Meeting MS Piráti Písecko

Moderátoři: PKS Jihocesky kraj, PMS Pisecko

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy místního sdružení nebo registrovanými příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
Zamčeno
Ludek.Blaha
Člen KS Jihočeský kraj
Profese: učitel
Dal poděkování: 1035 poděkování
Dostal poděkování: 994 poděkování

Re: Meeting MS Piráti Písecko

Příspěvek od Ludek.Blaha » 27 zář 2014, 22:52

Piráti všech moří ztřeste se píseckých mělčin!
Vítejte v realitě. Abyste mohli z radnice transparentně říkat pravdu, musíte se tam nejdřív prolhat.
Prý jsem piráty podrazil pár týdnů před volbami. Že oni podrazili mě, Josefe Krajci, je už nezajímá. Když jsem byl jimi osloven, ptal jsem se proč. Prý že neuhýbám a říkám pravdu. Měl jsem vědět, že ani málo netuší, co to znamená. Jako s tím článkem do Postřehů, jehož sepsání mi odhlasovali svorně. Říkal jsem ji, že napíšu pravdu. Smáli se. Nevědí jak pravda vypadá. Ptejte se jich, jestli článek pro tu pravdu donesou až do redakce.
Jeden se ohání řídícími procesy v Agrofertu, druhý zaštiťuje stylem starostovi propagandy. No, to jsem se, Jiří Hýbku, mohl rovnou spunktovat s ANO nebo čssd. Teprve, kdyby si ten náš starosta, Michale Horáku, položil v tom novinovém seberozhovoru otázku typu, jak to děláte, pane starosto, že jste tak dobrej, teprve pak by ses mohl opírat o tvrzení, že to prostě jen děláte stejně. On to ale nikdy neudělá z obavy, že by byl směšný.
Že jsem se rozhodl podporovat piráty nelituji. Že volba byla podložena správnou úvahou, je zřejmé. Staří Piráti jsou v šoku z toho, že nezálohují svoje data. Ve snu by je nenapadlo totiž, že jim je nový pirát smaže. Už si archivuji i ty svoje pindy na zdejším fóru.
Teď chci, aby mne taky vymazali, a to ze všech souvislostí s nimi. Mám odpovědnost vůči těm, kteří mi řekli, budu volit piráty, protože k nim patříš a jsi záruka, že co řeknou, platí.
Drobná rada. Mějme se na pozoru před těmi, kteří v nové funkci ze všeho nejdřív sesoumarují etický kodex, aby jím mávaje na všechny strany odvedli pozornost od svých skutků. Mějme se na pozoru před těmi, kteří horují pro týmové tahaní za provaz. Myslí tím, že se podřídíte kdečemu a budete o tom chlívu mlčet až za hrob.
Až budete, pirátští kapitáni, rozjímat o tom, co se přihodilo, buďte ve svých soudech shovívaví. Oni si chlapci doopravdy nejsou vědomi nějakého selhání. Jsou přesvědčeni, že co činí, je to nejlepší, čeho jsou schopni. Že etický kodex není třeba sepisovat, má-li jej každý v sobě, jim nejspíš nikdo neřekl.
Ptám se tedy, jestli jim jde spíš o tu radnici, nebo spíš o to pirátství. A to je asi tak všechno...
guvernér Weatherby Swann: Je možné, že v některých vzácných případech je ke správnému jednání potřeba pirátského činu, a pirátství samo se tak může ukázat čestné.
Aby člověk mohl hlásat pravdu z radnice nebo z parlamentu, musí se tam nejdřív prolhat...

Martin.Cryo.Broz
Místní předsednictvo
Profese: OSVČ - Podnikatel
Dal poděkování: 351 poděkování
Dostal poděkování: 435 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Cryo.Broz » 27 zář 2014, 23:15

Piráti Písecko (z hlediska pozorovatele)

Blíží se komunální volby a napětí mezi stranami (i uvnitř stran) pomalu, ale jistě přibývá. Jakožto příznivec Pirátů Písecko, se zaměřím na jejich soukromou sféru. Jejich vstup do místní politiky sleduji už od samého počátku. Tudíž jsem svědkem jejich vzniku, práce i rozporů, které mezi nimi vzájemně vznikají a zanikají.
Jeden by řekl, že založit sdružení a postavit kandidátku není nic složitého. Normální občan si řekne, že každý, kdo se do ní připíše je víceméně člověk, který má před sebou vidinu nenáročného zisku. Ale to vůbec není pravda.(A to se týká všech stran!).
Již od počátku lze očekávat, že ne každý bude absolutně činný. Vždycky se objeví skupina angažujících se lidí, kteří mají reálnou vidinu toho, co lze dokázat efetivní činností. Lze to také nazvat aktivismem. V Písku je vidět, že PP zejména tímto způsobem korespondují. Od začátku se věnují převážně akcím, které přinesou viditelné výsledky a ohlas. Není divu, většina členů jsou lidé, kteří podporují veřejné akce vedoucí ke zlepšení kultury a života u nás.
Ovšem nemám v plánu věnovat se jejich aktivistickému chodu, ale politickým myšlenkám, realitě a reakcím.
Je celkem dobré znát i vedlejší vlivy, pokud si chceme udělat reálnou představu o chodu takového stružení nebo strany.
Dřív nebo později se objeví někdo z členů nebo příznivců, kdo přestane souhlasit s reálnou vizí ostatních. Což samozřejmě spěje k tomu, že vznikají rozpory i uvnitř samotného uskupení, které není zrovna nejvhodnější. Vize toho, co je dobré, a co špatné se reálně liší od jedince k jedinci. Potýká se s tím většina PS.
Vždycky se jedná o dva typy lidí: ti první nenápadně ,,vyšumí“ / ti druzí odstoupí, ale přesto se snaží prosazovat své ideály. A to téměř jakýmkoliv způsobem.
Tuhle situaci mi bylo umožněno prožít v PP, a to mne přivedlo projevit se k tomu tímto způsobem.
Nutno podotknout, že kdyby tu nebyla možnost prožít vše na vlastní kůži, nikdy by tato reakce nevznikla.
PP vznikly za účelem vzájemné spolupráce a fungování mezi členy, přestože někdo reagoval aktivněji, než ostatní, nikdy se nestalo, že by se nebyli schopni domluvit na spolupráci a tu zrealizovat.
Bohužel je potřeba negativně reagovat na situaci, která nastala během toho, kdy vznikla velice rozdílná názorovost členů na angažovanost členů PP v místních komunálních volbách.
Občas se prostě objeví někdo, kdo s něčím silně nesouhlasí a nechce komunikaci vést k jedné domluvě, ale naopak. V tuto chvíli neexistuje nic destruktivnějšího než rozpory uvnitř vlastní strany.
Ovšem líbí se mi přístup, kdy je vše vedeno veřejně a hlavní reakcí sdružení je se oklepat a pokračovat dál v ideálech většiny, která je zákládním objektem založení a vedení sdružení ke komunálním volbám.
Základem je nutné rozdělit konstruktivní a bezpředmětnou kritiku. Vzít si z toho to efektivní a směřovat ke svému cíli.
Líbí se mi, že negativní kritika neovlivnila cíle a chod PP, ale naopak vedla ještě k silnějšímu stmelení jednotlivých členů i příznivců a podnítila je k vyšší produktivitě. Protože se vždy objeví nějaká odmítavá reakce vůči dosavadní činnosti, neboť se nikdy nemůžeme zavděčit všem a důležité je mířit stále za svým cílem, abychom nepodlehli panice a splnili si vlasní ideály.

------------------------------------------------------------

Co se týče mě, jsem zhnusen! Možná se budeš divit ale né z tebe Luďku, protože to že budeš takovejhle jsem čekal hned když jsem tě oslovoval a šel jsem do toho s tím rizikem že to tak dopadne. Varovalo mě moc lidí ale říkal jsem že jsi férovej a jsi.

Jsem ale zhnusen z těch několika málo lidí, kteří opravdu jen potvrzují co jsem říkal, nic nového jen spousta ho... v puse a nikdy nic nevyřeší protože výsledek ani nechtějí heldat. Jak říkal Pepa opozice je někdo kdo tě upozorní na problém a navrhne řešení, ale né člověk kterej jen hledá píč.... které ti omlátí o hlavu a pak říká jak je dobrej že na něco přišel co ty neumíš. Tímto považujte tuto diskuzi za mě ukončenou. Piště si tu dál blbosti jak kdo je hajzl a jde mu jen o radnici nebo jak to blbě vede. Pokud budete něco opravdu potřebovat máte na mě telefon. S tímto FOREM končím a klidně si mě za to odvolejte nebo vyhlaště anketu o rezignaci.
Martin Brož - Cryoman (Zastupitel v městě Písek) - Odchýlit se od norem znamená, že na to musíte mít. Než začnete být tvořivý, musíte být odvážní. Tvořivost je osud, ale odvaha je cestou.

Martin.Cryo.Broz
Místní předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Cryo.Broz » 27 zář 2014, 23:43

Vaclav Malek píše:kokot.
Oznámení moderátora:
Uděluji Václavu Málkovi důrazné varování za porušování obsahových pravidel v tomto vlákně.
V pravidelech AO-PravFor bod 2. - Na systémech strany se zakazuje urážet jiné uživatele......
Martin Brož - Cryoman (Zastupitel v městě Písek) - Odchýlit se od norem znamená, že na to musíte mít. Než začnete být tvořivý, musíte být odvážní. Tvořivost je osud, ale odvaha je cestou.

Martin.Cryo.Broz
Místní předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Cryo.Broz » 28 zář 2014, 00:02

Jana Rohova píše:Myslím, že není třeba se do Luďka navážet,
prostě se mu nelíbilo, že si Martin Brož napsal článek sám o sobě a pak se článek objevil na facebooku s tímto popiskem (ten už samozřejmě prošel editem, jak už to tu chodí). A myslím, že se mu nelíbilo spoustu dalších věcí, které dost možná vyplavou na povrch...
Rád bych upozornil, na fakt, že záznam který zde je, nebyl uveřejněn v souladu s pravidlama AO-PravFor - Formální pravidla - bod 6. = Záznamy soukromé komunikace (soukromé zprávy, tajné nahrávky, logy z ICQ a jiné) lze na internetovém fóru zveřejňovat pouze se souhlasem všech zúčastněných členů a registrovaných příznivců.

Jana.Kolarikova
Vedoucí personálního odboru
Profese: vedoucí PO
Dal poděkování: 714 poděkování
Dostal poděkování: 896 poděkování

Příspěvek od Jana.Kolarikova » 28 zář 2014, 00:08

K tomu, žes ten článek napsal, ses vyjádřil v tom smazaném vlákně, stejně jako v něm Luděk vyjádřil svou reakci,
ještě něco?

Jinak hledáním chyb jiných si asi nepomůžete, lepší by bylo, kdyby se Pepa vyjádřil k tomu, proč maže příspěvky a vlákna.
Tohle kopání kolem sebe je zbytečné.
Jana Koláříková - vedoucí personálního odboru
https://www.facebook.com/JaninkaToofree
jana.kolarikova@pirati.cz
770113643
Learn, relearn and outlearn!

Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 17645 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera » 28 zář 2014, 08:48

Martin Cryo Broz píše:Rád bych upozornil, na fakt, že záznam který zde je, nebyl uveřejněn v souladu s pravidlama AO-PravFor - Formální pravidla - bod 6. = Záznamy soukromé komunikace (soukromé zprávy, tajné nahrávky, logy z ICQ a jiné) lze na internetovém fóru zveřejňovat pouze se souhlasem všech zúčastněných členů a registrovaných příznivců.
1. O jakém záznamu soukromé komunikace je řeč? V citovaném textu Jany Rohové nic takového není a v příspěvku, z nějž je citováno, je navíc jen FB screenshot, který rozhodně není soukromý.
2. Ve chvíli, kdy se řeší nepřijatelnost promazávání příspěvků, je upravování cizích příspěvků (post353772.html#p353772) hodně blbej nápad a koleduješ si, abys ti moderátorská práva byla omezena.
3. Když už se hodláš ohánět pravidly a učit se napodobováním (post354044.html#p354044; nic proti napodobování jako takovému, koneckonců např. nový předsedající se taky učí mj. tím, že si protuduje odpředsedaná jednání), trochu u toho uvažuj. Josef Soumar dostal důrazné varování za násobné mazání.
tel.: +420 778 702 711
NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM.

Vaclav Malek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8355 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vaclav Malek » 28 zář 2014, 10:52

Martin Cryo Broz píše:
Vaclav Malek píše:kokot.
Oznámení moderátora:
Uděluji Václavu Málkovi důrazné varování za porušování obsahových pravidel v tomto vlákně.
V pravidelech AO-PravFor bod 2. - Na systémech strany se zakazuje urážet jiné uživatele......
Oznámení moderátora:
Uděluji Martinu Brožovi důrazné varování za porušování obsahových pravidel v tomto vlákně.

Martin.Cryo.Broz
Místní předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Cryo.Broz » 28 zář 2014, 11:09

Martin Kucera píše:
Martin Cryo Broz píše:Rád bych upozornil, na fakt, že záznam který zde je, nebyl uveřejněn v souladu s pravidlama AO-PravFor - Formální pravidla - bod 6. = Záznamy soukromé komunikace (soukromé zprávy, tajné nahrávky, logy z ICQ a jiné) lze na internetovém fóru zveřejňovat pouze se souhlasem všech zúčastněných členů a registrovaných příznivců.
1. O jakém záznamu soukromé komunikace je řeč? V citovaném textu Jany Rohové nic takového není a v příspěvku, z nějž je citováno, je navíc jen FB screenshot, který rozhodně není soukromý.
2. Ve chvíli, kdy se řeší nepřijatelnost promazávání příspěvků, je upravování cizích příspěvků (post353772.html#p353772) hodně blbej nápad a koleduješ si, abys ti moderátorská práva byla omezena.
3. Když už se hodláš ohánět pravidly a učit se napodobováním (post354044.html#p354044; nic proti napodobování jako takovému, koneckonců např. nový předsedající se taky učí mj. tím, že si protuduje odpředsedaná jednání), trochu u toho uvažuj. Josef Soumar dostal důrazné varování za násobné mazání.

1. Screenshot není soukromý? Jak to? Pokud se nepletu je to stránka která neni veřejně dostupná pokud nejsi členem a nebo registrovaný na FB.

2. Upraveno bylo to že je příspěvěk zamknut, tj viz pravidla fora, kde tento postup přesně je popsán. Uzamčení příspěvku bylo provedeno moderátorem z ddůvodů podezření na to že by mohl být smazán a nebo upraven. viz: Pokud je uděleno varování, tato skutečnost se píše přímo do stejného tématu s citací příspěvku, za který bylo uděleno varování. Příspěvek se po udělení varování zamyká, aby ho uživatel nemohl editovat.

3. Nevím zda je to napodobování, pouze jsem kopíroval text a CTL+C a CTRL+V je snad pirátské ne? A napomínám užvatele za opakující se činnost. Tj že uráží členy fora.

4. Když už jsme u toho jak jsem pročítal pravdildla nikde jsem nenašel zmíňku o tom že by se tu nesmělo něco mazat, nebo upravovat. Jestli tedy mohu poprosit, našel by jste mi to pravidlo dle kterého je mazání čehokoli zakázané. Jediné co tam je : Témata, která se již vyčerpala (nikdo již nepřispívá nebo jsou příspěvky OT), kde byla rozřešena věc, pro kterou byla otevřena, se zamykají pro účely archivace. Obsah takto zamknutých témat je zakázáno měnit.

Jaroslav.Pesek
Příznivec Pirátů – Plzeňský kraj
Profese: student
Dal poděkování: 64 poděkování
Dostal poděkování: 125 poděkování

Příspěvek od Jaroslav.Pesek » 28 zář 2014, 11:35

Ad 4) Tady máš tu "zmíňku" - St Čl. 2 (2) a), b); které jsi se zavázal dodržovat (dle St Čl. 3 e)).

Ale jsou to jen Stanovy, které jsi podepsal :)

Martin.Cryo.Broz
Místní předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Cryo.Broz » 28 zář 2014, 11:37

Jaroslav Pesek píše:Ad 4) Tady máš tu "zmíňku" - St Čl. 2 (2) a), b); které jsi se zavázal dodržovat (dle St Čl. 3 e)).

Ale jsou to jen Stanovy, které jsi podepsal :)
Děkuji, zde jsem nekoukal přiznávám :) No ale opět asi rejpnu ale nic o tom že by se nesmělo zde nic smazat tam není. Tj máme zákon na každé pšouknutí, (VIZ spamování, OFF TOPIC) ale není nikde napsáno že na tomto foru je prostě zakáuáno cokoli smazat?

Zamčeno

Zpět na „Písecko“