Pirátská petice za mír a návrat k diplomacii

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět

Podporujete petici za ukončení sankcí a návratu k diplomacii?

Ano
28
54%
Ne
18
35%
Nerozumím otázce, nechápu souvislosti
6
12%

Celkem hlasujících: 52 - Celkem hlasů: 52

Ivo.Vasicek
Krajské předsednictvo
Profese: manažer
Dal poděkování: 10549 poděkování
Dostal poděkování: 11098 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pirátská petice za mír a návrat k diplomacii

Příspěvek od Ivo.Vasicek » 08 zář 2014, 19:49

Karel Rada píše: ....
Text petice je jen nedomyšlené plácnutí do vody, ale zdejší rusofilové si to nechtějí přiznat. Pokud si nechceme udělat ostudu bude lepší to v tichosti pohřbít.
To je jen tvůj názor, naštěstí nemáš pravomoc k cenzuře a doufám, že ji nebude mít nikdo. Nicméně šikanování těch, kteří nehlásají us propagandu je dnes zcela běžné, např. Humlovi Drtinová přímo vyhrožovala, na každého s neamerickým názorem se média sesypou hilsneriádovým způsobem.
To že někomu nadáváš do rusofilů je pouze tvůj trapas, mě je tě jen líto.
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)

Ales.Sura
Člen KS Praha
Profese: aplikační inženýr, vývoj IC
Dal poděkování: 1817 poděkování
Dostal poděkování: 2831 poděkování

Příspěvek od Ales.Sura » 08 zář 2014, 19:55

next_ghost píše:Souhlas. Výstižnější název by byl "Petice za ustupování agresi." Smyslem sankcí je nenásilně dotlačit k jednacímu stolu někoho, kdo ve skutečnosti jednat nechce (i když se třeba v médiích tváří, že by jednal strašně rád).
Tomu co popisuješ se v běžném lidském životě říká "vydírání".
Zajímalo by mě, jestli skutečně věříš tomu, že na někoho (Rusko obzvlášť) uvalíš a stupňuješ sankce a dotyčný pak bude mít o to větší chuť s tebou jednat. :o
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ales.Sura za příspěvky (celkem 2):
Ivo.Vasicek, Martin.Shanil
Aleš Sůra - můj pirátský Jabber je momentálně Obrázek, PGPID: 9C1B3043
"Prosíme ty, kteří tvrdí, že něco nejde, aby nezdržovali ty, kteří už to dělají!"

Ales.Jakl
Místní předsednictvo
Profese: řidič kamionu
Dal poděkování: 1842 poděkování
Dostal poděkování: 2097 poděkování

Příspěvek od Ales.Jakl » 08 zář 2014, 21:49

Karel Rada: To není dobrý nápad. Proti tomu jak je petice formulovaná mám velmi vážné výhrady. Nahrává totiž jen jedné straně konfliktu a to dokonce ještě té, která se může potenciálně stát i našim nepřítelem. Dokonce z pohledu logiky odporuje té červeně zdůrazněné větě. Odsuzuje diplomatické kroky EU, ale zcela pomíjí vojenskou agresi Ruska doprovázenou dokonce záborem území jiného státu. Název petice neodpovídá jejímu obsahu. Což je slušně řečeno manipulace. Mám velké pochybnosti, že to soudní voliči podpoří a ocení. Snad jedině komunisti.
Může tu někdo navrhnout, jakým způsobem vyjednávat s Ruskem aby vrátilo zabrané území a přestalo podporovat povstalce, kteří usilují o odtržení dalšího území ? Stačí si připomenout takzvané Sudety. Situace na Ukrajině je velmi podobná. Rusové infiltrovali cizí území a dnes se dožadují připojení tohoto území k Rusku. Je to velmi složitá situace, kdy povstalci argumentují, že hájí své domovy, ale už zapomínají, že ty jejich domovy nejsou na území Ruska, ale na území Ukrajiny. Národnost a státní příslušnost není totéž. A dělat si na základě národnosti nárok na kouskování státu většinou končí násilím a válkou.
Text petice je jen nedomyšlené plácnutí do vody, ale zdejší rusofilové si to nechtějí přiznat. Pokud si nechceme udělat ostudu bude lepší to v tichosti pohřbít.
Argumentů pro pirátskou petici zde padlo sdostatek, "prešovský beton" nepřesvědčíme. Někteří piráti prostě Rusko nenávidí a je to pro ně "říše zla", která cokoliv činí, od ďábla jest. Podřizují tak své postoje našemu současnému mediálnímu mainstreemu nebo si tím možná řeší staré trauma z ruské okupace naší země v r.68. Nezbývá jim než s nostalgií vzpomínat na časy, kdy "demokrat" Jelcin nechal rozstřílet vlastní parlament a prostředky za ruské suroviny putovali na západní loupežnická konta....současné Rusko má dost důvodů západu nedůvěřovat (Jugoslávie, Sýrie, Libye) a naše příkazy a zákazy vynucované sankcemi a válečnými hrozbami respektovat prostě nebude. Místo soupeření s evropským Ruskem by se měla Evropa emancipovat od svého amerického "protektora" otesánka. Válka totiž není mír ..... Co mi to říkáte? Že šel bych zas? Rád? Odpověď čekáte? Na..at, jo, na..at!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ales.Jakl za příspěvky (celkem 5):
Ales.Sura, Martin.Shanil, Ivo.Vasicek, Milan.Muller, Marek.Dluhos
Člen MS Tachovsko

Mačo pikčur

Co je? Co je? Cojecojecoje!

Nebuď tak netrpělivý, neřekla jsem NE..

Karel.Rada
Příznivec Pirátů – Plzeňský kraj
Profese: O
Dal poděkování: 1802 poděkování
Dostal poděkování: 1309 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karel.Rada » 09 zář 2014, 00:51

Ivo Vasicek píše:
Karel Rada píše: ....
To je jen tvůj názor, naštěstí nemáš pravomoc k cenzuře a doufám, že ji nebude mít nikdo. Nicméně šikanování těch, kteří nehlásají us propagandu je dnes zcela běžné, např. Humlovi Drtinová přímo vyhrožovala, na každého s neamerickým názorem se média sesypou hilsneriádovým způsobem.
To že někomu nadáváš do rusofilů je pouze tvůj trapas, mě je tě jen líto.
Předpokládal jsem, že toto je diskusní fórum, kde každý může prezentovat svůj názor. Naštěstí můj vztah k cenzůře a případné moderaci je naprosto odmítavý. Pokud máš představu, že po něčem takovém toužím, je to jen tvoje bludná představa. Dokonce ani nemám ve zvyku vyhrožovat, že si svůj názor prosadím bez ohledu na ostatní. :)
Ivo Vasicek píše: ...
Jsem rád, že nám tu petici nemůžete zakázat. Na mě vyhrožování neplatí.
Prostě svůj názor přednesu a ostatní mi mohou dát za pravdu nebo ne. Jak prosté. Když se mnou ostatní nesouhlasí, průjem z toho nedostanu.
O Ukrajině se toho tu už nakecalo spoustu. Můj dlouhodobý názor je, že do toho nemáme strkat nos jelikož o tom moc nevíme. Ostatně, nakolik asi zůčastněné strany zajímá názor nějakých pirátů. Tak celý ten názorový souboj zde je jen o tom, zda a jak se přiživíme a zviditelníme ( nebo ze sebe uděláme pitomce ). Politování by patřilo spíš těm, kterým z toho ujíždějí nervy natolik, že už nejsou schopní vnímat realitu. Označení rusofil není nadávka. Kdybych chtěl nadávat, použiji zcela jiná slova. :) Nevím, proč sem taháš Humla a Drtinovou, takové persony nestojí za pozornost obě patří do stejné žumpy.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Karel.Rada za příspěvky (celkem 3):
Ivan Sirko, next_ghost, observer

observer
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: úředník
Dal poděkování: 171 poděkování
Dostal poděkování: 156 poděkování

Příspěvek od observer » 18 zář 2014, 14:03

Tito uživatelé poděkovali autorovi observer za příspěvek:
Ivan Sirko

Marek.Dluhos
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: filosof, kriminolog, teolog
Dal poděkování: 799 poděkování
Dostal poděkování: 723 poděkování

Příspěvek od Marek.Dluhos » 18 zář 2014, 14:22

Ten článek je demagogická snůška typu, jakou občanům našeho státu po roce 1989 vymazali hlavy směrem k dnešní "demokratůře".

Realita Ukrajiny je, že tam mezi sebou bojují USA a jejich nejlepší spojenci proti Rusku, které už má NATO "za humny". Místo aby po sobě stříleli rakety v Severním ledovém oceánu či Arktidě, tak bojují proti sobě rukama lidí jiných zemí (Jugoslávie, Libye, Sýrie, Afganistán, Irák, Ukrajina) a nová železná opona se teď tlačí na hranice Ukrajiny s Ruskem a Běloruskem.

My bychom měli držet na uzdě anglosaské válečné řvouny stejně jako uklidňovat Rusko, že už nedopustíme další Jugoslávii či obsazení Krymu válečnými základnami USA.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Dluhos za příspěvky (celkem 3):
Vlad86, Ales.Sura, Ivo.Vasicek

Ivan Sirko
Profese: Putující filosof
Dal poděkování: 10022 poděkování
Dostal poděkování: 2508 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan Sirko » 18 zář 2014, 17:03

Marek Dluhos píše:.......
No nevím, pokuď někdo s tim nesouhlasí, tak proč ne odstěhuje do Ruska, pokuď ješte neni ta opona, že ???
:fet:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan Sirko za příspěvky (celkem 2):
Petr.Vileta, YjM
"Moje představa demokrace je taková, že v ní nejslabší dostávají příležitost jako nejsilnější... Žádná země na světe momentálně neumí nic jiného, než projevit o své slabé blahosklonnou starost... Západní demokracie ve své dnešní podobě je jen zředěný faśismus... skutečnou demokracii nemůže dělat dvacet pánů usazených v centrále. Musí se vytvářet zdola, lidmi v každé vesnici."
- Gándhí

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 22029 poděkování
Dostal poděkování: 18928 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 18 zář 2014, 18:35

Ivan Sirko píše:
No nevím, pokuď někdo s tim nesouhlasí, tak proč ne odstěhuje do Ruska, pokuď ješte neni ta opona, že ???
Moje řeč. :D Místa tam mají spoustu, třeba na Sibiři. :twisted:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Ivan Sirko
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Martin.Shanil
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Profese: eshop + prodejna
Dal poděkování: 9131 poděkování
Dostal poděkování: 9145 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Shanil » 18 zář 2014, 18:38

http://literarky.parlamentnilisty.cz/bl ... neni-zlato
Vždy je důležité si klást onu pro každého kriminalistu zásadní otázku Qui bono. Neměli bychom se nechat unášet schématickými podobenstvími a hysterií. Méně křičme – a více přemýšlejme.
Hledáme-li nějaký skutečný hlas svědomí, měli bychom si uvědomit, jaké parametry mít nemůže. Hlavně nemůže být oporou establishmentu a nemůže být takzvaně ve flóru. Komu mocní poklepávají po ramenou, ten se těžko stane jejich kritikem.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Shanil za příspěvky (celkem 3):
Richard Przeczek, Ivo.Vasicek, Marek.Dluhos

Marek.Dluhos
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: filosof, kriminolog, teolog
Dal poděkování: 799 poděkování
Dostal poděkování: 723 poděkování

Příspěvek od Marek.Dluhos » 18 zář 2014, 20:23

Ivan Sirko píše:

A to říkáš komu?

Byl jsi v tom Rusku?

Já jsem jako badatel v roce 2012 pobýval na Moskevské univerzitě M. V. Lomonosova a dva měsíce i na Petrohradské státní univerzitě, což jsou dvě jejich přední školy a potkal jsem tam a hovořil s řadou lidí. Stejně jako jsem bádal v letech 2011 a 2013 vždy dva měsíce na hlavní univerzitě Ukrajiny - Tarase Ševčenka v Kyjevě. Tam mám taky spoustu známých, se kterými si pravidelně píši. Byl tam tehdy klid před bouří, ale tady mi to nikdo nechtěl věřit. Každopádně jsem Ukrajince při debatách (taky již tehdy o banderovcích atd.) před EU varoval - měli tam ceny energií včetně vody neskutečně nízké, říkal jsem že o vše přijdou a budou dřít jen jako větší otroci pod větší kontrolou jako většina občanů ČR po 1989. Ale nedoporučoval jsem jim ani Rusko. Prostě jsem jim říkal, ať se poučí z toho, jak u nás úmyslně rozbili Československo, které ve světě něco znamenalo, aby si tady pár politiků mohlo nakrást a ve světě jsme nebyli konkurencí! Ať si váží vlastní země a snaží se ji posilovat a brát si to nejlepší z EU i od Ruska. Teď dělají západní síly (USA, Německo) stejný scénář jako u nás v 1989 na Ukrajině, jen se jim (Západu) nehodí rozdělená, protože ji chtějí celou mít pod vlivem bez Ruska.

V Rusku bych bydlet za současné situace nechtěl, přestože jisté věci jako koupit si za pár tisíc hektar polí a lesů někde v jejich nekonečnu mi nepřijde špatný nápad. Bohužel je to tam samá kontrola, čemuž se ale vzhledem k celé řadě útočníků, co se na ně ženou nelze divit. Je otázka, do jaké míry to je u nich příčina či záminka ke stále přísnější kontrole všeho, především internetu. Takže díky, já chci žít ve spokojeném Československu bez válečných štváčů a rozdmýchavačů revolucí po celém světě, u kterých umírá spousta lidí + v následných konfliktech (Jugoslávie, Libye, Irák, Afganistán, Sýrie, Ukrajina).
Naposledy upravil(a) Marek.Dluhos dne 18 zář 2014, 20:40, celkem upraveno 2 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Dluhos za příspěvek:
Karel.Rada

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“