žádost o projednání - kompenz. nedelegovaným zájemcům o OVK

Republikovému výboru je svěřena moc zákonodárná. Republikový výbor schvaluje stranické předpisy, programové dokumenty a může přezkoumat kandidátní listiny do voleb.

Moderátor: Jednatele

Pravidla fóra
  • Sem vkládejte připomínky k činnosti republikového výboru. Ke každému podnětu založte nové téma.
  • Pro oznamování zbytečné byrokracie a nedostatků v předpisech využijte prosím zvláštní fórum.
  • Pokud se chcete zapojit do některého jednání RV, podejte si sem žádost. Udejte kterého jednání se chcete zúčastnit a z jakého pověření/důvodu. Pověření ideálně doložte.
  • Na dotazy a podněty odpovídají dobrovolníci, buďte prosím ohleduplní. Svá podání pište slušně a požadavky formulujte dostatečně určitě.
  • Místo odkazů do jiných fór citujte celé texty, protože lidé mají zobrazování některých fór vypnuté.
  • V podatelně se nediskutuje a jakmile bylo podání vyřešeno, téma se zamyká.
Další informace můžete nalézt na následujících místech:
Dominika.Michailidu
Člen KS Středočeský kraj
Profese: výtvarník
Dal poděkování: 6971 poděkování
Dostal poděkování: 5663 poděkování

Re: žádost o projednání - kompenz. nedelegovaným zájemcům o

Příspěvek od Dominika.Michailidu » 08 říj 2014, 15:53

Jak se to stalo, zase?!
Nezamlouvejte to. To je náhodou dobrá otázka.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dominika.Michailidu za příspěvky (celkem 7):
Jakub.Michalek, Jan.Kochert, Ondrej.Profant, Helena Jarolimkova, Petr.Vileta, Karin, Frantisek.Navrkal
77S 2I 3I 3I

Jakub.Burget
Příznivec Pirátů – Olomoucký kraj
Profese: právník, advokátní koncipient
Dal poděkování: 436 poděkování
Dostal poděkování: 1088 poděkování

Příspěvek od Jakub.Burget » 08 říj 2014, 17:42

Může se nám k tomu tajemník a vedouci AO vyjádřit? bez emocí věcně, kde je problém..proč to nezvládáme?
Mgr. Jakub Burget KSOLK !

Lukas.Barton
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: Konstruktér
Dal poděkování: 485 poděkování
Dostal poděkování: 1608 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukas.Barton » 08 říj 2014, 19:00

Proti projednání.
Do volebních komisí delegujeme pouze naše příznivce, aby za nás dohlédli na řádný průběh voleb. Piráti nejsou personální agentura na sjednávání brigád, OFFTOPICurčitě ne, protože ta tu práci dokáže zajistit :)

Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 18379 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera » 08 říj 2014, 20:50

Proč to nezvládáme? Protože půlka oblastních předsednictev jsou ***** (dosaďte výraz dle libosti po přečtení následujícího odkazu), kteří ani po třech žádostech nedodají AO potřebné informace.
Viz post351246.html#p351246
Buďme rádi, že těch průšvihů nebylo víc.

A protože:
1) AO v případě komunálních voleb nemůže jednotlivým KS a MS vnutit, kdo bude pro tu kterou komunální kandidátku zmmocněncem či náhradníkem zmocněnce (zvláště pak v případech kandidatury v koalici)
2) delegaci do OVK může podat jen zmocněnec, případně náhradník zmocněnce (po odvolání zmocněnce)
tak AO v případech, kdy zmocněncem ani náhradníkem zmocněnce není člen AO, nemůže mít kontrolu nad procesem delegace a tudíž ani nemůže nést odpovědnost za případné chyby.

Z čehož plyne, že AFAIK jediným pochybením, které se dá připsat na vrub AO, je ta Příbram, a to ještě jen zčásti, protože kdyby Václav Málek dodržel slovo, že seznamy lidí do komisí vygeneruje tak, aby se mohly ještě o víkendu (6.-7. 9.) odeslat, pravděpodobně by se na tu neodeslanou Příbram přišlo včas a stihli bychom to napravit.
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Vaclav Malek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8355 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vaclav Malek » 08 říj 2014, 21:13

Martin Kucera píše:pravděpodobně by se na tu neodeslanou Příbram přišlo včas a stihli bychom to napravit.
Jasně... těch pár dní/hodin na odhalení chyby, když jste na to měly několik dní hrálo určitě roli... když se na to přišlo až několik dní potom. A možná, kdybych se o to nezajímal jako člen PKS, tak o tom asi nevíte pořád. Jinak jsem nikomu nic nesliboval, vždycky jsem říkal, že se to možná trochu protáhne... tak či tak jste měli dost času.

Jinak nechápu, proč AO umožnilo registraci na místa pro která nemělo AO dostatek informací pro úspěšné registrování...

Martin.Kucera

Příspěvek od Martin.Kucera » 08 říj 2014, 21:45

Vaclav Malek píše:Jasně... těch pár dní/hodin na odhalení chyby, když jste na to měly několik dní hrálo určitě roli... když se na to přišlo až několik dní potom.
Přišlo se na to den poté.
Vaclav Malek píše:A možná, kdybych se o to nezajímal jako člen PKS, tak o tom asi nevíte pořád.
A možná, kdyby ses o to jako člen PKS zajímal včas, noat bene když jsi všechny ty seznamy generoval, tak to mohlo být včas odeslané.
Jinak jsem nikomu nic nesliboval, vždycky jsem říkal, že se to možná trochu protáhne... tak či tak jste měli dost času.
Proto bylo potřeba odeslat to už o víkendu, aby bylo víc času na odhalení případných chyb.
A mám zveřejnit naši fb konverzaci na to téma, kde jsem ti kladl na srdce, abys měl před ostrým generováním všechno odzkoušené?
Má tady vypovědět Tobias, jak to nakonec dopadlo, když bylo domluveno že se v sobotu 6. 9. budou ty seznamy generovat?
Jinak nechápu, proč AO umožnilo registraci na místa pro která nemělo AO dostatek informací pro úspěšné registrování...
Která místa máš na mysli? AO se řídil požadavyk PKS a nechával zařadit do formuláře jen ta místa, o která byl výslovně požádán. Kdo jiný už by ty informace měl dodávat než příslušná PKS a PMS odpovědná za podání kandidátek?
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Vaclav Malek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vaclav Malek » 08 říj 2014, 21:58

Klidně zveřejni co chceš, já tam v diskusi nic neslibuji. Těžko jsem se mohl zajímat, když jsem pracoval na generování a neměl za úkol vás hlídat. Ať ostatní posoudí, jestli chyba byla v tom, že jsem vám ty údaje poslal o pár hodin později a vy jste neměli dostatek času odhalit svou chybu :)
kteří ani po třech žádostech nedodají AO potřebné informace.
Která místa máš na mysli? AO se řídil požadavyk PKS a nechával zařadit do formuláře jen ta místa, o která byl výslovně požádán. Kdo jiný už by ty informace měl dodávat než příslušná PKS a PMS odpovědná za podání kandidátek?
Takže, jaké informace teda chyběly?

Zodpovědné je jen a pouze AO, ale klidně to sveď na mě, mě to nevadí :)

PS: Jedno je však jasné, ze zpracování OVK se musí co nejvíce vynechat lidský prvek.

Dominika.Michailidu
Člen KS Středočeský kraj
Profese: výtvarník
Dal poděkování: 6971 poděkování
Dostal poděkování: 5663 poděkování

Příspěvek od Dominika.Michailidu » 08 říj 2014, 22:15

Prosím o uvádění přesných časů.

edit: jinak chápu, že v komunálu je to náročnější/ zamotanější, krz ty zmocněnce... v klidu najděte, kde byl nejvíc průserový bod, ať víme pro příště. Nikdo nikoho neobviňuje, stalo se..
77S 2I 3I 3I

Martin.Kucera

Příspěvek od Martin.Kucera » 08 říj 2014, 22:29

Vaclav Malek píše:Takže, jaké informace teda chyběly?
Například i přes několikeré urgence nebyly nahlášeny ani zdaleka všechny podané kandidátky.
Načež byla ve vlákně pro sběr žádostí o zařazení do centrálního formuláře podána žádost o zařazení Chomutova.
Odkud měl AO vědět, že Piráti tam nekandidují a tudíž nemohou delegovat? Má AO automaticky předpokládat, že mu členové PKS/PMS dodávají nesprávné informace?
O divočině s Brnem radši ani nemluvím.
Vaclav Malek píše:Klidně zveřejni co chceš, já tam v diskusi nic neslibuji.
OK, dohledám a zveřejním (vydobýt to z FB je místy opruz).
Vaclav Malek píše:Těžko jsem se mohl zajímat, když jsem pracoval na generování a neměl za úkol vás hlídat.
Jako člen PKS jsi se mohl či měl zajímat, zda je s OVK v tvém kraji vše v pořádku.
A na generování jsi měl pracovat v sobotu 6. 9., ne v neděli 7. a v pondělí 8. 9.. Respektive generování jsi měl mít připravené a odladěné ještě před uzavřením registrací, pak už jsi měl jen naostro generovat.
Dominika Michailidu píše:Prosím o uvádění přesných časů.
Přesných časů čeho?

Vaclav Malek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vaclav Malek » 08 říj 2014, 22:33

Generoval jsem průběžně několikrát a to 7.9.( posláno 7.9.2014 17:05 ) 8.9. i 10.9.( posláno 10.9.2014 0:28 ) (celkem 7x) protože jste po mě pořád požadovali různé změny, těžko může být něco "připraveno", když se zadání pořád mění, což je ale ok... počítal jsem s tím, že komunálky budou náročnější i vzhledem k tomu, že jsme je takhle ještě nedělali, proto už jsem u Tobiase před uzavřením registrací říkal, že to bude "asi" o víkendu... Asi budu více zdůrazňovat slova "asi" a "možná" aby bylo jasnější že to je diametrálně odlišně od "dávám ti na to slovo / slibuji ti", protože kdybych vám to slíbil, tak nemám problém se omluvit a rezignovat na cokoliv... viz. minulé OVK, kde jsem to Patrikovi a Vojtěchovi skutečně slíbil.
Zajímat se měli hlavně zmocněnci a PMS, já to potom pouze kontroloval jako člen PKS.

Zamčeno

Zpět na „Podatelna republikového výboru“