Hlasování o přijetí nových členů

Fórum pro diskusi a hlasování místního předsednictva, kde se mimo jiné vyhlašují hlasování o přijímání členů.

Moderátoři: PKS Jihocesky kraj, PMS Pisecko

Pravidla fóra
  • Na tomto fóru se vyhlašují závazná hlasování místního předsednictva. Hlasovat a posílat příspěvky do tohoto fóra může pouze místní předsednictvo.
  • Do tohoto fóra vidí členové místního sdružení a jeho registrovaní příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
Vaclav Malek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8355 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlasování o přijetí nových členů

Příspěvek od Vaclav Malek » 12 zář 2014, 18:54

Ivo Vlasaty píše:Pokud jsi zorientovaný, tak nevím, jak to souvisí s problémem.
Členy POS volí OF, což není volený orgán. Tedy místopředseda OS, kterého volí OF, je volený tajně.
Prosím, používej zažité PMS/MS, tohle trochu mate. Ano místopředseda se volí tajně. Ale jeho rezignace se bere na vědomí veřejně. Navíc nelze volit na místo, které je stále obsazené.. což dá rozum.

Ivo.Vlasaty
Člen KS Jihočeský kraj
Dal poděkování: 6899 poděkování
Dostal poděkování: 2665 poděkování

Příspěvek od Ivo.Vlasaty » 12 zář 2014, 19:30

Vaclav Malek píše:Prosím, používej zažité PMS/MS, tohle trochu mate. Ano místopředseda se volí tajně. Ale jeho rezignace se bere na vědomí veřejně. Navíc nelze volit na místo, které je stále obsazené.. což dá rozum.
Ok, já to chtěl pojmenovávat obecně, i proto, že když jsem pokládal dotaz k RK, tak mi tam odpovídali (Vojta Pikal a Martin Kučera) taky obecně. Jestli byla rezignace vzatá na vědomí nevím. Ty jo?

Cryo: Určitě vás štve, že vám kafráme do hlasovacího vlákna. Tak radši než nám začnete nadávat, vyčleňte si radši prosím celé tohle OT do nového vlákna (kdyžtak poradíme jak), dík. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vlasaty za příspěvek:
Vaclav Malek
Ivo Vlasatý
toho času řadový člen :)
ivojr@seznam.cz
733224619

Martin.Cryo.Broz
Místní předsednictvo
Profese: OSVČ - Podnikatel
Dal poděkování: 352 poděkování
Dostal poděkování: 445 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Cryo.Broz » 12 zář 2014, 20:56

Dobrý večer.

Za celý den, jsem měl možnost se trochu uklidnit a přemýšlet o celé věci. Tudíž ted bych se rád vyjádřil ke všemu co se tu dnes dělo.

1. Nejdříve bych se rád byjádřil k Vaclav Malek. Ačkoli si jakkoli vážím celého republikového představenstva, byl jsem velmi překvapen že někdo, na Vaší úrovni je schopen na fóru které si může kdokoli přečíst vyjádřit o někom z členů že je "kokot" nemyslím si že bych s Vámi pásl husy. Tudíž bych Vás prosil aby jste se vyjadřoval slušně a dle pokud víte co to je etického kodexu. Doba kdy pirátská strana byla jen banda kluků kteří chtěli stahovat je tak trošku pasé. Myslím si že může nabídnou více a tudíž vaše výlevy typu KOKOTI jsou trošku mimo mísu. Pochopil bych to kdyby jste mě znal či jsem spolu měli něco společného, ale já vás neznám, neurážím tak bych to stejné očekával od vás. Pokud to nechápete je mě líto. Ale v tom případě si musím klepat na čelo kdo to tedy řídí stranu na republikové úrovni.

2. Rád bych se omluvil Janě Rohové, a to za to že jsem si s ní nejdříve nepromluvil osobně. Proto nabízím jak tobě tak i tvému mužu schůzku kde bych si s Vámi vše rád vyříkal z očí do očí, nejlépe zítra ještě před celou schůzí. Protože nerad odkládám věci. Co se týče přijetí. Mám pro Vás oba dva návrh, a to ten že vás pozvu na naše zasedání aby jste mohli obhájit svůj vstup do MS Písecka mám jen jednu podmínku. Jsme otevřené MS které má svůj vlastní etický kodex podle kterého se řídíme a tudíž vnitřně jsem se rozhodli že budeme brát v potaz i slovo přívrženců či lidí co s námi spolupracují. V tuto chvíli naše místní sdružení čítá 35 členů a přívrženců. Pokud by jste chtěli přijít můžete oslovit všechny tyto lidi a tudíž i oni budou mít poradní hlas. Vždy výsledek je na předsednictvu ale bereme ve velkém i poradní hlas všech ostatních. Tudíž máte možnost vidět jak to probíhá v praxi a všechny oslovit dle vašeho uvážení. Pokud bude výsledek takový že vás přijmeme, byl bych rád nejen za sebe, když se v našem MS vyvarujete úletů a řečí na činnosti které děěláme tak že nebudete mít poznámky proč to nejde, ale budete přínosem v tom že budete navrhovat řešení jak to udělat aby to šlo. Prostě opak toho co probíhá na kraji a proč vzniklo naše MS Písek. Také bych byl rád, aby jste akceptovali veškeré naše zásady které tu máme což je kladení důrazu na to že tu jsem jako parta lidí kteří si nehážou klacky pod nohy, nepomlouvají se za zády a pracujeme jako team tak aby vše proběhlo co nejefektivněji a nejrychleji k tomu co má být cíleným výsledkem. Pokud tohle jste schopni akceptovat myslím že nebude problém.

3. Co se týče FORA PIRATU říkám to už po stopáté ale říkám to znova, dokut tohle bude platforma která má řídit celé Piráty, říkám že jsme těžce v...... Tohle je chaos, kde nikdo neví kde co je. Nedá se tu vyznat a pro spoustu lidí je to zmatečné. Z toho pak plynou problémy ohledně hlasování anket a dalších věcí. Nehledě na to že se pořád ptáme na to jak co udělat a stejně se mě dostává různých výkladů. Jeden řekne to a druhej pak ono. Sepište jeden DOC soubor kde prostě bude manuál který si každý může stáhnout do PC a pojede se v jeho jménu než abych musel prohlížet tisíc stránek FORA a pořád něco hledat.

4. Co se týče Ivo Vlasaty jsem rád že připomínkuješ, ale už toho mám taky trošku dost. Pořád se tu řeší nějaké narážky na někoho není den, kdy by mě někdo z kraje nevolal a neplánoval svržení toho nebo toho, pak zas že to bude takhle nebo takhle. Tudíž pokud se tu mluví o jednom provazu, začněme každý nejdřív u svých dvěří. V Písku se snažíme o to aby piráti enbyla jen banda děcek co si hrají na politiky, ale tohle vaše vystupování a prostě to co já si myslím že je hulvátství moc nepomáhá straně jako takové vyzvyhovat její jméno v lepším světle. Je super že ty znáš všechny věci kolem administrativy, ale já jsem do toho vstoupil v květnu. Koukni se prosím co se dělo na kraji za 4 roky a co se děje v Písku. Ano nejsem zrovna asi předseda podle všech pravidel a neznám všechny paragrafy, ale snažím se o to aby to vše bylo o lidech a o tom dojít s pirátama zdárně dál. Pak se mě nediv, že peskování ohledně nějakého tajného či netajného hlasování je mě putno, když potřebuji pracovat a né se hádat o tom zda to má bejt v tom či onom vlákně. Pro mě jsou důležité výsledky, né nějaká birokracie. Na tu jste tu ty a Míra, pokud je to špatně tak to napravte, a né jen pořád kybicovat že to je špatně a předělejte si to.

Všem děkuji za příspěvky doufám že konečně zavládne klid a pokud ne, není nic jednodušího než mě odvolat, zvolit někoho jiného který to může dělat. Jak jsem říkal už několikrát nejsem zde abych si masíroval ego ale abych pirátům pomohl protože s nimi soucítím. Když to vemu kolem a kolem pro mě je to jen čas navíc který bych mohl investovat třeba do podnikání.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Cryo.Broz za příspěvky (celkem 2):
Irena.Frnkova, Ivo.Vlasaty
Martin Brož - Cryoman (Zastupitel v městě Písek) - Odchýlit se od norem znamená, že na to musíte mít. Než začnete být tvořivý, musíte být odvážní. Tvořivost je osud, ale odvaha je cestou.

Irena.Frnkova
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Profese: Studentka speciální pedagogiky
Dal poděkování: 31 poděkování
Dostal poděkování: 22 poděkování

Příspěvek od Irena.Frnkova » 12 zář 2014, 21:17

k Lukášovi sem se vyjádřila Janě a dám to i sem : prostě co jsem tak vypozorovala tak většinou na schůzích mlčel a neprojevoval se, a to je právě důvod, ale potřebujem člověka kterej se vyjádří

Vaclav Malek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8355 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vaclav Malek » 12 zář 2014, 21:33

Martin Cryo Broz píše:Dobrý večer.

Za celý den, jsem měl možnost se trochu uklidnit a přemýšlet o celé věci. Tudíž ted bych se rád vyjádřil ke všemu co se tu dnes dělo.

1. Nejdříve bych se rád byjádřil k Vaclav Malek. Ačkoli si jakkoli vážím celého republikového představenstva, byl jsem velmi překvapen že někdo, na Vaší úrovni je schopen na fóru které si může kdokoli přečíst vyjádřit o někom z členů že je "kokot" nemyslím si že bych s Vámi pásl husy. Tudíž bych Vás prosil aby jste se vyjadřoval slušně a dle pokud víte co to je etického kodexu. Doba kdy pirátská strana byla jen banda kluků kteří chtěli stahovat je tak trošku pasé. Myslím si že může nabídnou více a tudíž vaše výlevy typu KOKOTI jsou trošku mimo mísu. Pochopil bych to kdyby jste mě znal či jsem spolu měli něco společného, ale já vás neznám, neurážím tak bych to stejné očekával od vás. Pokud to nechápete je mě líto. Ale v tom případě si musím klepat na čelo kdo to tedy řídí stranu na republikové úrovni.
Nasrat. A nevykej mi, díky. :)

Ivo.Vlasaty
Člen KS Jihočeský kraj
Dal poděkování: 6899 poděkování
Dostal poděkování: 2665 poděkování

Příspěvek od Ivo.Vlasaty » 12 zář 2014, 23:26

Martin Cryo Broz píše:4. Co se týče Ivo Vlasaty jsem rád že připomínkuješ, ale už toho mám taky trošku dost. Pořád se tu řeší nějaké narážky na někoho není den, kdy by mě někdo z kraje nevolal a neplánoval svržení toho nebo toho, pak zas že to bude takhle nebo takhle. Tudíž pokud se tu mluví o jednom provazu, začněme každý nejdřív u svých dvěří. V Písku se snažíme o to aby piráti enbyla jen banda děcek co si hrají na politiky, ale tohle vaše vystupování a prostě to co já si myslím že je hulvátství moc nepomáhá straně jako takové vyzvyhovat její jméno v lepším světle. Je super že ty znáš všechny věci kolem administrativy, ale já jsem do toho vstoupil v květnu. Koukni se prosím co se dělo na kraji za 4 roky a co se děje v Písku. Ano nejsem zrovna asi předseda podle všech pravidel a neznám všechny paragrafy, ale snažím se o to aby to vše bylo o lidech a o tom dojít s pirátama zdárně dál. Pak se mě nediv, že peskování ohledně nějakého tajného či netajného hlasování je mě putno, když potřebuji pracovat a né se hádat o tom zda to má bejt v tom či onom vlákně. Pro mě jsou důležité výsledky, né nějaká birokracie. Na tu jste tu ty a Míra, pokud je to špatně tak to napravte, a né jen pořád kybicovat že to je špatně a předělejte si to.
Mně taky trvalo, než jsem se v těch formálních náležitostech začal orientovat, většinu jsem spíš odpozoroval, než nastudoval - protože předpisy fakt nejsou moje silná stránka - a taky čas od času dělám chyby. Problém je, že řada situací, které řešíme, je specifická nebo ji musí řešit lidé, kteří to nikdy předtím nedělali. Často zazmatkují i lidi, které přitom většina strany respektuje jako ty, kdo se v předpisech orientují. Těžko se vše definuje do pravidel a tam, kde jsou pravidla daná, si je stejně každý zkouší vykládat podle svého. Což IMHO není pirátské specifikum, v Česku máme obecně problém, že když je pravidel méně, někdo to zneužívá proti ostatním, a když jich je více, nedá se v nich ani hnout. Snažím se to chápat pozitivně, protože v reálné politice budu narážet na stejné problémy. A tak to prostě beru se vším. Na tom, jak fungujeme, se mi nelíbí plno věcí - nakonec je to ale příprava na úplně stejné problémy s komunikací, byrokracií, ..., jako mě bude čekat venku. Politika je z velké části otrava, která se musí přetrpět. Aniž by během toho člověk příliš přestal věnovat pozornost tomu podstatnému, co je v tom balastu zahrabané.

Víš, že se snažím vždycky poradit. A když na něco upozorňuju, fakt to není proto, že bych chtěl peskovat. Nebo ti to tak nepřipadá?

A díky za tenhle krok zpátky. Nezbývá mi, než přes všechny pochybnosti doufat, že se vám podaří najít spolčnou řeč a do budoucna korektně spolupracovat. Aspoň to zkuste. Dál se uvidí.
Ivo Vlasatý
toho času řadový člen :)
ivojr@seznam.cz
733224619

Jana.Kolarikova
Vedoucí personálního odboru
Profese: vedoucí PO
Dal poděkování: 741 poděkování
Dostal poděkování: 924 poděkování

Příspěvek od Jana.Kolarikova » 13 zář 2014, 11:27

Irena Frnkova píše:k Lukášovi sem se vyjádřila Janě a dám to i sem : prostě co jsem tak vypozorovala tak většinou na schůzích mlčel a neprojevoval se, a to je právě důvod, ale potřebujem člověka kterej se vyjádří
Irčo, tenhle "argument" snad ani nemůžeš myslet vážně, nepřijmout někoho, protože není ukecanej? :D Tak si s ním zkus třeba promluvit, na něco se ho zeptat apod. Jinak mé nepřijetí jsi také nezdůvodnila, takže prosím, jestli bys mohla být konkrétní, díky.

Co se týče Martin Brož:
Martin Cryo Broz píše: 2. Rád bych se omluvil Janě Rohové, a to za to že jsem si s ní nejdříve nepromluvil osobně. Proto nabízím jak tobě tak i tvému mužu schůzku kde bych si s Vámi vše rád vyříkal z očí do očí, nejlépe zítra ještě před celou schůzí.
Omluvu přijímám, nicméně dnes nemám čas, budeme to muset nechat na schůzi.
Martin Cryo Broz píše: Mám pro Vás oba dva návrh, a to ten že vás pozvu na naše zasedání aby jste mohli obhájit svůj vstup do MS Písecka mám jen jednu podmínku.
Prosím bez podmínek, na shůzi máme právo přjít i tak, a to neber jako narážku, tak to prostě je.
Martin Cryo Broz píše: Pokud bude výsledek takový že vás přijmeme, byl bych rád nejen za sebe, když se v našem MS vyvarujete úletů a řečí na činnosti které děěláme tak že nebudete mít poznámky proč to nejde, ale budete přínosem v tom že budete navrhovat řešení jak to udělat aby to šlo. Prostě opak toho co probíhá na kraji a proč vzniklo naše MS Písek.
Nechápu, jaké úlety máš na mysli, všem nám snad jde o stejnou věc, ne? Nevím, proč se tu oháníš krajem, já taky nepíšu o úletech MS Písecko, pokud si mě třeba ty bezdůvodně zablokuješ, prosím o to, abys přestal paušalizovat. Kraj ti asi hodně leží v žaludku, nicméně i Písek je jeho součástí, s tím je třeba se smířit.
Myslím, že městu Písek jsme byli přínosem ještě před založením MS (např. kampaň na Eurovolby), takže nevím, proč o tom vůbec pochybuješ.
Co se týče řečí: každý má právo na svůj názor, u Pirátů to platí dvojnásob, takže upozorňuji, že svých názorů se vyvarovávat nebudu a připoštím, že ne vždy spolu musíme souhlasit. To by taky ale asi byla nuda, ne? :D
Martin Cryo Broz píše: Také bych byl rád, aby jste akceptovali veškeré naše zásady které tu máme což je kladení důrazu na to že tu jsem jako parta lidí kteří si nehážou klacky pod nohy, nepomlouvají se za zády a pracujeme jako team tak aby vše proběhlo co nejefektivněji a nejrychleji k tomu co má být cíleným výsledkem. Pokud tohle jste schopni akceptovat myslím že nebude problém.
Ano, souhlasím s tím, že bychom měli pracovat jako tým a neházet si klacky pod nohy, bohužel mám pocit, že jste nám hodili pod nohy celkem větev už jen tím, že máte problém s tím, abychom všichni společně pracovali v MS :( Pevně doufám že tento postoj přehodnotíte, myslím, že to bude ku prospěchu všech.
Dále pevně věřím, že se budeme zabývat Pirátskými myšlenkami, nebudeme řešit pracovní spory (je to zbytečné) a budeme spolu komunikovat slušně, a to i v komunikaci soukromé.

Díky a doufám, že se na schůzi domluvíme jako lidi...
Jana Koláříková - vedoucí personálního odboru
https://www.facebook.com/JaninkaToofree
jana.kolarikova@pirati.cz
770113643
Don´t live your life impressing others, live your life impressing yourself!

Martin.Cryo.Broz
Místní předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Cryo.Broz » 13 zář 2014, 11:53

Bez komentáře, odpověd máš ve zprávě! = Marnost nad marnost vše je marné!
Martin Brož - Cryoman (Zastupitel v městě Písek) - Odchýlit se od norem znamená, že na to musíte mít. Než začnete být tvořivý, musíte být odvážní. Tvořivost je osud, ale odvaha je cestou.

Jana.Kolarikova
Vedoucí personálního odboru
Profese: vedoucí PO
Dal poděkování: 741 poděkování
Dostal poděkování: 924 poděkování

Příspěvek od Jana.Kolarikova » 13 zář 2014, 13:29

Myslím, že není, konečně jsi uznal, že s námi máš osobní problém. Omlouvám se všem za off-topic, myslím ale, že některé třeba bude zajímat, že tady asi nejde úplně o MS, ale spíše o to, že předseda k nám chová osobní antipatie...

Odesláno: 13 zář 2014, 11:54
Od: Martin Cryo Broz
Komu: Jana Rohova

Nebudu se k tomu vyjadřovat, protože zas očividně hledáš kličky. Jak chceš. Vyjádřím se jen k jednomu a to že pokud enchceš schůzku beru to, ode mě to byl vstřícný krok kterým jsem myslel že urovnáme to co k Vám dvoum mám jako k lidem né jako k Pirátům. Na schůzi to na vás vytahovat nebudu protože je to osobní. Co se týče Tvé narázky na profil facebooku ano jste obá dvá bloklí protože nepotřebuji na profilu práskače který hned co něco uvěřejním to zkopírují a posílají na vedení.

Re: Odpověd
Odesláno: 13 zář 2014, 13:24
Od: Jana Rohova
Komu: Martin Cryo Broz

Ahoj,
kličky nehledám, jen prostě nemohu ze dne na den měnit plány jen proto, že tobě se to zrovna hodí...promiň, jsem celkem vytížený člověk, sice teď pracuji z domova, ale i mě tlačí deadliny...
Včera jsi mi navrhoval schůzku na dnes, to je trochu narychlo.
Neřekla jsem, že se s tebou odmítám setkat.

Jinak nechápu, co to říkáš o práskáčích, buď tak laskav a slovně mě nenapadej, pokud to nemáš nijak podložené, já to taky nedělám a nechápu, odkud se berou tyhle tvoje konstruktivní teorie.

Pokud říkáš, že je to osobní, netahej do toho prosím, MS, tam by ses měl od osobních problémů oprostit.

Díky
Jana Rohová
1. místopředsedkyně JčK, členka ZO
rohovajaninka@seznam.cz
722419534
Jana Koláříková - vedoucí personálního odboru
jana.kolarikova@pirati.cz
770113643
Don´t live your life impressing others, live your life impressing yourself!

Martin.Cryo.Broz
Místní předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Cryo.Broz » 13 zář 2014, 14:33

Jana Rohova píše:Myslím, že není, konečně jsi uznal, že s námi máš osobní problém. Omlouvám se všem za off-topic, myslím ale, že některé třeba bude zajímat, že tady asi nejde úplně o MS, ale spíše o to, že předseda k nám chová osobní antipatie...

Odesláno: 13 zář 2014, 11:54
Od: Martin Cryo Broz
Komu: Jana Rohova

Nebudu se k tomu vyjadřovat, protože zas očividně hledáš kličky. Jak chceš. Vyjádřím se jen k jednomu a to že pokud enchceš schůzku beru to, ode mě to byl vstřícný krok kterým jsem myslel že urovnáme to co k Vám dvoum mám jako k lidem né jako k Pirátům. Na schůzi to na vás vytahovat nebudu protože je to osobní. Co se týče Tvé narázky na profil facebooku ano jste obá dvá bloklí protože nepotřebuji na profilu práskače který hned co něco uvěřejním to zkopírují a posílají na vedení.

Re: Odpověd
Odesláno: 13 zář 2014, 13:24
Od: Jana Rohova
Komu: Martin Cryo Broz

Ahoj,
kličky nehledám, jen prostě nemohu ze dne na den měnit plány jen proto, že tobě se to zrovna hodí...promiň, jsem celkem vytížený člověk, sice teď pracuji z domova, ale i mě tlačí deadliny...
Včera jsi mi navrhoval schůzku na dnes, to je trochu narychlo.
Neřekla jsem, že se s tebou odmítám setkat.

Jinak nechápu, co to říkáš o práskáčích, buď tak laskav a slovně mě nenapadej, pokud to nemáš nijak podložené, já to taky nedělám a nechápu, odkud se berou tyhle tvoje konstruktivní teorie.

Pokud říkáš, že je to osobní, netahej do toho prosím, MS, tam by ses měl od osobních problémů oprostit.

Díky
Jana Rohová
1. místopředsedkyně JčK, členka ZO
rohovajaninka@seznam.cz
722419534
Omlouvám se, ale mluvím z normálním člověkem? Posloucháš se vůbec? Říkal jsem že přesně tohle nechci aby se zatahovalo do MS Písecko, tvoje rozbroje a neustálé napadání všeho co kdo napíše nebo udělá. (Vzpomínáš si vůbec kdy jsi něco nebo někoho pochválila - místo aby jsi ho hned napadala)

Všichni říkali že mám udělat krok zpět, zkusit se s tebou bavit na normální úrovni. Pokusil jsem se, ale bohužel s tebou to nejde. Napíšu ti že bych se s Vámi rád potkal a vyříkal si to co děláte a proč prostě na Vás mám takovej názor. Okamžitě to použiješ proti mě, a ano mám k vám připomínky, přesně kvůli tomu jak se chováte v osobním životě a to pak přenášíte sem. Je nás tu 35 lidí, jestli máš kuráž předstup před ně a přesvěč je zda máte nebo nemáte být v MS Písecko. Nabízel jsem ti to, zatím tu jen hledáš opět kličky.

A říkám to znova, pokud je tu nějaký problém ohledně pravomocí či něčeho jiného, odvolejte mě, já to dělat nemusím. Klidně za mě dělej předsedu třeba ty, uvidíme kam pak budou směřovat piráti.

PS: Zeptej se svého muže ohledně toho práskání :)

Zamčeno

Zpět na „Místní předsednictvo Písecko“