Partekon - Život po kapitalismu.

Moderátor: Resortni tym Skolstvi

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Školství. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Ivan Sirko
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: Putující filosof
Dal poděkování: 10302 poděkování
Dostal poděkování: 2559 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Partekon - Život po kapitalismu.

Příspěvek od Ivan Sirko » 21 zář 2014, 13:21

Jindrich Bartek píše:Možná jsem podivný, protože mám na rozdíl od jiných ke všemu extrémně laxních Pirátů přísnější měřítka.

Kolik si ty a těch tvých dalších usilovačů o lepší rozdělení bohatství založil družstev? Nebo jiných právních forem s rovnoměrným rozdělením zisku?
Nerozumím otázce :shock:

Můžeš to po podrobnéj upřesnit to na co ptáš, ja o žádném rozděleni bohatství nic nevím a nikomu to nenabizím :fet:
2b/-2b=? (Shakespeare´s Hamlet)OFFTOPICPřeklad: “To be, or not to be? That is the question.” (Shakespeare´s Hamlet)

Jindrich.Bartek
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: Idealistický pragmatik
Dal poděkování: 3135 poděkování
Dostal poděkování: 2555 poděkování

Příspěvek od Jindrich.Bartek » 21 zář 2014, 13:49

Ne? Nevím, co teda tady celou dobu sdílíš. Včetně autorů volající po ukončení soukromého vlastnictví.
Nikdy plně nezměníte věci bojem s existující realitou. Abyste něco změnili, vytvořte nový model, který udělá současný model zastaralým. -- z článku o bitcoinu

Lepší sebeřízení vede člověka nejen k větší produktivitě, ale i k mnohém větší míře seberealizace a tudíž i většímu pocitu štěstí.

Ivan Sirko
Příznivec Pirátů – Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan Sirko » 21 zář 2014, 19:49

Jindrich Bartek píše:Ne? Nevím, co teda tady celou dobu sdílíš. Včetně autorů volající po ukončení soukromého vlastnictví.
Odkaz ???

PS. K otázce sdílení asi u tebe ptat na povoleni určitě nebudu :mrgreen:
2b/-2b=? (Shakespeare´s Hamlet)OFFTOPICPřeklad: “To be, or not to be? That is the question.” (Shakespeare´s Hamlet)

Jindrich.Bartek

Příspěvek od Jindrich.Bartek » 22 zář 2014, 16:55

Proboha, ty ani nevíš, co sdílíš? Nebo si fakt jen vždy troll?
Hned první odkaz - http://denikreferendum.cz/clanek/13461- ... apitalismu
Věříme, že zásady spravedlnosti vyžadují partekonovské omezení „individuální svobody“, stejně jako zakazují svobodu profitovat ze soukromého vlastnictví výrobních prostředků či otroků (s. 305)“.
Nikdy plně nezměníte věci bojem s existující realitou. Abyste něco změnili, vytvořte nový model, který udělá současný model zastaralým. -- z článku o bitcoinu

Lepší sebeřízení vede člověka nejen k větší produktivitě, ale i k mnohém větší míře seberealizace a tudíž i většímu pocitu štěstí.

Ivan Sirko
Příznivec Pirátů – Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan Sirko » 22 zář 2014, 17:12

Nu a ??? Snad jsi schopny všimnout ten rozdíl ???
Pro jistotu jsem to zvýraznit tučně !!!
Jindrich Bartek píše:Ne? Nevím, co teda tady celou dobu sdílíš. Včetně autorů volající po ukončení soukromého vlastnictví.
Jindrich Bartek píše:... zakazují svobodu profitovat ze soukromého vlastnictví výrobních prostředků či otroků (s. 305)“.

PS. Vubec nechápu o co snažíš, můj cíl seznámit lidi s knihou Michaela Alberta, proto sdílím nejen tech kdo podporuje ale i tech kdo jeho kritizuje, představu ale každy musí udělat sám.

Máš s tim nějaký problem???
Naposledy upravil(a) Ivan Sirko dne 22 zář 2014, 18:14, celkem upraveno 1 x.

Jindrich.Bartek

Příspěvek od Jindrich.Bartek » 22 zář 2014, 17:26

/Facepalm

Úff, takže mi firmu nevezmou, jen mi vezmou všechny zisky. Jak shovívavé :lol:. Toto defacto rušení soukromého vlastnictví, nemá nic společného s oficiálním pirátským programem, ani s žádnými pirátskými idejemi. Naopak je přímo v rozporu. Nevím, proč jsem tedy taháš tyto radikální levicové myšlenky.

Základní pirátská idea je nenutit nikoho do ničeho násilím, což výše zmíněné přímo rozporuje. (Plošný zákaz příjmů ze soukromého vlastnictví nic jiného není.)

A nevím, co nechápeš. Hned v prvním komentáři takovéto vykuky kritizuju. Místo aby sami něco dělali (vlastní družstvo, firma na bázi svobodného podnikání), raději kážou o myšlenkách rovnajících se rušení soukromého vlastnictví. Pro mě jsou tyto autoři nejen ti, co kážou vodu, ale sami pijí víno, ale i ti, co jsou společnosti nebezpeční.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jindrich.Bartek za příspěvky (celkem 2):
Jana Jirikova, odis

Ivan Sirko
Příznivec Pirátů – Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan Sirko » 22 zář 2014, 18:27

Pro začátek přečti knihu Michaela Alberta, pak můžeme bavit o čem to je, jinak je to jen prázdné plácání na základě nějakých utržků z knihy. A navíc když píšeš o pirátském programu nic nevím o tom aby byl úplně konečný, tj ktery nelze měnit nebo upravovat a to pirati celou dobu dělají: upravují, mění a při tom debatuji o různych variantách, to same je hlavním poselstvím te knihy, kde jde hlavně o hledaní alternativně současnému stavu. Neni to všechno úplně ideální a všechno s čím lze souhlasit, ale bez poznání možných alternativ jak mǔzeš neco budovat nebo vytváříte vlastní pohled, cestu apod.???

PS. A pořad jsem nepochopil proč máš problem s tím, že někdo neco odkazuje nebo sdílí??? To je taky neni pirátské, že :fet:

Máš svůj názor OK, ale necht jeho pro sebe a nenutí jeho někomu komu on nelíbí a o tom to je ;)
Proto když budujete hejno, je nezbytně nutné, aby všichni měli pravomoc konat v hejnu jen na základě vlastního přesvědčení, že to podle nich pomůže naplnit jeho cíl — ale nikomu nesmí být dovoleno udělit si pravomoc omezovat ostatní, ať už na vlastní pěst nebo početní převahou.
http://falkvinge.net/2012/02/18/selling ... h-a-swarm/
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan Sirko za příspěvek:
Vlad86

Jindrich.Bartek

Příspěvek od Jindrich.Bartek » 22 zář 2014, 19:41

Ivan Sirko píše: ale bez poznání možných alternativ jak mǔzeš neco budovat nebo vytváříte vlastní pohled, cestu apod.
Nenásilných alternativ je celkem dost.
Ivan Sirko píše:A pořad jsem nepochopil proč máš problem s tím, že někdo neco odkazuje nebo sdílí???
Mám problém, když sdílíš na Pirátském fóru materiál, který se hodí spíš na fórum KSČM. Není to lepší sdílet spíš tam? Protože tady bys celkem dobře mohl mást voliče, kteří by si mohli myslet, že chceme zakázat příjem ze soukromého vlastnictví ;)

Jinak já si nepřisvojuji pravomoc ti něco zakazovat sdílet, já jen sděluji své pohoršení nad tím, co to tady sdílíš. A navíc pochybuji nad upřímnou snahou myšlenek autora, kterého sdílíš. Zkus se fakt zamyslet a změnit minimálně autora ;)

Ivan Sirko
Příznivec Pirátů – Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan Sirko » 22 zář 2014, 22:48

Pokuď mne doporučiš někoho lepšího kdo tak precizně analyzuje úpadek kapitalizmu a pak souvisle nápoji na parcipativni ekonomiku jsem s nim, ja nikoho takového neznám :mrgreen:

PS. Pokuď tu knihu nečetl, nepiš prosim tebe nesmysly jako že "chceme zakázat příjmy ze soukromého vlastnictví", nebo prosím tebe kde v te knize je aspoň slovo o násilné expropriace :fet:

Myslim že tvůj styl spíš patří do KSČM, kde rádi odsuzují všechňo o čem nemaji ani páru :mrgreen:

K slovu nějak mne prekvapuješ že zajimaš najednou ekonomikou, když před tim absolutní tvoji pozornost byla věnována PO, už je to tam všechno v pořádku ;) ja by řekl že ne, ani ty nijak ne reaguješ :shock:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan Sirko za příspěvek:
Vlad86

Jindrich.Bartek

Příspěvek od Jindrich.Bartek » 23 zář 2014, 15:41

Ivan Sirko píše:Pokuď tu knihu nečetl, nepiš prosim tebe nesmysly jako že "chceme zakázat příjmy ze soukromého vlastnictví", nebo prosím tebe kde v te knize je aspoň slovo o násilné expropriace
Pokud nevíš, co znamenájí znaky s. 305 v citaci:
Věříme, že zásady spravedlnosti vyžadují partekonovské omezení „individuální svobody“, stejně jako zakazují svobodu profitovat ze soukromého vlastnictví výrobních prostředků či otroků (s. 305)“

..tak já ti poradím. Je to to stejné jako stránka 305. Čili citace je přímo z knihy. A zcela jasně tam autor uvádí, že věří, že zásady spravedlnosti [...] zakazují profitovat ze soukromého vlastnictví. To je prostě rétorika zcela jasně z KSČM. A nikdo soudný podle mě nebude říkat, že by to mohlo být nenásilné. (Což ani v KSČM není oficiální linie.) Tak nás prosím nebalamuť.

PS: O ekonomiku se zajímám už dávno, si přečti moje vlákno v daňovém systému nebo příspěvky ve finančním systému. PO je jen prostředek k naplnění změn ve světě. Já jsem bohužel za mého působení neměl k dispozici 15 milionů na účtech PS, takže se zázraku nedalo dosáhnout, ale následně jsou už možnosti mnohem větší. V současnosti vedoucí PO nekritizuji, protože souhlasím, že volby jsou důležitejší ;) Věřím, že pak začne s Mikulášem pracovat na úrovni celé ČR, ne jen v Praze jak jsem to pochopil z její svodky.

Odpovědět

Zpět na „Školství“