držet. Pro naše partnery v zastupitelstvu by samozřejmě bylo výhodnější, pokud bychom byli v radě, ale my jsme v zastupitelstvu za Piráty a řídíme se zájmy Pirátů.

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Odpovědět

Zpět na „Praha“